53
Belülről Világító Gömb
  • Blasta
    #53
    Szoval ket kerdes van :

    1. A sugar folyamatos vagy csak egy rovid impulzus jellegu?
    2. A gombe hogy lojuk be a sugarat a kozepponton megy at vagy vmilyen
    hur menten?

    Ha impulzus jellegu akkor mindenkepen egy ido utan eltunik mivel 100%
    tukor nincs valamennyi minden visszaverodesnel eltunik belole...
    Ha kozeppontosan lojuk be akkor bejon kimegy zt annyi..

    Na kb ennyi amit erdemes megemliteni :)

  • TheZsenyka
    #51
    Pályázhatnál a "Laughable Technologies" honlap tartalomjegyzékének első bejegyzésére Bakka :)

    Amúgy nagyon királyos oldal, van egy csomó érdekes hír.
  • TheZsenyka
    #50
    Azt írtad befejezted... :)

    Különben is mi ez a baromság a világító gömbbel kapcsolatban: kit érdekel hogy van-e ilyen gömb vagy nincsen. Arghhh :)

    Amúgy lencsével is lehet hangot fogni, sőt halat is, ha erősen meglendíted és kupán vered vele a halcskát.
  • K.András
    #49
    Szerintem azért nem volt szar példa, mert valoban az gyüjti be a fényt a egy csillagászati távcsö számára...Most hogy ne azt hiszed hogy ez nem igy van, attol az még ugy van....
  • TheZsenyka
    #48
    Egyszerűen szar volt a példa amit felhoztál a lencsével kapcsolatban, mármint hogy azzal gyűjtik a fényt. A halat meg hálóval fogják vazz :)
  • K.András
    #47
    Igen igazad van, felesleges is ezen vitázni, én be is fejeztem ebben a pillanatban...
  • K.András
    #45
    Megfutamodtál teljesen, ebben az irásodban egy darab érv nem volt :DDD
    De az enyémet azért fikázod, talán ha irnál érveket is,és nem csak terelgetnél mint a pásztorok a libát, akkor lehet tanulnál is valamit...
  • K.András
    #44
    Láttál már csillagászati távcsövet?Érdmes volna megnézni egyett, hogy vajon miért van benne lencse?Talán csak miért ne?Nem barátom azért mert az gyüjti be a fényt...
  • TheZsenyka
    #43
    "nem lencsébe fognák be a fényt, hanem radarral..."

    Ne fárasszuk egymást, ez nagyon gyenge érv. De hát Kandris gondolom a gammasugárzást is lencsével fogja... :)
  • TheZsenyka
    #42
    "Ez akkora baromság már bocsi, hát a fénynek köze nincsen frekvenciához(ergo soha nem fogják kioltani egymást), inkább photonokrol kéne beszélni.."

    Könyvből írtad hogy semmi köze a frekvenciához a fénynek? Húúú ezt nagyon beszoptam... :)

    "Most lehet röhögni..."

    Éppen ezzel vagyok elfoglalva :)
  • Dzsini
    #41
    majd ha meghatározzátok, hogy mi az az 'anyag', és mi az a 'hullám' akkor lehet gondolkodni azon, hogy mi micsoda... egyelőre állíthatjuk azt is, hogy minden ami van, csak 9-10 dimenziós szuperszálak, és az azokon végigfutó rezgések eredménye... ez az, amit anyagnak-hullámnak, energiának tapasztalunk... vannak egyenletek amik ezt hozzák ki, és ezt is elfogadják "valóság"nak...
  • K.András
    #40
    Én sem vagyok fizikus, de elég sokat olvastam erröl a témárol hogy bizton tudjam állitani amit...Mellelseg amit leirtál abban is van hiba, ugyanis a fény még véletlen sem olyan mint a hang!!!Ugyanis ha igy lenne, akkor a csillagászok nem lencsébe fognák be a fényt, hanem radarral...
  • Ron Ragm
    #38
    Szerintem a fény nem hullám. A fény anyag, amelynek nincs tömege, viszont a fotonoknak lehet különböző nagyságú energiája, ezért tűnik úgy, mintha hullámként is viselkedne.
  • K.András
    #37
    Na kérlek, milyen frekvenciárol beszélsz?A fény Photonokbol áll hidd el, köze nincsen a frekveciához...
  • Dzsini
    #36
    NEM kellene a másikat szidni... próbáljatok már emberi módon...
  • K.András
    #34
    Most lehet röhögni...
  • K.András
    #33
    Ezt beszoptad Zsenyka nagyon de nagyon!!!
  • K.András
    #32
    Jujj ezt ne csináld!!!
    Hát könyvböl irtam amit irtam :DDD
    Most akkor én vagyok a láma vagy te?:DDDD
  • Coine, The A&O
    #30
    Csak légüres térben annyi a sebessége.
  • Coine, The A&O
    #28
    Mert ugyi nincs örökmozgó.
  • Dzsini
    #27
    Stephen Hawking szerint (aki a ma élő egyik legnagyobb matematikus-fizikus) nem hullám. illetve nem csak, hanem részecske is... olvasgasd el a Universe in a Nutshell-t, meg a Brief history of Time-t, és ott leír hirtelen 3 különböző elméletrendszert, és mindegyiket 'bebizonyítja' :) minden tulajdonságával rendelkezik , és adott módon használható amire kell...
  • TheZsenyka
    #26
    Egyébként meg Bakka jobb ha tudod hogy világító gömbök márpedig vannak: nálam kettő is található a fürdőszobában.
  • TheZsenyka
    #25
    "fehér lyuk", ami minden fényt visszaver... ne menjünk bele :)

    Menjünk csak bele mert érdekel, hátha megértem.

    Figyelek.
  • TheZsenyka
    #24
    Jelenleg elfogadott álláspont szerint a fény elektromágneses hullám. Nem akarok szemtelen lenni, de Én meg kijelentem hogy a világegyetem végtelen, mert így gondolom vagy olvastam valahol: nem felételezésekből, elhallott/meghallott hírekből kellene kiindulni.
  • Dzsini
    #23
    a fény nem hullám. és nem anyag. something in between... van tömege, mert van fénynyomás, de nincs, mert nem mehetne fénysebességgel az tömeg-energia ekvivalencia miatt. amúgy a gravitációs tükör az közel jár egy fekete lyukhoz, csak az egy (elméletben létező) ún. "fehér lyuk", ami minden fényt visszaver... ne menjünk bele :)

    féligáteresztő tükrök vannak (mindenki láthatott már), de ha bent 'csak' pattognak a fotonok (verődik ide-oda a fény) akkor nem lenne ami világítson, mert nincs felület ami elnyelne bármilyen fényt - hogy látszódjon. ahogyan az abszolut fehér anyag az, ami minden fényt visszaver és tökéletes tükör, így az abszolut fekete (mindent elnyelő) anyag is csak igen nagy léptékben (csillagászati) elképzelhető a tudomány mai állása szerint... feketelyukat meg lehet találni, mert onnan nem jön vissza semmi... de egy tükröt csak akkor vehetsz észre, ha hozzáérsz, addig nem tudod, hogy amit a másik oldalán látsz az valóság-e vagy sem...
    egyébként nemkellene egymást lámázni...
  • [HUN]PAStheLoD
    #22
    kössz ... amúgy a fény mint energia kvantum (ez a foton) létezik anyagként és hullámként is. Ezért lehetséges a kioltás. És mivel anyag IS ezért hat rá a gravitáció. Van fénnyomás is ! Szóval a fénytan elég homályos dolog köze van a kvantumfizikához is meg az optikához is...
  • TheZsenyka
    #21
    Mindenkit ezennel felhatalmazok a röhögésre.
  • TheZsenyka
    #20
    Azt a kurva életbe. Legalább ne égesd magad.

    A fény elektromágneses hullám. Mint ilyen, van frekvenciája, hullámhossza és terjedési sebessége. Ha a fény új közegbe lép, a frekvenciája változatlan marad, de terjedési sebessége és hullámhossza megváltozik. A fény színét a fény frekvenciája határozza meg. Legközelebb ne intuiciókból indulj ki K. András :)

    Mekkora LÁMA... :)
  • K.András
    #19
    Ez akkora baromság már bocsi, hát a fénynek köze nincsen frekvenciához(ergo soha nem fogják kioltani egymást), inkább photonokrol kéne beszélni..
  • K.András
    #18
    Ez igy nem igaz, van ami csak megtöri a fényt,van ami szétszorja, van olyan ami elnyeli,és van ami nagyitja(pl:nagyito), akkor az sem mindegy milyen fényröl beszélünk, természetes vagy mesterséges,de hogy a fény erössége milyen az is számit,mert egy 60-as izzo nem ad annyi fényt mint a 100-as.
    De hogy a fö kérdésre is válaszoljak,azért nem fog müködni a dolog, mert a tökörnek van egy olyan tulajdonsága hogy nem lehet átlátni rajta, magyarul a fény sem megy rajta keresztül, igy nemhogy nem fog világitani kifele de még belevilágitani se lehet...
  • Dynamic
    #17
    Elméletileg lehetséges, de átlag esetben vagy a lent leírt formában nem.Ha egymással szemben világítasz, azok nem oltják ki egymást.
  • TheZsenyka
    #16
    Azért létezik kioltás.

    Koherens fénysugarak esetén, amely azonos frekvenciát feltételez, létrejöhet interferencia. Mesterségesen előidézhető kioltás: legalább két fényforrás használatával amelyek tökéletesen azonos frekvenciájúak illetve ugyanazon fényforrás megosztásával.
  • Gabest
    #15
    Ha sikerülne is, nem látszana a gömb belse világosnak, mert ugye a látáshoz a szembe kellene jutni a fénysugaraknak, amik ottan rögtön el is nyelődnének, márha kijutottak volna a gömbből, ami eleve nem lehetséges, na jó ennyit mára a tagmondatokból :)
  • I.C.ram
    #14
    Erre bizonyíték, az hogy világíts a falra, majd egy tükörbe, de úgí, hogy a tükor a falra vetítse a fényt, nézd meg, hogy mennyire halványabb lesz a fény.
  • I.C.ram
    #13
    Azért nem lehet, mert minden test elnyeli a fény egy bizonyos részét. Van egy direkt erre kitalált mérték, ami megmutatja, hogy az adott test a fény hány százalékát veri vissza.
  • Bakka
    #12
    Igaz!
  • Dynamic
    #11
    Nem hiszem, hogy fekete lyukra gondolt.A tükör szó sejtet valamiféle fényvisszaverődést.Ellenben a fekete lyuknak pont az a lényege, hogy maradéktalanuk elnyeli azt.
    (szerintem a "sima" hétköznapi tükörre gondolt)
  • CSOCSO
    #10
    csináltassatok olyan gömböt aminek az anyaga az az üveg aminek az egyik oldala tükör másikon meg át lehet látni..igy bele tudtok világítani
  • Dynamic
    #9
    "...a találkozó fénysugarak kioltják egymást"

    Hogy-hogy kioltják egymást?Tudtommal a fénysugár egyenesen terjed, és nem is törik meg egymást.Nem hogy kioltanák...
  • Cat #8
    egyik oldalán a fényt áteresztő, és mégis tökéletes tükör sztm lehetetlenség