6457
  • wizy
    #2327
    Szarumánt gimli öli meg a könyvben???? Szarumán a Zsáklakba hal meg, meg Kígyónyelvű is! Kígyónyelvű elvágja Szarumán torkát, aztán őt meg lelövik a hobbit-íjászok.....:-) vagy nem??
  • RangeR
    #2326
    Filmről beszélek, vagy ti most a könyvet mondjátok? Hát, az eredeti könyv verziós halál az szerintem biztos nem lesz a filben soha.
  • RangeR
    #2325
    Bocs mindenkitől a spoilerezésért, de hát ezt meg kellett mutatni!
  • Gandibá
    #2324
    Ezt a képet én a film környezetében láttam.
  • Gandibá
    #2323
    Miért nem úgy van a könyvben? Én úgy emléxem legalábbis..
  • RangeR
    #2322
    Egészen pontosan így néz ki, amkor Szarumán meghal:

    [IMG][/IMG]
  • Gandibá
    #2321
    Én csak 3x láttam a RotK moziban! :D A TTT-t 2x a FotR-et meg 1x.
  • wizy
    #2320
    ahogy a könyvben áll? hmmmmmmm:-)))))
  • Gandibá
    #2319
    Lehetséges, a filmben elég sok helyen volt hirtelen vágás, ezt én is észrevettem.
  • wizy
    #2318
    jaja, az biztos:-)))
    amúgy meg jut eszembe: tegnap azt mondtátok, hogy én mindig azt mondom, hogy én állandóan csak nézem a filmet, és olvasom a könyvet. De mi az, hogy állandóan nézem a filmet?? itt olvasom, amikor a mozikról volt szó, hogy "amikor hatodjára néztem moziba a Gyűrűk Urát...."!!! én összevetve mindhárom részt összesen láttam kb tizenöccör, maximum.
    az viszont igaz, hogy állandóan a könyvet olvasom:-)))
  • b-type
    #2317
    mimiimiiii...írtak v.mi indoklást?
  • Gandibá
    #2316
    Hm, elég komolytalan :D. Jobb lenne ha Grima vágná át a torkát mint ahogy a könyvben is áll :)
  • b-type
    #2315
    Az a gáz hogy szvsz megvan vágva, és megint csak a bővítettben lesz harmonikus. ezért vannak a mozi vált. ilyen hirtelen váltások. nem ?
  • RangeR
    #2314
    Elmondhatom, hol hal meg Szarumán, ha érdekel, csak lelövöm a poént. Bár mindegy, mert ez úgysem az igazság:

    Ott hal meg, rögtön a Király visszatér elején, amikor Gandalf tárgyal Szilszakállal az Orthanc kapujában. Valahogy lezuhan, bele, abba a nagy fogaskerékbe, vagy mi az, ott Gandalf mellett a vízben.
  • Gandibá
    #2313
    Na negyedik a topic! :D
  • b-type
    #2312
    Fejböl nem menne...mekkora ez a könyv...hihetetlen.
  • b-type
    #2311
    megvan-mekfan Aeglosnak hívták Gil-Galad lándzsáját..Elendil kardja meg ugye a Narsil. Na.
  • Gandibá
    #2310
    Igen, abból kéne még több! :D
  • wizy
    #2309
    az biztos. De a rabszolga-hobbitokat meg az égő megyét láttad pár másodpercre: Galadriel tükrében
  • Gandibá
    #2308
    De azért megnéztem volna leégve a megyét, rabszolgasorban a hobbitokat, úgy ahogy a könyvben volt. Nem tudom milyen lesz a bővítettben ez a rész, vagy hogy hogy hal majd meg Saruman.
  • wizy
    #2307
    szerintem az a "kocsmázós" rész az tökéletesen passzolt az egész történethez. Hogy a Gyűrű és Szauron megsemmisült, a háborút megnyerték, és most már lehet piálni:-))
  • Gandibá
    #2306
    Ha lesz bővített bővített akkor abban csak lesz.. bár én még mindig Bombadil komát hiányolom a legjobban, de tény hogy a film komor háborús hangulatába nem nagyon illene bele az éneklő/ugráló Toma. Ezért is volt nekem furcsa ez a hirtelen váltás ami a harmadik rész végén volt. Az egész filmben végig a sötétség és a harc volt, a végén meg a megyés rész amikor kocsmáznak olyan bárgyúnak hatott. De a Szürkerév-es rész az leírhatatlan!
  • wizy
    #2305
    100 üzenet egy fél nap alatt!!!! jézusom, ti aztán tudtok beszélni:-)))
  • b-type
    #2304
    Hát oszthattak volna nagyobb teret is neki, nem kis karakter.
  • Gandibá
    #2303
    Na ezt a részt meg kéne nézni jobban, de nincs kedvem átmenni a másik szobába a cd-ért :D
  • RangeR
    #2302
    Aha, arra a pillanatra emlékszem, de hajlamos voltam azt hinni, hogy Elrondot látom :)
  • b-type
    #2301
    ott van Gil-Galad a hires lándzsájával, az első részben, amikor bemutatják a csatát, közvetlenül mielött kijön Szauron"-...küzdöttek a végzet hegyének lejtöin...-" és ott van, villanásnyi vívás, majd beledöfi a lándzsát egy fekvő orkba, félig alulról mutatják.
    ennyi az össz szerepe, nem lenne rosz ha lenne még, de lehet hogy ennyi :((
  • RangeR
    #2300
    Megjelent The Return of the King SVCD 4cd-s új verzió. 9,5 pontos jelenleg, a tegnap megjelent ntsc DVD verzió már csak 6,7 pontos. Elvileg jobb a kategóriájában a minősége a pontozás alapján, mondjuk még lehúzhatják!
    Lassan jó lenne valamelyiket megtalálni a neten, legalább egy sample-t, hogy el lehessen dönteni, milyen is a minősége...persze csak májusig, akkor úgyis a pénztárcába nyúlok, amikor megjelenik az igazi!
  • Punker
    #2299
    valószínű
  • RangeR
    #2298
    Ez lenne a kérdésem: Itt van a kép amit egyszer mondtam, Gil Galadról a nagy elf királyról, méghozzá a filmből! És miért nincs sehol ez a jelenet?? Bővített-bővítettben lesz talán?

    [IMG][/IMG]
  • Punker
    #2297
    lol
  • RangeR
    #2296
    Texasban esett egy kis hó és nyomban állnak az Orthanc tornyok szerteszét :)
  • RangeR
    #2295
    [IMG][/IMG]
  • b-type
    #2294
    lépek kajálni...
  • b-type
    #2293
    jah-ja tényleg,
  • RangeR
    #2292
    Egyébként a pontgyűjtés számlálása hibás, Legolas amikor a ballisztával fellőtt létrakötelet elnyilazza, ott az önmagában vagy 200 pont, rendesen ösvényt vág a létra a seregben.
  • b-type
    #2291
    ezt azért Legolas vitatná...bár kétségtelen, Gimlinek eléggé odavágó érvei voltak.
  • b-type
    #2290
    :DD, azzé az gáz ha valaki min. 10× tovább él...
    kissé egyenlőtlen a küzdelem..
    na de mind1. :)
  • RangeR
    #2289
    Harcosok közül az univerzális ugye a kósza (ranger).Mint Aragorn is. Nem számolja a pontokat mint Gimliék, de azért az ott lenne! Ha Gimlinek 43 pont van a Helm szurdok után, akkor Aragornnak 53!
  • RangeR
    #2288
    Bazz, az Artemist é utáltam szívből!! Én Chaotic good-nak titulálnám magam, lehet azért! Alig vártam, hogy kimúljon, vágja már át az ádámcsutkáját Drizzt :)