1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • [NST]Cifu
    #1260
    BUÉK viszont. :D
  • T bubble
    #1259
    Köszönöm a kimerítő válaszod. BUÉK
  • [NST]Cifu
    #1258
    Következő képpen néz ki a dolog:

    -A TV-n magán két kimenetnek kell lennie, az egyik egy optikai digitális audio kimenet (TOSLINK, a TV hátulján jobb oldalt alul). A másik pedig a fejhalgató kimenete, ez mellette található (ott a piktogram alatta).
    -A hangfal szetteden nem látok digi bemenetet, tehát marad az, hogy veszel egy Jack -> 2RCA kábelt, a Jack része megy a fejhallgató kimenetre, a 2RCA pedig a hangfalszett Front R/L részére. Igen, így csak sztereo hangod lesz, a mély, a center és a két surround nem fog szólni.

    A kérdés az, hogy mi a forrásod?
    -Ha csak a bedugott antenna, ami a képen is látszik, a fent vázolt második opció él. Csak sztereo hang.
    -Ha rákötsz DVD/BR/média lejátszót, akkor annak a hátulján általában van 6 olyan RCA kimenet, mint amilyen a hangfalszettem, ide 2RCA-2RCA kábelből kell három, így lesz 5.1-ed.
    -Ha PC-t kötsz rá, akkor három Jack -> 2RCA kábelre lesz szükséged, a hangkártya (akár alaplapi, akár kártyás) kimenetére (front L/R, center/sub és surround L/R) mennek a Jack-ek, az RCA-k meg értelemszerűen.
  • [NST]Cifu
    #1257
    Igan az ilyen olcsó szetteknél általában hajszál vastag kábeleket adnak, nem rossz ötlet cserélni (persze ésszel, egy ilyen szetthez felesleges méregdrága kábelt venni azért :D)

    Gratula a cuccért, használd egészséggel! :D
  • T bubble
    #1256
    Helo!



    Olyan témakörben kérnék segítséget, hogy adott egy 5.1-es hangfal szett és egy tv, de képtelen vagyok úgy összekötni őket, hogy megfelelően szóljon. Segítenétek, hogy rá lehet-e kötni egyáltalán vagy ha igen, akkor hogyan? linkelek két képet, az egyik a hang a másik a tv hátulja

    http://ubuntuone.com/3Z5YDRwU3v6LgbtGWuIjYA

    http://ubuntuone.com/0po6ycvcP0Vqsyg23wHcNU

    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • lac coo
    #1255
    Végül elmentem, meghallgattam egy hasonló árú Onkyo-t, hát én nem értek hozzá,de alig adott ki mélyeket, az egérrágta hifim jobban nyomja :)
    Aztán meghallgattuk ezt a Pioneert, ebben aktív mélynyomó van, ez már azért dübörgött.


    Csak pár percig tudtam kipróbálni, a mély az egész kellemes, nem az a házszétrobbantós, de még így is többet tud mint amennyit én szeretek.És gyönyörű mélyen morog:)
    Hangfalzsinórok kritikán aluliak, azt cserélni kell.
    Kicsit hiányolom a szép csilingelő magasakat, igaz semmit nem is állítottam rajta, lehet szebben be lehet lőni.
    Kezdésnek teljesen megfelel nekem :)

    Most asszony elzavart a TV elöl, majd piszkálgatom :)
  • [NST]Cifu
    #1254
    Én is támogatom, a kis hangszórók első körben megfelelnek, ha kevésnek tartod őket, később lecserélheted őket nagyobbra, ennyi az előnye a rendszernek. De szerintem a Genius-nál jobb választás.
  • Met
    #1253
    Szerintem jó lesz az:)
    A "fő hang" a centerből fog jönni, a négy szélsőből csak a zajok és a lelke úgy is a mélynyomó.

    Majd írd meg élőben milyen
  • lac coo
    #1252
    Osztottam szoroztam, gondoltam a jövőre is, végül ezt néztem ki magamnak:

    http://www.video2000.hu/201-h-zimozi/549-pioneer-htp-101-h-zimozi-szett.html


    Vélemény, ez szépen szól, ezek a törpe hangszórók nem úgy szólnak mint egy szokol rádió ? :D

  • [NST]Cifu
    #1251
    6-7 méter nem áthidalhatattlan, de ilyen hosszú analóg kábel... hát. Nem tudom. Én ezért szeretem a TOSLINK kábelt (nekem egy 20 méteres ment először a számítógépszobából a nappaliba, egy ugyanilyen hosszú DVI-HDMI kábel mellett :P), mert annál ekkora távolság nem gond. Csak persze az ára (egy 10m-es TOSLINK már akár 10e Ft-ba is fájhat...). Persze az is tény, hogy ha meg 3db Jack -> 2 RCA kábelből kell ilyen hosszú, az se lesz nagyon olcsó... (megfelelő minőség esetén).
  • lac coo
    #1250
    Tudnék többet is rááldozni ha egy kicsit meghúzom magam, de egyszerűen nem vagyok annyira igényes ezen a téren.
    Ha lenne egy olyan cucc, ami kellemes mélyeket nyom filmnézésnél olyan hangerővel, hogy közben még beszélgetni lehet, nekem megfelelne :)

    Azzal a megoldással amit lentebb írtam egy problémám van, kb 6-7 méter van a tv-sarok és a számítógépasztal között :)
  • [NST]Cifu
    #1249
    Akkor az már jó jel. :)

    A Genius-t egyébként sok helyen dícsérték (PH!-n is anno többen írtak róla), ár/értékben megfelelő lehet. Igazság szerint azt kell eldöntened, hogy mennyire vagy maximalista, illetve mennyire akarsz elszállni.

    Nekem a nappalimban Yamaha NS-555/NS-333/NS-111-esekből van 6.0-ás szett, erősítővel. A számítógépszobában meg Heco Victa 7.1-es szett, de ha most azt kellene mondanom, hogy megérte-e a belé fektetett pénzmennyiséget, bizony nem tudnék tiszta szívvel igent mondani. A nappaliban még valamennyire okés, hogy az kell oda, de a számítógépszobába utólagosan túlzónak kell minősíteni (mind a 7.1 (elég lett volna az 5.1), mind az, hogy ekkora hangfalakat raktam be (nem kellett volna állókat, piszok sok hely kell nekik). Jól szól, de annyival nem szól jobban egy Altec Lansing ACS-45 + ACS 43-asból összeált 4.1-esnél (ami korábban ott volt), mint amennyivel többe került.

    Ezt most nem felvágásnak írtam, csak azért, mert persze elfogult az ember, amikor hallja őket, de néha hátra kell lépni, és fel kell mérni, hogy reálisan mire van szüksége, és mit engedhet meg magának...
  • lac coo
    #1248
    Adnom kell a véleményekre, jobb mintha megveszem aztán utána meg vacak az egész :)
    Amúgy most egy olcsóbb Creative van rákötve és nulla alapzaj van .
  • [NST]Cifu
    #1247
    Ez csak egy érv, nem feltétlenül probléma, vagy olyan indok, ami miatt dobnod kell a Genius 6000-est.

    Én azért szeretem jobban a digitális csatlakozást, mert kevesebb vele a problémalehetőség, és a macera.

    Volt az erősítőm analóg is összekötve a hangkártyával, de nálam nagyon minimális alapzaja volt sajnos (igaz nem Xonar, de egy Terratec hangkártya volt), illetve számomra érthetettlen okból a 4 kábelből (nálam 7.1 van) egy tönkrement (cserélnem kellett), úgyhogy a végén hagytam a fenébe, és inkább maradtam a digitális (HDMI ill. TOSLINK) összekötésnél.

    De ismét: ettől még lehet, hogy a 6000-es tökéletesen megfelel neked. A döntés rajtad áll, én csak egy véleményt formáztam meg.
  • lac coo
    #1246
    Akkor még spórolnom kell :) Nincs más ...
  • [NST]Cifu
    #1245
    Én egyetlen egyetlen érvet tudok ellene: nincs digitális csatlakozási lehetőség (az analóg néha csúnya háttérzajt szedhet össze, búghat, sípolhat). Anno ezért volt jobb a Logitech Z-5500-asa. Viszont olyat meg már nem kapni. :\
  • lac coo
    #1244
    Esetleg még azt tudnám elképzelni, hogy hagyom a DVD lejátszót a fenébe és PC-ről küldöm a képet-hangot.( Ezen egyébként is gondolkodtam, mivel így tudnék mindenféle plussz lejátszó kütyü nélkül HD filmet nézni, ha jól gondolom ...)
    Hangfalszettnek meg megtenné pl valami ilyesmi , biztos nem a legjobb, de szerintem nekem megtenné ....ezt viszont gond nélkül rá tudom kötni a Xonar hangkártyára.
  • Met
    #1243
    Onkyo HT-s,Yamaha Ht-s cuccokat keress.
    Kérdezz a ph-s topicban, esetleg ott tudnak segíteni használt cuccot keresni.
  • [NST]Cifu
    #1242
    Akkor a max. amit tehetsz, hogy egy jack -> 2 RCA kábellel sztereon kiviszed a hangot.

    A D/A átalakításhoz valamit be kell iktatni. Szélsőséges esetben ez lehet a számítógép is, ha van olyan hangkártyád, amin van koax bemenet (koax be a hangkártyába -> beállítani a kezelőpulton, hogy a szétbontott hangot küldje ki -> jack-2RCA kábelekkel kiviszed az analóg 5.1-est). Vagy erősítő... De akkor megint ott tartunk, ahol...
  • lac coo
    #1241
    LG DVX276

    Rosszul is mondtam ,ezen nincs optikai kimenet az a Thomson lejátszónkon van ...

    De nézegettem sokat a dolgot, szerintem nem kapok olcsón hangfalszettet hozzá, 120 000 környékén van erősítővel együtt, annyit meg nem ér nekem.

    Max 50-70 ezret szánnék rá, hogy legyen egy alap 5.1-es hangom, bármiféle megoldással :)))
  • Met
    #1240
  • lac coo
    #1239
    Valami LG, fekete meg ezüst színe van :))))
  • Met
    #1238
    Az lenne a kérdésem, hogy a DVD lejátszómon csak digital coaxial kimenet van

    Ebből következtettem, hogy nincs más, természetesen jó az optikai a DTS-nek.

    lac coo írd már meg, hogy milyen lejátszód van :)
  • lac coo
    #1237
    Sztereo jack van .
    Aktív hangfalszettben van olyan mint digitális bemenet van ?Vagy optikai, az is van a lejátszón ...
  • [NST]Cifu
    #1236
    Pardon, de nem feltétlenül kell koax, optikai (TOSLINK) ugyanúgy megfelel. :)
  • Met
    #1235
    De miért nem olyan szettet veszel amin van koax is?
    Koax nélkül nem tudsz DTS hangot lejátszani pl.
  • [NST]Cifu
    #1234
    Ez analóg Jack bemenet, a digital koaxiális kimenet pedig hát ugye digitális. Szóval kell egy D/A átalakítás.

    Viszont olyat én még nem nagyon láttam, hogy a DVD-n nincs analóg kimenet (hasonló jack), legfeljebb olyat, hogy csak sztereo analóg kimenet van. Biztos, hogy csak koax. digi kimenet van rajta?
  • lac coo
    #1233
    Hát elgondolkodtam, hogy vegyek kompakt szettet...nem éri meg nekem, lejátszó van pc laptop szintén van ...
    Hangfalszettben gondolkodok, valami olcsóbban.
    Az lenne a kérdésem, hogy a DVD lejátszómon csak digital coaxial kimenet van , azt valahogy át lehet-e alakítani ilyen jack dugósra ? THX !


  • Golyo69
    #1232
    kézikönyv erről nem ír semmit!

    lehet az lesz...köszi!
  • [NST]Cifu
    #1231
    A kézikönyv ilyen téren nem mond semmit? Ha nem, akkor én az LG ügyfélszolgálatának írnék egy levelet, amiben minden részletesen le van írva (úgy mint hogy van a hálózat kialakítva (router típusa, kábellel vagy Wi-fin kapcsolódnak-e az elemek, hogy van a hálózat a Win7-en beállítva, stb.).
  • [NST]Cifu
    #1230
    Én nem igazán követem a 3D lejátszást (sztereovak vagyok...), de biztos megoldás szvsz nincs, ahogy írod, a médialejátszók terén is még formálódik a dolog. Szóval én ha biztosra akarnék menni, és a pénz nem korlátozó tényező, akkor PS3 + BR mellett voksolnék. A PS3 kompatibilitása ugye a folyamatos frissités miatt garantált, a BR lejtászása se nagyon lehet probléma. Ha az ár tényező, akkor PC-ről (adott esetben HTPC) játszanék le .mkv-t, ott ugye rugalmasabban lehet követni a változásokat...
  • Golyo69
    #1229
    Hi!

    Van egy LG LW4500, és LG DB660 3D Blu-ray lejátszó eddig minden ok
    lejátszik mindent működik fasza csak.....hálózatba be van kötve a lejátszó és látja is a gépet de nemtok belelépni hogy a mappákat is lássam!!
    ugyanígy van rá kötve egy Asus o'play az minden gond nélkül látja a megoszott mappákat!
    az LGBD660 mikor belépnék a hálóba akkor kér egy CFIS ID-ét és jelszót! eddig azt hittem hogy az a sz.gép neve és ugye esetlegesen a hozzá tartozó jelszó de az pedig nincs beállítva!
    tehát a win7-be úgy jelentkezek be hogy nem kell jelszót megadnom!
    Az otthoni csoportnak van egy jelszava de a hálózat úgy van beállítva hogy ne kérje és nem is kéri se az o'play-nél se a ha másik géppel csatizok rá!
    Tehát van 2 gép (win7) egy oplay és egy BD660! ebből csak a BD660-nal nem tudok belépni a hélózatba!
    de a net megy a lejtszón csak a hálózatba nemtok belépni!

    előre is köszi ha tud vki segíteni!
  • ProGabe #1228
    haveromék vettek egy samsung smart tv-t (nem tudom pontosan milyet, de 300k volt, gondolom nem szar :D) és én javasoltam nekik a médialejátszókat, minek szarakodjanak a "folyton változó" BR-rel

    namost, belebuzultak a 3D-be és tényleg jól látom, hogy 3D-s mkv lejátszásához nem elég akármilyen lejátszó, pl. Xtreamer Prodigy nevű okosság kell? tehát egy "akármilyen" Asus oplayer nem elég?!
  • lac coo
    #1227
    Igen, ennek ilyen aljzat van a hangszórókon ...
  • Met
    #1226
    Szebben szól persze, a külön subbal mérföldekkel jobb lesz.
    Viszont olyan rendszert vegyél ami később bővíthető, a hangszórók vezetékei leszedhetőek legyenek és ilyesmi csatlakozója legyen. Egyrészt így a kábelt könnyű toldani ha rövid és ha meghal a rendszer akkor tudsz venni egy belépő kategóriás erősítőt a hangszórókhoz, meg persze egy lejátszót.

    Esetleg még itt kérdezhetsz, max. árat írj nekik és hogy kompakt rendszert szeretnél.
  • lac coo
    #1225
    Értem én persze, hogy jobban értsd mik az elvárások :jelenleg egy 10 éves Kenwood hifin szólalnak meg a filmek 2.0-ban :)
    Kb kétszer 60 W-on, nekem még sok is :)Ha egy ilyen ósdi hifi hangminőségét adja, ilyen ( végül is csekélynek mondható) hangerőn elfogadható mély hang támogatással ,akkor nekem ez teljesen jó lenne .....

    De azért gyanítom ez szebben szól majd :)
  • [NST]Cifu
    #1224
    Nem mondtam hogy vacak. Ár/értékben nem rossz cuccok ezek, és mondtam is, hogy a sima TV-s hangszórókhoz, vagy egy belépő kategóriás számítógépes hangfalpárhoz képest jelentős előrelépés.

    Csak a lenti felvezetéssel már gondolom érted miért írta Met azt, amit. ^^
  • lac coo
    #1223
    Áh, annyit nem szánok rá ,egyrészt kicsi a szoba, túl hangosan sem szeretem, minőséget inkább ( nem high end ), és hát jó ha havonta két filmet megnézek :)

    Marad ez a "vacak " :)
  • [NST]Cifu
    #1222
    A kérdés, hogy mire szánod. Én is Met javaslatát támogatnám inkább amúgy. Egy erősítő + hangfal rendszer mellé vehetsz akármilyen lejátszót, vagy rákötheted a számítógépedet. Az ilyen házimozi rendszerek hátránya, hogy nem vagy nehezen bővíthető, cserélhető.

    Az erősítő + hangfal előnye, hogy sokkal szabadabb kezet ad, ha szeretnéd a saját izlésvilágodhoz igazítani a rendszert. A baj persze ott van, hogy egy rendes házimozi erősítő bizony 50-60e Ft körül kezdődik. A megfelelő 5.1-es hangfalszett mellé pedig alsó hangon is hasonló kategória. Ha most a eDiginél megnézem a listát, akkor valami ilyesmi a belépő szint, vagy ez itten.

    Persze ha a dolgot onnan közelíted meg, hogy csak legyen a rendszer, és az adott eszköz a te igényeidet kielégíti (mert kell a lejátszó is, és közben a hangfalakkal szemben nincs igazán komoly elvárásod, mert kicsi a szoba), akkor természetesen egy ilyen rendszer is jelentős előrelépés a sima TV-zajkeltőhöz képest.

    Röviden tehát:

    Nem, az adott rendszerrel nincs személyes tapasztalatom (hasonlóval igen).
    Igen, ha nincsenek nagy igényeid, "csak" 5.1-es hangot akarsz lejátszóval, akkor végül is jó.
    Nem, ha "nagyot szóló" rendszer kell, akkor felejtsd el. Az mondjuk belépő szinten valami olyasmi, mint ez az erősítő és hozzá mondjuk ez a hangfalszett.
  • Met
    #1221
    akkor semmilyet inkább :D

    ennyi a keret rá?