89387
PlayStation3
  • Foxhound1980
    #39215
    Jól teszed.
  • Foxhound1980
    #39214
    Ki a f@sz beszél itt irigykedésről könyörgöm?! :DD A magyar SW árak/átlagkereset viszonyáról volt szó. Az az reálisak e játékárak vagy sem.
  • balljuggler
    #39213
    ahhaaa....
    ok
    de akkor se xarezolok
  • HUNMarcus
    #39212
    nem értem miért vitatkoztok már ezen a dolgon, szerintem aki ebbe a fórumba írogat, annak biztos van boxa,ps3ma,pcje, azok hogyan kerültek hozzá? kívánt egyet az aranyhaltól? költ rá mindenki úgy ahogyan tud meg akar, egymásra meg ne irigykedjünk már!
  • Foxhound1980
    #39211
    Nem erről volt szó eddig. Teljesen féreértetted a beszélgetés alaptémáját.
  • Foxhound1980
    #39210
    "könnyü neked mert van pénzed a játékokra" meg a "20e/fő jut egy hónapra, vegyél te abból játékot"

    Te, ezeket melyik postból idézted?
  • balljuggler
    #39209
    Asszem ott a pont!
    Szégyen-nem szégyen én még csak 24 vok és a szüleimnél élek!
    Amiben tudnak támogatnak: auto, telefon, van hol laknom...stb!
    Nekem igy könnyű...de ha már külön kecóba laknék akkor éves szinten 4-5 gammát engedhetnék meg magamnak!Az az 1xi 100k rosszabb helyre is elmehetne nem?
    Mondjuk bele lehetne dobni a gépbe meg drogok,pia qrvák...de nem!!!otthon ülök mikor gamelok és tudják h jo helyen vok_!!!
    ennyi
  • Angyisz
    #39208
    Visszaolvasva pár hozzászólást, kinek mire van pénze témában érdekes meglátása van 1-2 emberkének. A "könnyü neked mert van pénzed a játékokra" meg a "20e/fő jut egy hónapra, vegyél te abból játékot" megnyilvánulásokat érdekesen olvastam. Ezeknek az emberkéknek csak annyit írnék, hogy amikor 100 egynéhány ezer forintért megvette a PS3-at valószínűleg akkor is 20 ezer forint jutott fejenkét a családi kasszából illetve akkor is 16-18e volt egy játék. Na akkor kellett volna elgondolkodni, hogy megvedd-e nem most támadni azt aki meg tud venni mondjuk havi 1-2 játékot. Ha abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy esetleg a szüleid tudnak anyagilag támogatni akkor nehogy már kellemetlenül érezd magad miatta. Valószínűleg bármelyikünk örülne neki, illetve annak is ha majd esetleg a gyerekeinket tudjuk támogatni. Az meg, hogy drága e a játék az szubjektív dolog. Kinek mi a drága. A kollégám engem is b*sztat, hogy hogy tudok kiadni ennyi pénzt egy játékért. Ja ő meg napi 1 doboz cigi + 1 Red Bull, cirka 1.000,-Ft/nap ha csak a 24 munkanappal számolok akkor is 24.000,-Ft / Hó. Most akkor mi a drága ???

    Ja a hosszért bocs.
  • Foxhound1980
    #39207
    On:
    MGS Retro 3.rész + David Hayter interjú.
    Föloldalon van mindhárom múvi, azért ment igy a link.
  • Scotty99
    #39206
    Szerintem felesleges ezen agyalni. Aki minimálbérből él, az nem gondolkodik PS3 vásárlásáan, vagy egyéb konzolon, sőt, még csúcskategóriás PC-n sem. Nem az a legnagyobb gondja, hogy milyen játékokat vegyen. Aki teheti, az megveszi, aki nem, az más hobbit keres/talál. Ismerek olyan személyeket, akik simán megengedhetnék maguknak a konzol + havonta egy eredeti játék, de szerinte hülyeség ezért fizetni, és inkább warezol. Aki teheti és érdekli a "videójáték-világ", az vegyen konzolt, PC-t akármit, aki pedig a mindennapi megélhetésért küzd, nem ilyen hobbin kell gondolkodni.
    Mi sem élünk a legjobban, ám a jelenlegi és jövendőbeli munkámból kifolyólag a videójátékokkal szoros kapcsolatban vagyok, ezért szükségem volt egy megbízható, hosszú távon is életképes konzolra, amire úgymond számíthatok. (sajnos az X-em meghalt, én meg még fiatal és buta voltam mikor vettem, és hát a garancia úszott). Tehát szerintem nem számít akkor luxusnak egy konzol + eredeti game havonta. Ez kizárólag a személyes véleményem, belém szabad kötni :)
  • Foxhound1980
    #39205
    Alapvetően az egész rendszer rossz de ez már másik topik.
  • Kratos86
    #39204
    Hát igen még nekünk kell fizetni azért is hogy dolgozzunk! Bruttó fizetésünk fele meg az állambácsihoz megy és azon él!
  • Foxhound1980
    #39203
    Nem is kell minimálbér, vehetsz többet is jóval...Az is kevés lesz...Baxxus csak az, hogy munkába járjon az ember több mint 8k. :D
  • Kratos86
    #39202
    Próbáld azok szemszögéből nézni a dolgot akik minimálbéren élnek és lakáshiteltörlesztést fizetnek minden hónapban és örülnek ha hó végére kihúzzák valahogy!
  • Foxhound1980
    #39201
    Szerencsések vagytok, igy van. De nem mindenki indul úgy az életnek, hogy van egy tehermentes lakása pl. És nem arról szól a dolog, hogy elissza, elqrvázza vagy akármi a pénzt (olyan is van de az megint egy másik kérdés). Nincs szó személyeskedésről, sorry ha igy jött le de az eddigi postjaidból ítélve nem sok fogalmad van, volt az iylen dolgokról, lásd 20k/fő kaja meg egyébre.
  • tarti19
    #39200
    csak arra válaszolj még hoyg sajéát erőből vetted a lakást és ha igen bár nehezen tudom elképzelni de milyen lakást? Ebből következik az is, hoyg te nem éppen az átalgbért keresed avgy esetleg igen...
  • Noitulover
    #39199
    nem kellene személyeskedni , hogy oszlassam tévhited 25 évesen barátnőmmel élek a saját lakásunkban , gyermek majd a karrier építés után van tervben , nincsenek hiteleink , mondhatnám szerencsések vagyunk
    Nem vagyok átlag nyomorult az igaz szóval nehezemre esik borusan látni a világot
  • Foxhound1980
    #39198
    Bár nem is értem mi a bánatért kezdek vitatkozni tényeken! Komolyan mondom, én vagyok a fasz. Részemről OFF.
  • tarti19
    #39197
    én már el is szálltam:D:D
  • Foxhound1980
    #39196
    15-18 nem mindegy?! 12 is qrvasok. ki ne hozd már, hogy akár 10k is elfogadható ezekhez a bérekhez meg létfentaráshoz szükséges árakhoz képest mert magamhoz nyúlok mindjárt. LOL
  • Foxhound1980
    #39195
    Sokkal több eredeti termék fogyna. Warez nem szünik meg soha de az eladások messze jobbak lennének hidd el. A mostani bérekhez viszonyitva egy játéknak kb 2000-3000 huf ár lenne a reális, ez persze megvalósithatatlan.
  • Noitulover
    #39194
    ne nevettes kiveszi itt ofisül áron a játékait? , a többség valami webshopról veszi 15k környékért és cserélget vagy külföldröl rendelget nagykeráron
    elmondom nekem eziáig úgy kb 160 ezerbe került a ps3 5 játékkal több mint egy éve megvan szóval ezidáig havi leosztásban nem került többe mint 10k , nem iszom nem dohányzom erre költöttem
  • nono77
    #39193
    Köszönöm a gyors választ!
    Üdv nektek!
  • sirpalee
    #39192
    Pontosan... Egyelőre én is szerencsés helyzetben vagyok, hazaadok x összeget és a maradékot arra költöm amire akarom (persze rakok félre, de nem vagyok jól gazdálkodó típus).
  • zozo2001hu
    #39191
    Feltétlen luxus a 18e ft-os gamma, sőt a külföldről berendelt 12e ft-os is az, ez nem vita, de ha az átlag magyar fizu 300-400e lenne van egy olyan érzésem, hogy akkor is inkább xbox360 firmware hack és 200 ft-os DL DVD-t pirítana a magyar mert élvezi a kiskapukat. :)
  • Foxhound1980
    #39190
    Majd ha lesz családod, önálló kerested, és önfenntartó leszel, esetleg mást segítesz rájössz mekkora baromságokat hordtál össze. Egyelőre jól elvagy otthon szüleid pénzén ami persze nem baj de ezen dolgokhoz egyelőre semmilyen realitásod nincs.
  • Kratos86
    #39189
    Igen ezt kihagytam igazad van sőt leginkább ez az egyik legnagyobb probléma a sok hitel mert nagyon is igazságtalan a magyar jogrendszer és az adók is nálunk a legmagasabbak!
  • tarti19
    #39188
    hát te tényleg nem vagy képbe, neked biztos nincs testvéred... talán ezt már 1920-ban elkurták , de ez már késő bánat
  • Foxhound1980
    #39187
    Plusz vegyed bele a lakáshiteltörlesztést, jobb esetben a kocsirészletet...Ezek a játékok a legutolsók a sorban egy önellátó családnál, teljesen joggal persze.
  • Noitulover
    #39186
    ezekszerint nem az árképzéssel lehet gond hanem talán az itthoni átlag fizetésekkel ,de mondom máshogy minek szaporodik az ki nem képes magának szeretteinek megfelelő életszínvonalat létesíteni?

    de inkább befejezem mert durva flém lesz ebből XD
  • Foxhound1980
    #39185
    De ugye a offisől 18-e huf-os játékárak elég luxusnak hatnak az átlag 90k-s fizukhoz képest? Amíg ez nem változik ne is várják a multik, hogy eladják a szarjaikat.
  • Kratos86
    #39184
    A legtöbb ember nem azért rak félre vagy takarít meg hogy játékokat vegyen,hanem azért hogyha a családja később nehéz anyagi helyzetbe kerül akkor tudjon egyből segíteni vagy esetleg lakáshoz,kocsihoz rak félre vagy egy külföldi útra! Én így vettem észre! Azok akik átlag felett keresnek vagy csak egyszerűen jó a szülői háttér azoknak persze nem gond hogy ilyen drága dolgokat vegyenek és vannak olyanok is akik nem keresnek ugyan 200-300 ezreket de mivel érdeklődési körük vagy csak hobbi szinten,de megveszik az ilyen dolgokat!
  • zozo2001hu
    #39183
    Egyetértek én is, hogy hazánkban ez bizony luxus az átlagnak sajnos és még az is lesz sokáig, DE nézzük meg egy új játék ára mi is jelenleg (kb. 15e), egy átlagos nem túl nagy autóba egy teli tank benzin (750-800km-re), vagy egy átlagos havi villany/gáz számla kijön belőle lakás/pici ház esetében, négytagú családnak hétvégi tesco bevásárlás (semmi extra!), 2db t-mobile 250 perces csomag havidíja stb. stb. Van aki dohányzásra, alkoholra, játékgépre többet költ, szóval relatív azért, egy idő után minden hobbi komoly pénzeket emészt fel ha a konzolozást hobbinak tekintjük. És hát a warez kétségtelenül hazánkban is virágkorát éli, egyébként nem lennék meggyőződve arról, hogyha itt osztrák életszínvonal lenne, hogy akkor sokkal kisebb lenne a warez. :)
  • tarti19
    #39182
    figyelj már 50k? hol élsz te? szerinted mindehol kereső egyének vannak? azért van csak 3.3mllió kerső 10 millióra? 20k kajára????? Úristen te nagyon nem avgy tisztába az árakkal és ezzel nem akarlak megbántani... és tegyük fel házra költeni nem kell? vagy mindenkinek midjárt kész fullos háza van? Esetleg ahol gyeremek(ek) vannak és kiskorúak? azok?
  • Foxhound1980
    #39181
    20000,- kajára+egyébre/fő?? Te jó ég mikor vásároltál be utoljára? :D
  • Noitulover
    #39180
    mindenkinek arra van pénze amire elkölt , mondjuk kerüljön átlagosan 50000 be a rezsi , mondjuk egy 4tagu családban kötsenek fejenként 20000 kajára meg egyéb
    a 130 ezreket minimál bérnél komolyabb keresettel lazán össze lehet szedni még ha az asszony nem is dolgozik :) , de számoljunk 200al akkor is maradhat aháztartásban legalább 50000 havonta amit vagy félre raknak vagy elköltenek szerintem nem rossz első közelitésnek van
  • tarti19
    #39179
    ember általában 20 év körül kezdenek el dolgozni az emberek... manapság
    Nálunk is a rezsi vagy 100K igaz vagyunk rá 3-an és még van 2 öcsém és a nagyanyánk, és egy sima családi házban lakunk vidéken , ergo ez nem így működik, hogy félreraksz a kajapénzből vagy a rezsipénzből... Nekem mindegy, mert x összeget hazadok és a többit magamra költöm ,de mondjuk azért megnézem, hogy azok akik hónapról-hónapra élnek többek közt mi is azoknak hogy jut csak úgy 200-300K csak úgy szórakozásra.
  • Foxhound1980
    #39178
    Szted félév-év alatt amit összespórolsz az nem luxus cikk? És megkérdeznám, hány gyereket tartasz el? :)
  • Noitulover
    #39177
    A gyereknek nem kell játék ugye és ez olyan hülye példa hogy hónap ról hónapra élnek az emberek , mintha nem létezne olyan dolog hogy "megtakaítás" vagy "félre tett pénz" a hónap végén persze hogy nem vehet mindenki havonta 100ezrekért ps3akat de azt nem adod be hogy nem sporolhatott volna össze ennyipénz félév-év alatt , de ha elbulizza, piázza akármi egyéb akkor nem kell csodálkozni
  • Kratos86
    #39176
    Egyet értek veled! Amúgy meg az a pénz amit mi játékokra illetve konzolra költünk az mennyit jelentene egy családnak vagy akárkinek aki nem teheti meg hogy ilyen dolgokat vegyen! Tehát mi veszünk mondjuk 15k-ért játékot máshol meg ugyanannyi vagy több a villanyszámla és ez csak egy példa!