1487
Billentyűzetek pro és kontra
  • Borg
    Fujitsu KB910-et én szerettem,d e szerintem olyat már nem lehet kapni. Szóval elég esélytelen jót, 10k alatt. Max az
    új Cooler Master CK6 sorozat. mx cherry low profile switchek, de béna lapos kupakok, és nyilván nem 10k alatt.
  • Jim Morrison
    Valaki low profile keyboardot tud, ami nem olyan mintha az iszapot nyomogatnám ? :( max 10k körül ha ez lehetséges. MM és társaiban elég ratyi billentyűzetek vannak kitéve :/
  • Dante73
    Megoldódott mind a két dolog.
    Itt van a szemünk előtt a szín beállítás. F11+FN...
    A sok leütést meg a kisegítő lehetőségekkel tudtam megoldani. igaz, így meg játszani nem lehet, mert hiába kapcsolom ki, sajnos a járművem pl a crossoutba irtó lassú lett így, és a dupla betűk használata sem az igazi...
    Ha erre a gépelési problémára, (rövid billentyű nyomásra is sok leütés) van valakinek valami épkézláb megoldása, az kérem szóljon.
    Azért, köszönöm a segítséged!
    Utoljára szerkesztette: Dante73, 2018.07.07. 18:28:40
  • Dante73
    Azzal csak az F1-F12 gombokat lehet beprogramozni... Hurrá!
    Am én is azon agyaltam, hogy valahogy az ismétlési időt kellene levenni, de hogy azt hogyan tehetem meg, win10 alatt, arról fogalmam sincsen. Hogy egy épkézláb alkalmazás nincsen hozzá, az azért vicces.
  • Jim Morrison
    köszi a képet, sajnos én se látok ilyesmit. Alkalmazást próbáltad? Hátha azon belül be tudod állítani, hogy alkalmazásonként ne változzon a led világítás, meg ilyesmi.
  • Dante73
    hol tudom állítani a polling rate-t?

Ez a teljes magyar manual. Hogyan tudom egyszínüre beállítani, hogy ne álljon vissza random a színátmenetre azt sem írja... AAz sem kicsit idegesít.
  • Jim Morrison
    nem hiszem, pár hete meg Mo -ra szállítás jóval drágább lett, már nem tudom mi miatt :( (talán sok csomagot refundoltak...nemtom)
  • Jim Morrison
    polling rate et vedd le.

Amúgy altgr+j a kis í, +i a nagy Í

gondoltam meglesem manualt....
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.07.07. 15:37:39
  • Dante73
    Megjött. A világítás állandóan visszavált demo módba, (ahogy egy alkalmazásból kilépek) A másik, hogy triplázza, négyszerezi,,,, sokszorozza a karaktereket, normál gépelésnél. Valaki segítsen kérem... Mert am jó lenne, de ígyy, hassználhatatlaaaan.
    Utoljára szerkesztette: Dante73, 2018.07.07. 15:00:16
  • MarkBlade
    Valahogy meg leher úszni a postát az amazonon? Majdnem annyi mint a bill ára..
  • Dante73
    Köszi! Ha megjött kipróbálom!
  • Borg
    altgr+j
  • Dante73
    Sziasztok!
    GENIUS Scorpion K10 Magyar billentyűzetet rendeltem, ma jön meg. Munkára is használom majd. Sajnos, nem néztem utána rendesen előtte, mivel megtetszett. Ezen állítólag nincsen hosszú i betű. Azt hogyan csalom elő rajta? Tudom, banális a kérdés, de minden segítség jól jönne...
  • blackcalibra
    Is-is. egy Kingston HyperX Cloud II fülest használok. Ha a "távirányító" nélkül használnám akkor Jack, azzal együtt usb-s, én usb-vel használom. Az a gondom, hogy a fülesen ugye a bal oldalon van a tyúkbél, a gépem meg jobb oldalon.... A mostani billentyűzetemen meg mindkét oldalon van usb, így a bal oldaliba dugva használom. Néztem az Asus Cerberus Mechanikus RGB billentyűzetet, de azon meg szerintem nincs usb, vagy legalábbis én nem láttam....
  • Jim Morrison
    fülesed jack vagy usb csatis?
  • blackcalibra
    Sziasztok! Úgy néz ki billentyűzet csere előtt állok, így már mindenképpen jó lenne egy mechanikus cucc. Nem tudom, kinek mi vált be, milyen van, de szempont lenne, hogy magyar legyen, illetve ami miatt segítséget kérnék az az, hogy én a fülesemet a billentyűzetbe dugva szoktam használni, szóval ez fontos lenne.
    Köszi!
  • adamfesto
    Hi! Vettem egy Microsoft All in One (bluetooth) billentyűzetet a Panasonic tvmhez. A felső sor gomb, tehát a média gombok nem működnek, illetve egy-két gomb másik gombon működik. A hangerő, némítás, jobb egér gomb pl nem működik, viszont a play/pause gomb helyén a menü gomb működik. Van erre tippetek, hogyan lehetne összehangolni a tvmmel? Köszi előre is!
  • Jim Morrison
    Az hogy még magyar is legyen, eléggé nehézzé teszi a dolgokat :)
    árukeresőt nézegetve, amik az árkategóriába beférnek, azok leginkább tenkeyless billentyűzetek ansi layouttal. :(
  • cibi17
    Sziasztok.
    Max 25ig keresek valami jobb mechanikus billentyűzetet. De mindenképp magyar kell!
    Milyen lehetőségeim vannak ilyen áron?
    Köszönöm :)
  • Jim Morrison
    CORSAIR-STRAFE-mx+silent+red
    Ha kihúzható lenne az USB belőle, venném is :/
  • N9vem
    Sziasztok!

Mechanikus billentyűzet témában érdeklődnék itt a fórumon.
    Épített már valaki egyedi mechanikus billentyűzetet?
    Ha igen, benne lenne e közös rendelésben (egyedi nyáklap vagy gateron kapcsolók).
    Van e egyáltalán olyan magyar közösség aki ezzel foglalkozik?

• Jim Morrison
    Magicforce 68 lett. Majd mindom milyen ha megjon. (Blue switch)
  • Jim Morrison
    motospeed k87s valaki? Olyan occo
  • Jim Morrison
    kicsit részletesebben? még mindig G11-em van, de a ledek már haldokolnak, meg elég nagy helyet is foglal... egyelőre azt nem tudom eldönteni, csuklótámasz nélkül bírnám e.
    Mennyire hangos? mihez tudnám hasonlítani?
  • Jim Morrison
    Probaltad? Regita gondolkodom egy kicsi mech billen, ez egesz jo aron van
  • oneal1
    ráadásul a mai napon, egy nappal korábban a tervezettnél meg is kaptam a bill-t, ez valami nagyon állat!
  • Borg
    Máshonnan kb nem is érdemes logitech cuccot venni.
    A logitech saját webshopjából meg aztán főleg nem. Nem elég, hogy drágább minden, még a supportjuk is egy kalap szar. Egy-egy válaszra heteket vártam, egy kontaktos receiver csere miatt. Egy hónapba és egy hétbe telt, mire kicserélték. Én is inkább amazonról veszek mindent, mert ott egy 2 perces chat és már küldik is a cserét.
  • oneal1
    ennyi pénzért tuti nem merném megvenni :)

végül logitech g810 lett a választás, német amazonon baromi jó áron van, 103 euro, ingyen szállítással
  • MarkBlade
    Érdekes opció lehet ez töredék áron..
  • oneal1
    Sziasztok!

Sajnos megdöglött a klaviatúrám, így vennem kell egyet, de a nagy kínálatban nem igazán tudok választani.

amit láttam boltban és iszonyat jó volt érzetre az a razer ornata.

Használ esetleg valaki ilyet?

minden tipp és tanács érdekelne:)

Köszi!
  • Joekey78
    Sziasztok!
    Nemrég hozzájutottam egy Hama uRage Cyberboard billentyűzethez.
    Amikor bedugom a gépembe a billentyűzet fém váza enyhén "ráz", "bizsereg", ha végighúzom az ujjam rajta.
    Ha kihúzom a gépből megszűnik!
    Más gépen kipróbálva nem tapasztalok hibát!
    Lehetséges, hogy a gépem rosszul vagy nincs földelve?
    Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm!
  • mardal
    Sziasztok

ez milyen billentyűzetkiosztást takarhat?
    Angol betűs, EU billentyűzet kiosztás
    nagy entert és kicsi bal shiftet hosszú í vel?
  • Jim Morrison
    Van itt valakinek Anne proja? Erdekelnenek tapasztalatok (ugy tunik ez felel meg a kovetelmenyeimnek)
  • nxs
    Sziasztok!

Olyan filléres klaviatúrát keresek aminek nem gond több billentyű lenyomása egyidejűleg. Pl (Q+W+D+Shift+Space) vagy (Y+X+C+Shift+fel nyíl+jobbra nyíl)
    Amiből nem kérek és komoly negatívum :
    - Gamer kialakítás
    - Gyermeteg világító gombok,ledek,stb
    - kéztámasz

Segítséget előre is köszönöm :)
  • gforce9
    Ha semmi nem segít akkor ne dvd-ről, hanem pendrive-ról telepíts. Ott nem kell gombot nyomni ahhoz, hogy a telepítő elinduljon, ha az meg bebootolt, lesz elvileg usb bill. Másik megoldás ps2-es bill ha van olyan csatlakozód.
  • fcbpetya
    minden engedélyezve van,legacy usb is minden... már megpróbáltam azt is,hogy csak az ssd van rádúgva... de ugyan az a helyzet..
  • gforce9
    Olyat keress a BIOS-ban, hogy USB keyboard. Mert ha az le van tiltva akkor bisoban van usb bill, utána meg nincs, csak ha bebootolt az oprendszer vagy a telepítő.
  • fcbpetya
    hello. ide is beírom,hátha van aki segít...
    nekem senki nem tud segíteni a bootolásnál miért nem veszi be a gombnyomást mikor kéri...
    igy nem tudok telepíteni.
    próbáltam usb-ről is.
    a BIOSban minden be van állítva,uefis biosom is van.
    hiába van a dvd beállítva 1 bootopciónak!
    minden mást enged,csak kivéve ott nem,h nyomjak egy gombot a továbblépéshez..:S
    Másik bootlemezt is megpróbűltam,másik usb-re dugtam az aljzaton,elemcsere is volt,legacy usb is bevan állítva
    valakinek valami tipp??? mindent megpróbáltam már!
    jah,és most is erről gépelek,csak szeretném frissiteni a rendszerem,mivel új lapot cput és ramot kapott..
  • Jim Morrison
    nem, hanem hogy gyorsan egyik gépből (egy notiba mondjuk) át tudjam dugni. Egyik kábel lemegy az asztal alá a nagy géphez, ha a notihoz kellene akkor csak kihúzom és egy másik kábellel csatlakoztatom notiba. kényelmi szempont :(
  • Borg
    Tehát wireless is tud működni, vagy mire jó ez?