89387
PlayStation3
  • arty
    #89347
    hiányoznak a képek (a fizikai hordozókról...)



    (medalofhonorra rá kell keresnem, mert ebből a korszakból kettő is megmaradt és összemosódtak)
  • shaddam
    #89346
    Ebayen meg a helyi lomispiacon elkezdtem gyűjtögetni.Múlthéten a Dante pokla volt a soros, tegnap este/ma reggel a 2010-es Medal of Honort toltam, utána majd jön a ps2 remaster. Hirtelen most nincs jobb képem, ezek Japánból jöttek az ősszel :D
  • arty
    #89345
    és hogy jött ez így neked 2019-ben? :D

    még nekem is van jópár cím a gépre, amit érthetetlen módon elkerültem eddig... "szerencsére" a sok openworld szemét miatt az egykori középszer mára erősen felértékelődött (nálam legalábbis)

    amit sajnálok: psn-en alig-alig van már akció, kb haldoklik az egész ps3-on... most a bf sale alatt pl a BlazeRush-t tudtam egyedül megvenni, 2.5$ volt usa sztórban... (megvettem ps4-re is, ha esetleg a hármast lelőnék a japók :D )

    ---

    Ateszkoma: ha van majd kedved, írd meg mi az ami bejött, mi az ami nem :)
    Egyébként tök durva, hogy ebben a genben mennyi jóság volt anno pécén kívül...
  • shaddam
    #89344
    Tegnap végigvittem a lollipop chainsaw-ot. Kellemesen bugyuta egy játék volt végig, 1-2 idegesítő rész kivételével végig vigyorogtam
  • Ateszkoma
    #89343
    A kurva geci, na ILYEN LISTÁBAN REMÉNYKEDTEM! :)))
  • arty
    #89342
    Ami előző konzolgenben elsősorban exkluzív volt: verekedős játékok.
    Tekken 5,6, Tekken Tag Tournament, Soul Calibur 2,4,5
    (a 6-nak van beat'em up része is, nem csak egymás ellen van 1v1 harc, bár elég bénácska)
    PlayStation® All-Stars Battle Royale - a címe ne ijesszen meg, akkoriban még nem jelentett fost a BR :D
    Ninja Gaiden széria (ez mondjuk inkább hekkendszless)
    Deadliest Warrior (vagy Warriors?)

    Ha pécén nem kapható élményre vágysz, fontolj meg egy move starter kitet:
    Resident Evil: The Umbrella Chronicles
    Resident Evil: The Darkside Chronicles
    House of the Dead részek (3-4, 2 talán csak unlockolható a 3-ban?)
    Dead Space Extraction
    Time Crisis
    Heavy Fire széria
    Rambo
    (ha érdekel a "railshooter" zsáner, azaz a "fénypisztolyos" képernyőre lődözés! :) ... )

    Autósok/versenyjátékok:
    Daytona (+ha tört ps3ad van: Outrun és Sega Rally Arcade, GTI Club+ már nem vehetőek meg :( )
    Gran Turismo 5-6 :D
    és persze a Motorstorm széria (1-2-3, szvsz mind más és/de jó!)
    Midnight Club Los Angeles Complete Edition, ha anno bejött az nfs underground (de egyébként is kötelező :D )
    Absolute Supercars
    Wipeout (több rész, de ha van/lesz ps4, akkor Omega Collection arra "jobb")
    Modnation Racer
    Little Big Planet Karting
    Ridge Racer 7 (1080p(!), ultraárkád)

    3rd person shooter:
    Uncharted szériát, Last of Us-t gondolom nem kell bemutatnom. Ezekből mondjuk van jobb ps4es remazter, így ha van/lesz olyanod, akkon én ezekkel bevárnám a negyedik generációs sony masinát ;)
    Infamous 1-2

    FPS:
    Killzone1-2-3 (első az ps2 remake... necces :D ), de tippre ezeket ismered.
    Fuse - szintén konzolexkluzív, szvsz méltatlanul mellőzött cím
    Resistance 2-3 (talán 1 is?)
    Call of Duty 3 (ez nem volt pécén!)
    Army of two 1-2-3

    Shoot'em upok:
    Under Defeat HD: Deluxe Edition (modernebb, 3D, speckó irányítás)
    Gradius 5 (ps2 on ps3 verzio)
    Matt Hazard: Blood Bath and Beyond
    ShienRyu
    Super Stardust
    Dead Nation
    Wolf of the Battlefield (Commando 3)

    repszim:
    Birds of Steel

    platformerek:
    Ratchet játékok (van kb 6! ezek közt 4-emberes local coop is, egyszemélyes is)
    Little Big Planet 1-2-3
    Bionic Commando Rearmed 2 (ez már csak konzolra jött ki)
    Outland

    egyedi játékok, kisebb címek, mégis eszembe jutnak (nem véletlenül):
    Flower
    Beyond two souls, Heavy Rain (ezekből van ps4es is)
    Tank Battles
    Sky Fighter

    ömlesztve pár info:
    De elég speckó konzolon a Diablo3 is! Lokál coopban 4en lehet egy képernyőn nyomni és van vetődés is :)
    Mortal Kombat Arcade Kollection is megvehető még, pécén már nem.

    biztos kihagytam jópác cuccot, amit érdemes lenne megnézni, de ezekkel is el lehet lenni egy 2-3 évet vagy ha kevesebb az időd a ps6 megjelenéséig ;)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2019.11.30. 10:30:04
  • arty
    #89341
    sokan szapulták, de nem mindenki (viszont "az" a két rész kijött pécére is!)

    ami nem jött ki: Castlevania: Harmony of Despair

    ez is megosztó, mert nem klasszikus a játékmenet, inkább egy egyszerüsített coop alrész (amennyire ismerem a kastélyvániákat :) )
    ps3-on lehet lokálban, kanapéról is tolni, talán 6-an is (de lehet csak négyen), de egy féléve(?) még online is ment

    ami - nekem - nem tetszik, az az olcsó "flash" animáció a legtöbb helyen... (azaz nem pixelart, animált spritékkel)



    ami még nincs pécén:
    Castlevania: Symphony of the Night (klasszikus, sokak szerint A legjobb, pixelart a ps1 időkből)
    Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD (3d, de még oldalnézetes.... ezt nem ismerem egyáltalán)
  • shaddam
    #89340
    A másodikat nem próbáltam
  • Ateszkoma
    #89339
    Azok is jó játékok? A második részt mintha agyonszapulták volna.
  • shaddam
    #89338
    Castleveniát még írd hozzá, ps3-ra jött 2 rész
  • Ateszkoma
    #89337
    Érdekes címek, felírva! :)
  • shaddam
    #89336
    Dante's Infernót most vittem végig, nekem bejött, bár igaz nem egy god of war 3 (előtte 1 hónappal adta ki az EA ) A lollipop chainsawot elkezdtem, kellemesen bugyuta. Army of two?
  • Ateszkoma
    #89335
    Kezdésnek nagyon fasza! :D
  • El Gigante
    #89334
    Engem egy Initial D érdekelne!
  • El Gigante
    #89333
    Shadow of Damned, egyik kedvencem!
  • Ateszkoma
    #89332
    Igen, csak olyan konzol exclusive (tehát nem jött ki pc-re) címek érdekelnek, amik kijöttek ps3-ra. Tripla A vagy indie, teljesen mindegy ha jó játékról van szó.
  • arty
    #89331
    ps3 mellett játszol más platformon is?
    tehát csak exkluzív címek jöhetnek-e szóba vagy gyakorlatilag bármi, ami ps3-ra (is) kijött?
    csak AAA címek érdekelnek vagy kisebb/indie is?
  • JiBBeRiSH
    #89330
    Katamari Forever-t vennék, nincs valakinek elfekvőben? :D
  • Ateszkoma
    #89329
    Valaki tud alig ismert, nóném, ándergráúngy ps3 játékokat, amik amúgy jók is? God of wartól, Unchartedtől, Last of ustól meg a satöbbi agyonreklámozásától -amellett, hogy fasza játékok- már így is bokáig telehánytam a padlót. Köszi!
  • Sippie
    #89328
    Igen, kifejezetten PS3-hoz kéne. Starter packot kb sehol nem találok újonnan, úgyhogy külön nézek majd PS Eye-t, meg kontrollert akkor ez alapján.
    Köszönöm a válaszokat!
  • arty
    #89327
    dede, ráadásul már kétféle is van (micro és mini usb-n át tölthető, ill. más a modellszám is)

    arra nagyon figyelj, hogy az új, microusb-s, nagyobb akkus (1350->1900mAh) CSAK ps4-en működik (tudtommal) - ennek modellszáma: CECH-ZCM2J
    tehát ha kimondottan ps3-ra vennéd, akkor ezt NE :)

  • toza #89326
    de igen .ps3/ps4/psvr .
  • Sippie
    #89325
    Move-ot már nem kapni sehol újonnan?
  • arty
    #89324
    igen, 1-2 hetente van akcio és sokszor tényleg brutál jók az árak!

    (ha tervezel ps4-et, akkor azért amiből van remaster, szerintem várd be arra... már persze, ha belátható időn belül terveznéd! pl egy uncharted trilógia ott se drágább, cserébe 1080p és 60fps, ami elég kellemes az érzékszerveknek :) )
  • Probatbicol
    #89323
    Köszi hogy szóltál, a Dark Souls II-t meg is vettem.
  • Probatbicol
    #89322
    Én igen, mondjuk eleve későn lett ps3-am, de most annyi akció van a játékokra folyamatosan, hogy szinte ár/érték arányban a legjobb vételek manapság. Uncharted-ek, Resident Evilek, God of war-ok stb. 2000 Ft körül vagy inkább alatt. Csak időm is lenne játszani....
  • arty
    #89321
    Big in japan sale (HU)

    SOULCALIBUR™II HD ONLINE - 609ft
    SOULCALIBUR™V - 890ft
    Ultra Street Fighter IV - 1529ft
    stb

    https://store.playstation.com/#!/en-hu/big-in-japan/cid=STORE-MSF75508-BINJ2017PS3?et_cid=em_307918&et_rid=17969304&Linkid=WSNL1-B-050717-CE-STR-WES&emcid=em-st-111241

    vásárolgat, játszogat még bárki ps3on rajtam kívül? :D
    Utoljára szerkesztette: arty, 2017.07.05. 22:42:51
  • El Gigante
    #89320
    Ezt nem tudtam kösz!
  • Seth
    #89319
    Az a PS2 visszafelé kompatibilitás mizéria volt. Az első szériás PS3 vitte őket, később ezt direkt kivették. PS1 lemezeket viszi minden probléma nélkül
  • El Gigante
    #89318
    Nem csak a első ps3(Fat) viszi?
  • n000rbi
    #89317
    Feltételezve, hogy a gép és a lemez régiója egyezik ;)
  • Seth
    #89316
    Igen, siman viszi
  • Gabe18
    #89315
    Üdv!

    Lenne egy amatőr kérdésem, mert a munkahelyen az éjszakai műszakban kisebb vita bontakozott ki közöttünk az alábbi témában.

    Egy teljesen legális, tehát mindenféle custom firmware meg egyéb okosságtól mentes PS3-ba ha berakok egy régi PSX/PSone lemezt, az képes azt lejátszani vagy sem?

    Egy egyszavas válasz elég lesz valaki hozzáértőtől. Köszi.
  • Ingy2
    #89314
    Tárgytalan, kiderült 2 sarokra tőlem lévő számtech boltba szoktak konzolokat is javítani, oda leadva.
  • Ingy2
    #89313
    Sziasztok, sajnos megmurdelt a PS3-am (Superslim). Se kép se hang (se piros led). Tud valaki normális szervízet Bp.-n belül?
    Előre is köszönöm!
    :)
  • arty
    #89312
    nekem is sikerült, épp tegnap :)
  • darkSectorxxx #89311
    Hát én nem tudom mi a fene van.
  • Probatbicol
    #89310
    Én 24-én vásároltam paypallal minden gond nélkül az Uncharted 2-3-at.
  • darkSectorxxx #89309
    Döbbenetes hogy magyar profillal, magyar store-ba weboldalon nem lehet fizetni sem kártyával, sem paypal-al....
    Meg akartam venni a ps3-ra Crash1-2-őt és nem engedi, pedig müködik mindkettő, de ps4-en is szar volt néha....az agyam eldobom.
  • darkSectorxxx #89308
    Zsír!
    Gratula, jó játékot! :)