64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • Scooter
    #63691
    F2 vagy F12 vagy Del gomb. Ezek szoktak lenni. Amúgy valamelyik alsó sarokban ki szokott lenni írva, ha nem olyan gyors és el tudod olvasni.
  • Vadnokedli
    #63690
    Ez egy nyugdíjazott gép esetleg? - Ha régen vállalati/céges gép volt és te most otthon használod simán lehet hogy nem férsz hozzá a BIOS hoz mert kódólva vagy korlátozva van.
    Ha OEM alaplapvan benne akkor rá kéne keresned valahogy az alaplap pontos típusára vagy erre a Dell Optiplexre hogyan is kell csinálni rajta a CMOS resetet. - Vagy kiveszed belőle az elemet (természetesen miután kihúztad a tápkábelt és tökéletesen áramtalanítva van) és vársz legalább 15 sec-et, vagy 1 percet just in case.
  • pasztva1
    #63689
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni. Kaptam egy Dell Optiplex 790-es gépet és nem tudtam rájönni hogyan lehet belépni a BIOS-ába.
    Ha valaki tudja, kérem írja le.
    Előre is kösz!
  • tigeroo
    #63688
  • tigeroo
    #63687
    nem bütykölni akartam, tévedésbe ne essék :) csak azért jó lett volna beindítani/életre bírni és lezárni 1-2 munkámat a gépen a 2-3 hetes "hiátus" előtt.

  • gforce9
    #63686
    Hát most erre mit mondjak? Vagy épp a töltőáramkör krepált be és ki tudja mi baja lesz később? Nem egyszerűbb lett volna legariztatni és kicsierélik benne ami ki kell új alkatrészre, ami működik is jól? Garanciális esetben az ilyn bütykölést sosem értettem. Kifizetted a terméket, oldja meg a gyártó, az ő dolga.
  • Calver
    #63685
    ...egy igen ritka és mágikus dolognak lehettél most szemtanúja... egy ThinkPad, ami... elromlott, ráadásul bármi különösebb külső behatás nélkül.

    sokan hiába élik le életüket egy laptopszervízben, ilyennel soha nem találkoznak.
  • tigeroo
    #63684
    a belső akksija ment szét elvileg, azt kikapcsoltam és működik.

    nem is tudtam, hogy 2 akksi van benne :) most a windows azt írja hogy 1. akkumulátor: nem található, 2. akkumulátor: 99%-os töltöttség.

    azért ezzel tudok majd együtt élni, csak kevesebb ideig bírja az akksi. valószínűleg valami nagyobb fesz változás okozta, statikusan túltöltődhetett.

  • Vadnokedli
    #63683
    Esetleg szét lehet bontani, vizsgálódni pár óráig-napig-hétig saját kútfőből hogy mi lehet a baja. Persze a garancia is ugrik, meg lehet megjavítani se sikerült.
  • gforce9
    #63682
    Tökmindegy. Nem indul, 4 hónapos -> garancia.

    Egyébként meg millió oka lehet annak,hogy nemindul. Totózni elég esélytelen és értelme sincs.
  • tigeroo
    #63681
    sziasztok!

    adott egy 4 hónapos lenovo thinkpad x250, ami eddig zavartalanul működött, most azonban nem kapcsol be. dokkolón használom hétközben munkahelyen, hétvégén pedig otthon. a töltő nem lehet rossz, mert van egy másik lenovom és ugyanolyan töltőm van még egy.

    nem reagál a 30mp-ig nyomva tartott power gombra sem, akksi kivéve, akksival, hálózatra dugva akksival/akksi nélkül sem. mi lehet a probléma szerintetek?
  • Zozo0122 #63680
    Az a baj, hogy nekem is...valszeg ebből csere lesz.
  • gforce9
    #63679
    " USB-s füleseknél a kábelen lévő hangerőszabályozóval a windows hangerejét állítgatom?"

    Nem mondom, hogy mindegyiken. Elképzelhető, hoyg van olyan amiben van belső elektronika, hogy csak a füles saját hangerejét szabályozza, de nem gondolom, hogy az lenne az általános. Elvégre pont az a lényeg, hogy az USB kapcsolat lehetővé teszi a gép kimeneti hangerejének állítgatását.

    Úgy sejtem ez a full általános üzemmód. A többi hangforrás (játék, zenelejátszó, böngésző,stb) hangereje külön állítható (jobbklikk, hangerőkeverő) így logikusan a fülesen lévő gomb a kimenetet állítja. Úgy lehet felfogni, mint "master volume". De nem vagyok hangkártyaguru, csak nekem így tűnik logikusnak.
  • Zozo0122 #63678
    Akkor azt mondod, hogy USB-s füleseknél a kábelen lévő hangerőszabályozóval a windows hangerejét állítgatom? Ezt jó lett volna tudnom előre :D Lehet akkor visszaviszem és veszek inkább egy 3.5 jackeset, azokon eddig mindig jól működő beépített saját hangerőszabályozó volt...

    És igen, arra van bindelve sajnos. Gombos amúgy, nem tekerős, de szépen látom ahogy megy lefelé a hangszórók hangereje jobb oldalt alul ha leveszek belőle.
  • gforce9
    #63677
    A volume conroll ha usb-s akkor a kimeneti hangerőt állítja, nem igazán állíthat mást. Ha a hangerőviszonyokkal van gond, gyanítom a többit kell feljebbvenni az egészet meg visszább.

    a hangos usb-s fülesre ezt találtam:
    https://www.youtube.com/watch?v=vN38FlUiClU

    nem néztem végig de hátha van benne ötleadó. más tippem nincs. Ha az a gomb a kimeneti hangerőre van bindelve, passz hogy másra hogyan lehet. De lehet jön valami hangártyaguru és tud valami okosságot. :)
  • Zozo0122 #63676
    Adtak, és mindent szépen be is lőttem vele. De a szoftveren belül is, ha hangerőt (vagy decibelt) csökkentek, akkor is csak a windows rendszerhangot veszem lejjebb. Ez azért rossz, mert ha felveszek bármit akkor maga a rendszerhang halk mint az állat, nekem viszont a fülesben ordít. Konkrétan ha mindent maxra húzok akkor már 2% is hangos.

    Nekem az kéne, hogy a füles saját hangerőszabályozója átálljon a windows volume control-ról a saját (gondolom a fülesnek kell hogy legyen hangerőszabályzója, ami csak önmagát halkítja) hangerejére, vagy viszem is vissza ha ez nincs benne vagy nem hozható elő.
  • gforce9
    #63675
    Nem adtak valami szoftvert hozzá?
  • Zozo0122 #63674
    Sziasztok!

    Tud valaki abban segíteni, hogy mit tudok tenni akkor, ha a frissen vásárolt USB-s headsetem hangerőgombjai a windows system hangot növelik és csökkentik? Tehát: nem magának a fülesnek a hangját, hanem a windows hangerőt. Ez azért is nagyon gáz, mert eszméletlen hangos maga a füles, már az 50%-tól is szétmegy a fejem :D

    Át tudom azt valahogy állítani, hogy a füles csak saját magát halkítsa le?
  • Bal0924
    #63673
    Tárgytalan... Megvan a kérdésemre a válasz.
  • Bal0924
    #63672
    Sziasztok
    Viberrel kapcsolatos kérdésem lenne.
    Valamiért nem hajlandó frissíteni.
    Ha felmegyek a honlapjukra, letöltöm a telepítőt és feltelepítem.
    A kérdésem:
    Eltűnhetnek a beszélgetéseim?
  • mulli1986
    #63671
    Rendszer reset. Androidos forumokon vannak tippek hogy kell adott tipusokat nem frissíteni, hanem újra rakni
  • kastil
    #63670
    Hali!

    Ismerősömnek hónapok óta van egy Lenovo p70-es telefonja és az a gondja vele, hogy reggelente addig nem tudják hívni, amig ő nem hív fel valakit, utánna minden okés. 1 sim van a telefonban, hétvégéig nem találkozok vele, szóval jelenleg nem tudom átnyálazni a beállításokat, de ha addig is valakinek van valami tippje, azt megköszönném
  • gforce9
    #63669
    Előfordulhatnak ilyen gondok, de azét abban megegyezhetünk, hogy 4500 ft ha számítástechnikáról van szó nem összeg. A ráfordított idő pedig vagy bejön vagy nem. Ez az ára, ha olcsóért kell gépet összekalapálni. :)
  • Calver
    #63668
    nem a pénz, a beleölt idő ami visszatartó erő, mert sokszor ezeknek a lapoknak van egy-két apróbb hibája, amik szétszopatnak. volt szerencsém olyan s775-ös laphoz, aminél pl nem lehetett felrakni windows-t, mert nem szerette sem a pendrive-okat (egy-két kivétellel), sem az IDE DVD meghajtót, más meg nem volt kéznél.
  • gforce9
    #63667
    Ha DVI-I csatlakozód van akkor ahhoz van D-SUB adapter és kalap, egy D-SUB kábel elég hozzá onnantól.
  • LeWyTy
    #63666
    Hali.
    Valaki tud / létezik megoldás arra hogy a szolgáltató által tiltott oldalakat tudjaik megnyitni? (UK Wifinity)
    Mármint lassulás nélkül kikerülni a tiltást?
    Tudom hogy a Thor böngészővel meg tudom oldani, de az iszonyat belassítja az amúgy is lassú netet.
  • pxxl
    #63665
    értem köszi! megnézem majd. de akkor is kell egy dvi-i kábel ha "jó" a csatlakozó nem?
  • gforce9
    #63664
    Fizikai képtelenség. DVI-D-t nem fogsz egyszerű adapterrel D-SUB-á alakítani. Amiatt, mert az egyik digitális a másik analóg.

    A DVI-I csatlakozó az más. Tartalmazza az analóg részt is, ezért lehet egy egyszerű átalakítóval D-SUB-á varázsolni.

    Ha a te gépeden lévő csatlakozó az alábbi képből az első típus, akkor mehet az adapter, ha a második, akkor fizikailag nem tudod összedugni. (de értelme sem lenne, mert nem működne)



    Ha a második eset áll fenn, akkor egy ilyen kütyüvel tudod átalakítani:



    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2018.02.01. 21:41:34
  • pxxl
    #63663
    hali!

    Van egy kérdésem. Egy PC DVI csatalkozójára kellene egy d-sub monitort kötni. A gépbe megy egy DVI-D Single link kábel, aminek a végén van egy D-sub átalakító, ami a monitorba megy. De nem kap jelet a monitor. Másig kép másik monitor sem működik. Az elmélet hibás, vagy az átalakító lehet rossz?
  • mulli1986
    #63662
    Azért kössz az aggódást. Szerencsére más alaplapok is hasonló árba mozognak ebből az évezredből
    De lehet ,akkor beszerzek még 1-2 darabot, biztos ami biztos :D
  • Mayorpapa
    #63661
    Sajnos nem segített, de közben egy hibakódot kicsikartam belőle: error code 620190e1 page 0, de googleban való keresgélés után ezzel se lettem beljebb :(
  • gforce9
    #63660
    4180-ashoz találtam ilyet:

    Unplug the power cord from the unit.
    Reconnect the power cord into the unit.
    When the lights begin to flash, press and hold the Power and Cancel buttons.
    When only the On/Resume light is flashing, release the buttons.
    When the On/Resume light is steady, the reset is complete

    Meg lehet próbálni.
  • Mayorpapa
    #63659
    HP F2480-as nyomtatóval van egy gondom: egy alkalommal nyomtatás alatt kifogyott a papír, utána hiába töltöttem be papírt, és indítottam el, mindig csak félig bevesz egy lapot, és megáll. Ha nyomok egy gombot a nyomtatón, kijön a papír, de kezdi előlről: megint beszív egy lapot félig, és megáll. Ez megy egyfolytában. Mintha beragadt volna egy nyomtatási parancs. Már mindent kipróbáltam: áramtalanítás, gép és nyomtató újraindítás, patronok ki be rakása stb. neten nem találtam erre nézve segítséget. Ha találkozott már valaki ilyennel, ne rejtse véka alá a tudását :)
  • gforce9
    #63658
    Mégis miféle óvatoskodás kell 4500ft-os befektetésnél?
  • Calver
    #63657
    óvatosan... s775 10+ éves tech, az elmúlt évben igen sok halott lappal találkoztam ilyen chipsettel - még ha viszonylag erős konfig is lenne még mindig (legalábbis egy netezős géphez), öregek már nagyon és sorban döglenek meg.
  • mulli1986
    #63656
    Köszi a segítséget! Hardveraprón találtam egy ürgét, aki árul olyan lapot ami nekem jó lehet, sőt kapok hozzá egy e8400-es procit, meg nagyobb coolert, meg tápot is, mindössze 4500 pénzért. Szóval igen fel lesz pimpelve a vén lány :D
  • gforce9
    #63655
    LGA 775-ös foglalattal keresgélj alaplapokat és ha találsz a gyártónál nézz utána mit tudnak. Javasolni hiába javaslok bármit. Vagy be lehet szerezni vagy nem.
  • mulli1986
    #63654
    Nyílván én se, csak alaplapban annyira nudli a tudásom, hogy na. Ha eddig gépet raktam össze, akkor kinéztem a procit, vga-t, memóriát, aztán bekértem egy alaplapot ami ezeket elviszi. Nyílván egy második gép, ami anyámék lakásán van, nem ér annyi pénzt, hogy öljem bele a lóvét, de ezt a két ramot sikerült beszerezni 2e forintért és azért ezeknél az erősségű gépeknél sokat dob 2gb pluszba főleg ha 1066mhz-ek. Ja meg a windows 7nek se árt az a plusz 2 gb. Szóval ezért keresnék hozzá alaplapot, csak lövésem nincs mit keresek a neten használtan, ami jó lehet erre a célra.
  • gforce9
    #63653
    Az a vga tűrhető, így szerintem cpu limites lesz a gép. Szóval majdnem tökmindegy milyen lapot veszel alá. Kicsit újabb szériásak a jelenleginél már megeszik a 2gb ddr2-t slotonként. bár neked 4 slotosat kell keresgélned a ramjaidhoz Én túl sokat nem költenék erre.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2018.01.23. 17:08:35
  • mulli1986
    #63652
    Sziasztok! Van egy regi gepem, amit elkezdtem beüzemelni es gatyaba razni,de. Az alaplap nem tudja kezelni csak 2gb-ig a memoriat. Tudtok olyan alaplapot javasolni, ami kihajt 4*1gb 1066mhz ddr2 ramot, egy gtx 650ti videokartyat es befogad egy core2 duo e4500 2200mhezes procit? Ha valakinek van ilyen alapjapja, annak varom az ajanlatat is :) egyebkent a mostani alaplap: asus p5pl2-e
    Köszönöm!