1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • LittleL
    #620
    számítógépre akarod rákötni ?
    mert akkor megfelel.

    De ha dvd -zniakarsz, meg házimozizni,
    akkor Netdepo -n érdemes körülnézni.
  • Marcell
    #619
    Azt hiszem ez lesz a befutom:
    Logitech Z-5500 Digital
  • Marcell
    #618
    Tudtok ajanlani valami jo 5.1-es hangfalszettet (erositovel), amin van
    - optikai bemenet (kulonosen fontos xbox360-hoz)
    - normalis fülű (nem audiophil vagymi ) ember fogja hasznalni, tehat nem kell hogy 500.000khz és 0.5hzen -en is tű élesen adja vissza a hangokat
    - nem nagy teljesitmenyu (panelba lesz, tehat nem akarom dübörögtetni, csak hogy szoljon szepen, minden iranybol)
    - aranylag olcso, egyszerubb fajta (csak a márkanév miatt nem fizetnek dupla arat)

    En ezt kb. 50-70e forintbol szeretnem meguszni, már ha lehet ennyiert ilyet kapni.
  • batman
    #617
    köszönöm!
  • NormalisEmber
    #616
    Persze hogy számít.

    A sorrend (gyengétől a legjobbig)

    kompozit(1 rca)<s-video<scart(rgb)<komponens(3db rca)<dvi<hdmi(de csak azért mert csakis ez tud továbbítani 1080p-s vagy nagyobb hd jelet, különben hdmi=dvi)
  • batman
    #615
    Sziasztok! Az számít a kép minőségében, hogy pl. scart vagy s-video kábellel van a dvd a tv-re kötve? Teljesen sima kábelekről beszélek, semmi extra.
    Köszi előre is.
  • LittleL
    #614
    Megjött a vetítőm, de már hirdetem ,eladom,
    ha érdekel írj privit.
    egyébként szuper képet vetít. 2 méter széles képet vetítettünk vele,
    az már jó nagy.
  • Demeter
    #613
    Üdv!

    Skacok lehet kicsit off leszek de nem találtam ide szóló fórumot a kérdésemhez. Adott egy Denon AVR-1604-es 6.1-es házimozi erősítő. Kérdésem azirányú volna, hogy eme eősítőről mik a tapasztalatok (márha vannak).

    Előre is nagyon köszönöm!
  • NormalisEmber
    #612
    Ahogy azt Met is mondta, érdemesebb apránként összeállítani a rendszert, mert egy ilyen sony egybeszett-et késöbb elég nehéz lesz eladni, ha feljebb szeretnél lépni.

    Ez esetben viszont érdemesebb elgondolkodni más márkán is mint a sony. Tűrhető sony házimozi erősítőt+dvd lejátszót még csak-csak kapsz, de hangfalak terén a sony-t már semmiképpen se ajánlanám. Pl.wharfedale,klipsch,polkaudio,phonar stb.. Ezek mind gyártanak egyaránt az alsó árkategóriában és a luxus kategóriában is hangfalakat.

    Hm. erősítők terén a legolcsóbb erősítőt a yamaha gyártja (rxv 357), ennek az árával a sony nem igazán vetekedhet (30-40e).

    Hátrány ennek a megoldásnak hogy ezeken kívül neked kell majd a kábeleket (hangfalkábel,koax/optikai kábel a hanghoz és a videókábelek)

    Jó projit nehéz választani. Vannak lcd és dlp-sek is. A dlp legnagyobb hibája a szivárvány effektus, amit ha látsz (vagy bárki a családból), akkor érdemesebb lcd-set választani, aminél viszont kisebb a kontraszt és ha kis felbontásút veszel vagy ha túl közel nézed akkor láthatóvá válnak a rácsok. Projit kb. 200-300e-től(pl.infocus 4805 ez dlp-s,sanyo z3 ez lcd-s) érdemes venni, ez alatt túl sok kompromisszumot kéne kötnöd. Kb. 500-600e-től már szinte tökéletes projit kapsz, ennél feljebb már nem érdemes menni.
  • Met
    #611
    hát annyiból nem nagyon lehet ugrálni:)
    célszerűbb darabonként megvenni, bár az is számít mekkora szobát kell behangosítani
    kezdésnek vehettek valami egyszerű rendszert amit aztán apránként lehet fejleszteni
    1 fontos dolog van, olyan cuccot ne vegyél amiben az erősítő és a lejátszó egyben van (legalább is én nem vennék olyat)
  • Gladiator
    #609
    kissebb házimozi kialakításon gondolkodunk itthon. mit ajánlotok? szettet érdemes venni, vagy inkább darabonként vegyük emg? a sony klubmédia szetten gondolkodunk. ahzo ugye vagy DVD lejátszó is, nem csak hangfalak meg erősítő? kellene még kivetítő is, meg vászon. kivítítőből melyik? apám eléggé sony párti, szóval leginkább azok érdekelnének. dvd lejátszó+erősítő+hangfalak nagyon max 150 lehetne.

    köszi
  • Tetsuo
    #608
    Thx a válaszokat, azt tudom h a VHS nagyjából felveszi..
  • LittleL
    #607
    a videó az felveszi.

    Múlkor egy 13 éve felvett James Bond film teletextjét néztem,
    akkor még az osztrák 2 -ről lett felvéve,
    még az időt is mutatja, bár elég kihagyósan.
  • fistin
    #606
    hát azzal soha!
  • Tetsuo
    #605
    Kérdés: A DVDíró felveszi a TeleTextet is a filmhez?
  • LittleL
    #604
    Hát igen, ezekenek az egydobozos rendszereknek az a z egyik hátrányuk,
    hogy nem lehet továbbfejleszeni.

    Hiába van egy jobb lejátszód, ha nem tudod a rendszerbe kapcsolni.

    Én is egydobozos rendszert akartam venni, de lebeszéltek.
    Most majd lesz egy jobb lejátszóm,
    meg most vettem meg a projektort.
  • fistin
    #603
    de optikai, csak a divxen meg nincs kimenet :(((
    scarton megy 5.1, ez még jó is lenne, főleg ha a házimozin bemenet lenne, de nem így történt :((
    szal nem csinálható meg, esetleg úgy, hogy a hangfalakhoz veszek átalakítót, de akkor meg soha nem lesz olyan hangja a divxes lejátszónak, mint a beépített erősítővel rendelkező samsunk házimozinak!? nemde? :O)
  • LittleL
    #602
    a házimozi erősítődön bizonyára ilyen csíptetős dugókkal lehet bekötni
    a hangfalakat ugye ?

    nem tudsz egy -két képet feltenni a cuccok hátoldláról, ?
    mert így nem biztos hogy jót mondok.

    ahogy aleírtakból ki tudom hámozni,
    Scart csatlakozó mindkét készüléken van,
    ezzel viszon nem biztos hogy 5.1 -es hangot át tudjuk küldeni.

    Ez a "digital in" a házimozi erősítőn, nem ooptikai bemenet véletlenül ?
    Az lenne jó ha a lejátszón is lenne optikai kimenet, azon átmenne az 5.1 -es hang.
  • zaki
    #601
    http://www.bennydog.com/clipper/phpBB2/
  • Leprosy
    #600
    Sziasztok!

    Hogyan lehet letöltött 2 cd-s Divx-ből(el van felezve film)összeilleszteni a két részt, hogy aztán egy filmként kiírhassam DVD-re???:))) remélem érthető a kérdés...:)))))Köszi
  • fistin
    #599
    hi!
    az lenne a problémám, hogy:
    van egy asztali divx-es lejátszóm... ezen vannak RCA hang kimeneti csatlakozók, azaz az 5.1-es cumók, ide lehetne bekötni a hangfalakat! igen ám, csak nekem van egy házimozi rendszerem, samsung, és azon ilyen szögletes "2 lyukas" (foggalmam sincs milyen) csatlakozó van, ami általában házimoziknál szokott megjelenni..
    a divx-es lejátszón tehát vannak az audio, egy s-video, és egy scart csatlakozó.
    a samsung házimozin egy av out(scart), tv out (rca), és egy digital in (ilyet még nem hallottam :D )
    az lenne a kérdésem, hogy hogyan kössem össze a 2 lejátszót, hogy a divxesen dvd filmeket lejátszva is 5.1-es hangot kapjak!!

    elképzelésem: a samsung házimozit tv-vel vagy scarttal, vagy RCA csatlakozóval összekötni. aztán a samsungot összekötni a divxessel: samsungból digital in, divxesbe scart, vagy s-video.. csak nem tudom, hogy vane olyan, hogy az egyik vég digital in, a másik meg vagy scart vagy s-video :S

    nem tudom mennyire érthető amit most leírtam, ha én érteném a cumót, már össze tudtam volna kötni, és élveztem volna az 5.1-et :)

    nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni!!!
  • LittleL
    #598
    valaki használt már a dvdcenterből is farostlemezt,
    de neki csíkos lett, nem vált be.

    mindenki megmaradt a bútorlapnál,
    aztán mattfehér Dulux festékkel festette át.
  • NormalisEmber
    #597
    Én vékony farost lemezt kentem be mattfehét walkyd-al. Egész jól sikerült. Valószínűleg a következő fvf-em is ilyen lesz. A legolcsóbb motoros vászon is 50-60e ft. szerintem se ér meg annyit.(nálam csak motoros jöhet számításba, mert a tv mögötte van, a rolós nem bírná a strapát)
  • LittleL
    #596
    Most mindenki átfesti a bútorlap- vetítővászonját diszperzittel, mert
    azon nincsen hotspot.

    Én lehet hogy egyszerűen csak lefestem a gipszkartont,
    vagy beszerzek egy rücskös bútorlapot.
  • Marcell
    #595
    Koszi. Mondjuk nem tudom mennyire lenne praktikus, mert gondolom mindegyik elem (hangfal) elemmel/akksival mukodne...
  • Punker
    #594
    aszem Belkin gyárt ilyet kb 15-20k.
  • Marcell
    #593
    Letezik jo minosegu 5.1-es hangfalszett (esetleg teljes hazimozi szett), aminel az egysegek nem hasznalnak kabelt? Ami radiojellel tovabbitja a jeleket a hangfalakba. Mi errol a velemenyetek? Nem szeretnem a szoba 4 sarkaba vezetni a kabeleket a lejatszotol (erositotol).
  • NormalisEmber
    #592
    Meg ideje lenne beszerezni hangfalállványokat is.Bár most ideiglenesen a 8.4-es wharfik lesznek a surroundok ha megveszem a klipsch-eket(csak az rf-35-öt és az RC35-öt tudom megvenni most mert még kábelt is kell vennem hozzájuk). Félve merem leírni hogy most a phonarok egy varrógépen és egy polcon vannak:))

    Ja, és öngyilkos lett a vásznam is. Eldőlt és megsérült pont középen:((
    Ha most a sérülés helyén befestem, akkor oda a homogenitás + egyéb kisérőjelenségek(hotspot?)

    Rossz ómenek ezek pont a vizsga elött:(
  • LittleL
    #591
    Kupi van, az nem baj, láttad volna az enyémet
    amikor éppen csak összedobtam.

    Kellett két óra mire a kábeleket eltüntettem.
    Oké, akkor majd ha rendetraktál mindenképpen megnézzük,
    énis csinálok majd újabb képeket.
  • NormalisEmber
    #590
    Ha én most képet raknék be a rendszeremről, akkor többen rosszul lennének és mentőt kellene hívni hozzájuk, akkora kupi van a szobában(ezt leírni nem lehet, látni kell:))) ). De szűk 2hét múlva leállamviszgázom és mindenképpen lekapom a rendszeremet, miután 1.5napi folyamatos rendrakás után fehérember számára alkalmas helyet csinálok a szobából(és kell majd szereznem egy gépet is,mert jelenleg csak mobillal tudok fényképezni).De Akkor már remélhetőleg az újat, a klipsch-ekkel. Ne csak Tami mutogassa az rf-35-jeit:)))
  • LittleL
    #589
    Alapnak szerintem az a Yamaha is nagyságrendekkel jobbb,
    mint az ilyen "egydobozos" rendszerek.

    Tényleg, képet tehetnél be ide a rendszeredről te is.
  • NormalisEmber
    #588
    Most is van egy topik(dvdcenter adásvétel) ahol valaki keres 40e-ért hm erősítőt, már jött jópár ajánlat, azokból is érdemes válogatni.(a 40e-be ha jól tudom csak a 357-es yamaha fér bele újonnan)
  • LittleL
    #587
    Szerintem hogy ha valaki kicsit szán egy normálisabb házimozira,
    akkor kb a következő áraktól lehet kiindulni.

    erősítő: 43.000 -től
    hangfalak: 70.000 -től
    mélynyomó: 23.000 -től
    dvd-lejátszó:20.000 -tól
    kábelek:4.000 -től.

    Ez kb. 160.000 Ft. de lehet hogy kicsit még olcsóbban is lehet találni alap
    házimozit.

    Érdemes szétnézni használtban a:

    Hificity, és a DVDcenter fórum adás-vétel szekciójában.

  • Punker
    #586
    vagy nagyot kell venni, az én Panámmal sincs semmi bajom mondjuk az a HDD-s felvevő miatt volt 300k körül.
  • batman
    #585
    Na igen, de sok esetben a vágyak és a lehetőségek nem esnek egybe sajnos :)
  • Met
    #584
    Szerintem is kerüld az ilyen minden az egyben cuccokat.
    Külön dvd lejátszó és hozzá a hangrendszer.
  • batman
    #583
    Nézd, nekem Panasonic van, SC-HT335-ös. Teljesen alap készülék, ami miatt itt greg nehezményezett rá (talán jogosan), hogy a DivX és a Tv esetén a sztereó hangot nem osztotta szét 5.1-re. Én mindössze ezt a "problémát" tudom felhozni a ketyerével kapcsolatban. Azért tettem idézőjelbe a problémát, mert ez engem speciel rohadtul nem érdekel. A TV nincs rákötve, a DivX filmeket meg eddig a gépről nézve sem érdekelt, hogy nem 5.1. Ha ez a dolog zavar téged, akkor valószínűleg nem ez lesz a te választottad. Egyébiránt maximálisan elégedett vagyok vele, különösen a Párbeszéd javító funkció. Én DVD-t nézek főleg rajta, nem egyebet. Árban pedig belefér az 50-60K-ba.
  • Punker
    #582
    50-60k-ból nem lehet semmi "jót" összehozni, az meg hogy a Pana nem jó ökörség, de ha külön veszed meg az egységeket jobbat fogsz kapni.
  • szabolcska
    #581
    Sziasztok!
    A segitsegetek szeretnem kerni· ugyanis kozel jovoben szeretnek hazimozi rendszert vasarolni es a vewlemenyetekre vagyok kivancsi!
    Az igazsag az hogy nem vagyok nagyon szakavatott a temaban ezert a velemenyteket es jotanacsaitokat szivesen fogadnam!
    50-60eFT kozotti keszulekre gondoltam.
    Ahogy olvastam itt a Panasonic markarol mar kialakult egy velemeny, nem tul jo.:-( Nos varom a segito hozzaszolasaitokat hol, mennyiert, mit erdemes es a hasznos jotanacsok, tudnivalok, mire kell odafigyelni!
    VAn egy min feltetelem azert ami: pl:MPG4, mp3, divX, feliratkezeles,wma, jpg, dvd rw..de ezt szerintem azert majdnem mindegyik mar azert tudja, nem?
    Illetve meg egy olyan kerdesem lenne, hogy a feliratok meretet estleg lehet-e novelni allitani ezeknel a hazimozi rendszereknel?
    Illetve a feliratokat ha kezel egy rendszer az alatalaban txt, srt, feliratok vagy ez fel van tuntetve vagy mindketto vagy meg plusz egyebek.
    Koszonom az informaciokat!
  • LittleL
    #580
    Ha nincsen videoprocesszor a vetítődben ami még feldolgozza
    a jeleket, akkor ajánlott a HDMI kimenetes dvd lejátszó.

    Asszem a HDMI -vel az a baj, hogy ha hosszabb távolságra kell
    elvezetni a jelet, akkor nagy a jelveszteség.

    Az infocus 4805 -ben bennevan a Faroudja videoprocesszor,
    így elég neki egy "mezei" progresszív DVD-lejátszó is.
    Komponens kábellel, mert azon kisebb a jelveszteség.