89387
PlayStation3
  • Foxhound1980
    #45901
    GTA az üzleti megfontolásból lett tartalmilag olyan amilyen. Ők sem hülyék, hogy minden, már meglévő és új ötletüket elsüssék az első új játékukban ezen a genen. Lesznek még GTA-k, lesznek még DLC-k amikbe minden belefog kerülni.
  • NEXUS6
    #45900
    Sajna a kiadók is rájöttek, hogy az emberek többsége nem játssza végig a játékokat, ezért a végét DLC formájában fogjuk megkapni epizódikus formában. Már ha valakit még érdekel, illetve hajlandó érte fizetni.;)

    Őööö, ez a generáció azért bírna totálisan interaktív környezetet, meg shadert még az alsógatyán is. Ehelyett kaptunk a DMC-nél némileg nagyobb felbontású textúrákat, meg kicsit szebb/több ellenfelet.

    Had hozzam elő megint a RE sorozatot mint ellenpéldát. Amikor a gépek elég erősek lettek, akkor csináltak egy teljesen más játékot ahhoz képest, mint ami elötte volt. Ha másolják a régit, akkor ma már csak az 576 retro rovatában olvasnánk róla valszeg.;)
  • partizan182
    #45899
    Nekem felesleges mondanod, én imádtam a GTA4-et :)

    Még úgy is, hogy az inferior version van meg.
  • partizan182
    #45898
    "Az Uncharted ugye gyak ugyan az mint a Crash"
    Uhh..

    "eközben a Ratchet meg köszi szépen él és virul. De nem azért mert a világ legjobb platformere, hanem mert az egyik legjobb platformer PS3-on!"

    Meg a Sony nyomja százezerrel az összes létező platformján.
  • Istencsászár
    #45897
    Azért messze nemrossz ez a GTA... végre van mögötte olyan technika amivel lehet élvezni. Az emberek ember formájúek a mozgáskultúra kiváló, a bejátszások atom profik, a város él stb... azt hogy a GTA sem nyujt többet mint az előző részek már a frencsájz elavulását jelzi hiszen forradalmi gémpléj elem nemkerült bele, a lényege ugyan az, persze az tény hogy egyes elemeket kivettek belőle, de pakoltak bele ujakat.

    Pl egy FF széria amiből már 13 rész megjelent nagykonzolra, marokra meg másra szintén raklappal az kicsit más hiszen minden rész uj, ( nemtudom hogy melyik kapcsolódik egymáshoz, biztos van ilyen ), de lényegében minden FF epizód egy külön játék, csak a neve ugyan az.
  • NEXUS6
    #45896
    Hát nem tudom. Az Uncharted ugye gyak ugyan az mint a Crash, csak egy sármos csávóval, meg egy gyenge csajjal. De mégsem mondta senki rá, hogy ne lenne benne ötlet, pedig nincs!;)))
    Szal nem biztos, hogy ezen múlik.

    A Sonic pont ugyan úgy járt mint a Crash, eközben a Ratchet meg köszi szépen él és virul. De nem azért mert a világ legjobb platformere, hanem mert az egyik legjobb platformer PS3-on!
    És itt van a kutya elgázosítva: kispályán de elsőnek lenni lehet, hogy jobb mindenkinek, mint nagypályán a középmezőnyben.

    Egy teniszjátékot meg tényleg nehéz totálisan elbaltázni, de nem is érdekel senkit, mert a köv évben úgy is jön a következő.;)))
  • DanielT
    #45895
    "Mitől lett volna jobb egy only Ps3 kiadás?"

    Ettől. Minden PS3 Exkluzív cucc már a bejelentése pillanatában a mennybe megy és örök klasszikussá válik.
  • partizan182
    #45894
    "A GTA/SA-val félévig nyomtam folyamatosan, ebben viszont fele sincs annak, ami abban volt!"

    Ez van, nextgen játékfejlesztés hosszadalmas és költséges. Ha akkora lett volna ilyen minőségben mint az SA akkor még 2010-ben sem jött volna ki.

    "DMC? Hmmm
    Az ilyenre mondták asszem, hogy nem 2.0 verzió az előzőhöz képest, hanem 1.5."

    Klasszikus DMC, annak összes erényével és hibájával. Mitől lett volna jobb egy only Ps3 kiadás?
  • Istencsászár
    #45893
    Én az összes GTAt meguntam 10 óra után, ezzel elvoltam 20 órát azt gyorsan eladtam amig tudtam, de ez az én nyomorom...

    DMC frencsájzból többet nemlehet kihozni, gyönyörű és lehengerlő, ez kell semmi több
  • NEXUS6
    #45892
    Te játszol még a GTA-val? Mert én már nem!
    A GTA/SA-val félévig nyomtam folyamatosan, ebben viszont fele sincs annak, ami abban volt!

    DMC? Hmmm
    Az ilyenre mondták asszem, hogy nem 2.0 verzió az előzőhöz képest, hanem 1.5.

    FF13?
    Hát várjuk ki a végét, eddig volt 12 rész, plussz egyebek. De nem lett mindegyik atomsiker! Mindenki arra emléxik, ami neki a legjobban tetszett.

    Resi5 kivétel, az eddig látottak alapján űberbrutál. De az előzőekből nem 100%, hogy lesz következő rész, legalább is nem egyhamar szerintem.
  • Istencsászár
    #45891
    Condemned 2, Viking - Battle For Asgard, SEGA Rally, Virtua Fighter 5 ?

    ezeken kívül milyen olyan sega gémek vannak melyek multik és rosszak mert azok lettek?
  • Foxhound1980
    #45890
    Sega címek nem a multisodás miatt fosok, bár épp a Sega az a kiadó/dev akinek nagyon változó a palettája minősége. Lásd Condemned2, VT3, VF5 amik igen jó címek lettek. Sőt hát épp a VF5 az aminél a majd egy évvel későbbi 360 port igencsak elkente a PS3 verzát. Sega Rally meg ezek a Sonic buziságok meg szarok.
  • partizan182
    #45889
    SH-ról volt szó, Crash már ps2-őn sem tudott semmit felmutatni, Sega címek alatt nem tudom mit értesz (ha a Sonic-ot akkor szintén semmi köze a multiplatformosodáshoz, a frencsájz a DC óta döglött).
  • Istencsászár
    #45888
    Milyen Sega gémek?
  • DanielT
    #45887
    Mi a baj a Sega címekkel? A Sonicok szarok 10 éve. A Crash szintén kifújt ötlet hiányában. Nem a multisodás okolható érte.
  • NEXUS6
    #45886
    Pl SH, Crash, Sega címek.
    Viszont jó elelnpélda a RE sorozat. De ott azt látjuk, hogy volt jó pár ügyesen elhelyezett exkluzív epizód is.

    A szomszéd nője mindíg szebb, így aztán sikerül fenntartani az érdeklődést!;D
  • Csabesz100
    #45885
    Inkább otthon legyen porfogó, mint a szervízben!
  • DanielT
    #45884
    Mondom, a PS3 verzióról beszél, amit el kell fogadni, hogy trágya többnyire
  • DanielT
    #45883
    PS3-on ez igaz :D
  • Istencsászár
    #45882
    Mik azok a ritka kivételek? GTA odacsap, DMC detto, FF13 is odafog, Resi 5 nem kérdés stb... ??? egy gém van ami ugytünik hogy lefog szerepelni az SH, bár még nemkell temetni hiszen nem jelent meg, csak ez eddigiek nem túl bíztatók és itt nem a multisodás tett kárt ebben a részben hanem a fejlesztő váltás ami magával vonz egy uj rosszabb szemléletet is...
  • NEXUS6
    #45881
    A brand alatt általában magát a játékcímet/sorozatot is értem.
    És csak azt akartam írni, hogy a másik oldal nem nyert annyit, mint az előző vesztett. Szerintem.
  • partizan182
    #45880
    "Ritka kivételektől eltekintve a multisodás egyenlő a süllyesztőbe történő belépéssel. "

    Pl?
  • NEXUS6
    #45879
    Azt írtam valamilyen formában rombolja. Az hogy az SH miért néz ki rosszul az jó kérdés. Ritka kivételektől eltekintve a multisodás egyenlő a süllyesztőbe történő belépéssel.
  • Foxhound1980
    #45878
    Brand veszteség mint olyan csak a Sony-t érte lévén ő tőlük happoltak el szinte minden exkluzívot és nem fordítva. Sony ilyen fél-1 éves késésekkel tudott 1-2 címet elszedni.
  • DanielT
    #45877
    A Silent Hill rossz példa, mert semmi köze a multiplatformosodához, hogy szar lett. Nem a japánok csinálják már.

    Ellenben csomó multi cím lett kurvajó.
  • NEXUS6
    #45876
    Jó, de azért a helyzet jóval összetettebb!!! Pl nézzük azt is hogy a Box saját exkluzívjaihoz képest az ex-exkluzívok hogy teljesítenek!?

    A kiadók nem veszik figyelembe, azt hogy a multiplatformmá válás azt is jelenti, hogy egy szűk belterjes piacról, ahol biztos befutók voltak, egyszercsak egy sokszereplősre kerülnek ki!

    És lásd megint csak a Box saját exkluzívjait (pl Ha Ló) a hype/a rajongás legalább az eladások felét adhatják, mint ahogy a MGS is megkapja a magáét. A multivá válás egyértelműen rombolja a brandet valamilyen formában. Lásd pl SH ugye.
  • DanielT
    #45875
    Másik 2 millió simán csak porfogó :P
  • Alien!
    #45874
    ráadásul mondjuk 2millió gép sztem csak BD playerként működik....
  • Norbi7
    #45873
    Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy a PS3 Eye Toy kamera PC-vel esetleg használható vagy kizárt?
    köszi előre is!
  • Foxhound1980
    #45872
    Na jó csak érted nem mindegy, hogy 20 millió gépre adnak el 3 millió xy-t vagy 12M-ra mondjuk 2 millát. Úgy tudom pl a GTA IV arányaiban jobb eladásokat produkált PS3-mon. Persze ez a lényegen nem változtat mivel az X360 közel dupla felhasználóbázissal rendelkezik evidens, hogy azon produkálják a nagyobb számokat.
  • DanielT
    #45871
    Számilag mindenképpen, néhol brutális mértékben. Arányaiban nem tudom, de akinek kedve van kiszámolhatja.
  • Foxhound1980
    #45870
    Arányaiban jobb vagy (és) db számilag?
  • Sephi
    #45869
    Mgs4 újszerű EU csak Budapesten 10.000 Huf. Érdeklődni privibe :)
  • DanielT
    #45868
    "A különbséget az jelenti, hogy ami PS-en népszerű cím volt az nem biztos, hogy olyan népszerű X-en is, szerintem."

    Az átmászott multi címek eladása lényegesen jobb 360-on. DMC4 és társai is. Az olyan tradícionális PS címek(stílusban) mint ami pl a Lost Planet lett volna, ha nem 360-ra jelenik meg, szintén brutális eladásokat produkálnak a warezképes szar minőségű fosdobozon.
  • Alien!
    #45867
    és ha vkinek volt gyerekkora:

    WWF Legends of Wrestlemania

    Nálam must have kategóriába tartozik....:)
  • Alien!
    #45866
    sztem meg ahhoz képest,hogy nem olcsó a gép és nincs rá warez(sztem nagyon fontos tényező) jól fogy....Ugyanis a warez iszonyú sok gépet ad el,ami nemfeltétlenül jelent rossz szoftvereladásokat....Az x felépítésénél már sejthető volt,hogy a warez rövid időn belül érkezik,sztem nemis nagyon akart az MS atombiztos gépet...bannolgatnak a live-ról,de sztem korántsem olyan komoly az egész mint ahogy be van az állítva....átgondolt piacszerző stratégia,amibe még azis belefért,hogy szar gépet adtak ki,a butaarcú gyerekek meg benyelik.Láttam olyan amerikai post-os ahol a gyerek a 4. rrod-os gép után váltott ps3-ra....így lehet gépet eladni...:)
  • Foxhound1980
    #45865
    Persze, de vágod itt megint az van, hogy nincs pénzük. Sokba került a PS3 úgy unblokk (CELL+ DVD war), a third partykat nem tudták kifizetni. USA-t már bukták, JPN N hatalom, EU még meglehet komolyabb fölénnyel.
  • NEXUS6
    #45864
    Ha kiszámoljuk, hogy hány cím ment át multiba: GTA4, AC, DMC, stb, stb. Akkor világviszonylatban kb 5 millió géptől esett el a Sony, az X-viszont mondjuk olyan 3 milkót nyerhetett. A különbséget az jelenti, hogy ami PS-en népszerű cím volt az nem biztos, hogy olyan népszerű X-en is, szerintem.

    Szal tálán mostanra már akár utol is érhette volna az X-et eladásokbna, tehát felhasználói bázisban, ha a Sony valahogy meg tudja tartani az exkluzívokat, ami tovább erősíthette volna a kiadók hajlandóságát, hogy maradjanak a Sony-nál.
  • Foxhound1980
    #45863
    Persze, most is csak a MGS4 boostolta meg. Augusztusban megy vissza a bejáratott havi 180-200k-ra.
  • NEXUS6
    #45862
    PS3 növekvő eladások

    "A konzol júniusi eredménye egyébként rekordnak számít a nem ünnepi szezon hónapjait tekintve, és jól mutatja, mennyivel jobban szerepelhetne a Sony játékgépe, ha megkésett, gyenge startja miatt nem dönt úgy sok fejlesztő, hogy multiplatform címet készít több, korábban elsősorban playstationös tartalomból. "

    Ez a mondat szerintem, sajna teljesen igaz!:(