6457
  • RangeR
    #2287
    type freenél van az pont! Tényleg jó Radagast, csak kár, hogy a szerepkörét Gandalf kapta meg a filmben. Én beraktam volna őt is simán! Boromír nagy harcos, azért is tetszik a Két torony bővítettben a jelenete, amikor visszafoglalják Osgiliathot, látható, hogy mennyire szerették a katonái. És akkor még nem fertőzte meg a Gyűrű, el sem akart menni, nem is érdekelték a tündék és a Gyűrű sem. Remélem láttátok ezt a jelenetet a bővítetten!
    De Gandalf tűnik nekem egész Középfölde főszereplőjének a harmadkorban, talán azért jut elsőre ő az eszembe mindig.
    Ha azt kérdeznék, mondjak valamit azonnal az elhangzó szóra: Gyűrűk Ura - azt mondanám Gandalf.
  • b-type
    #2286
    szal Barna Radagast-on túl: bejönne Gimli is mert nagyon csípem a törpe fajt...de nem tudnék kiemelni senkit.
    viszont már nem a gyorsan cikázó pengékre szavazok, az utolsó ilyesmi szereplő Artemis Entreri volt, a kedvencem vagy ember, vagy törpe(lehetőleg alabárdal), tehát mindenképpen kétkezes harcos lenne.
  • Gandibá
    #2285
    Abszolút Gandalf a legjobb!! :)
  • Gandibá
    #2284
    Jah mint a National Geographic-on mutatott dokufilm, ahol történelmi helyszínekbe és személyiségekbe helyetesítették be a GyU-t. Frodót és Samut két hegymászóhoz hasonlították :DDDDDDD
  • b-type
    #2283
    :DDDDD ez tetszik.
  • b-type
    #2282
    legkedvencebb: könyvben talán Barna Radagast :), nekem is bejönnek a madarak, meg a természet.
    Filmben: Boromir-2dolog miatt alapvetően, a tanácsban nagyon nagy volt:-Gondornak nincs királya,..nincs szüksége rá..- és akkor ahogy ránézett Aragornra.
    meg a vége ahogy meghal, nagyszerű és felemelő, maga a csatája is, de ahogy a kardjáért nyúl...abból látszik ott 1 igazi harcos halt meg :(
  • RangeR
    #2281
    Láttam valami filmbemutatót, állítólag a Szilmarillok lenne, csak a jogok miatt más címet kellett neki adni. Fogalmam nics kik csinálták és, hogy hol, mikor fogják bemutatni, DE: MEG NE NÉZD! Akkora a költségvetése, mint ha én fizettem volna ki az egészet :) Na olyan is lett a végeredmény! Lúthien Thinúviel úgy néz ki benne, mint egy baszk öngyilkos merénylő andalúz ribanc:) Beren , és a többi férfi szereplő meg erősen hasonlít varnus xavérra vagy hogy hívják??
  • b-type
    #2280
    :DD, ez hülyeség.
    ha a háború pokla ihlette , soha nem bírt volna elszakadni az iszonyú realitástól, soha nem írt volna ennyire egészséges(ezzel a szóval mindig gondban vagyok)Fantázia világot.
    Nem hiszem hogy nem a szakmai-vagy ilyen-olyan féltékenység szülte ezeket az áltudományos nézeteket.
  • RangeR
    #2279
    Legkedvencebb karakter az egész esemény-sorozatban? Égész Középföldén?

    Nekem talán: Gandalf
  • b-type
    #2278
    szóval jöhetne még(mozi)
    Sírbuckák-holtlápi csaták, Númenor-Númenor bukása, Hobbit- és az egész Bakacsinerdei sztori, Mória eleste, bevezető a világ születésével, lények teremtésével.
  • RangeR
    #2277
    Ezek a "szakértők" valahol félúton vannak egy nazgúl és Gollam megszállotsága között, a Gyűrű az ezekre tényleg hatással van! Ezek lennének Boromír! Akik így szanaszét elemezik a könyvet. Mi pedig Aragornok és Legolasok vagy Gimlik lennénk ez alapján :)
  • RangeR
    #2276
    Arról mi a véleményetek, amikor Tolkien kerek-perec leírta, hogy csak mesélni szándékozott és angol-szász mitológiát szeretett volna teremteni, ennek ellenére (nálunk is) megmagyarázzák, hogy : -nem,nem barátom!Nem azért írtad, majd mi megmonnyuk ho mér írtad, azért írtad, mert Mordor és a náci Németország között szerettél volna párhuzamot vonni, a Holtlápot azért írtad, mert az első világháborúban láttál csata utáni hadszínteret, és a legjobb az, amikor: -HOGYAN OLVASSUNK TOLKIENT- szlogennel megmagyarázza neked az önjelölt tahó, hogy hogyan olvasd el a Gyűrűk Urát, mire gondolj közben! Ne Gandalfot lásd, hanem vedd tudomásul, hogy a keletkezésének idejében Tolkien kiben látta Gandalfot, és ilyenek... ez valami kegyetlen borzasztó, amikor a gyűrű mánia ilyen beteges lesz, hogy nem tudja lekötni többé a regény, hanem ilyeneket terjeszt, mond, szóval...
  • b-type
    #2275
    :)
    na, azt nem hiszem hogy a Narsilt kapásból Imladrisba vitte volna,
    de fegyverhordozó volt, igaz nem Isilduré, hanem a fiáé.
  • RangeR
    #2274
    Most benyomok egy mottót a nevem alá, a világ legjobb verséből egy idézetet! Aztán ez lesz mindig ott!
  • b-type
    #2273
    v.mi olyasmi h.:csak az maradt meg és visszaviszi a kardot..a...a..mindjárt megnézem, mert asszem egyből Imladrisba, de nem biztos.
  • rezsofiz
    #2272
    Na,sziasztok,lépek tanulni.
  • RangeR
    #2271
    Na arra én nem jól emlékszem :))
  • b-type
    #2270
    és hát ugye ha jól emléxem akkor visszi a fegyverhordozója a kettétört kardot vissza.
  • rezsofiz
    #2269
    aha.
  • b-type
    #2268
    Nem muszáj kiszolgálni a közizlést, igazából nem lenne ez sem üzletileg bukás, talán nem kapna akkora felhajtást.
  • RangeR
    #2267
    Gyűrű keresésében a napokban olvastam el, ahogy Isildúr elveszíti az Egy Gyűrűt, amikor leesik az ujjáról és a folyóba süllyed. A film elején is megvan ez a rész, csak kicsit gyorsan sajnos (ebből is bővített-bővítettje!!) A könyven kemény, ahogy először visszaverik az ork támadást, Isildúr gondolkozik, melyik harci alakzatot vegyék fel a mezőn. Aztán, ahogy menekül a gyűrűvel, pedig nem akar, csak a fiaira és a kapitányaira hallgatva hagyja el a csatateret.
  • rezsofiz
    #2266
    vagyis ott nyafizna,hogy miért nem előtte mutatták be,meg minden bajuk lenne. aztán a közvélemény......
  • rezsofiz
    #2265
    persze,egyetértek veled,én is nagyon szívesen megnézném,csak az átlag primitív ember hogy fogadná...
    nekik semmi se jó,mindig nyávognak, meg minden..áhh.ne is beszéljünk inkább róla. HAJRÁ BABÓ!
  • RangeR
    #2264
    Én bízok benne, hogy lesz hobbit film. Nekem nem lenne rossz húzás, mert én a könyvvel is hasonlóan jártam. 1985-ben asszem ült egy gyerek a suliban a folyosón, és nála volt valami zöld könyv.Láttam a címét, Gyűrűk Ura. Mondom neki, ez meg micsoda? Azt mondja, szárnyas lidércek vannak benne. Beugrott ilyen görögös, Odüsszeuszos mitológia. Mondom neki: -középkori, vagy ókori? Azt mondja, nem! Akkor mi? Odaadja, csak könyvtári. Na, elkoboztam a fickótól, "amúgy sem bírtam a képét, volt egy kis zűr a fejében". Olvasom, olvasom, aztán belebolondultam. Könyvtárba kifizettem a bűntetési tarifát, mondván, hogy elhagytam. Aztán kezdtem előlről. Utána gondolkoztam, hogy honnan szerezzek még ilyet, amikor vége lett vagy 3x-ra is. Akkor mondja egy srác, hogy van a bátyjának valami hasonlója, abban is ilyen manók nyilaznak. Manók, nyilazás, mondom , akkor hozd el. Elhozta, látom rajta: Tolkien. Első lapon Bilbo Baggins és Gandalf! Na, a pulzusom a duplája lett rögtön. Közöltem, nem adom vissza semmiképp, mondja az árát. Adtam neki egy ötvenest asszem, 29Ft volt a Hobbit:)) Tehát nekem jöhetne a Gyűrű után is a Hobbit újra.
  • rezsofiz
    #2263
    Nagyon sokat láttunk már olyat,hogy elrontják a trilógiában a folytatásokat(Terminátor3). Itt nemhogy elrontották a lotr-nál,hanem még fokozták,és csúcsra vitték. Nem semmi!
  • rezsofiz
    #2262
    Jaja.
  • b-type
    #2261
    nagyon sokat olvasgatom a szilmarilokat, és a gyűrű keresését, rengeteg mindenre kiváncsi lennék
    pl: sírbuckáknál a csatára amitől sírbuckák lettek, vagy a holtláp.
  • rezsofiz
    #2260
    aha.szerintem is. Nagyon szuperek.
  • RangeR
    #2259
    Hát, ez pontosan így van! Zene és fények, káosz-pokol előtti várakozás, feszültség, ezek a jelenetek nekem is a kedvenceim, de nem csak a Gyűrűben, hanem mindegyik filmben! Amikor a hadvezér lelket önt a seregbe( Rettenthetetlen, Gladiátor, Hazafi) azok mindig a legjobbak. Itt különösen! Aragorn a fekete kapunál nagyon jól hozza ezt a hadvezér szerepet, De Theoden tetszik a legjobban: Törjenek a dárdák, hasadjanak a pajzsok!A kard napja, a vér napja... na az a csúcs!
  • rezsofiz
    #2258
    :D
  • b-type
    #2257
    Rengeteg dologra kiváncsi lennék, és nem csak a harmadkórból :D szal harmatkorból :)
  • rezsofiz
    #2256
    szerintem Hobbit már nem kerül filvászonra,mert már lefutott a trilógia, befejezték,elég szar húzás lenne most a vászonra dobni...
  • b-type
    #2255
    bizony-bizony...meg smaug,
    kiváncsi lennék hogy ábrázolnák.
  • RangeR
    #2254
    Aztán komoly jelenetei lehetnének Beornnak, amikor medvévé változik! És ugye Smaug a sárkány is bemutatkozna! Gandalf tüzijáték-sárkánya is nagyon eltalált jelenet volt, de ugyanaz, csak igazi sárkánnyal... szóval...
  • rezsofiz
    #2253
    nekem a kedvenc részeim általában a filmben a csatajelentek előtt van. Mondjuk a 2. részbe amikor Gandalf a rohírokkal lejött a hegyoldalon azt imádtam, 3. részbe amikor Gandalf kirohant, hogy megmentse a gondoriakat, meg amikor megérkeztek a 3. részben a rohírok Gondorba. Ezek nagyon jók a hangok miatt:csatakiáltás,meg minden. Meg nagyon jól néztek ki. Tehát amiket felsoroltam,azokban mindig volt fény-játék,tehát pl:kisütött a Nap és pont a seregre világított,meg minden... Ezeket imádom,és ha látom őket,akkor mindig a háamon futkos a hideg.Ilyen jó zene nélkül keveset értek volna ezek a jelenetek.
  • RangeR
    #2252
    Meg ott van a vasdombi törpsereg, Dáin serege, sok-ezer Gimli együtt! Az kellene a moziba!
  • RangeR
    #2251
    A hobbit, ha elkészülne filmen, azért vinné a pálmát! Az öt sereg csatája! The Hobbit című játék movie-betéteiben is keményen néz ki, ahogy támadnak a farkaslovas goblinok, felettük meg a denevérek tényleg elsötétítik az eget.
  • RangeR
    #2250
    Bombadil Toma kalandjai nekem megvan fordításban, fájlban. Könyvben még nem láttam.
  • RangeR
    #2249
    Mondjatok kedvenc jeleneteket a könyvből mondjuk, vagy a filmből.
    Nekem a kedvenc jelenetem (az egyik) nem került be a filmbe sajnos. Amikor kigyúlnak a jelzőtüzek és jönnek a várvédők, Gondor hűbéresei, szövetségesei és a nép nézi őket a bástyákról, számolják a harcosokat. Tolkien részletesen bemutatja , hogy kik érkeznek a várba. Na az nagyon tetszik, van hangulata!(feeling-je, de utálom ezt a szót!) Tetszik Forlong, nagydarab dagadt fickó ,hatalmas lovon, mögötte morcos-szakállas harcosok hatalmas csatabárdokkal. A csatában elesnek sajnos. Jönnek az íjászok, akik utána a múmakok elleni ütközetben esnek el, jönnek a full páncélos lovagok Dol Amrothból, azok nagyon hiányoznak a filmből.
  • rezsofiz
    #2248
    magyarul nem.