1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • nagykispeter
    #458
    Sziasztok!
    Van 1 LG microházimozink.
    Olyan gond van vele az utóbbi időbe hogy filmnézés közbe elakad a film 3-4-szer úgy,hogy csak ha kikapcsolom és újraindítom akkor folytatja tovább.Eredeti DVD-kel is ez van.Nem tudom hogy egy tisztítás segítene-e,de azt hallottam hogy attol tönkre mehet a fej?!
  • Ramore
    #457
    egyet értek!

    lehet, hogy a falon nem, nade a plafonon??? :)
  • zaki
    #456
    jah, mondjuk akkora, hogy az egész falat betakarja :D

    elfogadnék egy ilyet a szobámba, mondjuk el sem férne :D
  • batman
    #455
    Köszi, ez egy értelmezhető hozzászólás végre :) (no offence Ramore). Én sem a neten keresztül akartam megrendelni, mindenképpen megnézem a képét, de úgy néz ki vagy Panasonic lesz belőle, vagy pedig LG (most is ilyen TV-m van, sőt a monitorom is ez, és elégedett vagyok vele). Azért a Samsungos figyelmeztetést nagyon köszönöm!
  • CodeRed
    #454
    Sziasztok!
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy asztali DVD lejátszóm amin 1db rca csatlakozású coaxical feliratú RCA AC3 kimenet van.Namármost ma vettem egy ilyen hangszórórendszert amin van AC3 bemenet de az 9 pin-es.Kérdésem az lenne, hogy léteszik e olyan csati aminek az egyik fele RCA a másik 9 pin-es.Vagy kell valami egység a két eszköz közé?Válaszokat előre is köszönöm.
  • NormalisEmber
    #453
    Ja, attól még hogy slim és fogad 1080i-s jelet, nem biztos hogy
    1.jól jeleníti is meg azt
    2.analóg adásnál is tisztességes képet ad
  • Met
    #452
    Szerintem mindenképpen nézze meg a képét. Lehet Neked nem tetszik de neki bejön a stílusa.
  • Alien
    #451
    Nagyon sokáig nézegettem ezt a tv-t, de egyszerüen nem szép a képe, szerintem ne vedd meg :( Nagyon jól néz ki kívülről, de a képe sajnos nem jó.
  • NormalisEmber
    #450
    illeszkedő projektor kellene.
  • NormalisEmber
    #449
    Amúgy ide már nem is tv, hanem a szetthez -árban- illeszkedő projektor.Pl.egy sim2
  • NormalisEmber
    #448
    Én nem mondtam hogy tökéletes, csak azt hogy izlésesen berendezett.Azaz nem lógnak össze-vissza a kábelek, mert minden valószínűleg a falban fut, illetve a hangfalak arányosan vannak elhelyezve. Persze a tökéletes elrendezés az egy kb 2x szobát igényelve, illetve a 2 mélynyomót se így kéne elhelyezni (1 hátra és 1 előre, a szoba 2 ellentétes sarkába pl.)
  • Ramore
    #447
    ehhez a szetthez nagyobb tv kellene
  • Punker
    #446
    durva cucc akkora szobába :)
  • Met
    #445
    látványban több "helyet" foglalnak el a hangszórók mint a képernyő, és a tér is kicsi

    kicsit nagyobb szoba és (hogy film nézés közben ne tehesd rá a lábad a mélynyomóra:) kicsit nagyobb képernyővel nekem is tetszene
  • NormalisEmber
    #444
    Az más kérdés hogy a klipsch ezen hangfalai nekem egyáltalán nem tetszenek.(na jó, a közel 2millás áruk is erőteljesen közrejátszik ebben)
  • NormalisEmber
    #443
    Miért stúdió? Szerintem egy izlésesen - házimozira - berendezett nappali. A rendszer pedig a klipsch thx ultra2-es rendszere (5.2-es ezért a 2db mélynyomó)
  • Met
    #442
    ez már inkább stúdió, nem tetszik
  • NormalisEmber
    #441
    Ha már szép, kábelmentes házimozi:
  • NormalisEmber
    #440
    A hagfalszett nem rossz. Én az ittveddmeg.hu-n néztem az árát(69990), ennyit még érdemes áldozni egy egybeszettre. A TV-ről már nem tudnék ilyen pozitívan nyilatkozni, elég félresikerült széria ez a slim crt.
  • batman
    #439
    miért azok nem jók?
  • Ramore
    #438
    bátor ember vagy, samu tv?
  • batman
    #437
    Na asszem kezdek dűlőre jutni a választást illetően.

    Tv

    cucc

    Azt hiszem ezzel bőven elégedett leszek :)
  • LittleL
    #436
    igen, ez a mostani kábelem sem vastag,
    de a készülő szobába, azért valami jó rézkábel kéne.
  • NormalisEmber
    #435
    Jó, de surroundnak nem is kell ilyen marha vastag kábel.
  • Hay #434
    #433 patch v.01:
    Samsubg=Samsung
    gondoolkodtam=gondolkodtam
  • Hay #433
    Kábelvezetés...
    Régebben írtam itt, most már épp 1 éve van egy Samsubg HT-DS900 hm rendszer. A padlószőnyeg szegélyébe tuszkoltam be a kábeleket, gyönyörűen eltűntek így. A bal fronthoz vezető kábelt kellett csak meghosszabbítanom a szoba adottságai miatt, a hang nem sérült az "összedrótozás" által.
    A vételt megelőzően rengeteg típust megismertem, én is gondoolkodtam hátsó-vezetéknélküliben, de olvasva egy rakás vonatkozó fórumot, arról letettem - akár a hosszabbítás árán is. A bal fronthoz vezető kb. 11m kábel, mint már említettem, nem okoz hangbeli gyengülést.
  • batman
    #432
    már közben rájöttem a megoldásra. Elég pepecs meló lesz, de el fogom tudni vezetni. Arról a Van de Hul-ról meg azt sem tudom micsoda... :)
  • LittleL
    #431
    hát a kábel elvezetés mindenkinél nagy probléma,
    csak a tudatosan tervezett mozi-szobáknál szokták előre bekalkulálni.

    Én is mit szenvedtem míg úgyahogy eltüntettem mindent.
    Persze a vastag Van den Hul -t azt nem lehet elrejteni.
  • batman
    #430
    Köszi mindenkinek, de a vezetékes megoldást csak a legutolsó esetben választanám, mert rohadt nagy macera lenne elvezetni szépen a lakás beosztása miatt. Azért köszönöm a tanácsokat mindenkinek.
  • NormalisEmber
    #429
    ja, ha nem ökölnyi vastasgságú kábelekkel köti össze a rendszert, akkor szerintem is észrevehetetlenül megoldható(és olcsóbb is)
  • Met
    #428
    tegyél fel egy vékony kábelcsatornát a falra közvetlenül a földhöz
  • NormalisEmber
    #427
    mert gondolom ezek a vezeték nélküli hangfalak nem 5ghz-en hanem 2.4-en kommunikálnak egymással.
  • NormalisEmber
    #426
    Én most olvastam hogy összegerjedhetnek az ilyen wifi-s eszközök más dolgokkal is(mikro, pc stb..) Ez megfontolandó
  • LittleL
    #425
    Ha nncsenek nagy igényeid akkor megfelehet neked.

    De egyébként a hagyományos kábeles megoldás a legjobb, még mindig.
    Nem hiába fektetnek sokan olyan sok pénzt a kábelekbe.
    Azt mondják hogy egy házimoziban a kábelek költsége 5-15 % legyen,
    ez már elég tetemes.

    Ha nem akarod bömbölteteni a rendszeredet, akkor jó lesz a kábel nélküli is.
    Nagy hangerőnél már kijön ennek a rendszernek e hátránya.

    Azért hallgasd meg előtte a boltban, ha teheted,
    hogy biztosan erre gondoltál -e.
  • batman
    #424
    Sziasztok! Nagyon nem értek a dologhoz, szóval lehet, hogy nagyon hülye kérdésem lesz. Van különbség a vezetékes és a vezeték nélküli megoldások hangzásában? Azért kérdezem, mert nekem a kéró kialakítása olyan, hogy nem tudom megoldani normálisan a hátsó hangfalakhoz tartozó vezetékek elvezetését, és ezért gondolkozom vezeték nélküli megoldásban. Van ennek valami hátránya? Úgy nézzétek a kérdést, hogy nincsenek extra igényeim, jól szóljon egy normális méretű szobában. Szóval nem a Corvin-t akarom haza vinni... :)
    Köszi előre is!
  • LittleL
    #423
    Olyan is felmerülhet ám, hogy az egyik lejátszó lejátszotta eddig a megírt
    lemezeket,
    de a mostani meg nem szereti..

    ha originál lemezeket jól lejátsza, akkor szerintem nem a lejátszóval van a gond,
    hanem a másolt lemezekkel.
  • vizes
    #422
    Jó hangfalak, nekem is a Diamond szett van és meg vagyok vele elégedve.
    Egy Denon 6.1 erölködő hajtja őket, szépen szólnak.
  • Punker
    #421
    még nem láttam olyan normálisan megírt lemezt amit a Pana ne olvasott volna gond nélkül.
  • Ryland3r
    #420
    Sajnos válogatt az írható DVD-lemezek közül! :\
    Azért nem értem mert ugyan arra a lemezre irtam egy 5 részes dvd-t és 3-at megnéztem abbol 2 ment 1 nem!
    Nem értem:\
  • Ramore
    #419
    2000Ft felett általában mindegyik scart kábel árnyékolt szálanként, de egy irányú példányt még nem láttam minőségi verzióban. Az én problémámon nem segít a pusztán szálanként árnyékolt kábel.