89387
PlayStation3
  • narumon
    #19933
    Én pl ezzel értek egyet:
    "Ezek után érthető, hogy sokakat hidegzuhanyként ért, amikor az IGN 4.9 pontra értékelte a Lairt a lehetséges tízből; és bár néhány weboldal kedvezőbb kritikákat közölt, de a másik óriás, a Gamespot viszont még messzebb ment 4.5 ponttal, hogy a Wired 4/10-es értékeléséről ne is beszéljünk. A rajongók pedig az első sokkból magukhoz térve azonnal összeesküvés-elméletekbe menekültek. Az MS lefizette a szerkesztőket, amúgy is elfogultak a PS3 ellen, a játék valójában igeins jó... Abszurd módon még azt is megértük, hogy Julian Eggebrecht, a fejlesztőstúdió vezetője, nekiállt kiosztani az újságírókat, hogy miért nincs igazuk a játékkal kapcsolatban.
    A legtöbbet kritizált hiba egyébként a Sixaxis mozgásérzékelős irányítás kiforratlansága, ami az újságírók egységes véleménye szerint teljesen ellehetetleníti a játék élvezetét. De ezen túl maga a játék is nehézkes, idegesítő, a grafika bugos és néha beszaggat, és összességében kiábrándító az egész. És most tessék kapaszkodni, mindez valami 24 millió dollárjába került az SCEA-nak, és cirka négy évig ült rajta az usákiába kitelepült német csapat, a Factor 5 (akiket egyébként anno a Turrican kapcsán ismert meg a világ, és akik az utóbbi években a GameCube-ra gyártották a Star Wars játékokat). Sokszor leírtam már, de ide még nem: érzésem szerint a túlzott technológiai ambíciók miatt a játékot szinte a nulláról újrakezdhették valamikor másfél évvel ezelőtt, erre utal a korai techdemó és a 2006-os E3 körül megjelent képek közötti egyértelmű különbség, meg az utolsó napokig elhúzott - és nem teljesen sikeres - teljesítmény-optimalizálgatás. Bárki is volt az a fejes az SCE-nél, aki meghozta a döntést a félkész játék piacra dobásáról, alighanem kinéz majd neki egy alapos fejmosás; bár egyes tesztek szerint a Lairt még egy plusz évnyi fejlesztés se menthette volna meg."

    forrás: konzol.buzz.hu
  • NEXUS6
    #19932
    A gond az, hogy 10 millió eladott gép az még mindíg jobbára csak azt jelenti, hogy a fanok meg a HC gamerek veszik a gépet. 20 milliónál már a casual játékosnak is jut.
    Tisztes családapa, aki amúgy az egész konzoliparról semmit nem tud ennyi pénzért nem vesz olyan gépet, ami 30% eséllyel egy éven belül bexarik, és ez nem savazás volt, mert természetesen tisztes családapa 5kg tömegű BD lejátszós fekete csillagrombolót sem vesz a csemetéjének.

    Szal egyelőre csak fanok veszik a NG konzolokat és a Halo című FPS is elég fan/réteg játék.
  • NEXUS6
    #19931
    Nemtom mennyit játszottál a Lairrel és mi gondod az irányításával?
    Lehetne jobb is persze, de egy sárkányos szimulátortól kb ezt várja el az ember.

    A DiRT viszont még árkádnak is gagyi, lehet hogy a pályán viszonylag könnyen végig tolod az autót, csak azt nem érzed hogy autót tolsz. Én kersztbe mindíg többet mentem az úton mint hosszában.

    Lehet, hogy bennem vana hiba, de a Lair tutorial pályáiból is az elsőt csináltam meg és működött a dolog. Olyan bénázást, amit Greggy csinált az IGN video reviewben még direkt is nehezen tudtam elkövetni, ezért van olyan érzésem, hogy az viszont tényleg direkt volt.
  • tomy8614
    #19930
    vettem routert, most tartok a regisztrációnál (bőngésző már megy :))

    valakinek van tippje, hogy érdemes regisztálni? (akarom a bankkártyám is használni!!!)
  • narumon
    #19929
    No ezzel én is egyetértek, és ezt sajnos filmre is meg zenére is el lehet mondani....
  • baggins
    #19928
    Lehet, de személy szerint akkor sem értem a nagy felhajtást körülötte. És ez nem Sony fanboy duma, egyszerűen számtalan játékot tudok mondani, ami sokkal inkább megérdemelné az ilyen mérvű rajongást, mégis a feledésbe merültek (nem, nem a Lair-re gondolok:D ).
    De tényleg ne offoljunk má'.
  • narumon
    #19927
    Mármint a Halo a fan orientált játék? Ennek az eladások ellentmondanak. Az már egy dolog hogy valakiből a játék után fan lesz, de szerintem ez pont forditva van. Haver csak azért kérte kölcsön az xboxot hogy halot végignyomhassa mert nálam kipróbálta. A hárommal már nem lesz ilyen gond mert azóta vett egy háromhatvanat. Mindenesetre haloból szerintem el fognak adni simán 2-3 esetleg 4 milliót is, és akkor már minden csak nem fan játék.
  • narumon
    #19926
    Hát nézz át a pl az xbox360 topciba. Van néhány ember aki már elvből utálja, de aki játszik vele azok jókat nyilatkoznak. Én is azt irtam, hogy ahhoz képest hogy nem szeretem az fpseket (konzolon meg főleg) valszinű végig fogom nyomni annyival magávalragadó.
  • narumon
    #19925
    "Számomra az a tanulsága az ügynek, hogy ez a pontozás manapság már faxság,"

    Szerintem régebben is az volt :)

    "és valószínűleg mondjuk úgy megveszik a cégek!"

    Ezt viszont nem hinném. Még az MSnek sincs annyi pénze, hoyg a világ összes újságját, újságíróját lefizesse....

    "Pl DiRT. Attól is mindenki behal, meg 8-9 pontokat kap a játék, mellesleg leírják hogy az irányítás, majd valszeg vitára ad okot. Bocs, ez nem stratégiai játék, bocs! Ha a Lairt a sárgaföld alá lehúzták az irányítás miatt, bocs, akkor hogy is van ez, bocs?""

    Hát úgy hogy a Dirt irányitása a lairhez képest egy istenkurvajó irányítás. (Tényleg a dirt irányitásával mi a baj? Nekem boxon nem volt vele semmi bajom azonkivül hogy nem ugrálok a rallykért és igy 1 óra alatt kiéltem vele magam)

  • baggins
    #19924
    Lehet, hogy igazuk van. A játékosok viszont nem rajonganak érte. Nem a fan-okra gondolok, hanem az átlagjátékosra. Szvsz tipikusan fan-orientált játék, másnak nem fog bejönni. Félreértések elkerülése végett volt Xboxom, imádtam, a Fable és egyéb nyalánkságok miatt, de a Halo-tól a mai napig hányingert kapok, ha a nevét említik is. Pedig végigjáétszottam az 1-et, a 2-t is majdnem...broáhhhhh...
    De sztem maradjunk a PS3 témánál. Bocs, én is elkalandoztam.
  • Sund
    #19923
    pl. a gamer365-ön lévő cikk.
  • baggins
    #19922
    Na ne.
  • Silverford
    #19921
    Tudnátok nekem linkelni egy oldalt ahol levan írva a Japán Store regisztrációja?Köszi!
  • NEXUS6
    #19920
    Én a 9-et inkább vártam, és látatlanban sem adtam a Lair-nek annyit, pláne az első tesztek után. Az látszott nagyon, hogy a tesztek szövege és a végükre írt szám között van óriási különbség. Ha valamit egy átlagos emberke végigvisz, aki legyen az akár egy tesztelő is, akkor annak a gémnek nem játszhatatlanul szar az irányítása! Logikus.

    Számomra az a tanulsága az ügynek, hogy ez a pontozás manapság már faxság, és valószínűleg mondjuk úgy megveszik a cégek! Szerencsére azért a cikkekben leírják a lényeget. A fórumokon meg pláne;)
    Pl DiRT. Attól is mindenki behal, meg 8-9 pontokat kap a játék, mellesleg leírják hogy az irányítás, majd valszeg vitára ad okot. Bocs, ez nem stratégiai játék, bocs! Ha a Lairt a sárgaföld alá lehúzták az irányítás miatt, bocs, akkor hogy is van ez, bocs?
    Hát sehogy!!!
    Ennyit ér az egész, és slussz.

    Az hogy neked nem jön be a Lair az egy olyan dolog, hogy nekem meg pl a Mariós cuccosok nem jönnek be, stabil 2-eseket adnék rá. De én is tudom, hogy ez nem így műxik. Rajongó tábora van, ez egy jelenség, egy stílus, másrészt egy kult vagy rétegjáték. Ez nemegy átlagos multiplatform kategória.
    Gyakorlatilag ezzel a skandallummal egy olyan jelképet csináltak a Lair-ből is, olyan figyelmet kapott, amit nem biztos hogy egy ilyen minőségű játék egyébként megkapna. Ezt megköszönhetik a készítők;)
    Ha kicsit rágyúrnak és kaidnak hozzá valami dögösebb patchet, akkor nem szokványos úton, de egyfajta siker is lehetne belőle.
  • tyrant71
    #19919
    én már előrendeltem
  • SlickAdam
    #19918
    Van aki tervezi beszerezni a Folklore-t? Néztem über-éknél, de náluk egyenlöre nincs az adatbázisban!
  • narumon
    #19917
    "HALO3. Eddig kivétel nélkül negatív vélemények jöttek róla."

    Hol jöttek negativ vélemények? Én meg szinte csak pozitivval találkoztam :o
  • narumon
    #19916
    "mondjuk durva a m$, csapból is halo 3 folyik, elhiszem hogy jó game, de hogy minden idők legjobbja?! majd ha lesz alkalmam megnézem magamnak. "

    Hát kinek mi :) Nálam pl az első 5-10-be biztos nem férne bele, de azért van annyira jó hogy játszak vele :)
  • narumon
    #19915
    Figyelj, a Halo3 az MS egyik zászlóshajója, már a kettővel is minden rekordot megdöntöttek (filmet, zenét, mindent), jóhogy rágyurnak a háromra hiszen ettől még nagyobb profitot remélnek. Ez természetes. Néhány éve a csapból is ps2 reklám folyt mert akkor a sony nyomta ugyanezt. A filmkiadónak ha van egy sikerfilm a tarsolyában akkor a csapból is az folyik. (pl Karib tenger3, még magyarországon is ami kis piac, a tévéből a rádióból, mindenhonnan az folyt)
  • narumon
    #19914
    "És azt a hozzáállást sem értem sok "újságíró" részéről, amikor 100 számra kapják a visszajelzést a játékosoktól, hogy valamit elnézett. Erre bevágja a durcit és asszondja, hogy ő ért hozzá!"

    Egy valamit felejtesz csak el (és ebben az újságiróknak valószinűleg igazuk van), hogy sokkal több játékot látott (tesztelt) mint a beirkálók nagyrésze. Nekem is van olyan ismerősöm aki most vett konzolt életében most látja kb a harmadik játékot és neki mindegyik nagyon jó, de csak azért mert nem is látott még mást, egyszerűen nem tud mihez hasonlitani. Több gép összevetéséről meg már nem is beszélek. Én pl a Lairben egyetlen jó dolgot találtam a zenét. A többi szerintem átlag alatti, és most rám lehet fogni mindenféle dolgot, én akkor is igy láttam ezt. De érdekes volt a te reakciód is. Amig nem próbáltad hadakoztál az újság ellen és legalább 9-re értékelted LÁTATLANBAN. Szerencsére volt önkritikád és örömmel tapasztaltam, hogy a próba utána már te is 7-8-at mondtál rá. Nálam pl 5-6 maximum (de inkább 5, lévén, hogy késztetést sem érzek, hogy ismét játszak vele.)
  • Sutekh
    #19913
    Resistance multiban el?fordult, hogy minden headsett használhatatlanul sípolt. Idövel sikerült kiszürni, azt az egy darabot ami a bajt okozta. Kicserélte a gazdája, és azóta minden headsett hibátlan müködik.
  • baggins
    #19912
    HALO3. Eddig kivétel nélkül negatív vélemények jöttek róla. Amit nem is csodálok, engem a régi Halo részektől is kiráz a hideg.
  • Rena11
    #19911
    1 példa a warhawk game play videok nem tetszettek de a ti véleményeitek annyira pozitívak voltak hogy meg kelett vennem és nem is bántam meg nagyon jó game
  • Rena11
    #19910
    egyépként én soha nem a lapok vagy kritikusok véleménye alapján vásárolok meg 1 játékot az itteni véleményeket és a game play videókat veszem alapúl és ha az tetszik akkor megveszem
  • Rena11
    #19909
    nekem csak akkor jó a warwawk-al ha ki meg bekapcsolom a headsetet miután elibdult a játék illetve beléptem 1 serverre
    innen küldött nekem valaki klánmeghívót és ha igen melyik klán mert valaki igérte de nem tudom melyik az a klán mert 2-t is kaptam
  • EmThor
    #19908
    a billentyűzeten sincs magyar ékezetes gomb, ugyanis full angol, de a mostanim is az, szal megszoktam :P
  • NEXUS6
    #19907
    "végre üzizéshez meg netezéshez nem kell pötyögni kontrollerrel ...:)"

    Te csak azt hiszed!;)))
    Mert hogy nincs magyar nyelvű bill kiosztás.
    Persze lehet linuxosan ekeyet nelkul is irni;)
  • EmThor
    #19906
    mondjuk durva a m$, csapból is halo 3 folyik, elhiszem hogy jó game, de hogy minden idők legjobbja?! majd ha lesz alkalmam megnézem magamnak.

    mert ugye rengeteg cash-t lerakott a m$ különböző oldalokon, újságokban (gamestar címlapján a konzolos halo 3, pc-s bejelentés még nem is volt, újságban több oldalas "teszt" + halo 3 füzet az újság mellé, hát lol), boltokban, nasdaq zárás, stb. mindenhol 9-10 pontokat kap, van aki csak azért is lehúzza, nehéz megtalálni az igazi értékelést. de ez nem is az én feladatom, csak egy kis eszmefuttatás.

    na, ma megyek a billentyűzetért, végre üzizéshez meg netezéshez nem kell pötyögni kontrollerrel + pc-hez is jó :)
  • NEXUS6
    #19905
    Ezt láttátok már;)))

    Kis baki;)

    Hát ennyit a világ legnagyobb gémer média kampányáról. Az átlagember kb ennyit tud az egészről, fel se tűnik neki és nem is fontos a számára.

    Igazság szerint az FPS elég rétegműfaj. Egy összetettebb Sims/Home/Wow szerű öltöztetős, akciós, onlájn szerepjáték, amit a konzol sikere esetében több 10 millió példányban eladnak az tényleg megérdemelné ezt a szintű szupermédiahájpot. Az emberek többsége azt sem érti miről van szó, és valszeg nemis vonzó számára. A M$ csinált egy örömunnepet amikor végre hardkór gémerek hordái tombolnak a az utcákon. Aztán persze ők is hazamennek játszani és minden marad a régiben.
  • EmThor
    #19904
    jut eszembe a japán store dugig van TGS videókkal, jobbra a gyorslistából, vagy az utolsó fülön elérhetőek
  • EmThor
    #19903
    na kipróbáltam headsetet, ladikszormadar állítólag hallott jól csak nincs mikrofonja.

    warhawk alatt mindenféle recsegéseket hallottam, ahogy resistance alatt is. ez normális? 1-2 szót tudtam csak elcsípni, a többi static volt :S
  • NEXUS6
    #19902
    Nem értem én sem ezt a lapok közötti rivalizálást, mikor külföldi lapokat meg engednek belinkelni? De hiszen azokon épp úgy van reklám!!!!
    És azt a hozzáállást sem értem sok "újságíró" részéről, amikor 100 számra kapják a visszajelzést a játékosoktól, hogy valamit elnézett. Erre bevágja a durcit és asszondja, hogy ő ért hozzá!
    Mihez? A gombnyomagátshoz, meg hogy hülyeségekről szép, és néha vicces mondatokat írjon?
    Ha van egy szitu, egy termék, amit más élvez én meg nem, pláne hogy ennek a terméknek ez a célja, akkor szerintem alap, hogy az ember önvizsgálatot tart, és nem a tényeket próbálja megkérdőjelezni, azt hogy a termék "működik".

    A fanboykodás, meg végül is egyfajta szórakozás;) Próbálom én is megtalálni ennek a kultúrált módját, bár nem mindíg sikerül.
    Az biztos, ha valaki nagyon támad az valójában fél. Meg aki megvesz egy játékot/gépet azt nem igazán lehet semmiről meggyőzni. Mert azért nem hülyék az emberek, és egy-egy vásárlást elég sok mérlegelés előz meg, és valszeg emberünk már elötte mérlegelte a hátrányokat is, sokkal előbb és alaposabban, mint hogy a kívülállóknak ez eszébe jut.
  • Rena11
    #19901
    Hé srácok ide nem jönnének el páran?
    http://gamer365.hu/show-article.php?id=3388&news
  • Rena11
    #19900
    szerintem 1 usb-s sokkal tutibb csak akkor nem külön szálon jön a beszéd feléd hanem a hangszóróból
  • NEXUS6
    #19899
    A hangminőséggel én sem vagyok megelégedve, de 1-2 meccs után már megszoktam.;(

    Nem tudom, hogy valami drágább típus mennyivel szólna jobban.
  • baggins
    #19898
    Milyen szép sűrű fekete hajad van.
  • baggins
    #19897
    Ezen nem csodálkozok. Valamilyen perverz módon minden oldal konkurrenciát lát a másikban, akkor is, ha a játékosok kedvéért írnak cikket a tesztelők, vagy csupán a videójátékok iránti szeretetből (mint nálunk). Szóval a sok szerencsétlen gamerben mind benne van a nagy harci vágy - akár játék, akár weboldal szinten-, de hogy miért, azt nem tudom. Szvsz ezzel e féktelen irigységgel és utálkozással kizárólag azt ölik meg, ami igazán fontos: a felhőtlen szórakozást.
  • EmThor
    #19896
    október végére tolták a strangleholdot az IGN új listájában :(

    gametrailersen fenn van a TGS sony game videó montázs
  • Rena11
    #19895
    nekem ugyanez van éás recsegős
    neked nem?
  • NEXUS6
    #19894
    Nekem 702-es Sonym, van 5500 Ft az extreme digitalban. Biztos van jobb nála, de játékra megfelel;)))

    LINK