6457
  • wizy
    #4697
    nekem tetszett:-) csak azért kérdem, mert hogy feliratosan vagy szinkronosan láttad?
  • Gandibá
    #4696
    Jaja, jó írő. Kill Bill meg egy sz.r (elnézést azoktól akiknek tetszik) :)
  • wizy
    #4695
    hm.... Robin Cook? ő irta a Kómát, az Agymosást, a Lázt? Ezeket az orvosos krimiket? Meg van tőle egypár
    Láttad a Kill Billt?
  • Gandibá
    #4694
    Gyűrűk Ura, Star Wars, StarCraft, WarCraft, Diablo és Forgotten Realms rulZ ! :) Ja meg még a Robin Cook könyvek is jók.
  • Gandibá
    #4693
    Mert nem érdekel :D
  • wizy
    #4692
    miért nem?:-)
  • Gandibá
    #4691
    Nem szeretem a HP-t :)
  • wizy
    #4690
    én most köszönöm szépen, nagyon jol megvagyok a Harry Potter 5-tel:-))))
  • wizy
    #4689
    :-))
  • Gandibá
    #4688
    Ma vettem meg az új WarCraft könyvet. Azokat is ajánlom na és persze a StarCraft könyveket is :)
  • wizy
    #4687
    az yol hangzik:-))
  • Bandew
    #4686
    Az első trilógia még hosszabb, utána kb 220 oldal.
  • wizy
    #4685
    egy rész kb hány oldal?
  • Bandew
    #4684
    Amúgy ezt a Darren Shant ajánlom. Egy félvámpír fiúról szól. A legeslegkönnyeb könyv amit valaha olvastam. Kb 3 óra alatt el lehet olvasni egy részt. 1600 Ft-ba kerül egy rész és eddig 9 jelent meg. Sajna már ezt kezdem unni, hogy ennyi van, de azért még elcsámcsogok rajta. Nagyon izgalmas tud lenni, sok benne a feszültség.
    Ja és Rowling is ajánlja. :-D
  • Gandibá
    #4683
    Szvsz addig jó amig van :) Sok gyilkolás, sok intrika.. ez kell a népnek! :D
  • wizy
    #4682
    nekem Stephen King könyvei jönnek be nagyon:-)
  • Bandew
    #4681
    Nekem pl a Darren Shan sorozat jött be, de már azzal is a tököm ki van, hogy soha nem akarja befejezni, csak írja tovább és tovább, amíg van belőle haszon. EZ van ezekkel a könyvekkel is.
  • Gandibá
    #4680
    Pedig nagyon jó az amit épp olvasok és a többit is megveszem majd (épp az Ezer Orkot forgatom :]).
  • Bandew
    #4679
    Ja ő nem nagyon jön be nekem. :-(
  • Gandibá
    #4678
    ENNEK az írónak a könyveit ajánlom!
  • Gandibá
    #4677
    Hát ez szomorú hogy olyan későn jön ki :(
  • Gandibá
    #4676
    No ma feljöttünk a nyaralásból, de holnap megyünk is vissza. Elkezdtem olvasni egy Forgotten Realms könyvet és nagyon tetszik. A hangulata sokszor a LotR-t idézi, no meg bizonyos dolgok is (pl vannak félszerzetek és a törpék egyik csarnokának az a neve hogy Mithril Csarnok), szóval csak ajánlai tudom azoknak akik nem ismernék. A világa mondjuk jóval kiterjedtebb, több nép él ott mint Középföldén. Szal ovassatok :D
  • Bandew
    #4675
    Bocsi ez a #4669-nek ment.
  • Bandew
    #4674
    Bármelyik moderátor topikba beírhatod.
  • Alien
    #4673
    Szivesen
  • Breki33
    #4672
    köszönöm
  • Alien
    #4671
    Szia, itt megtalálod, van magyar nyelvű is: http://www.cdcovers.cc
  • wizy
    #4670
    hát nemtom...... keressél egy moderátort:-)
  • tmate6
    #4669
    Bocs hogy ide írom de tippem sincs hova írjam itt hol kell kérni hogy tegyenek be egy bannert mivel itt nyincs külön moderátori topik?
  • Breki33
    #4668
    Sziasztok

    Végre megvan az összes rész külön-külön DVD-ben
    Már csak borító kéne

    Nem tudjátok honnan lehet letölteni?
  • Bandew
    #4667
    DE IGEN!!! :-D
    (hidd el nekem ezzel a tudással már le is érettségizhetsz)
  • Gladiator
    #4666
    akkor végleg nemtomm, hogy mi a faszomnak hívják amire gondolok. talán megszemélyesítés.

    Tok egy alliterációt (nem a Lotr-ból)

    Borjú Bárány Béget

    Petőfi írta vmeliyk versében.

    HÁt nem tök jó, hogy ezt most elmondtam nektek?
  • Bandew
    #4665
    Ja ez a tipikus Karinthy sablon.
  • rezsofiz
    #4664
    Az alliteracio az az amikor par szo egymas utan ugyanolyan kezdobetuvel rendelkezik .szal pl Szekszárdon születtem, színésznőt szerettem... stb
  • Gladiator
    #4663
    ja, télleg, az alliteráció. na, mind1, szentem irodalomból is király
  • Bandew
    #4662
    J.R.R. Tolkien, A Gyűrűk Ura, Előszó:
    "Akik szeretik az allegóriát vagy az aktuális utalásokat, még sok más fordulatot is kitalálhatnak ízlésük vagy felfogásuk szerint. De én a magam részéről szívből utálom az allegóriát minden formájában..."

    Még maga az író sem akart "nagy" irodalmi művet, mert mint láthatjuk ő maga is azt mondta, hogy nem ért hozzá.
  • Gladiator
    #4661
    allegória az nem éllettelen dolog megszemélyesítése, vagy mi? na, azzal televan. néha magam is ledöbbenek, hogy hogy lehet ilyet kitalálni. meg nagyon bölcs. olyan beszólások vannak benne. főleg szilszakáll, amikor mondja:

    -Minek is nevezitek ti itt ezt?
    -Domb.
    -Ahh, igen ez az, bár elég elhamarkodott szó olyasmire, ami azóta itt áll, mióta a világ ezen része alakot öltött.

    Szentem tök igaza van.

    Faramir, avgy Éomer, nemtom:

    Különös hely ez a Középfölde. Álmok, s legendák kelnek életre a fű közt.

    Na, ha bármelyik magyar költő ilyet írt volna, akkor mostanra már az összes versét tudnunk kéne. Tolkien meg egy csomó ilyet írt.

    Meg rengeteg ilyen van, csak sajna már régen olvastam azt elfelejtettem.
  • Bandew
    #4660
    Nem mondom, hogy nem, hisz nekem is a kedvencem. De egy irodalmi műben vannak allegoriák meg minden ilyen baromság, ami a Gyűrűk Urában nincsen.
  • Gladiator
    #4659
    Amúgí mi tanuljuk jövőre.
  • Gladiator
    #4658
    pedig szerintem van akkora mű. Sőt! Néhány szarnál sokkal nagyobb.