1496
Billentyűzetek pro és kontra
  • MR ME
    #1416
    UK is úgytudom, csak más van ráírva...
  • Borg
    #1415
    A német kiosztás 1:1-ben megegyezik a magyarral.
  • pxxl
    #1414
    asszem az UK-s vagy az US kiosztás ugyanaz, csak az í hiányzik.
  • Borg
    #1413
    Nincs is. Meg a KB910 sincs magyar kiosztással. De ha nem kell háttérvilágítás, akkor azért több lehetőséged van.
  • pxxl
    #1412
    hjajj kellene nekem billentyűzet :)

    sorolom a tutit :D

    - lehetőleg alacsony gombok (notebook feeling)
    - halk! (ez fontos, ne klattyogjon éjjel :D)
    - multimédia gombok (hangerő leginkább)
    - makró gombok
    - magyar kiosztás
    - ja és legyen olcsó

    néztem Perixx Periboard 309EL-t itt lejjebb, de nem találtam itthon :(
  • Borg
    #1411
    Meg is jött a KB910 :)
    Egyelőre odáig vagyok tőle. A minősége nagyon jó, minden billentyű egyformán pontos, és halk, a space se lötyög, mindegy hol nyomom. A sima rubberdome megoldások között ez viszi a prímet eddig. A cherry strait is halk volt, de azon egy picit erősebben kellett nyomni a gombokat.
    A háttérvilágítás is marha jó. Nagyon finomul meg van oldva, tényleg csak a betűk világítanak, és az is állítható 4 fokozatban.
    Ami a játékra való alkalmasságot illeti, még nem találtam olyan billentyű kombinációt, ami ne menne együtt :)
    Porosodásra, ujjlenyomatokra valszeg érzékeny lesz, mert a gombok, és a külső keret is fényes fekete, de annyi baj legyen. Egyelőre minden más szempontból megfelelő.
  • Borg
    #1410
    Na, megrendeltem a KB910-et. Jövö héten kiderül milyen :)

    Bár közben lett tapasztalat a 309EL-ről is, azt irják az is tudja a fontos billentyű kombókat akár 6 gombig is. Viszont azt kicsit zörgősebbnek, lötyögősebbnek írták le, mint a Fujitsut, és a felhajtható csuklótámasza is gagyi állítólag (és nem csak a zongoralakk fekete miatt, ami vonzza a port, ujjlenyomatot, stb), szal egyelőre nem azt választottam.
  • Borg
    #1409
    Az se rossz, csak éppen egy bizonyos P/N után a logitech blokkolást épített be az ilyen gombkombinációkhoz mint a shift+w+space, hogy ne jelentsen konkurenciát a G szériának... ehhez képest meg kurvadrágán adják.
  • Solten
    #1408
    Egy szavazat a Fujitsura. Anno vele szemezgettem: link.
  • Borg
    #1407
    Na megint eljött az ideje venni valami újat.
    Háttérvilágítósat, és slimet.

    Két típusra szűkítettem a kínálatot, persze egyiket se kapni itthon, de ezen már nem lepődök meg.

    Fujitsu KB910

    Fehér betűvílágítás, piros multimédiás rész, fényesség állítható, slim, halk, és tudja a shift+w+space kombókat is, szal játszni is OK. Szürkén 30, hivatalosan 40 euró körül lehetne meg...

    Perixx Periboard 309EL

    Szintén fehér betűvilágítás, zöld multimédiás touch rész, fényesség állítható, slim, halk... hogy mit tud arról nem nagyon van tapasztalat. Ja és behajtható a csuklótámasza porvédőnek. Kicsit jobban tetszik mint a fenti, de a minőségében nem bízok annyira... Kb 45 euróból lenne meg...

    Volt már mindkét márkából billentyűzetem, és nem voltak rosszak. Szal akinek egyik se volt, az inkább neki se álljon csuklóból fikázni :)

    Vélemények?
  • Solt
    #1406
    ILYET használ valaki Urak?
  • gurubefree
    #1405
    nincs mit
  • blackcalibra
    #1404
    Ezaz.
    Ez jó is lesz.
    Köszi!
  • gurubefree
    #1403
    ime
  • blackcalibra
    #1402
    Köszi!
    Nagyon jó a billentyűzet, de én most is nagyon jól elvagyok egy3-4k billel.
    Csak a világítás miatt váltanék, nekem nem nagyon van szükségem gamer billentyűzetre.
    Szóval valami olcsóbb megoldást kéne keresni.
  • gurubefree
    #1401
    Vagy razer arctosa 2-3 ezerrel rovidebb
  • gurubefree
    #1400
    Meg ha elfogult is vok :) ime
  • gurubefree
    #1399
    Olyan 15k korul pedig kapnal komoly billentyuzetet .... szerintem megeri raszanni azt a kis pluszt mint venni valami "no name" vilagtos dolgot. Ha meg jatszol is adja magat .....

    RAZER Vezetékes billentyűzet, LYCOSA, USB, Fekete

    Tudom hogy egy kicsit tobb de nem 20k es hidd el megeri.

  • blackcalibra
    #1398
    Üdv!

    Tudnátok nekem ajánlani olyan billentyűzetet amin megvannak világítva a gombok?
    Valami nem túl drága kellene, nézegettem a híres Logitecheket, de nincs pofám kiadni 30-40ezret billentyűzetre...... de megmondom őszintén még 20-at se, inkább olyan nagyon max. 10k körül.
    Szóval valami aránylag normális kellene, de ennyiért.
  • MirP
    #1397
    Kár... :/ Na mindegy most mindent beállítottam a BIOS-ban nem is kell piszkálni semennyire. Van egy régi gumi billentyűzetem, most találtam meg, még egy kocsmában nyertem valami retropartyn asszem! :D Na azzal működik. Ha nagyon bele kell piszkálni a BIOS-ba akkor azzal bele tudok max. azt ennyi! :/
  • MR ME
    #1396
    na akkor megnyugodtam, csodálkoztam is volna picit ha egy Logitech megadja magűt másfél év után, bár nem kizáró ok a márkanév :)

    azzal sztem nem nagyon tudsz mit csinálni sajna sztem, gondolom a kártya illesztőprogramját csak win indulás után tölti be, és akkortól működik a billentyűzet
  • MirP
    #1395
    Bocs a késői írásért! Semmi baja nincs a billentyűzetnek, tökéletesen működik! Az alaplapi USB portok adták meg magukat, azok nem működnek, bármit is próbáltam, valami híd vagy mittomén mi elszállt... :(
    A problémát kiküszöböltem úgy, hogy vettem 2 db. PCI USB kártyát és így most ismét vannak USB portjaim, minden megy,
    DE!!!!!
    Ezzel együtt ismét lett egy kis gond!
    A billentyűzetem csak a Windows betöltése után kezd el működni, a BIOS-ba nem tudok vele belépni és ráadásul betöltéskor is kiírja, hogy nincs billentyűzet... Ez elég cinkes ha a BIOS-ba szeretnék állítani valamit, mert a PS2 billentyűzetem is csak kölcsönben van itt.
    Próbáltam PS2 átalakítóval használni, de azzal sem működik, azzal még Windowsban sem... :(
    Valami ötlet?
  • pxxl
    #1394
    Roccat Avro + Roccat Kone
  • Suntoucher
    #1393
    már csak egeret, meg egérpadot kell választani :)
  • Suntoucher
    #1392
    Nem olcsó az igaz, de ha minőségi akkor nem kell évente cserélni. Nekem most kezd haldokolni a Genius billentyűzetem, de az 5éve volt 8000 :S
  • MR ME
    #1391
    jó választás, énis azt vettem volna ha lett volna rá pízem :D
  • Suntoucher
    #1390
    Sziasztok! Billentyűzetet szeretnék venni, nincsenek nagy elvárásaim. Nem kell 80000 macrozható gomb. Nem hátrány, hogyha világít, de nem kritérium. Razer Arctosa-ra gondoltam, ez még úgyahogy belefér a keretbe. Ha valaki tud jobbat, vagy vannak tapasztalatai azt megköszönném, ha megosztaná velem.
  • MirP
    #1389
    Őőő most egy kicsit más a helyzet. Lehet hogy semmi baja nincsen az ég világon. Úgy kezdődött, hogy olyan volt, mintha ki-be húzogatnák az USB-ből a billentyűzetet, de mostanra már az összes USB portom megadta magát, úgyhogy beszerzek egy PCI-os USB kártyát és akkor majd meg tudom mondani, hogy van-e baja vagy nincs...
  • Laxxa
    #1388
    Sziasztok világítós billentyűzetet szeretnék venni és ezt néztem ki Trust eLight. Valami véleményetek van erről? Megéri hiszen a többi világítós billentyűzethez képest nagyon olcsó.
  • MR ME
    #1387
    mi lett a baja? cskamert nekem is ilyenvan, informálódnék :)
    (nekem kb másfél éves, eddig semmi baja)
  • Melkon666
    #1386
    Sziasztok!
    Olyan problémám van, hogy bootoláskor nem működik a billentyűzetem(USB-s Logitech), csak miután a windows betöltött. Ez azt jelenti, hogy nem tudok csökkentett módba menni, mert nem reagál az F8-ra. A LED-ek sem égnek rajta boot közben, viszont a BIOS-ba mégis betudok lépni a Del gombbal.
    A BIOS-on belül van olyan opció, hogy On-Chip USB controller és USB 2.0 Controller. Mindkettő enabled-en van.
    Több helyen olvastam, hogy az USB device legacy support opciót is bekéne kapcsolni, de én nem találok ilyet a BIOS-ban (Abit AW8-Max).
    Kipóbáltam egy régi PS2-es billentyűzettel is, az eredmény ugyanaz, csak a biosba tudok bemenni vele.
    Szóval tudna valaki segíteni? Köszi
  • MirP
    #1385
    Ja és ha mindenféleképpen magyar kiosztású legyen! Köszi! :)
  • MirP
    #1384
    Sziasztok! Egy billentyűzetet szeretnék venni, mert a Logitech wave billentyűzetem másfél év után felmondta a szolgálatot. Nincsenek nagy igényeim, nem szoktam játszani, szóval nem kell gamer billentyűzet. Valami hasonló lehet, mint a wave volt, csak a lényeg hogy megbízható legyen (ne ilyen másfél éves), valamint ha esetleg létezik olyan, hogy a sötétben világítanak a billentyűk az nagyon jó lenne, mert sokszor használom éjjel. Nem akarok rá olyan sokat sem költeni, úgy 10 rongyig maximum, de persze minél olcsóbb annál jobb! :) Tudnátok ajánlani párat? Előre is köszönöm a segítséget! :)
  • pxxl
    #1383
    hahh :D nehogy azt hidd, hogy 3 évig nem kell tölteni :D 3 évig jó a telep ami benne van :D dúrva lenne ha 3 évig bírná feltöltés nélkül
  • Norbi1990
    #1382
    Értem, köszi.
  • franc0
    #1381
    Nem, ki kell dobni...

    Persze hogy újra lehet tölteni. Ott van a honlapon amit linkeltél, hogy 2 db AA akku van benne. Kiveszed, feltöltöd, visszateszed.
  • Norbi1990
    #1380
    Hali!
    Erről a billről lenne kérdésem.
    Azt írja, hogy 3 évig kitart a benne lévő akku. Ezt nem kell tölteni? 3 év után mi lesz ha lemerül, újra lehet tölteni?
  • Madmano
    #1379
    Szasztok.Gondolkodom egy ilyen "gamer"billentyűzeten.A Logitech-től a G11 megfelelne.Tudom,kijött az új csili-vili beépített hangkaris G110.De nekem úgy érzem megfelelne az öregecske G11 is.Meg nem utolsó sorban mégis olcsóbban hozzá lehet jutni,mint a G110-hez.Szóval:van valakinek tapasztalata az említett billentyűzettel?
  • Borg
    #1378
    És én miről beszélek szerinted? :D
  • FlyHigh
    #1377
    Mármint a német kiosztású, nehezebb mint uk beszerezni.