1496
Billentyűzetek pro és kontra
  • caps lock
    #1496
    Gáz van, PS2 billentyűzetem megbolondult és fogalmam sincs mi történik. Teljesen áramtalanított gépet elindít bármelyik gomb lenyomásával, annak ellenére hogy biosban le van tiltva. Folyton arra ébredek hogy megy a gép mert macska rálépett. Persze egyszerűen egy USB billentyűzetet is használhatnék, de engem most a magyarázat érdekelne...
  • Lebowski
    #1495
    sziasztok

    fehér, ISO layoutos RGB billentyűzetet keresek - látott bárki ilyet a piacon ami alternatívája a logitech G713-nak?
    A vágy olyan lenne, hogy lehessen állítani a háttévilágítást, tehát ne fix legyen. Ami 20 ezer forint körül mocorog az én találataim alapján, azok közül mindegyik fix háttérvilágítású. Ezek alapján bele kell törödni, hogy ez a kombó (fehér, mechanikus, rgb) 50-60 ezer forintnál olcsóbb nem lesz?

    előre is köszi, ha valaki tud ajánlani bármit :)
  • Micsu
    #1494
    Roccat Aimo billhez kellene spacebar mert eltört, hol tudok venni?
  • Norbertboy
    #1493
    Ma gépindás után vettem észre, hogy ha pl. megnyomom a "b"-betűt így jelenik, meg, hogy vb. Majd nem az összes karakter mellé rak egy másikat. Ilyent látott már valaki?
  • repvez
    Szüli
    #1492
    Valaki tudna tanácsot addni, hogy mi lehet a probléma ha egy rapoo wezetékmentes billenytyüzet nem akar müködni?
    De a hozzá adott egér viszont igen és ugyan azon a dongin kapcsolodik mindegyik a géphez.
    elemet cseréltem már mndegyikben.
    De a legfurcsább , hogy este még jó volt kikapcsoláskor, másnap,megg már nem müködött.
    egy éves .nem volt játékra se használva csak chatelésre.

    illetve ha nem javitható, akkor milyen vezetéknélküli billt tudnátok ajánlani, ami legalább 5-6m távolságbol is jol használható és nem késik.Az se lenne gond, ha lehetne használni az LG 55SK8100 as TV-hez is.
    win10 64 bit és eggy lenovo legion y520ashoz lenne.
  • Sippie
    #1491
    Tudnátok ajánlani vezeték nélküli, csendes billentyűzet+egér perifériát? Nem gaminghez, csak mezei számítógép használathoz kellene, lehetőleg magyar kiosztással.
  • mrzed001
    #1490
    Néztem a médiába, de annyira nem voltam elájulva tőle.
    Most beszereztem egy G19, aztán meglátjuk mi lesz később.
  • bajgunar
    #1489
    Logitech G910
    G15-öm (v2) volt. Megvan még tartalékba, csak megkopott pár gomb. Spectrum-ra váltottam. Annyira érzékeny, hogy néha mellé nyomok. Sokmindent tud. Gamer mert világít. :D Annyi, hogy elhagyják ezt a kijelzős cuccot. Pedig király volt. Szerkesztettem is. Kiírt mindent. Géphasználat, game, stb. Ezen telóra tudod kirakni. De bakker... Merül így is a teló, nemhogy még kirakom, hogy ez is szívja. Ok, usb-n rádugod, tölti. De nem olyan stabil. Főleg ha ölembe rakom a billt. Így a kijelzést már nem használom.
    Szerintem nagyon király.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2019.09.13. 00:03:58
  • mrzed001
    #1488
    Megtört a Logitech g110 kábele (már most is javított), elkezdtem keresni az utódját.
    Mi a fux történt a Logitech-el, meg a többi billentyű gyártóval ?!?
    Hasonlót se kapni, és még a sz-rt is méregdrágán.
    Néztem G19, hátha van utódja .... és semmi.
    Tud valaki valami JÓ (sok funkciós) gamer billentyűről, amit nem vettem észre?
  • Borg
    #1487
    Fujitsu KB910-et én szerettem,d e szerintem olyat már nem lehet kapni. Szóval elég esélytelen jót, 10k alatt. Max az
    új Cooler Master CK6 sorozat. mx cherry low profile switchek, de béna lapos kupakok, és nyilván nem 10k alatt.
  • Jim Morrison
    #1486
    Valaki low profile keyboardot tud, ami nem olyan mintha az iszapot nyomogatnám ? :( max 10k körül ha ez lehetséges. MM és társaiban elég ratyi billentyűzetek vannak kitéve :/
  • Dante73
    #1485
    Megoldódott mind a két dolog.
    Itt van a szemünk előtt a szín beállítás. F11+FN...
    A sok leütést meg a kisegítő lehetőségekkel tudtam megoldani. igaz, így meg játszani nem lehet, mert hiába kapcsolom ki, sajnos a járművem pl a crossoutba irtó lassú lett így, és a dupla betűk használata sem az igazi...
    Ha erre a gépelési problémára, (rövid billentyű nyomásra is sok leütés) van valakinek valami épkézláb megoldása, az kérem szóljon.
    Azért, köszönöm a segítséged!
    Utoljára szerkesztette: Dante73, 2018.07.07. 18:28:40
  • Dante73
    #1484
    Azzal csak az F1-F12 gombokat lehet beprogramozni... Hurrá!
    Am én is azon agyaltam, hogy valahogy az ismétlési időt kellene levenni, de hogy azt hogyan tehetem meg, win10 alatt, arról fogalmam sincsen. Hogy egy épkézláb alkalmazás nincsen hozzá, az azért vicces.
  • Jim Morrison
    #1483
    köszi a képet, sajnos én se látok ilyesmit. Alkalmazást próbáltad? Hátha azon belül be tudod állítani, hogy alkalmazásonként ne változzon a led világítás, meg ilyesmi.
  • Dante73
    #1482
    hol tudom állítani a polling rate-t?

    Ez a teljes magyar manual. Hogyan tudom egyszínüre beállítani, hogy ne álljon vissza random a színátmenetre azt sem írja... AAz sem kicsit idegesít.
  • Jim Morrison
    #1481
    nem hiszem, pár hete meg Mo -ra szállítás jóval drágább lett, már nem tudom mi miatt :( (talán sok csomagot refundoltak...nemtom)
  • Jim Morrison
    #1480
    polling rate et vedd le.

    Amúgy altgr+j a kis í, +i a nagy Í

    gondoltam meglesem manualt....
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.07.07. 15:37:39
  • Dante73
    #1479
    Megjött. A világítás állandóan visszavált demo módba, (ahogy egy alkalmazásból kilépek) A másik, hogy triplázza, négyszerezi,,,, sokszorozza a karaktereket, normál gépelésnél. Valaki segítsen kérem... Mert am jó lenne, de ígyy, hassználhatatlaaaan.
    Utoljára szerkesztette: Dante73, 2018.07.07. 15:00:16
  • MarkBlade
    #1478
    Valahogy meg leher úszni a postát az amazonon? Majdnem annyi mint a bill ára..
  • Dante73
    #1477
    Köszi! Ha megjött kipróbálom!
  • Borg
    #1476
    altgr+j
  • Dante73
    #1475
    Sziasztok!
    GENIUS Scorpion K10 Magyar billentyűzetet rendeltem, ma jön meg. Munkára is használom majd. Sajnos, nem néztem utána rendesen előtte, mivel megtetszett. Ezen állítólag nincsen hosszú i betű. Azt hogyan csalom elő rajta? Tudom, banális a kérdés, de minden segítség jól jönne...
  • blackcalibra
    #1474
    Is-is. egy Kingston HyperX Cloud II fülest használok. Ha a "távirányító" nélkül használnám akkor Jack, azzal együtt usb-s, én usb-vel használom. Az a gondom, hogy a fülesen ugye a bal oldalon van a tyúkbél, a gépem meg jobb oldalon.... A mostani billentyűzetemen meg mindkét oldalon van usb, így a bal oldaliba dugva használom. Néztem az Asus Cerberus Mechanikus RGB billentyűzetet, de azon meg szerintem nincs usb, vagy legalábbis én nem láttam....
  • Jim Morrison
    #1473
    fülesed jack vagy usb csatis?
  • blackcalibra
    #1472
    Sziasztok! Úgy néz ki billentyűzet csere előtt állok, így már mindenképpen jó lenne egy mechanikus cucc. Nem tudom, kinek mi vált be, milyen van, de szempont lenne, hogy magyar legyen, illetve ami miatt segítséget kérnék az az, hogy én a fülesemet a billentyűzetbe dugva szoktam használni, szóval ez fontos lenne.
    Köszi!
  • adamfesto
    #1471
    Hi! Vettem egy Microsoft All in One (bluetooth) billentyűzetet a Panasonic tvmhez. A felső sor gomb, tehát a média gombok nem működnek, illetve egy-két gomb másik gombon működik. A hangerő, némítás, jobb egér gomb pl nem működik, viszont a play/pause gomb helyén a menü gomb működik. Van erre tippetek, hogyan lehetne összehangolni a tvmmel? Köszi előre is!
  • Jim Morrison
    #1470
    Az hogy még magyar is legyen, eléggé nehézzé teszi a dolgokat :)
    árukeresőt nézegetve, amik az árkategóriába beférnek, azok leginkább tenkeyless billentyűzetek ansi layouttal. :(
  • cibi17
    #1469
    Sziasztok.
    Max 25ig keresek valami jobb mechanikus billentyűzetet. De mindenképp magyar kell!
    Milyen lehetőségeim vannak ilyen áron?
    Köszönöm :)
  • Jim Morrison
    #1468
    CORSAIR-STRAFE-mx+silent+red
    Ha kihúzható lenne az USB belőle, venném is :/
  • N9vem
    #1467
    Sziasztok!

    Mechanikus billentyűzet témában érdeklődnék itt a fórumon.
    Épített már valaki egyedi mechanikus billentyűzetet?
    Ha igen, benne lenne e közös rendelésben (egyedi nyáklap vagy gateron kapcsolók).
    Van e egyáltalán olyan magyar közösség aki ezzel foglalkozik?

  • Jim Morrison
    #1466
    Magicforce 68 lett. Majd mindom milyen ha megjon. (Blue switch)
  • Jim Morrison
    #1465
    motospeed k87s valaki? Olyan occo
  • Jim Morrison
    #1464
    kicsit részletesebben? még mindig G11-em van, de a ledek már haldokolnak, meg elég nagy helyet is foglal... egyelőre azt nem tudom eldönteni, csuklótámasz nélkül bírnám e.
    Mennyire hangos? mihez tudnám hasonlítani?
  • Jim Morrison
    #1463
    Probaltad? Regita gondolkodom egy kicsi mech billen, ez egesz jo aron van
  • oneal1
    #1462
    ráadásul a mai napon, egy nappal korábban a tervezettnél meg is kaptam a bill-t, ez valami nagyon állat!
  • Borg
    #1461
    Máshonnan kb nem is érdemes logitech cuccot venni.
    A logitech saját webshopjából meg aztán főleg nem. Nem elég, hogy drágább minden, még a supportjuk is egy kalap szar. Egy-egy válaszra heteket vártam, egy kontaktos receiver csere miatt. Egy hónapba és egy hétbe telt, mire kicserélték. Én is inkább amazonról veszek mindent, mert ott egy 2 perces chat és már küldik is a cserét.
  • oneal1
    #1460
    ennyi pénzért tuti nem merném megvenni :)

    végül logitech g810 lett a választás, német amazonon baromi jó áron van, 103 euro, ingyen szállítással
  • MarkBlade
    #1459
    Érdekes opció lehet ez töredék áron..
  • oneal1
    #1458
    Sziasztok!

    Sajnos megdöglött a klaviatúrám, így vennem kell egyet, de a nagy kínálatban nem igazán tudok választani.

    amit láttam boltban és iszonyat jó volt érzetre az a razer ornata.

    Használ esetleg valaki ilyet?

    minden tipp és tanács érdekelne:)

    Köszi!
  • Joekey78
    #1457
    Sziasztok!
    Nemrég hozzájutottam egy Hama uRage Cyberboard billentyűzethez.
    Amikor bedugom a gépembe a billentyűzet fém váza enyhén "ráz", "bizsereg", ha végighúzom az ujjam rajta.
    Ha kihúzom a gépből megszűnik!
    Más gépen kipróbálva nem tapasztalok hibát!
    Lehetséges, hogy a gépem rosszul vagy nincs földelve?
    Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm!