6457
  • savafan
    #4417
    Nincs valakinek infója arról, hogy milyen tárgy várható a díszdobozos Király visszatérben?
    Ha nincs fix infó, akkor tippje van valakinek?
  • wizy
    #4416
    thx, de majd én is nézni fogom:-))))
  • Gandibá
    #4415
    Szólunk azonnal, ahogy látjuk! :D
  • wizy
    #4414
    az a lényeg, hogy nem buksz meg, fő az optimizmus:-)
    #4413- kösz, nemtom hogy hogy nem jöttem rá erre:-) akkor mjd inkább a dvdripes változatot fogom letölteni:-)
  • Gandibá
    #4413
    Azóta nem jött ki semmilyen RotK. De nemsoká megjelenik DVD-n, és ezzel párhuzamosan lehet várni a dvdripet :)
  • Bandew
    #4412
    Szar lett, de a 2-es meglesz, innentől fogva meg már nem érdekel. :-D
  • Gladiator
    #4411
    hűhaaa, 15 oldal:-DD az aztán sok. nekünk annyiból, vagy többől kell felelnünk minden órán. király, hogy nektek annyi egy témazáró.
  • wizy
    #4410
    hmmm, vajon Bandewnek milyen lett a fizika érettségije? remélem jobb, mint az irodalom:-)
  • wizy
    #4409
    ok, drukkolunk!
    amugy nekem a föci tz rohadtjol sikerült, bár egy-két várost meg iparágat csak tippeltem, de amugy kiba jo lett!!! ha nem lesz ötös, akkor én nem is tudom mit csinálok.... ja, és nem tudjátok, hogy honnan lehetne a legjobb minőségű, lehetőleg szinkronos Rotk-ot leszedni? a tesom pénteken megy osztálykirándulásra, igy lesz rá 3 napom, hogy leszedjem:-)
  • Bandew
    #4408
    Ok, de előtte nekem drukkoljatok:
    FIZIKA ÉRETTSÉGI!!!
  • wizy
    #4407
    neeeeeeeeeem:-)) 7-es vagyok, holnap uccsó föci tz amerikából, több mint 15 oldal, szal megszenvedtem vele.... majd holnap olyan tizenegy körül kezdjetek el drukkolni:-)
  • Gandibá
    #4406
    Csak? Azt hittem hogy több :)
  • wizy
    #4405
    a te bátyád is jol vigasztal:-)))
  • wizy
    #4404
    jaja:-)
  • Bandew
    #4403
    Kircsi a matek viszont jó lett.
    Irodalom miatt tegnap felhívtam bátyámat, hogy vigasztaljon. Panaszoltam neki a bakimat, meg azt, hogy csak 3 és fél oldalt írtam. Erre ő:
    - Ugyan, emiatt ne aggódj. Én pl 2 és fél oldalt írtam.
    - És hányas lett?
    - 1-es
  • Gandibá
    #4402
    Még csak 8ikos leszel?
  • wizy
    #4401
    előérettségi
  • wizy
    #4400
    nekünk 8-ban lesz egy kisérettségi vagy lőérettségi vagy mi...... az se lesz jo dolog, de sokkal jobb, mint az igazi érettségi:-)
  • Gandibá
    #4399
    Hát ez szívás :(
  • wizy
    #4398
    pffffff.......
  • Bandew
    #4397
    Hát ezt jól elbasztam!
    Petőfit választottam. Miután a tételeket kihírdették, bejött a magyar tanárunk, és pár szóban segített nekünk. Elmondta melyik versekett válasszuk. Elsőnek a Sors, nyiss nekem tért..., majd A természet vadrvirága-t, aztána a Dalaim-at, végül a XIX. század költői-t.
    Nos a gáz az volt, hogy félreértettem a XIX. század költőit XIX. századi költészetre. Szal azt hittem, hogy csak 3 vers kell, és hogy a XIX. századi költészetet majd a Dalaimhoz kell megemlítenem. Még furcsáltam is, hogy mekkora baromság ez, hisz mindegyik XIX. századi, de hát a tanárnő szava az szent ugyebár. Szal egy vers kimaradt, ráadásul a legfontosabb. Végülis azért ezzel a 3 verssel is le tudtam vezetni az egész gondolat sort, és válaszolni tudtam a tétel kérdésére, de attól függetlenül nagyon parázok. 1-es nem hiszem hogy lesz, de a 2-esnek nem örülök, mert akkor már tétje van a szóbelinek. Nagyon reménykedek a 3-asban, de a XIX. század költői nélkül...pfff...
  • b-type
    #4396
    marék szerencsét....ebben az esetben a legjobb helyre kerül :D
  • wizy
    #4395
    de ugyis sikerülni fog, mert az Erő veled van:-)
  • wizy
    #4394
    jaja, drukkolunk!!
  • Gandibá
    #4393
    Hát akkor még több sikert kívánok :)
  • Bandew
    #4392
    Na kívánjatok nekem mára (meg erre a hétre) sok szerencsét. Nem is tudom miért izgulok, elvégre is SEMMIT nem tanultam az érettségire.
  • Bandew
    #4391
    Mára Szilmarilok is megvan díszkötetben. Persze a sima alap egyikből sincs meg. :-)
  • wizy
    #4390
    jaa.... az azé nem rossz:-))
  • Bandew
    #4389
    Nem. Kicsivel vastagabb, mint a Király Visszatér, viszont nagyobb.
  • wizy
    #4388
    az akkor olyan vastag, mintha a három könyvet egymáshoz fognánk?
  • Bandew
    #4387
    A borítóján a Fekete-Kapu van, amikor Samu és Frodó ott bujkál. Szinte pont úgy néz ki, mint a filmben. Ráadásul mind a három kötet (azaz 6 könyv) egybe van.
  • Gladiator
    #4386
    Szerintem marha jó történet. ráadásul iszoynat részletes. én ezt imádom benne. egy knkrét 100%-os világot teremtett. nem csak azt írta le, ami szükséges a történethez, hanem teljesen lényegtelen dolgokat. több ezer évre megírta középfölde történelmét, nyelveket teremtett, ilyenek....imádom.

    amúgy hogy néz ki az a díszkötetes GYU?
  • Bandew
    #4385
    Valóban. Nem minden idők legjobb története, viszont az egyik legigazabb könyv amit valaha olvastam, hibába csak fantasy.
  • wizy
    #4384
  • Gandibá
    #4383
    Offolásra gondolsz? :)
  • Voltan
    #4382
    Hát, még te tűnsz a legenyhébb esetnek
  • Gandibá
    #4381
    Mer'? :D
  • Voltan
    #4380
    Visszaolvasgattam egy kicsit. Nem mondom, ti aztán tényleg el vagytok szállva egy kicsit...
  • Voltan
    #4379
    Szvsz ez az egész Tolkien-dolog túl van reagálva egy pöppet. Az öreg valóban kiváló nyelvész volt, és jó könyvei vannak. A gyűrűk urát is méltányolom, jó mű, és tagadhatatlanul alapot szolgáltatott a fantasy-kultúra kibontakozásához, de azért ez a manapság elterjedt nézet, miszerint ez lenne kvázi "minden idők legjobb története" erős túlzás.
  • wizy
    #4378
    király:-)