1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • NormalisEmber
    #579
    Azért kérdeztem, mert Rea szerint a hdmi csodákat képes művelni. Mikor elöszőr voltam nála, egy plazmát hajtott meg 2910-es denonnal hdmi-n keresztül. Hát nem volt semmi.
  • LittleL
    #578
    Asszem a 2. két más lejátszóval volt persze, és
    a beállítások is teljesen mások voltak.
    de a különbség jóllátszik.

    Én éppen most Készülök 4805 -öset venni
    novemberben voltam DVD-centeres fórumtalálkozón.
    Tami elhozta a sajátját,
    és összevetettük >K< Optomájával, ami asszem ' millió Ft.
    És az Infocus nem vallott szégyent, nem sok észrevehető különbség volt
    két vetítő között.
  • NormalisEmber
    #577
    Csak ne lakna olyan messzire. Szerencsére hogy van autó a családban, különben nem tudom hogyan cipeltem volna haza a yamahát (20kg csomagolással)
  • NormalisEmber
    #576
    Jó sokminden volt még nála. Csupa olyan amit még szívesen elhoztam volna Pl. 3910-es denon

    Szerintem elég korrekt, én csak ajánalni tudom. Ha odakerül a sor, valószínűleg a következő projimat is nála fogom venni.
  • NormalisEmber
    #575
    A 2.kép felkonvertált? Csak mert erősen gondolkodom egy hdmi-s lejátszón (bár most a következő beruházásom egy klipsch Rf35+Rc35 páros lesz), csak azt nem tudom hogy megvárjam e a hd-dvd lejátszókat vagy nem. Idáig ugye nem nagyon használtam ki sajnos a projim 720p-s felbontását.(utólag belegondolva sokkal jobban jártam volna egy 4805-össel mint a z2-vel)
  • LittleL
    #574
    És sok cucc volt még nála ?
    Én is most akarok majd DVD-lejátszók után érdeklődni.
    Korrekt fickó ?

    Nemtudom honnan hordja be, vagy honnan szerzi
    de jó sok cuccot elad.
  • NormalisEmber
    #573
    Igen még Decemberben voltam nála. Ő az első dvdcenteres akivel személyesen találkoztam idáig.
  • LittleL
    #572
    DVD-lejátszók között van szerintem a legszembetűnőbb
    különbség.

    Fórumon éppen most kötött rá egy vetítőre
    egy gagyi lejátszót,

    és egy márkás lejátszót.

    220 cm széles képnél már elég jól kijönnek a különbségek.
    AZ is sokat számít hogy milyen kábellel van összekötve a DVD-lejátszó és a
    vetítő.
    Ezt egy olcsó dvd-lejátszó produkálta,
    múlt héten kötötte be a srác.:

    ez meg Denon, asszem 1920 -as, a különbség látható:
  • LittleL
    #571
    Szóval megvetted Rea YAmaha -ját ?
    Szerintem jó cuccokat árul,
    és elég jók az árai is.

    Amúgy talákoztál vele személyesen ?
  • LittleL
    #570
    Azt mondta a fickó hogy
    például DVD-lejátszóknál sok más márkát is kipróbált,
    de a Myryad -nak a képe, hangja tettszett meg neki nagyon.
    Ezt eBay -en láttam 500.000 -Ft. ért hirdetve.

    Aztán a Shakti kő a dvd -lejátszón,
    az a kis fekete valami,
    Az egy elektromágneses zavarszűrő kő.
    Állítólag van valami haszna a rendszernek belőle,
    de ezt sokan vitatják.
    Ennek 80.000 FT darabja, és a kábelekre is rakott belőle a
    kisebbik fajtából.

    Most állítólag még ezeknél is nagyobb, drágább erősítőket akar venni.
    Mert a High-end kategóriában a McIntosh -nél még 2-szer háromszor is vannak drágábbak.

    Persze ezek csak nagyon jó minőségű hangfalaknál hallatszódank,
    bár őneki jó hangfalai vannak.
  • NormalisEmber
    #569
    Akkora különbség tényleg nincsen mint egy tesco gazdaságos yamada és egy kiskategóriás yamaHa erősítő között, de azért hallható. Egy drágább rendszeren sokkal több részlet hallható meg és egy komolyabb erősítőben azért van elég teljesítménytartalék 1-2 durvább dinamika különbség esetére.
  • desigo
    #568
    szerintem sincsenek nagy különbségek
  • batman
    #567
    Mivel még sem 500e, sem 5 millás cuccot nem hallottam szólni, fentartásokkal, de elhiszem amit mondasz, lehet, hogy csak én nem vagyok elég kifinomult, vagy csak másban élem ki a geek-ségem :)
  • NormalisEmber
    #566
    Ha a 2 összeget(500e,5milla) úgy vesszük hogy abba minden(erősítő,hangfal,dvd,kábelek stb...) beletartozik, akkor hallható a különbség. Egy 500e-es és egy 5millás erősítő között már nem biztos.
  • batman
    #565
    Persze, nem vitatom, hogy biztos lehet ennél többet is költeni rá, sőt, ha nekem lenne rá, akkor én is csinálnék saját mozit magamnak. Nem is az összeg az, ami hihetetlen, hanem az, hogy valaki azt hazudja, hogy hallja a különbséget egy fél milliós, és egy 5 milliós cucc között. Normál, akár mozizási körülményeket figyelembe véve.
  • NormalisEmber
    #564
    Bár egy ilyen rendszerrel fel lehetne mosatni a padlót bármelyik multiplex mozival.
  • NormalisEmber
    #563
    Ráadásul akinek szeparált sztereó-házimozi rendszere van, abba már bele se lehet kötni hogy nem tud hallgatni zenét jó minőségben. Mondjuk amiket én írtam, azok még ennél is tovább mennek. Pl.

    Lexicon cuccok
    LX-7 végfok 2.3milla
    RT-10 DVD 1.2milla
    MC-8 Előfok/Processzor 2.5milla

    Ez 6millió és ez még csak a házimozi rész, hangfalak nélkül. A világ egyik legdrágább hm előfoka/procija 10000font(~4millió)

  • desigo
    #562
    miért lenne már állat?
    ha megteheti akkor miért ne költhetne több milliót hifire
    aki ijet vesz az mindent megadna a legtökéletesebb hangzásért
  • NormalisEmber
    #561
    Amúgy nem rosszindulatból, de azért a kábelek igen csúnyán mutatnak a háttérben.

  • NormalisEmber
    #560
    Mielött megvettem volna Rea4 yamaha4600-osát, erősen gondolkodtam egy rotel rendszeren. (hificity-n 1075+1098-ast árulnak szinte féláron.(~250-ért az 1075-ös és ~450 a 1098-as)

    De nem bántam meg a yamahát, tökéletesen kiszolgálja az én igényeimet.

  • batman
    #559
    hát az is egy állat, aki ennyit költ ilyenekre. Meggyőződésem, hogy 10-ed ennyi lóvéból vásárolt cuccon sem hallana semmi különbséget. Egyszerűen nem tudom elhinni, hacsak nem áll közeli rokonságban a denevérekkel....
  • Punker
    #558
    vannak beteg emberek, mert ha a hangfal mögötti fűtőtestet nézed láthatod hogy nem egy milliárdos hanem 1 fanatista :)
  • LittleL
    #557
    De van olyan is aki csöves erősítőt és házimozi erősítőt
    vett 2 + 2 millióért,
    tehát 4 millió Ft összesen, McIntosh erősítők
    akkor még nincs is benne a Myryad dvd lejátszó - 200.000
    meg a Shakti kövek, kábelek - 400.000 Ft legalább
    meg a hangfalak.
    ez mondjuk a legdárgább rendszer itthon, aki meg merte mutatni fórumon.
  • LittleL
    #556
    Persze hogy vesznek idehaza is ilyen drága holmikat.

    Íme egy dvdcenteres "kolléga" berendezése.:



    A/V Előfok:Rotel RSP-1068 .............420,000
    Front végfok: Rotel RB-1070, ..........180,000
    Surround+Center végfok: Rotel RB-985 MKII THX Ultra
    CD: Rotel RCD-1070,
  • Hay #555
    A Scart kábel "milyen vastag" (megfelelő árnyékolás...)?
    (Mondjuk én nem vettem volna Yamadát, de biztos megvolt az okod erre a típusra.)
  • Punker
    #554
    adnak, azoknak akik fizetési papír szerint is európában vannak, tehát a népesség kb 5%-ának.
  • NormalisEmber
    #553
    Múltkor megnéztem egy oldalt, ahol árulnak lexicon cuccokat, hááát, $-ban még nem tűnt olyan durvának, de huf-ban kiírva nagyon durva. 2millió alatt nincs is semmilyen ketyeréjük.:))))

    Egy rotel proci+végfok még éppenhogy a megfizethető kategória, de ez már durva. Egyáltalán adnak el ilyet Mo.-n?
  • Met
    #552
    elvileg 5.1-es lesz
  • zaki
    #551
    üdv. 1 kérdésem lenne

    van egy ilyen házimozim. vga-ról már ki van a kép nyomva a tv-re, a hangkártya rá van kötve a házimozira, de csak mezei rca kábellel. szal az lenne a kérdésem, hogyha a optikai kábellel kötöm össze a hangkártyát a házimozival, akkor egyes divx filmek ténylegesen 5.1-ben fognak megszólalni? régebben volt ps2-m, és azt rákötöttem a házimozira egy optikai kábellel, és akkor szépen szólt 5.1-ben (persze csak azok a játékoknál, amelyek támogatták az 5.1-et). köszi a válaszokat előre is, jók vagytok
  • batman
    #550
    Teljesen igazad van. Én csak azért nem idegesítem magam emiatt, mert első sorban nem a divx miatt vettem házi-mozit. És nem is túl gyakran nézek rajta azt.
  • greg
    #549
    Batman!

    Leginkább az bosszant, hogy 60 ezret kiadtam egy olyan cuccra, ami nem tudja azt, amit kellene. Ha már úgy hirdetik, és a boltban is úgy tájékoztatnak, hogy benne van a DPL II, ami pedig BÁRMELY sztereó hangforrást képes kiosztani, akkor igenis tudja ezt a megvásárolt készülék is! Ha eleve tudom, hogy ezt csak zenénél fogja tudni, akkor nem biztos, hogy kiadok ennyi pénzt rá. Átverésnek érzem a dolgot, és ráadásul az ügyfélszolgálat lesz*rja az ügyfelet, nem akarnak segíteni. És azért van különbség a sima sztereó, és a 6 hangfalon szóló sztereó között.... Legalábbis én nagyságrendekkel jobbnak érzem az utóbbit.
  • batman
    #548
    Ez valóban elég bosszantó lehet, de engem mégsem érdekel. A DivX filmeket eddig is sztereóban néztem, sőt a számítógép hangfalairól ment, ami bár 5.1-es, de a szoba egyik sarkában összpontosulnak. Ehhez képest nekem már ez is nagy kényelmet jelent. A zenét faszán kezeli, szépen is szól. A dvd-ket is szépen szólaltatja meg, szóval én elégedett vagyok vele. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem értem meg a te mérgelődésedet, bár csak annyitól esel el, hogy nem 6 hangfalból jön a sztereó...
  • Dark74
    #547
    Sziasztok!
    Lenne a hozzáértőkhöz egy kérdésem: nemrég vettünk egy Thomson 82cm 100 Hz 16/9-es tv-t. Ha rendes tv adást nézünk rajta ( UPC Direct) , akkor gyönyörű szép képet ad, viszont DVD nézésekor "remeg" a kép( Yamada lejátszó Scart kábellel összekötve).A régi tv egy 63cm-es 4/3-as 50Hz-es Sony volt.Annál nem emlékszem, hogy remegett volna a DVD képe.A remegés alatt olyasmit értek mint pl. a számítógéphez kötött monitor 60Hz-en villog, mert nincs rendesen beállítva a képfrissítési freki a driverben. Már átnéztem a DVD lejátszó setupját és a tv menüit is, de elvileg minden a helyén van, ill. erre vonatkozó beállítást nem találtam.
  • greg
    #546
    Az ügyfélszolgálat a kérdésemre először szintén az írta, hogy a DPL II alkalmassá teszi a rendszert a feladatra. Aztán másodszorra, persze mokor már rég lejárt a 72 óra, helyesbítettek, hogy "ja, mégse, ennél a modellnél sajna nem fog menni, mert ezt a funkciót a Super Surround látja el" Én speciel erről a szabványról még nem is hallottam, és a Pana honlapján kívül máshol nem is találkoztam az elnevezéssel. Úgy látszik, ez Pana sajátosság, amiről "elfelejtik" tájékoztatni a kedves vásárlót. És tudjátok, mi a legdurvább? Küldtem egy érdeklődő emailt a Panasonic Club webáruháznak, ami ismereteim szerint Pana "márkaüzlet" , melyben konkrétan rákérdeztem, hogy a Pana SC-HT335ös alkalmas-e arra, hogy akár a TV, akár DivX filmek hangját kivezessem mind a 6 hangfalra, mivel leggyakrabban ezt a két forrást használnám. És, mi volt a válasz? Hogy, igen a készülék alkalmas a feladatra! Nos, elég szomorú, hogy még a Pana márkaboltban sem tudják, mit árulnak... Hát, nem akarok senkit lebeszélni a Pana márkáról, de alaposan nézzetek utána, mit vesztek, mert úgy látszik, ennél a márkánál nem minden az, aminek látszik...
  • LittleL
    #545
    Megnéztem a képeket,
    hát elég drága cuccok vannak ott:

    Lexicon processzor, vagy ha úgy tettsztik előfok
    Lexicon végfok
    Meridian erősítő
    Denon dvd
    Audio Research erősítő
    Stewart mozivászon
    Martin Logan hangfalak
    Sony CRT projektor, ami maga 5-7 millió FT.
  • LittleL
    #544
    Az én Yamaha erősítőmön is van
    PL II x Movie beállítás.

    A Tévéadás is megy 5.1 -en, persz ez csak amolyan "ál" 5.1 -es.

    Én sem értem hogy akkor a Panasonic miért nem tudja ezt.
    Ha már egyszer DVD -ről tud 5.1 -et akkor TV adást miért nem ?
  • Hay #543
    A HT-DS900 120e volt 2004. nov.-ben, egy kissé haveri alapon (amúgy 130 lett volna, de ez is zsír új volt).
    Vagy fél évig - de tényleg! - elolvastam egy rahedli, főleg netes ismertetőt rengeteg típusról, nem beszélve az ezer oldalszám feletti vonatkozó fórumokról :-) Az említett havernál meg kb. 30-at ki is próbálhattam az üzletében, fotelból, mondhatni "szobakörülmények" között. Mivel pénzem nem volt normális, nem szett házimozi "felépítésére", ezért nem olyan lett.
    Szóval, a fél év alatt számomra maradt a Samsung, és végül - lóvé, hely a szobában, stb. - alapján lett az említett típus. Pl. ma d.u. megnéztük a Nagy Sándort Arita DVD-R-en, teljesen rendben szólt, a csajok (anyósom, nejem) többször megugrottak a csatajelenetek hangeffektusaitól :-)))
    No persze, ha lett/lenne több pénzem erre, akkor...
  • Hay #542
    Greg

    Háát, lehet, hogy amit vettél, vagy egyedileg (mint típus) nem tudja ezeket, vagy csak pont az az 1 "szett" hibás.
  • greg
    #541
    Hay!

    Én is megpróbáltam mindenféle verzióban összedugdosni a Tv-vel a lejátszót, (RCA, Scart...), de sehogy sem ment. Ami érdekes, hogy Audio CD-nél és MP3-nál gond nélkül működik a DPL II, mind a 5+1 hangfal szól, DivX-nél, és a TV-nél meg egyáltalán nem. Pedig a Dolby hivatalos honlapján (dolby.com) egyértelműen írják, hogy a DPL II szabvány bármely sztereó hangforrást képes kiosztani 5+1 hangfalra. Valószínűleg csak a Pana talált ki valami újat , és ott ez nem így működik. Érdekelne, hogy pl. LG-nél hogy megy ez a dolog. Ha csak a Panánál nem működik a DPL II, ahogy kéne, és ennek ellenére erre nem figyelmeztetnek a honlapon, hogy náluk más szabvány van erre a problémára, akkor ez egy átverés! Még az sem kizárt, hogy a Fogyasztóvédőket is érdekelné a dolog...
  • NormalisEmber
    #540
    Házimoziban 1 dolgot nem szabad venni : méregdrága (de marhára dizánjos) egydobozos rendszereket.(150-200e-ért)

    Amúgy ha a B&W meg lett említve, akkor mondanám a Klipsch-et is, ami házimoziban szintén ott van.(és mostanában egész jó árai vannak)