1496
Billentyűzetek pro és kontra
  • Borg
    #1376
    Mármint micsoda? Ezekkel a gamer szarokkal tele van az MM, Saturn, ditech stb itt, csak a kutyának se kell, miután egyszer megnyomkodta...
  • FlyHigh
    #1375
    csak az is mint a fehér holló.
  • Borg
    #1374
    A német kiosztás is jó, megvan minden billentyű, és nagy enter.
  • FlyHigh
    #1373
    Erre érdemes egy pillantást vetned. Nekem tetszik. Szerintem a roccat, razer, steelseries mind jó márka, csak itthoni boltokban nem találsz normális uk kiosztású billentyűzetet, csak a kisenteres amcsi szart, amin gombként külön nincs hosszú Í. Továbbmegyek, logotech-ből sem találsz normális kiosztást itthon többnyire, legalábbis én vagy 25 emailt kiküldtem, mindenhol us volt a válasz. Szerencsére kéz alól tudtam venni egy bontatlan narancssárga G15-öt, ami a királyságból jött és uk kiosztású nagy enteres volt, az csak hab a tortán, hogy így is bolti ár alatt kaptam meg.
  • pxxl
    #1372
    eléggé balfszul néz ki sztem :/ + akkora mint egy ház
  • balintk
    #1371
    Gigabyte Aivia K8100- Már kapható magyar kiosztásban is!
  • Borg
    #1370
    Mondjuk minőségérzetre a razert meg a steelseriest is a "fröccsöntött szemét" kategóriájába sorolnám. Az X4 már valamivel jobb.
  • modelcar
    #1369
    köszönöm
    egész jól néznek ki
  • pxxl
    #1368
    Szar, tapad, leeszi az ujjadról a bőrt :d
  • Mike
    #1367
    világítós gumi bill-t próbálta már vki? mennyire használható/szar?
  • Solten
    #1366
    Hi.: Razer Arctosa, Microsoft Sidewinder X4, Steelseries Merc Stealth Illuminated.
  • modelcar
    #1365
    Sziasztok

    Milyen gamer billentyűzetet ajánlotok 10-15 ezer forint között?
  • repvez
    #1364
    esetleg valami okos segítő válasz,hogy miért nem mükődik, ha nem látszik semmi baja?kitöröltem szárazra.most rájöttem, hogy a képernyő billenytyüzetet használjam,de ez nem megoldás.amugy a
    -space,enter,b,n,kurzor nyilak,_,nem működnek.
    esetleg valakinek volt már hasonló esete?javitható vagy cserélni kell minden esetben?a genius slim star 220-ról mi a vélemény?
  • MR ME
    #1363
    talán az h beledőlt az üdítő? :)
  • repvez
    #1362
    mi/lehet/a/baj/ha/Nem/müködik/pár/bill?/tegap/beledőlt/az/üditő/pedig/ma/már/szétszedtem/és/kitöröltem.a/szóköz/az/eNter/kurzorNyilak/backspace/és/még/pár/betü/az/alsó/sorba!!HELP!!!
  • tugyiti
    #1361
    igen
  • pxxl
    #1360
  • MR ME
    #1359
    nemigen :DD
  • Zazu18
    #1358
    Üdv!!!

    Lan egy logitech vezeték nélküli klaviatúrám... szeretném ha vezetékes lenne... :S lehetséges???
  • MauroN
    #1357
    Kár. Azért köszönöm a válaszod!
  • MR ME
    #1356
    :D
    5 ezerért még nem világítót is alig kapsz értelmeset, vagy szánj rá többet, vagy felejtsd el a dolgot szvsz :)
  • MauroN
    #1355
    Helló!

    Venni akarok világító billentyűzetet, de nem vagyok otthon a témában. Durván 5000-et szánnék rá. Valaki tudna nekem mutatni ilyen árkategóriában? És lehetőleg nézzen is ki valahogy. Előre is köszönöm.
  • SuperCharger
    #1354
    Lenyomási karakterisztika, ill. érzet. Itt bõvebben.
  • balintk
    #1353
    Hali! Mi a különbség a Brown, Blue és Black switches között?
  • MR ME
    #1352
    tipikus gamer billentyűzet magyar kiosztással sajnos nem nagyon van :(
    UK kiosztással találsz, ahol megvan minden gomb a magyar kiosztáshoz, csak ha átállítod akkor ügye más lesz ráírva a gombokra, de ha már tudod mi hol van akkor elvileg nem okozhat problémát a dolog :)
  • MR ME
    #1351
    :DDD
  • pxxl
    #1350
    betűkészlettel a vindóz rendelkezik, a billentyűzet magyar kiosztással
  • oylog
    #1349
    Jól van iq betyárok látom hasogassátok a szőrt!
    Akkor úgy írom hogy magyar betűkészlettel rendelkező gamer billentyűzetet szeretnék vásárolni és ebben kérném a segítséget!
    Remélem így már mindenkinek megfelel!
  • MR ME
    #1348
    jó de ő billentyűt keres és nem billentyűzetet :)
  • Borg
    #1347
    Gamer tulajdonságok az mi?
    WASD minden billentyűzeten van :)
  • oylog
    #1346
    Üdv!
    Szeretnék én is segítséget kérni mert billentyűt szeretnék venni!

    Ami fontos: Magyar gombkiosztás
    Gamer tulajdonságok

    Jöhetnek az ötletek, tippek!
  • SuperCharger
    #1345
    Amit eddig megtudtam, a G szériából semmi sem tudja a 6KRO-t (USB) vagy az NKRO-t (PS/2). Néhány G-ben átrendezték a mátrixot úgy, hogy a gyakrabban használt FPS gombok ne akadjanak össze. Ennyi.
    Itt is van jó néhány bllentyűzetrõl NKRO próba, köztük Logi G-krõl is.
  • peter9228
    #1344
    1000 köszi, ez pont jó lesz:P
  • Solten
    #1343
    Hi: link.
  • peter9228
    #1342
    Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani egy olyan billentyűzetet, ami magyar nyelvű, halk és játékra is alkalmas? Árban max. 4-5 ezerig akarok elmenni.
  • Inquisitor
    #1341
    "de normális gamer bill csak angol kiosztások vannak."
    Meg német és japán :)
    A múltkor láttam egy új korában 15K-s Logitech G billentyűzetet egy "madaras" boltban 6.990-ért. Berendelték a szerencsétlenek, és nem tudták, hogy angol, azt nem akarta senki elvinni.
  • Inquisitor
    #1340
    Elég sok gépen nincs már PS/2 csati, akkor aki olyat használ az kenje a hajára ha játszani akar? :)
    Nem hiszem, hogy az USB-n múlna. Annak idején sokan jelezték, hogy Logitech billentyűzeteknél nem lehet "elég" sok gombot egyszerre használni, ami taktikai FPS-ben halálos dolog. Azt nem tudom, hogy az atomdága G szériánál is így van e vajon?
    Akkor azt az infót kaptunk, hogy attól függ milyen típusú vezérlőt építettek a billentyűzetbe.
    Például lehet kapni olyan olcsó keyboardokat, amiknél PHP oldalon nem megy némelyik ékezetes karakter vagy valami mást dob helyette.
  • SuperCharger
    #1339
    Azóta kicsit jobban utánanéztem ennek a témának. Hát, nem, úgy tűnik, ez még mindig nem valami fontos szempont a billentyűzetgyártóknak, még a híresebbeknek sem (pl. Logitech), és még a "gamer" billentyűzeteiknél sem.
    Egyébként itt írnak bõvebben a jelenségrõl, az okáról, és teszteltek is jó párat. Úgy néz ki, mégis köze van az interfészhez, USB-n egyáltalán nem is lehetséges bármely mennyiségű gomb érzékelése, max 6 db a Ctrl/Alt/Shift-en kívül. Biztos az USB HID szabványban van valami korlát. 100% független gomblenyomhatóságot csak PS/2-vel lehet elérni.
    Bár tudom, hogy rajtam kívül mindenkinek ez a feature a legeslegutolsó szempont, mikor billentyűzetet választ.
  • Solten
    #1338
    A gamer billentyuzetek tudnak multi-inputot, de tudtommal az adatbeviltel 5-re (?) van limitalva (egyszerre ugye...).
  • SuperCharger
    #1337
    Ennek semmi köze a Windows kisegítõ funkcióihoz, sem ahhoz, hogy PS2-es, vagy USB-s, vagy akár AT-s az adott billentyűzet. A billentyűzet belsõ hardveres felépítésétõl függ. Mégpedig, hogy mátrixba vannak-e szervezve a gombjai, és annak a sorai és oszlopai vannak-e a vezérlõ elektronika-be bekötve (hatalmas spórolás a bekötendõ lábak mennyiségén), vagy minden gomb egymástól teljesen függetlenül megy-e rá az elektronikára. Új bill.-t kéne vennem, és arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e olyan példány, ami mára már maga mögött hagyta ezt a 30 éves kapcsolómátrixos technikát.