6457
  • Bandew
    #4657
    Ja az inkább nyelvtan. Én most csak arról beszélek, hogy pl nem nagyon tanuljuk Tolkient az iskolákban Hamingwayjel párhuzamosan. :-D
  • Gladiator
    #4656
    de kiemelkedő, mert egy csomó nyelvet teremtett hozzá, amik többé kevésbé akár használhatók is. vagy lehet, hogy ez nyelvtan? mert akkor nyelvtanilag kiemelkedő.
  • Bandew
    #4655
    Irodalmilag nem kiemelkedő.
  • Gladiator
    #4654
    jol van, utána olvastam, most már tudom mia hd-dvd
  • Gladiator
    #4653
    naneeeeeeeee, hát ez később jelenik meg, mint a többi. na, de peter jackson nem azt mondta, hogy a kivágott jeleneteket, meg a bakikat soha nem fogja bemutatni? Az a bővített-bővített kiadás, az a 3 egyben lenne, vagy még bővítettebb? És mi az a HD-DVD?
  • b-type
    #4652
    ez a dec. 17.-e ez gyanúsan 'karácsonyi láz' szagú....mármint, hogy pont oda tolták az időpontot,
    ami nem feltétlenül baj, ha már ennyit vártam, de szeretném már a kezeim közt látni.
  • RangeR
    #4651
    Ja, és a Gyűrűk Ura ha valahol extra-super módon kiemelkedő, az pontosan a maga nemében van!
  • RangeR
    #4650
    A Gyűrűk Ura pedig mind filmen és könyvben egyaránt kiemelkedő , kimagasló. És azért lebilincselő. Nem pedig: "nem kiemelkedő, de lebilincselő".
  • RangeR
    #4649
    Egyébként 2005-ben jön a HD-DVD kiadás super felbontásban. És itt sincsen szerintem-gondolom-nemhiszem és ilyenek, hanem ez van jelenleg bejelentve. Csak utána kell nézni
  • RangeR
    #4648
    Bővített ROTK december 17. jelen állapot szerint. Bővített-bővített kiadás pedig 2005-ben, ami abból áll, hogy 1 plusz korongon lesznek rajta a végképp kimaradt jelenetek, videoklip szerűen. Mielőtt itt megkezdődik a duma, hogy kamu" és ilyen építő jellegű hozzászólások, előbb inkább tájékozódni kellene, vagy olyanok hozzászólását elolvasni akik tájékozódnak az ügyben és tudják, honnan szerezzék az ilyen irányú információikat. Mert az, hogy jóskapista mondja, hogy az kamu és szerinem így lesz- meg amúgy lesz, az kibaszott kevés.
  • rezsofiz
    #4647
    Csákány jo nyaralast
  • wizy
    #4646
    jo nyaralást! majd meséld el, milyen volt:-)
  • Bandew
    #4645
    Jó üdülést!
  • Gladiator
    #4644
    csocsi
  • Gandibá
    #4643
    No én két hétre megyek nyaralni. További jó időtöltést mindenkinek!
  • rezsofiz
    #4642
    :))))))
  • rezsofiz
    #4641
    Aha okés, elolvasom.
  • wizy
    #4640
    én sem emlékszem........... az viszont nagy baj lenne.......... eh, akkor kulon-kulon venném meg mindhárom bovitettet:-)))))))
  • Bandew
    #4639
    Igen? :-D
    Bazze' valami gáz van a fejemmel. :-D
    Tényleg nem emlékszem ilyenre. :-)
  • Gandibá
    #4638
    Igen volt, még asszem te is mondtad hogy kamu :D
  • Bandew
    #4637
    Öööööö....
    Én erről nem hallottam. Volt itt beszélve? AZ gáz lenne. :-(
  • Gandibá
    #4636
    Nem úgy volt hogy az kamu és nem lesz?
  • Bandew
    #4635
    Nem tom, most találtam. :-DDD
  • wizy
    #4634
    hoho, bandew, mi ez az uj logo?:-)
  • Bandew
    #4633
    Nekem nagyon átjött a Szilmarilokban a feeling. De nem azt mondom, hogy szar volt, csak azt, hogy nem kiemelkedő. :-)

    A Zabhegyezőt meg feltétlenül olvasd el, mert iszonyat király könyv és rövid is. :-D
  • rezsofiz
    #4632
    Ez igaz hogy Tolkien nem író volt hanem mesélő, de ettől még remek világot teremtett meg bizonyos eszkozokkel,amiket ugye vegig a konyvbe irt le. Mondjuk nekem a Szilmarilokbol nem jott at az a feeling,mert az sokkal inkabb mar nem ilyen meselo jellegu volt,hanem teljesen leiro vagy milyen. a Zabhegyezot meg nem ismerem sajna
  • Bandew
    #4631
    Ezzel azért nem értek egyet, mert pl a SZilmarilok teljesen másmilyen szerkezetű, menetű, ráadásul azt csak Tolkien fia válogatta össze apja jegyzeteiből, és mégis ugyanaz a hangulat jön át.
    Vegyünk egy jó könyvet pl a Zabhegyezőt. Ha átültetnénk a Zabhegyező sztoriját a Gyűrűk ura stílusába, fele ilyen sikeres se lett volna. Tolkien nem író volt, hanem mesélő.
  • rezsofiz
    #4630
    Hat igen,megteremtette a világát,de viszont ez nem ilyen egyszeru, ezt a konyvben nagyon jol megcsinalta,szal attol jo a vilaga hogy jo a konyv is. vagy erted hogy mit akarok mondani. szal amiket ir a konyvben,azzal teremti meg a vilagot,amit nagyon sokan szeretnek ugye.
  • Bandew
    #4629
    Mint könyv egyáltalán nem és a film se. Most felejtsd el a Gyűrűk Urát, csak a könyvet nézd, annak szerkezetét irodalmi jelentőségét, ugyanígy a filmnél. Nem rossz, de nem kiemelkedő. A világ amit Tolkien megteremtett az az amit mindenki szeret.
    Mikor olvasom a Gyűrűk Urát, nem úgy élvezem, hogy jajj de jó könyv ez, hanem egyszerűen jól érzem magam. Mintha csak gondolkodnék. Kiragad a valóságból. Ehhez nagyon ért.
  • rezsofiz
    #4628
    MOndjuk sztem azért a konyv foleg,de a film is kiemelkedik a maga nemében a tobbi kozul.
  • WiLDoR
    #4627
    nekem a sima extra is jó lesz :)
    a hiper-szuper-giga-mega-búvített már nem érdekel, igy is épp elég hosszú lett a film :D
  • Voltan
    #4626
    Hát, van egy hangulata, az tény.
  • Bandew
    #4625
    CSak mert egyes filmes topikokban úgy néznek rám, hogy nekem a Gyűrűk Ura a filmek filmje, pedig egyáltalán nem.
    Ez amúgy tényleg furcsa, mert sem a film sem a könyv nem kiemelkedő a maga nemében, de a világa az tényleg el tudja varázsolni az embert.
  • Voltan
    #4624
    Neeeeem.
  • Bandew
    #4623
    Az. Én sajna elkaptam elég rendesen. :-D
    De emiatt ne skatulyázzatok be.
  • Voltan
    #4622
    Ez LotR mánia már betegség...
  • Bandew
    #4621
    Lehet, de számomra megéri. :-D
  • Voltan
    #4620
    Hihetetlen, hogy mennyi pénzt akarnak nyerészkedni ezen. Jackson kinyalhatja a s*ggem, és a bővített DVD-jét földughatja magának.
  • Bandew
    #4619
    A bővített majd csak ősszel ha jól tudom, de a HIPER-SZUPER-EXTRA bővített trilógia az nem tom mikor.
  • WiLDoR
    #4618
    LotR rulez.

    kérdés, bár szerintem már kérdezték elöttem is:
    Tudja valaki, hogy

    A Gyűrűk Ura - A Király Visszatér EXTRA, BŐVíTETT kiadás

    mikor fog megjelenni? Mert az első kettő már meg van, kéne a 3. rész is :)