89387
PlayStation3
  • NEXUS6
    #40135
    Höhöhö, ezt jogszabályt még nem ismerem, hogy 2 monitor nem lehet a birtokában az embernek!;)

    Szerintem a méret a döntő. Ha többen jáctok, nézitek, vagy nagyobb szobába kell, akkor egy nagyobb HDready Tv szerintem a nyerő. Ha csak egyedül, vagy max 2-en használjátok, ráadásul egy kisebb szobában, akkor érdemes egy FullHD moncsiban elgondolkodni, ua pénzért.
    Szerintem.
  • DanielT
    #40134
    Játékra totál felesleges, sőt, ugyanaz lesz a gond mint a nagyobb felbontású monitorral... nem lesz mit megjelenítenie.
  • tarti19
    #40133
    van monitorom , szóval az a lehetőség, hoyg veszek egy monitort az jelen esetben kilőve... Viszont nem kizárt hogy júliusban veszek egy Lcd tv-t persze hoyg full hd avgy hd ready még nem tudom, de valószínűleg még felesleges full változatot vásárolni...
  • NEXUS6
    #40132
    Én a Zanussi hűtőre szavazok!;)
  • NEXUS6
    #40131
    "Nagyon sok játék ha nem is írja a dobozán de támogatja a nagyobb felbontást, pl Uncharted, Ratchet. Annak ellenére, hogy általában csak felskálázásról van szó még is észrevehetően jobban néz ki a játék mint 720p-ben! "

    Danika ez tapasztalat, nem nyálfröcsögés, meg elmélet. Érted, tapasztalat!
  • zozo2001hu
    #40130
    Figyuzzatok már! Euronics akció 82 cm-es HD ready philips lcd tv 99.999 HUF, 66cm-es samsung lcd tv pedig 89.999 HUF, szerintetek? Bővebben itt:

    http://euronics.hu/
  • DanielT
    #40129
    Ez már mind gagyizás és a néhány kivétel ami ráadásul nem is hivatalosan támogatott. Még ha lenne hardveres skalár chip a gépben de nincs.

    Ez a generáció 90% ban a 720p felbontásól szól, 9% még ez alatt is van, és max 1% felette... kompromisszumokkal.

    Tehát az ideális kijelző felbontása a lehető legközelebb áll ehhez és ez jelenleg az 1366x768.

    A konkrét példára visszatérve, az a 22-es samsung monitor még csak fogadni sem tudja az 1080p jelet, de minek is amikor képpont sincs hozzá.
  • NEXUS6
    #40128
    Vegyél inkább egy 24"-os moncsit az kb ennyibe kerül, meg +10-ért egy külső tunert, bár lassan itt lesz a PS3-hoz a PlayTV nevű tuner!!!
  • NEXUS6
    #40127
    A 2. ponthoz szólnék hozzá. Nagyon sok játék ha nem is írja a dobozán de támogatja a nagyobb felbontást, pl Uncharted, Ratchet. Annak ellenére, hogy általában csak felskálázásról van szó még is észrevehetően jobban néz ki a játék mint 720p-ben! Ugyan ez igaz a GTA4-re is, pláne ha az ember bekapcsolja a cross color reduction filtert. Amúgy kb 20-30 játék támogatja az 1080-as megjelenítést, pl a Sony gyártmányú sportjátékok ráadásul nem felskálázva nyújtják ezt a minőséget.

    Az 1080i is nagyjából azt a minőséget nyújtja mint az 1080p. Mivel LCDTv-n kell megjeleníteni ezért a váltotsoros megjelenítésből a Tv automatikusan csinál progresszivet, de 25 képkoc/sec sebességűt. Persze egy max 720p felbontású megjelenítőn tök felesleges ezzel játszanogatni, hogy az eredeti sub 1080 jelet előbb a PS felskálázza, majd a tv az 1080p/i jelet visszaskálázza 720p-re.
  • Istencsászár
    #40126
    Ne vitatkozz, szupákompjutához szupákijelző kell, nem olyan szar és ésszerű mint a boxhoz.
  • DanielT
    #40125
    Persze, hogy nem csapják szét. Az a tv agyba főbe veri azt a feleslegesen nagyobb felbontású tvnek hazudott monitort.
  • tarti19
    #40124
    hogy van egy Bravia 82-es LCD tv itthon, közel 1 éve már persze ez KDL 32u2000-es de azért egetrengetőena mostani hd redy tv-k nem csapják szét pedig 2006-os modellről van szó az első szérik közül:D
  • DanielT
    #40123
    Na erről van szó
  • DanielT
    #40122
    Kíváncsi vagyok mi győzne meg ezek után...

    A látvány az nyilván, mert földbe gyalulja egy 23-as HDtv, de ha nem lenne módod összehasonlítani...

    Milyen fűszálba kapaszkodsz még azon kívül, hogy ó'csó?
  • Foxhound1980
    #40121
    Outsider vagy baxki nem értesz hozzá csak ugatsz itt!! LOL
  • Foxhound1980
    #40120
    Pedig jobban fog kinézni mivel az elöbbi megjelenítőn kevesebb a pixel, ergó nem kell nagyítani ami homályosodást eredményez.
  • tarti19
    #40119
    Előferdülhet az is hogy képes úgy viselkedni mint egy hd ready tv és egy monitor ergo mintha 2 külön dolog lenne... mondjuk mivel ilyennel még nem találkoztam így marada tesztelés:D vagy éppen valami infóhalom
  • DanielT
    #40118
    Azt, hogy a konzolgyártók az 1366x768-as felbontást ismerik, ők is azzal tesztelnek, jól lehet arra a képpontszámra optimalizálni, hogy felskálázva is jól nézzen ki. Az 1680 vagy akármennyi egy "nem szabvány", felbontás sok kamu képpontot kell kitölteni nem létező adattal.

    720p: 921600 pixel

    1366x768: 1049088 pixel

    1680x1050: 1764000 pixel

    Majdnem 2x annyi képpont mint amennyi valós adat.

    Szerintem sokkal jobban jársz egy normális HDready felbontású 23 colos tv-vel, aminek a kontrasztja, fényereje is sokkal-sokkal jobb mint ennek a 22 colos monitornak. Persze drágább. De most miről beszélünk, mi a jó, vagy mi az olcsó?

    Abba már bele se menjünk, hogy a 720p 16:9-es képarány, az 1680x1050 16:10, tehát vertikálisan nyújtott képet kapsz, szép ovális fejekkel...

    Szal... ugyan tökhülye vagyok a témához, meg mindenki okosabb itt, de ezt azért elmondtam.
  • tarti19
    #40117
    ehhez nem értek így sajnos , részletekbe meg nem bocsátkozom, de ugyebár a szemem azért van, hogy megtapasztalja a körülötte lévő dolgok sokaságát, itt is ez fog történni
  • Nexxuss
    #40116
    akkor a digitális TV adás ami 576 soros miért ronda egy 768-as kijelzőn? ott csak 200 sor a különbség. A másik irányba meg 300.
  • Nexxuss
    #40115
    Dani reggel ha mész melózni nédd már meg, hogy megjött a Lego Star Warsom. Legalább annyit had tudjak, hogy megérkezett e időre, hamár nem az enyém lesz:D:D:D
  • tarti19
    #40114
    mindenestre nehezen hiszem el hogy egy 1366x768-as kijelzőn jól nézzen ki a 720p-s forrás, 1680x1050-en meg rosszul. Max. ha a monitor skálázó része nem iszonyú gyenge...
    Ehhez mit fűznél hozzá?
  • DanielT
    #40113
    Várom a cáfolatot szakértő úr. Attól, hogy dühödten utálattal alaptalanul belém kötsz, még nem te vagy az okosabb... ebben a topikban sem..
  • EmThor
    #40112
    az hogy most itt próbálod bekamuzni magad nem változtat semmi. itt ülhetsz egész nap a gép előtt
  • sirpalee
    #40111
    Jah össze-vissza vannak a hírek, de logikus lenne hogy az mgs4 előtt jön ki.

    Végülis az év egyik, ha nem a legnagyobb only ps3 játéka. LBP és a Resistance 2 is nagy nevek, de az MGS4 mégis egy 20 éves legenda lezárása, más kategória mint a másik kettő. A resistance mindig is egy ps3-as akciójáték marad, sosem lesz akkora mint az mgs. Az lbp pedig teljesen más kategória :) .

    Nah, szóval remélem mgs4 előtt kijön :)

    Egy másik, lehet oldschool vagyok, de inkább legyen az egyszerű, tömegesen írtható zombi, mint ezek az izék...
  • DanielT
    #40110
    Nem érdekel? Akkor nem válaszolok rá :D

    Ja, de mégis! Na figyelj!

    1.Van Bluray film ami regionfree, igazad van, de nem hiszem, hogy bárki is szívesen vadászik rájuk, ahelyett, hogy minden menne amit a kontinensen venni lehet. Javasolnád az USA gépet a srácnak ezen az áron is?


    2.FullHD kijelzőn miért 1080i és miért nem 1080p? Ha a játék alapból 720p -ben renderel akkor hiába rakod 1080i-re nem lesz nagyobb a felbontás, a látvány sem lesz jobb.

    A GT5 támogatja a fullhd felbontást, szinte egyedül van ezzel ami nem sima felskálázást használ, hanem magasabb felbontásban is renderel mint 720p, még ha nem is valós 1920x1080-ban.


    Válaszolj, érdekel!
  • Foxhound1980
    #40109
    Aztán jött egy hír a 18.-áról is.
  • sirpalee
    #40108
    Ja egy másik érdekesség, több blogon és híroldalakon júni 10-et jelölnek meg az fw 2.4 idejére. (GT fórumon volt)
  • Foxhound1980
    #40107
    Nekem bejött az új Resi. szvsz kíváló az új koncepció. Több éven keresztül ment a régi séma, ráfért az újítás. Hagyomásos zombi kép alatt mit értesz? Ajánlom figyelmedbe a 28 nappal késöbb zombijait,...Romero féle élőhalottak éjszakáiban szereplők úgymond oldschool zombik már :D
  • sirpalee
    #40106
    Akkor lemaradtam róla :) De ha igen akkor must buy lesz...

    Csak térnének vissza a fránya hagyományos zomikhoz, nem ezekkel az "izékkel" foglalkoznának...

    1-2 (és esetleg a 3 is) nagyon hangulatos volt, de a 4-et az én szememben elrontották ezzel a nem hagyományos zombi képpel (persze az irányítás sokkal jobb volt)
  • Chris Lowe
    #40105
    2 észrevétel DanielT a "megmondóember" hozzászólásaira

    1: Vannak regionfree magyar nyelvű és feliratos blu-ray-ek ezek gond nélkül lejátszhatók amcsi ps3-on. Szóval ez a "a bluray filmeket a büdös életben nem látod rajta magyar felirattal vagy hanggal a régiókód miatt" kicsikét erös....olyan okoskodós aki nem néz igazából utána a dolgoknak.

    2: az 1080i egy fullHD kijezőn akár blu-ray akár mondjuk egy GT5p alatt SOKKAL JOBB mint a 720p. Persze ez 1366-os kijelzőn nem ér sokat de HD adásnál logikusan gondolkodva az 1080i kép szebb lesz mint a 720p még ilyen felbontású kijelzőn is. Szóval ez a "Az 1080i a világ legnagyobb hülyesége, elmebeteg aki beállítja, illetve nem ért hozzá"
    szintén rohadt erős sőt ez már abszolút a butaság jele.

    Még valami.
    Nem írtam volna ezt a hsz-t ha nem játssza a nagggyon lenéző, vagány vagyok nomeg laza stílusban is írogatok, sőt én még a jó pojént is veszem, mert én vagyok tutttifrankó, mert alapjában véve ha nagyritkán segítőszándékkal jön akkor nem ír őrült butaságokat. Csak ilyenkor....
    Ui: válaszolhatsz rá, nem érdekel.
  • DanielT
    #40104
    Jó lesz ez a Resi, legalábbis csodaszép. "Kicsit" nekem már sok az akció, illetve a 4-ben is sok volt, ebben meg úgy tűnik hatalmas darálások lesznek...

    A videó egyébként 1.5 Ghz-es gépemen sem szaggatott, szóval nem kell parázni :)
  • Foxhound1980
    #40103
    Nem úgy volt, hogy be is jelentették már a coop-ot? Vagy az fals infó volt?
  • sirpalee
    #40102
    Nagyot ütne az RE5 coop-al :)

    Kár hogy egyelőre úgy néz ki nem lesz benne...
  • zozo2001hu
    #40101
    Könyörgöm skacok, NE útáljuk már egymást, tolerancia, piece és összefogás összetartás, itt van pl. a következő probléma, amit csak összefogással tudunk majd megoldani:

    http://www.gametrailers.com/player/34664.html

    Figyelem a fenti link HD anyagot tartalmaz, amelyet nem biztos hogy képesek szaggatás mentesen lejátszani a régebbi számítógépek! Remélem sikerült kicsit oldanom a kedves fórumtársak közötti feszültséget...
  • sirpalee
    #40100
    Én is elvagyok... Közben egy cluster progit pötyögök, de ez is jópofa...

    OFF: tv témához, ahogy néztem legalább egy százas a tv. Nem járnál jobban egy benq 2400w-el és pc-be tv tuner kártyával? Az sem drágább...
  • Foxhound1980
    #40099
    Jó a műsor :D tolom épp a NG2-t de azért figyelek :D
  • SlickAdam
    #40098
    Némmá! Lassan az X-esek is megszeretik a patch-eket.:D
  • wordsworth
    #40097
    Nálad lehet gond, ha így gondolkozol. Egy gépet nem fogok imádni, maximum a barátnőmet :) Neked is van nem? Vagy te inkább a gépeket 'imádod'?
    Ja és nem veszem sértésnek, félreértesz, egyszerűen zavar a stílusod, amit letolsz itt.. tudod sok a 'reakció'...
  • DanielT
    #40096
    Tudod, eddigi itteni tevékenységedből kiindulva meglehetős elégedettséggel tölt el, hogy te pl utálsz. Olyan nincs, hogy valakit mindenki kedvel, de az állatira nem mindegy, hogy kik kedvelik és kik nem.

    Motivációd persze egyszerű mint a bot. Döntöttél egy gép mellett, megvetted/vetetted és van itt valaki aki tüske a szemedben, mert esetleg negatívat, pláne valósan negatívat ír imádott eszközödről. Engem is bosszantott volna, amíg nem fejlődött ki annyira a személyiségem és az értékítéletem, hogy ezeket a dolgokat ne vegyem személyes sértésnek. Egyszer majd nálad is bekövetkezik ez, bízom benne.