601
Hogy lehet vasarolni kerdesek stb...
  • koryne
    #361
    Ilyen esetekben (ha jól emlékszem) lehet kérni, hogy szállítsák ki, de azt csak külön díj fejében teszik meg. De ez nem 100%, ilyen esettel kb 3 éve találkoztam, akkor így volt.
    Honnan rendeled egyébként? Mert ha pl Dealextreme, akkor ők mindig 45 hong-kongi dollárt írnak a csomagra értéknek, így azok simán átslisszolnak a vámon. Bár nekem volt olyan, hogy így is kibontották, de nem hiányzott belőle semmi és nem is kértek pénzt...
  • ksam
    #360
    Szia!
    Köszi aválaszt!
    Ezekszerint én mint magánszemély átvehetem az árut annak ellnére, hogy kereskedelmi mennyiség? Szerited Pestre kell mennem mindenképpen, vagy kiszállítják így is helybe ? Bocs az idióta kérdésért......!
  • andicska
    #359
    Köszi, akkor megnyugodtam:-)
  • koryne
    #358
    Szia! Ez már kereskedelmi mennyiség, de megkaphatod, az áfa ugye 25%, a vám most nem tudom, mennyi... De minden attól függ, hogy a kínai milyen árat ír rá a dobozra ;)
  • koryne
    #357
    Hello! Erre valószínűleg nem kell majd vámot fizetni, simán kiviszi a postás. 20 000 Ft alatt még csak kinyitni sem szokták a csomagot. Az viszont probléma, ha esetleg a feladó nem írt rá értéket, mert akkor kell vinned egy vámáru-nyilatkozatot (pl átutalási bizonylat, paypal bizonylat).
  • ksam
    #356
    Sziasztok!
    Nagyon kéne a segítség! Igazi kezdő lennék......
    Egy adaptert szeretnék vásárolni Hong Kongból, nem drága, 4 dollár körüli, csak egy a baj, hogy egyesével nem csak 50db-os tételt lehet vásárolni.../ sehol máshol nincs egyesével, vagy nem érné meg/. Max elosztogatom...O:)
    Ez vajon kereskedelmi mennyiségnek számít? /gondolom igen/
    Egyáltalán tudja valaki , hogy ilyen érték határnál/180-200 dollár/mi számít kereskedelmi mennyiségnek?
    Mivel nem vagyok vállalkozó,/plussz vidéki,/ O:), ezt vajon egyáltalán megkaphatom -e? Vagy buktam az egészet. Ha megkaphatom , akkor szerintetek mennyi vámot, áfát kéne fizetni? / különben free shipping lenne....
  • andicska
    #355
    Sziasztok,

    Van valaki, aki Hong kongból rendelt már dolgokat? Mennyit kell fizetni a vámnál, és hogyan kapom meg az árut?
    Vidéki vagyok, a posta házhoz szállítja, vagy csak egy központi hivatalba,
    air mail-el küldik.
    Kisebb tételeket vásároltam, a legmagasabb összeg 6500 Ft, a legkisebb 350 Ft.
    Válaszotokat előre is köszi
    Üdv
  • krissz88
    #354
    Sziasztok!
    Pénteken fizettek nekem PayPalon, és még mindig "pending" a status, és nem hagyja elfogadni. Így is el merjem postázni a tagnak a cuccát?
  • Aramir
    #353
    Nemhiszem, hogy csak az UK oldalról, mert úgy reklámozzák a főoldalon, hogy a világ minden tájáról, szoval gondolom a német, osztrák, stb oldalak is láthatóak itt, mert pl a német cuccok nem jelennek meg a co.uk vagy a .com oldalon.
  • Adi
    #352
    Most ez a Global Ebay micsoda?!
    Néztétek már?! :)
    Végül is csak egy tükör oldalt csinál az UK ebay-ről magyarul nem?!?!
  • Taibi
    #351
    Akkor oké, köszi! :)
  • Aramir
    #350
    Igen, benne van a címed abban a levélben, ami az eladásról értesíti az eladót, de abban a levélben is, amit a PayPaltól kap, ha fizetsz neki PayPallal.
  • Taibi
    #349
    Üdv!
    Ugye ha vásároltam valamit az ebay-en, akkor a címemet automatikusan megkapja az eladó ahová postázhatja a cuccot?
  • Aramir
    #348
    http://pages.ebay.co.uk/help/sell/fees.html

    Postaköltséget meg találsz a posta.hu-n.
  • krissz88
    #347
    Hali!
    Be szeretnék lépni az ebayes eladós sorába, a vaterától már kifordul a gyomrom..

    Lenne pár kérdésem:
    Mennyi a jutalék? Van feltöltési díj? Postaköltségeknek hol nézhetek utána?

    És az igaz ha paypalon elérem az 1000 eurós forgalmat akkor részletes elszámolást kell bemutatnom?
  • farki26
    #346
    Sziasztok!

    Az angol Ebayre feltettem eladásra 3 terméket amiből csak az egyiket lehet megtalálni, de ha belépek az adatlapomra akkor mind a 3-at úgy jelöli mintha minden rendben volna. Mi a gond? Előre is köszönöm
  • Agassi Fan
    #345
    Sziasztok!

    A nemet Ebayen vagyok. Eladtam par cuccot, de meg nem jott meg egyikre sem a penz, mivel legalabb 1 het, mire kulfoldrol megjon a magyar bankba. Az Ebay az eladasok utan kiszamlazta a jutalekot. Ezt hogyan tudom kifizetni, es mikor kell? Van valami hatarido? Vagy elobb meg kell varni, mig a penz megerkezik, es utana fizetek? Elore is koszonom a segitseget!
  • Aramir
    #344
    Az csak azért van, mert a .com.au oldalon találtál meg egy amerikai eladótól valamit. Ha pl egy angol terméket találsz a .com-on, akkor azt is mutatja átváltva is, fontban meg dollárban is.
    Pénznemet nem választhatsz szerintem, ha az eladó dollárban kéri a fizetést, akkor nem fogsz tudni fizetni neki pl angol fonttal. Majd a PayPal vagy a bankod konvertálgat, attól függően, hogy hogyan van beállítva a PayPalon neked a konverzió, hogy ki intézze. Persze a PayPalra belépve küldhetsz neki AUD-t is, kérdés, hogy fog-e neki örülni, szerintem kérdezz rá, mert neki utánna azt konvertálgatni a PayPalon pénz.
  • Beast Machine
    #343
    Titkos tudás tudói, kis segítség kéne!

    Ausztrál eBayen akadtam rá vmi nekem kellőre, és az eladó azt mondta, elfogad ausztrál dollárt is (ami ugye mostanában olyan 160 HUF-os eladási árral leledzik), azonban a cucc ára úgy van kiírva, hogy felül az USD, alatta pedig az AUD ára - fizetéskor akkor kötelezően USD-ben kell fizetnem, vagy választhatom az AUD-t? Vagy a fizetést ne az eBay oldalán, hanem a PayPal siteon rendezzem (ott biztosan lehet választani pénznemet)?
  • Kiado
    #342
    Szerintem itt nagyban attól függ, hogy mit írnak rá, amikor laptopot vettem és az volt ráírva, hogy javított játék laptop akkor nem kellett vámolni, és amikor csak laptop volt odaírva /de az is ajándékként/ akkor kellett.
  • adjust28
    #341
    Ha telót veszek (ebayen) és használtat, érdemes megpróbálni az ajándék és kisebb áras megoldást?
  • Alice Sabbat
    #340
    volt hogy pl rámcsörögtek hogy egy óra múlva jön a mikrobusz :)
  • Aramir
    #339
    Persze. Esetleg DHL hozza, ha azzal küldik, de ez ritka nálam.
  • WorldTorrent
    #338
    Ha valamit veszel ebay-rol hogyan kapod meg?:D postan?
  • Aramir
    #337
    Ha nincs meg a kellő minimális angol nyelvtudás, akkor talán megéri, amúgy ezek az infók nagy része elérhető az ebay help menüjében. A maradék infó meg tapasztalat útján jönne. Illetve innen is sok információhoz hozzájuthatsz:
    http://dunainfo.net/~ebay/

    Persze ha van sok fölösleges pénzed, akkor vedd meg :D
  • adjust28
    #336
    Érdekes oldalra találtam, miközben minimális tudásomat próbáltam bővíteni.
    Ismeri valaki a" az ebay féltveörzött titkait "??

    ezt az oldalt: valakinek van valami tapasztlata rola???

    http://www.ebaymester.info/

    Ha valaki használta már mondjon némi tapasztalatot rola, milyen mértékben segít eligazodni az ebay-en!

    Kösz
  • Aramir
    #335
    Nézd meg az értékeléseit, abból kiderül. Én nem vennék ilyen értékben egy frissen regisztrált 1-2 pontos eladótól.
  • adjust28
    #334
    jaj bocs, nem eladni akarok telot, cak érdeklodnék, hogy átverés-e, mert e-bay-en láttam hogy egy srác ennyiért árul phone-t
  • adjust28
    #333
    iphone 3g 16 gb 300 euro ért? unlocked ráadásul
  • Aramir
    #332
    Én egyszer majdnem megsz*ptam. Vettem az usából 4 db Aloe Vera italt, a 4 darab volt 51 dolcsi, plusz 20 a posta. Erre a marharépa eladó ráírta, hogy 4*51 dollár, én meg kaptam az értesítőt, hogy fizessek 0% vámot, és 20% áfát a 204 dollár után, plusz valami 2000 Ft kezelési költséget. Valami 7-8000 Ft lett volna.

    A dolog vége az lett, hogy elpostáztam a kinyomtatott terméklapot + fizetésről az emailt, és írtam egy rövid magyarázatot, hogy tévessen írták rá a feladóvényre az összeget, ezt elpostáztam nekik. Ja, hogy 2008-ban emailban intézni ilyesmit....???? Ugyanmár :D Szerencsére igazat adtak nekem, és küldték a csomagot, igaz a feladási díjat nekem kellett kifizetni, de inkább azt a kb 800 Ft-ot fizettem ki, mint a 7-8000-t.
  • Beast Machine
    #331
    Ha jól tudom, a csomagra felírt értéket nézik ilyenkor: 20% ÁFA általában játszik (kivéve ha 60$ alatti az összérték, és "Gift"-ként lett feladva), ez a cucc ára+postaköltség (tehát amit te végleg az eladónak fizettél) 20%-a. Vám meg "kis" csomagoknál nincs, csak ha a a cucc értékének a 3,5%-a meghaladja a 10 eurót (tehát ha kb. 280 euró alatti a cucc, nem kell félni); plusz még rádpakolnak kb. 1000 forint "kezelési költséget", mintha olyan nagyon sokba kerülne, hogy ott porosodik náluk, pfeh...
  • Kiado
    #330
    Kapsz majd postaládába egy szép kis hivatalos levelet, el kell menni vámhivatalba és vinned kell róla számlát, hogy mennyit is fizettél, ez fontos, mert enélkül nekem nem adták ki a cuccot, tehát 2 szer kellett fordulnom :/
    Éééés a teljes összegnek X %-át ki kell majd fizetned nekik.
  • Alice Sabbat
    #329
    Nekem Hong Kongból jött egy Ruha... de valahol elveszettt.. egy 2 hete ujraküldettem de még az sem érkezett meg... ha esetleg kell vámot fizetni az nicsn benne a postaköltségeben???? vagy hogyan kell az is kifizetni ????
  • Aramir
    #328
    Elvileg igen, de ha szerencséd van, akkor nem szúrják ki a csomagod.
    Készülj úgy, hogy kell, így nem ér kellemetlen meglepetés :D
  • Adi
    #327
    Még egy kérdés. ha EZT rendelem és from hong kong van akkor fizetnem kell vám+ áfát is? M
  • cuccok
    #326
    heló, szerintem nem lehet sok idő, 2, max 3 hét. szoktam rendelgetni kínából elég gyakran ezt-azt a posta 9-13 nap szokott lenni...
  • Adi
    #325
    Szerintetek mennyi idő míg megérkezik egy ilyen cucc magyarországra?KATT IDE
  • R1200Gs
    #324
    Még megfontolom, hogy ebyon vásárlok. Egy ismerősöm él kint Angliában, Ő szokott venni ezt azt, eddig nem panaszkodott. De amiket néztem, és megbízhatónak tűnt, az tényleg csak pár ezerrel olcsóbb, mint idehaza. Ha csak minimálisan éri meg, akkor megveszem itthon, inkább legyen rajta garancia, meg ha hibás terméket is küld egy webshop, azt még mindig könnyebb kicseréltetni(bár nem mindig).
  • Aramir
    #323
    Én annó nézelődtem, mert én is kintről akartam 1-2 dolgot beszerezni, de én úgy vettem észre, hogy a posta miatt nemnagyon, legalábbis a használt cuccoknál, az új cuccoknál meg szerintem a gari miatt nem éri meg az az 1-2 ezres spórolás. De én csak az angol oldalon nézelődtem, lehet az usából már jobban kijönnék.
    Amiket vettem kintről, azok idehaza vagy marhadrágák voltak vagy nem lehetett kapni. Pl DDR400-as 1x1GB volt idehaza 10 ropi, usából 2x1GB-ot kaptam ugyanennyiért. Azóta az egyik megadta magát, kb 10 hónapig bírta :D Mindegy, úgy vagyok vele, hogy idehaza egyet vettem volna ennyiért, most akkor ugyanott vagyok. A másik amit vettem egy Socket 462-es 2800-as proci, idehaza beszerezhetettlen volt annó, ha volt is, akkor drága volt (most is az amúgy). Igaz, ez kb annyiba volt, mint idehaza lett volna, ha kaptam volna egyátalán.
    Ja, ez már angliából jött, és kiderült, hogy hamisítvány :D Mondjuk ez pont nem érdekel, mert azóta is tökéletessen működik.
    VGA kártyán gondolkoztam még, de az talán 2-3 ezerrel lett volna olcsóbb (7600Gt félét néztem), vagy még annyivan sem, de úgy voltam vele, hogy itt is a gari megért nekem ennyit.

    Én azt mondom fogd a kedvenc hazai boltod árlistáját, és amit venni akarsz, arra keress rá az eBayen, számold ki postával mennyi, aztán döntsd el megéri-e.

    Nekem nem vámolták szerencsére, de persze csak szerencsém volt. Itt van némi infó a vámról:
    http://dunainfo.net/~ebay/vam.htm

    Ja, meg a nyomtatófej is sokkal olcsóbb kintről, mint idehaza. Canon IP4200 fej, itthon 14000, kintről kb 10-11000, már vettem párat, ezt még sosem vámolták.
  • R1200Gs
    #322
    Köszönöm a választ. Sejtetem, hogy ez is lehet probléma. Csak azt nem értem, hogy miért lehetet beállítani a 01/09-et.

    Pc alkatrészeket akarok venni ha érdemes lesz alaplap, proci, memória, videokari. Angliai ebayon nézelődtem. Honnan érdemes rendelni? Ha nem uniós országból küldik, mekkora vámot kell fizetni? Majd csak tavasz környékén akarok rendelni, de egyáltalán ilyen dolgokat megéri ebayon vásárolni?