601
Hogy lehet vasarolni kerdesek stb...
  • Laci08
    #401
    Üdv!

    Régóta használom az ebayt és eddig nem is volt probléma a vásárlásoknál.
    Viszont rendeletem converse tornacipőt egy kínai eladótól.A következő a probléma. Júni 6. án vettem és fizettem paypalon a terméket és még mindig nem érkezett meg. Az ebayes profilomban nincs bent a tranzakció hogy látnám a jelet hogy fizetve és feladva stb. Fel akarom venni a kontaktot az eladóval ,de nincs már profilja nem tudok írni neki. Erős a gyanúm az áthúzás iránt. Paypalos számla van a tranzakcióról. Érdekelne hogy ilyenkor vissza tudom szerezni a pénzem vagy buktam az egész mutatványt.
    Aki jártas a témában kérem segítsen. Előre is köszönöm
  • PunkZoli
    #400
    won részre mész és írsz neki hogy csináljon új invoice-ot, legalábbis én egyszer így csináltam
  • G_ArchAngel #399
    Aloha,

    Ti vennetek PS CS5-t ebay-rol? Ha bontatlan es megbizhato a seller, akkor van amitol felnem kellene?
  • AntiHero
    #398
    Hogy lehet összevonni a az egy személytől vásárolt dolgokat?

    Mert néha nekem össze vonta, de most vettem 2 dolgot és külön kéne fizetnem őket (így 2x postaköltség..).
  • bigapó
    #397
    hali.

    időközben megjött a csomagom, Én a Zavvi-ról rendeltem (Anglia-i központú, várost elfelejtettem:)). május 27-én adtam fel a rendelést és jún 7-én jött meg a csomag. sima postai úton jött, 0.99 GBP volt a költsége, ajándékként küldték, ezt jelöltem be a rendelésnél.
  • Aramir
    #396
    Ingyenes az amerikai kontinensen földi postával, a nemzetközi posta 44.99 dollár, egy kicsit lejebb görgetsz, és ott a táblázat.

    Amerikából légin olyan 1-2 hét a posta, földin több, mint egy hónap, én legalábbis ezt tapasztaltam régebben, mert egy ideje már nem vásároltam amerikából.
  • tigeroo
    #395
    hi!
    újonc vagyok a témában

    ha ezt akarnám megvenni, akkor a FREE SHIPPING aztjelenti hogy mo-ra hozzák ingyen? mert néztem a táblázatot csak amerika/kanadát látom ott...

    hogy máködik vmi FAQ-t tudnátok mondani?
    kb. miket érdemes, hogyvan a kiszállítás magyarországra, mennyi idő kb. és mennyi pluszköltség a szállítás

    remélem pár infót közöltök majd
  • dzso83
    #394
    Hali!
    Ha Angliából rendelek valamit a vételáron és a szállítási költségen kívül kell még bármiféle költségre számítanom?
  • Aramir
    #393
    Helló!
    Hát passz, valahol csak írják mivel küldik, de szerintem simán postával jön ennyiért.
  • bigapó
    #392
    Hali!

    Nem ebay, de ahhoz hasonló. egy angliai webáruházból rendeltem egy játékot és azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted postán fogják kiküldeni? 0.99 GBP-t írtak mint szállítási költség, de semmi egyebet, hogy ezt mivel teszik.
  • dzso83
    #391
    Köszi, erre gondoltam, csak nem voltam teljesen biztos benne.
  • Aramir
    #390
    Helló!
    Igen, ez azt jelenti, hogy ő annyit kér a postára. Ezt az összeget ő állítja be, nyilván az ottani posta díjszabása alapján, plusz némi felárat rászoktak tenni, mert bazisok a jutalék, ritkán találkozok olyannal, aki a valós összeget kéri el, álltalában 1-2-3 fontot simán rádobnak a levelekre. Változni nem igazán fog, ha ennyit állított be, akkor vagy elfogadod és licitálsz, vagy keresel másik eladót.
  • dzso83
    #389
    Sziasztok,

    Ebay újonc vagyok és szeretnék valamit vásárolni, amit egy angliai csávónál találtam. A shipping costnál azt írja ki, hogy "Sellers Standard International Rate" és hogy GBP 35.00.
    Ez azt jelenti, hogy a csávó ennyiért küldi ide, vagy ez a szám máshonnan jön és változhat, vagy hogy van ez?

    Köszi előre is!
  • limperatore
    #388
    fú már 2 hónapon belül akk ez lesz a 3. bankkártyám :D
  • Aramir
    #387
    Az első problémád passzolom, a másodiknál meg nem az volt a probléma, hogy ugyanazt a paypal accountot adtad az új nevedhez, mint a réginél is volt?
    Gondolom egy új bankkártya és paypal account segít a dolgon, meg persze egy új ebay account.
    Haveroknak meg csak akkor vásárolj legközelebb, ha már a kezedben (számládon, stb.) van a pénz, üzletben nincs barátság :D
  • limperatore
    #386
    Hali!

    Nekem 2 gondom is lenne, az első hogy tegnap vettem e-bayen egy pendrive-t 4500 ft körüli értékben, és jött az e-mail reggel hogy
    We're writing to let you know that the listing for the following item you bid on has been removed:

    250602530509 - 128GB FLASH MEMORY PEN STICK THUMB DRIVE USB 2.0 128 GB


    majd írták hogy ha paypal-el fizettem hogy tudom visszavonni

    If you paid by PayPal and the payment hasn't been claimed, you can cancel your PayPal payment by following these steps:
    1. Log in to your PayPal account.
    2. In the "My Account" section, click the "History" link.
    3. Click "Cancel" in the "Order status/Actions" column of the payment you want to cancel.
    4. Click "Cancel Payment."
    Note: You won't be able to cancel the payment if it's been claimed.


    No de nekem nincsen cancel rész az order statusnál, most az a kérdés hogy azért vették le a terméket mert megvettem? vagy pedig azért mert elfogyott esetleg és visszakapom a pénzt?


    A másik kérdésem ami kicsit bonyolultabb, hogy volt egy nickem amin 100%-os feedbackem volt, de leütöttem 2 cd-t meg egy karkötőt egy haveromnak, aki nem fizette ki nekem ezáltal én se nekik, és írtam nekik hogy nem tudok fizetni vonjuk vissza a dolgokat, majd kiírtál hogy egy idő után mikor lépek be hogy kivagyok bannolva, ez volt február tájékán, és ezért csináltam egy új nicket, de lebuktam hogy ugyanaz vagyok ( nemtudom hogyan ) és most az új nickem is bannolva van, viszont nekem szükségem lenne valamelyikre hogy tudjak vásárolni. Ilyenkor lehet valamit tenni? köszi szépen
  • poruljartal
    #385
    szervusztok, szeretnék ebayen vásárolni, de nem is ezzel, hanem a paypallal vannak fentartásaim...

    tudtok mutatni jó leírást, ami kezdőknek íródott? mert amiket találtam nem válaszolnak meg mindent, meg a paypal topik is eléggé kihalt
  • Gumicuki
    #384
    Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy: fizetni próbálok az ebay-en, egészen addig emgy is minden míg nem kéri az eladó redemption kódját! Nah most ez mi? Oda mit kellene beírnom? Kérlek segítsetek! Köszönöm szépen!
  • Kiado
    #383
    Na igen, most az új évnek köszönhetően kifizeted a vámdíjat és utána meg se kapod a csomagot :D:D
  • byzhouse
    #382
    +vám elveszi csomagod :D
  • Kiado
    #381
    Sajnos de.
    Múltkor nekem valahogy így volt:

    20% áfa a teljes számlán lévő értékből + 730 ft vámletét díj + 500 ft vámközv. díj.

    Persze ez még 2009-ben volt, de van egy tippem, hogy olcsóbb nem lett 2010-ben... :)
  • Máté94
    #380
    Sziasztok!Vám nem tudjátok mennyi szokott lenni?
  • Lenga
    #379
    sziasztok
    amit én rendeltem eddig az mind megjött,igaz másfél hónapot vártam rá de mind meg van.
  • smith09 #378
    igen, azt jelenti. { általában a termék árába beleépítik az utiköltséget, vagy a rendes árnál picit drágább ebben az esetben. }
  • technopeter
    #377
    Hi!

    Szeretnék ebyozni csak eléggé kezdő vagyok ezen a téren. AZ érdekelne pl. hogy ha free shipping van az mit jelent? Nekem a lakásomig ingyen jön el a cucc? EZ lenne a legfőbb kérdésem, mert többit értem:D De ha lesz még valami akkor kérdezek. köszönöm a válaszokat előre is
  • smith09 #376
    Én azt mondom bátran vásároljatok, eddig - nem szeretném elkiabálni - nem ért rossz tapasztalat.

    Hong Kongból küldtek már nekem is cuccot, ajándékként postázták így vám mentes volt a termék.

    máté94 !
    Rendelj bátran én azt mondom, mert én azt mondom nyugodtan bízz abban akinek kell pozitív értékelése van. Itt nem arról szól a kereskedelem, h átvágjuk a másik felet.
  • Beast Machine
    #375
    Engem nem zavar, hogy várnom kell, hanem az, hogy totál sötétben tapogatózok, mert a csóka nem ad magáról semmilyen formában életjelet, sem pedig jelzést, hogy egyáltalán foglalkozik a dologgal.

    "Sellers Standard International Rate" van kiírva P&P-nél, ez nem sokat jelent.

    Itt a csóka feedbacklapja, Nov. 9 óta semmit nem adott el, Aug 9. óta senkinek nem adott feedbacket. Nagyon érdekes.

    Egyelőre várok, hogy ad-e életjelet magáról, heti egyszer ráírok, nem hiányzik most karácsony idején egy 53 fontos mínusz a tárcámból...
  • Aramir
    #374
    Nemtudom mit vásároltál, de ha földin küldi, nem légin, akkor simán lehet 2-3 hét, míg megérkezik.
    Asszem 40 vagy 45 napig várhatsz maximum, utánna már nem indíthatsz reklamációt a paypalnál a pénzed visszaszerzésa miatt, szóval még van időd, de azért nézz utánna, hány nap a maximum.
  • Beast Machine
    #373
    "Gift"ként jelöltesd a cuccod, értéket $50 alá írasd, és tiltsd meg, hogy bárminemű számlát rakjon a csomagba, és rendben leszel.

    Más:

    Nem tudom mihez kezdjek, segítsetek nekem!

    15.-én (vasárnap) leütöttem egy régóta vadászott cuccot.

    Angliai az eladó, 600 fölött vannak a pozitív feedbackjei. Viszont azóta se híre, se hamva. A termékleírásban azt írta, hogy a fizetség megérkezte után 3 napon belül küldi a cuccot - a fizetés még a leütés estéjén megtörtént, PayPallel fizttem. Most vasárnap lesz 2 hete, hogy semmi reakció nincs részéről.
    Eddig kétszer írtam neki, semmi válasz. A cucc a My eBayben nincs bejelölve "Shipped"ként. Az auckió lezárásakor is csak az eBay automata üzenete jutott el hozzám, még csak annyit sem írt a csóka, hogy "Köszi, hogy megvetted", semmi.

    Kezdjek el aggódni, vagy lehet, hogy csak elfelejtette eBayen az adminisztratív melót, és már postára adta? Megnéztem, augusztusban volt, hogy feedbacket adott valakinek, pedig azóta ő kapott rendesen, mégnovember elején is.
  • ksam
    #372
    (újonc)Sziasztok!
    Egy két dolgot vásároltam ár az ebay-on, több kevesebb sikerrel.... Most viszont szeretném , ha segítenének a "nagytapasztalatú vének" O:)...
    Replika órát , meg 1 szemüveget szeretnék rendelni Hong Kongból, de igen csak elbizonytalanodtam.. Az úriember azt írta hogy ha 14-et rendelek elküldi freeshippingben , de ez soknak tűnik O +30% biztosításért felelősséget vállalnak ?? Az árat visszatérítik ha elveszne..
    Mivel Kínából még nem hozattam be semmit, nem igazán tudom mit csináljak...GOndolom hiába írják rá, hogy "gift" attól még elveszik a vámon, meg fel is bontják..Tudom , hogy a coopyright az coopyright. Talán még főbe is lőnek nem ?O:)
    Amiket olvastam a hivatalnak az packázásairól.... háááááát. Szerintetek álljak el a bolttól ? Viszont sajnálnám az órát......O:( TUdtok valamit tanácsolni?
    Köszi.....
  • Máté94
    #371
    Nekem csak azért tetszik ebay met elég olcsón adják a viszonylag drága dolgokat:D
    Segítesz egy napon rendelni?:D
  • koryne
    #370
    Pontosan.
    Miért, mi jöhetne még rá (az esetleges vámon kívül)? :)
  • Máté94
    #369
    Tehát akkor nekem kiszállítás+a valami?:D
    Bocsánat az érhetetlenségem miatt:D
  • koryne
    #368
    Épp az, ha kisebbet írnak és van akkora szerencséd, hogy nem nyitják ki. Elvileg az átszámítva 20 000 Ft alatti rendelésekkel nem sokat törődnek.
  • Máté94
    #367
    Amúgy amit az előző emberkének írtál,hogy ha egy nagyobb összeget írnak a rá a dobozra akkor nem kell vámot fizetni vagy,hogy is?:D
    Belekavarodtam.:D
  • Máté94
    #366
    Tehát akkor még 25% áfa:)
  • koryne
    #365
    Ezt pont az előtted kérdezőnek mondtam el :)
  • Máté94
    #364
    És ha mondjuk épp az Usából akkor menni lenne?Mondjuk még így is megéri.:)
    Meg mondjuk én nem csinálnám,inkább megkérnék mást aki már vásárolt:D
  • koryne
    #363
    Attól nem nagyon kell félni, hogy az eladó nem küldi el. Olyantól kell vásárolni, akinek sok pozitív feedback-je van és nem lesz gond. A Magyar Királyi Posta hozzáállása a dolgokhoz már más tészta...
    Paypal meg úgy működik, hogy nem ő veszi le a pénzt, hanem te küldöd. Ha EU-ból rendeled, akkor vám sincs, tehát csak a cucc árát és a postaköltséget kell fizetni.
    Nekem egyébként még 1 csomagom sem tűnt el, pedig már rendelgetek vagy 4-5 éve.
  • Máté94
    #362
    Ó nekem is kéne egy kis help.:)
    Igazából azon vaccillálok,hogy regizzek vagy se?
    Kerékpár alkatrészt szeretnék vásárolni csak az a baj,hogy a szüleim nem bíznak ebbe.Pedig hát gondolom több ezer tranzakció megy végbe naponta és a legtöbb meg is érkezik nem?Meg igazából csak annyból áll,hogy én 5000FT-ot ráraknék paypal-ra azt az embereke leveszi és küldi az árut?Vagy kell még költséget fizetni?Meg néha nagyon olcsók a dolgok.Például ez a de a visszejelzések alapján vettek már és mához megérkezett.http://global.ebay.com/New_Shimano_105_RD-5501_9S_Rear_Derailleur_Black_/180424893692/item