89387
PlayStation3
  • Foxhound1980
    #47204
    Édesfaxom...:DDDD
  • NEXUS6
    #47203
    Vigyázz DT!!!

  • sirpalee
    #47202
    Nem tudom, hogy pár éves hardverekkel megy-e, nekem 1 generációval újabb van mint a konzolok, de általában 512 megás kártyákkal megy ekkora felbontásban simán. És egy másik dolog hogy általában a belső memóriasebesség fele, negyed akkora mint egy PC-s kártyán (25 giga vs 70-150 giga / sec).
  • Foxhound1980
    #47201
    Nekem már mindegy a színe csak bárány legyen.
  • Jimanszky
    #47200
    Jah,azt jönnének az Xerek,hogy akkor ők is csinálnak egy Ps logót lepisilő kisfiút
  • Jimanszky
    #47199
    Olvasgattam az utóbbi időben sok cikket hogy full HD meg 720p és igazuk volt,hogy csak 50coll felett van értelme a full HD-nak,ugyanis addig ugyanolyan a képe a 720p-nek is!Apropó!!!Van valakinek National Geographic HD csatornája?Egészen tegnapig azt gondoltam,hogy a BD-k tűélesek.Egy nagy szart!Mindaddig nem lesz tűéles,ameddig nem HD kamerával forgatják.NG HD csatornán általában HD kammal forgatnak és basszus odaver az állítólagos HD BD-knekItt valóban HD minőséget kapsz,nem úgy mint a BD filmeken!Szóval senki ne számítson igazi HD minőségre,amíg nem HD kamokkal forgatják a filmeket!Siokat foglalkoztam a problémával és most értettem meg!Aztán lehet hurrogni,nekem ez a saját véleményem és tapasztalatom!m1,m2 HD-ra leszek kíváncsi Olimpia alatt.Nem semmi berendezéseik vannak ahogy a képeken láttam.Elég korszerű.Szóval amik most vannak játékban még azért nem azt mondom,hogy messze van az igazi HD-tól,de van még mit alakítani rajtuk.Igaz filmnél ez más.De a HD lényege a TŰÉLES kép,legyen bármilyen HD Ready tv-je is az embernek!!
  • NEXUS6
    #47198
    Szerintem kéne a fórumnak egy logót is csinálni, mondjuk egy X-boxon taposó feketebárány lehetne a kabalafiguránk!
  • NEXUS6
    #47197
    Azért vegyük pl, a BF/BC-t. Ott aztán fullra effektezik, a képet, ami ugyan alapból/nélkülük sokkal gyorsabb lenne, meg nagyobb felbontást is tudna, de kitünne, hogy az egész mögött valójában még sincs annyi poligon, meg olyan szépségű textúrák, mint egy széteffektezett képen látni vélünk.

    Én azt mondom az effektek nagy része igen is megspórolható, cserébe kapunk egy nagyobb felbontáson is játszható sebességű gámét. Ráadásul hiába nézem a WipeoutHD-t az eddigi legnagyobb felbontású textúrákat látom, ráadásul agyon shaderezve. Bár talán a Ratchetben látott zsúfoltságú égboltot hiányzik, de majd kiderül hogy milyen valójában.;)))

    Amúgy én is azt látom, hogy PC-n a nem az adott hardverre optimalizált, pl vagy jó pár éves, vagy épp a legfrissebb játékok is bírják a FullHD-t, hasonló hardverrel, mint ami az X-ben, vagy a PS-ben van. Akkor miről beszélünk?
  • aabelus
    #47196
    ez a bárányimádás ez nagyon odatesz!!
  • Papesz
    #47195
    Lol, megint sikerült a lényeget kiragadnod a hsz-ből és mintha valahogy DIREKT kerülnéd ezt a mozgásérzékelős bowling dolgot (ami mellesleg TELJES EGÉSZÉBEN ERRE ÉPÜL) gondolom ismered, biztos játszottál vele....(jelzem: erre érdekelne a válaszod)

    A játékot ismerem, játszani nem játszottam vele. Mindenesetre belsős fejlesztés ez is.
    Sőt a hsz-edből itélve, legalább annyi ps3 játékot ismersz mint az itt forumozgatók, tehát tök normális, hogy tényként közlöd.

    Ebben igazad van, valóban legalább annyi játékot ismerek.
    És akkor itt vissza is kanyarodnék amit kiemeltél tőlem(én legalább a kérdésedre válaszolok)....tehát ha jóóóól elolvasnád kiviláglik belőle, hogy azért nem járok az emlitett topikokba mert nincs olyan gépem, bár jópár boxos játékot kipróbáltam, de ennek ismeretében én nem megyek fikázni, tényként benyögni valamit.

    Szó szerint ugyanez vonatkozik rám is, ugyanezt leírtam már korábban.
    Te magad is beismered, hogy a sony használja, sőt jópár olyan psn játék van ami erre épül.

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1040798867&no=47152]#47152[/URL]
  • sirpalee
    #47194
    Egyrészt látszódik, és a bekapcsolásával sokkal simább a kép.

    Másrészt nagyobb textúrák nem megoldás, mivel fizikailag nem fér bele a videómemóriába akkor textúra, és nagyobbnál is ugyanúgy előjön ez a hiba. A LOD meg iszonyú fontos, az nagyon sokat tud segíteni.

    Arról sajnos nem tehetünk, hogy ilyen szintű manapság a játékfejlesztés, de ez van. Attól még kell az AA és az aniso (bár inkább az uccsó, jobban elviselek egy recés játékot mint a szétesett textúrákat).

    Persze hogy lehetséges a full HD, csak nézz meg egy wipeout HD és mgs4 grafot. Teljesen más az egész, jóval kevesebb részlet, sokkal egyszerűbb shaderek stb. Én is játszottam full HD gémekkel a PS3-on, de ott butítani kell a shadelést, hogy bírja a rendszer, mivel fizikailag esélytelen rá a kártya. Talán a mostani generációs kártyák, lennének képesek normális minőségű full HD géminget adni, de nem egy 7900gtx. Az még gyenge hozzá. Majd a következő generáció, vagy néhány egyszerűbb grafikájú játék.

    Ez a szöveg ami miatt néha jogos a seggnyalás és a bálványimádat szóhasználat pár PS3 userre, képes a full HD-ra, de ne várd hogy teljes, fullos AAA játékok olyan minőségben fussanak, ha ahardver fizikailag nem képes rá. Vagy lehet full HD, de romlik a képi minőség, textúrák, shadelés ésatöbbi.

    Mindegy, nem ez a lényeg, csak az hogy ésszel tegyük a kijelentéseket. Majd a PS4 és X720 képes lesz kihasználni a full HD megjelenítőket (vagy egyszerűbb lelkeknek ott a PC, ott én is full HD-ban játszom, ilyen-olyan AA-val).
  • predator0
    #47193
  • NEXUS6
    #47192
    Bocsesz, egyrész köszi, hogy felvállaltad a topic alakítgatását, nélküled soha nem lenne ilyen!
    Másrészt azért itt a fórumon vagyunk egy páran olyan "betegek", hogy minden nap ránézünk, ha nem is kommenteljük végig, de elolvassuk a hsz-eket. Nagy gond lenne ha ezt te is megcsinálnád?

    Nem kell elolvasni az olyan féloldalas szájmenéseket sorrol sorra, mint amilyeneket én is eleresztek ha nagyon ráérek, de ha eldúrvul a helyzet azt azért figyelemmel kéne kísérni! Márpedig erre az utóbbi hónapokban volt néhányszor példa.
  • Arwenke
    #47191
    Szerintem LCD kepe meg most sem uti meg a jo plazmak kepet.
    Foleg ha nem csak jatszol ha nem mondjuk filmet is nezel.
  • NEXUS6
    #47190
    Az AA-t mire használod? Vagy te másfél/2 méterről még meglátod külön külön a pixeleket egy FullHD-s megjelenítőn?;) Helyesebben: különálló kockáknak látod őket?
    Lehet valami elmosást alkalmazni, de az valamilyen blur vagy bloom effekt lesz, de az már más kérdés.

    Az anizo az lehet, hogy kell, de optimalizálással az is kiváltható (nagyobb texturák, kisebb LOD).
    Persze ha licenszelek egy UE3 engine (amit ugye eleve nem túlzottan optimalizálnak egyes platformokra) fejelsztői kitet, elkezdek rá média fájlokat gyártani és 2 év után kiadom, mint játékot a Tomklenszísz:The deadly nuclear gears of the last battle in space 3 címen, akkor asszem nem fogok világot váltani.;)
    Márpedig jelenleg játékfejlesztés címen kb ez folyik.

    Csak néhány cég próbálkozott meg saját engine-nel és azok egyáltalán nem lettek rosszak. Mondom, a native 1080p is benne van a rencerben, pl a WipeoutHD-ről is azt regélik!
  • JohnnySmith
    #47189
    Na jó tisztázzunk valamit, mielőtt elgurulnának a gyógyszereim...
    Azt nem gondoljátok komolyan hogy jön egy modi aki folyamatosan olvasgatja majd a kommenteket és ebből fog állni a napja? Azért álljon már meg a menet meg a sírás-rívás....
    Ennyi erővel az összes PS3-mal kapcsolatos negatív kommenteket törölhetném, (persze amiket főleg az Boxos kollegák gerjesztenek), igazából nem kéne rá reagálni...
    Még valami én nem tudok büntipontokat osztogatni még mielőtt valakinek eszébe jutna...
  • sirpalee
    #47188
    Bocs de most elég nagy hülyeségeket beszéltél... Full HD-ban is ugyanúgy kell AA, és aniso, de főleg aniso. Gondolom tisztában vagy ennek a két szónak a jelentésével.
  • Foxhound1980
    #47187
    Sikerült!!!! De jó, hogy vagy :D
  • NEXUS6
    #47186
    Azért nem értem ennek a FullHD-nek a problématikájátját, mert FullHD-ban egészegyszerűen nem lenne szükség antialiasingra, sőt anizo szűrésre se nagyon, márpedig ezek amik kb felére lassítják a megjelenítés sebességét.

    FullHD-ban az a recés, amit alacsonyabb felbontásról skáláznak fel. De ha ilyen magas felbontásban generálnák eleve a képeket, akkor a texturák élesítésére sincs szükség. Szal nyugi szerintem pár éven belül el fogunk csodálkozni, hogy bizony a PS3 igen is tudja a natív FullHD játékokat!!!
  • Foxhound1980
    #47185
    Köszi. Fatről át kellett formáznom tegnap mert adatmentésem is volt. Megpróbálom a progival amit írtál.
  • Nexxuss
    #47184
    Nagy TV-ben full HD. 40-re gondolok speciel. 37-ben még nincs sok értelme. Játékhoz meg egyelőre FŐLEG nincs értelme a FULLHD-nek mivel SOKKAL kevesebb a fillHD-s játék mint a 720p-s. és Sajna fullHD-s tvn a 720p-s cuccok nem annyira szépek :-( Sok dolgom volt és nem volt időm lenyomni még a Metal Gear 4-t. Cloudtól vettem egy 32W4000-es FullHD Braviat. Beraktam az MGS4-et és elámulta a sok recétől. Majdnem azt kérdeztem miez? Haze? Na jó annyira persze nem vészes a helyzet, de tény, hogy csúnyább a kép. Persze a teljes 1080ps játékok ütnek. Konkrétan itt a GT5P-re gondolok. De pl.: a Ridge RAcer ugyanúgy néz ki mint a régi HDready TVmen 720p-ben. Mivel kisebb volt a TV felbontása. Szóval csak óvatosan játékra a fullHDvel.
    Nagy méretben persze kell, mert ott azért kijönnek a hibák a nagyobb kijelző miatt. De akkor is nehéz:S Nagy szívfájdalmam, hogy a Warhawk sem olyan szép így már. A Resistance-t nem volt még időm megnézni, se az Unchartedet. MAjd ha megyek haza meglesem.
    FullHD plazma? Jelenleg olyan a kontrasztja már az LCDnek is hogy HD anyaghoz marhaság megvenni a plazmát.
  • Petyus_
    #47183
    Ettől nem kell félni, mert Dani elment nyaralni, ráadásul az Uncharted az egyik kedvenc játéka. =)
  • Chris Lowe
    #47182
    Fox az a probléma, hogy ilyenkor jön egy "húúú az Uncharted az tényleg szééép", erre mindenki megnyugszik és aztán ha lenyugodott akkor jöhet 200 OKOSKODÓAN(itt egyenlő: telepi) fikázószöveg. Ennyit tud daniel.

    Tényleg annyi kéne csak, hogy a modi kilöki az észrevehetően támadó szándékkal írt hsz-eket.
  • Chris Lowe
    #47181
    Lol, megint sikerült a lényeget kiragadnod a hsz-ből és mintha valahogy DIREKT kerülnéd ezt a mozgásérzékelős bowling dolgot (ami mellesleg TELJES EGÉSZÉBEN ERRE ÉPÜL) gondolom ismered, biztos játszottál vele....(jelzem: erre érdekelne a válaszod)
    Sőt a hsz-edből itélve, legalább annyi ps3 játékot ismersz mint az itt forumozgatók, tehát tök normális, hogy tényként közlöd.
    És akkor itt vissza is kanyarodnék amit kiemeltél tőlem(én legalább a kérdésedre válaszolok)....tehát ha jóóóól elolvasnád kiviláglik belőle, hogy azért nem járok az emlitett topikokba mert nincs olyan gépem, bár jópár boxos játékot kipróbáltam, de ennek ismeretében én nem megyek fikázni, tényként benyögni valamit.
    Hol itt a probléma? Lol mégegyszer:
    "Megbukott a mozgásérzékelés."
    Nos itt.
    Valszeg nem vagy tisztában a megbukott szó jelentésével (asszem általános iskola 3-4 osztály), mert Te magad is beismered, hogy a sony használja, sőt jópár olyan psn játék van ami erre épül.
  • Sund
    #47180


    Gyerekek,

    most hogy eladtam a kacatot, nálam marad egy eredeti blu-ray távirányító. Nagyon szép állapotban van, keveset használtam. Ha kell postázom is, az ára 4k. Az árban a posta benne van.

    köszi!
  • Alien!
    #47179
    mybook alapból fat32!!! ha nem próbáld ezt,hátha megy...
  • NEXUS6
    #47178
    OK Részemről lezárva.

    (De kicsit magasabb fokozatra állítottam az érzékenységemet, hogy mikor rohanok én is panaszkodni anyucinak-apucinak a moderátor szobában, hogy BAN-t kérjek az illetőnek)
  • Petyus_
    #47177
    Köszi, már nyomom is rá a licitet ebayen. =)
  • Sipee
    #47176
    már régóta van patch (: amúgy ritkaszar analóggal :D(persze ez szubjektív)
  • NEXUS6
    #47175
    Hát igen. De én azt mondom, hogy aki béna volt a mozgásérzékelőshöz, ami sokkal naturálisabb intuitívabb irányítást jelent, akkor az analog karoktor se várjon csodát.
    A patch tartalmaz egy csomó olyan újítást, ami szerintem nem illik a játékba, és ezért jogosan hagyták ki belőle, célkereszt meg ilyenek. Valójában ettől nem lett jobb a játék.
    A hiba ott volt, hogy nem sikerült a főhangoskodókara rábizonyítani, hogy nem az irányítás a szar, hanem ők a bénák! Pl ha a WiiFit-es fejelős játákkal valaki piskóta, akkor miért nem kezdi el szídni a Nintendót?;D
    Ez a téma egyszerűen túl lett lihegve.
    Amit ez a Miller gyerek is művelt az olyan szintű bénázás, ami arra enged következtetni, hogy ilyen repülős játékkal nem nagyon játszott, vagy csak nincs hozzá érzéke.

    Az Ace Combatban, ami szerintem ebben a műfajban a csúcs, elég jó opciók vannak az irányítás beállítására nézve, hogy a lamerek is megnyugodhassanak, itt sem szabadott volna kevesebbel beérni, de történet, vagy választható/átszabható sárkányok tekintetében sem.

    Szal ez szerintem egy "média pecs", persze az új sárkányok meg kicsit tuningolt játékmenet is jól jönnek;)))
  • Papesz
    #47174
    de ne félj, nem vagy elfelejtve, ami járt az járt neked is, ha ki kell osztani aki nem tartja be itt a játékszabályokat, akkor ki kell osztani, modi ide vagy oda, de sajnos oda :(

    Idézz be a moderátor topicba tőlem valami szabálysértőt. Semmi takargatnivalóm nincs.

    Viszont mostmár tényleg zárjuk ezt le.
  • Papesz
    #47173
    És igazad van, vállald is büszkén, hogy a szarkenésben főkolompos voltál!;D

    Lezárhatnánk ezt már tényleg, de főkolompos az végképp nem voltam. Sehol nem írtam semmi sértőt senkire.
  • Foxhound1980
    #47172
    Hogy tudok egy 500GB-os my book-ot fatra formázni? Mert a Partition magciel csak 200-as darabokat enged vagy valamit rosszul csinálunk...
  • D0C
    #47171
    Ráadásul akinek nem jön be a mozgásirányítás, most már van patch, az analóggal is lehet irányítani, ezzel a játék legjobban kritizált részét köszörülték ki.
  • EmThor
    #47170
    jé, te nyomtál fel? jogos volt, csak reméltem valami moderátor idetévedt végre és törli az utolsó 100-500 hozzászólást csak úgy random, tiszta vizet öntve a pohárba, de ne félj, nem vagy elfelejtve, ami járt az járt neked is, ha ki kell osztani aki nem tartja be itt a játékszabályokat, akkor ki kell osztani, modi ide vagy oda, de sajnos oda :(

    Ferrari Challange

    még nem tudni h retroaktív-e, azaz a mentésből kiolvassa a megkapható trófeákat
  • 0ckH4M
    #47169
    Ti hol szoktatok Blu Ray filmet venni? Mo-n áltlagban 9 ezer forint körül vannak, neten meg nem találok jó oldalt, ahol EU-s lemezek lennének :-S
  • NEXUS6
    #47168
    Amennyiben mostanában kerül annyit megér. Szinte egy az egyben átrakták a küldiket az űrhajós lődözős játékokból. Pl generátorok szétlövése meg ilyenek. Középkori sárkányos lődében? Hát ez van!
    De mivel a világ úgy van felépítve, annyira még sem gáz a dolog.

    A zene, hangok azok nagyon szépek 10 pont (aki szereti az ilyen SW fílinges nagyzenakaros dolgokat), az irányítással szerintem semmi gond, ha valaki bírja a repülős cuccosokat, akkor szokni sem kell, egyből rá áll a kezed. Aztán van néhány unlockolható dolog is.

    Van 1-2 hibája, kicsit sablonos történet, pályákat is jobban megtervezhették volna, de a műfajon belül olyan 7-8 pont közötti a gém valójában, kb mint a Heavenly Sword, nem rosszabb, nem jobb.
  • HAF Rigel
    #47167
    Félek a Ferrari Challenge megkapja a trofea rendszert akkor kezdhetem ellőről . Ami 16 db kilockolt autónál nem esne jól :( . Most lehet hagyom is egy ideig , mert így felesleges játszani vele single részt , inkább a multi és Bf: BC ahhoz úgy sem jön azt hiszem .
  • Foxhound1980
    #47166
    USA Unchartedhez megjött a trophy support állítólag.
  • cloud.strife
    #47165
    Én is kijáccottam, unlockoltam, de most az újrajátszáskor ugyanúgy ámulok, bámulok ki a fejembol, hogy mekkora játék ez. Minden idok legszebbjei kozott van, ha nem a legszebb. :D