1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • Met
    #700
    mi a hangkártya típusa?
  • bertino
    #699
    ha nem szolnak, amikor kellene nekik, akkor vmi nemjo
  • bence33
    #698
    nemtudom, azt hol kell megnézni?
  • bertino
    #697
    egy 5.1es film alatt egyszerse szolalnak meg a hátsó hangfalak ?
    kapj elő egy filmet amin biztosan tudod, hogy valamikor szolnak a hátsó hangszórók és próbáld ki
  • Met
    #696
    5.1-es hangkártyád van?
  • bence33
    #695
    nah miért? am. nagyon kezdo vok!
  • bertino
    #694
    nnnna, vajon miért...
  • bence33
    #693
    hy all. az lenne a problémám h vettem egy 5.1-es hangfalat, és csak 2hangszóró szól nah meg a mélynyomó. Mért nem szól az összes hangfal? Jah, és bocsi, ha rossz topicba irtam!!!
  • bertino
    #692
    nyilván az első kettő, nagy valószínűség szerint
  • dotkom
    #691
    ha 5.1-es hangrendszerre raeresztek egy stereo zenet akkor a elso, vagy hatso hangszoro fog szolni?
  • mikii
    #690
    Köszönöm.
  • Met
    #689
    Itt talán hamarabb kapsz választ.
    Koda szettet már hallottam és nekem tetszett :)
  • mikii
    #688
    Tud vki segiteni? Köszönöm
  • mikii
    #687
    Yamaha rxv 359, vagy Kenwood krf v5090d erösitö?
  • mikii
    #686
    Hi. Kérdésem lenne. Melyiket érdemesebb venni? Koda, vagy System Fidelity 5.1 hangfal szettet? Hasonlo áron van mindkettö az Auchanban. Köszi
  • LittleL
    #685
    Mekkorák a hátsó hangfalaid ?

    Meg kell nézni hogy a hátsó hangfalak hangerejét lehet -e külön szabályozni.
    ( + 10 Db), enyémen külön-külön lehet állítgatni hogy mennyi jel mennyen a hangfalakhoz.
  • batman
    #684
    Én nem vagyok egy guru, de a következők jutottak eszembe:

    1. Ha sima audio cd-t teszel bele, akkor az ugye értelem szerűen csak sztereó
    2. Általában lehet állítani az egyes hangfalak hangerejét egyenként, próbáld meg azt is megkeresni
    3. Hülye kérdés, de amit nézni akarsz, az tuti 5.1-es hanggal van megáldva?
    Nekem ennyi ötletem van.
  • HAYES
    #683
    Helló!

    Az lenne a kérdésem hogy mitől van az hogy egy 5.1-es hangfalrendszert rákötök egy dvd-lejátszóra, minden jó helyre van bedugva és a hangfalak mégis úgy szólnak mintha 2.1 lenne. Szól a Subwoofer meg a két front hangszóró.
    Ja ész szólnak a hátsók is, csak sokkal halkabban mint az első.

    Aki tudja a megoldást az válaszoljon már!

    Kösz!
  • zummlencs
    #682
    kössz szépen
  • Met
    #681
    pl itt
  • zummlencs
    #680
    sziasztok
    szerintetek ha az erősítőmre az van ráírva hogy 4-16 ohm ig lehet a hangszórókat rákötni, akkor egyszerre rá lehet kötni egy 4 és egy 8 ohmosat
    köszi
  • zummlencs
    #679
    kössz Met, már csak annak kell utánanéznem hol kapok földhurok kiegyenlítőt
  • robie18
    #678
    Hello!

    Lenne egy kérdésem! Vettem egy Creative 5.1es hangcuccot a géphez. Namost tök yo lenne, ha ezt rá tudnám kötni inkább a DVDmre. Lehetséges-e ez, és ha igen milyen kábelt kell vennem? A DVDn van koaxális hangkimenet, és sima RCA-s kimenet. A hangfalszetten pedig 3db 3,5ös Jack bemenet van (front, back, center). Előre is kösy a segítséget!
  • bertino
    #677
    ami a filmben háttérzaj és hátulról jönne, mert ott történik :)
    szal zene semmiképp...
  • bigfoot
    #676
    hát zene nálam mind a 5 ből jön!!+ az éles hangok pl kard összecsendülés a centerből,a háttérből minek kéne jönnie pontosan?
  • bertino
    #675
    hát ott valamit nagyon rosszul dugtál :)
    a hátsókból a hátsó zajoknak kell jönniük 5.1es filmeknél... zene a front két oldaliból jön, középen center a duma
  • bigfoot
    #674
    a hátsó hangszórókból 5.1es filmnél csak a filmben lévő zene szól,egyebként nem sok minden,vagy ennek így kell lennie?
  • Kérdez
    #673
    A mélyláda vágási frekvenciáját mennyire kell állírani nekem 70-200 Hz között van lehetőség állítani. Kösz
  • Kérdez
    #672
    Hi, az erősítő 5x 100 wattos a mélyláda 120 watt peak power.
    Csá
  • LittleL
    #671
    Helló, szerintem nem a ábellel lesz gond.

    Hány Wattos a mélyláda ? És hány Wattos az erősítőd ?
  • Kérdez
    #670
    Hi mindenki vattem egy Yamaha RXV-359 erősítőt Jamo settel + Jamo mélyláda. A kérdésem az lenne hogy miért lehet hogy az aktiv mélyládát a 6 fokozatból 1-esen kell járatni mert különben már 2-es fokozaton is torzit a nagy robbanásoknál.

    Lehet e gond hogy digitálisan sima kábellal kötöttem össze nem spéci digitális kábellel?

    más baj ha tömör réz kábellal vannak a frontsugárzók az erősítőre kötve a többi meg a többeressel?

    bocs hogy láma vagyok, kösz

  • Met
    #669
    földhurok kiegyenlítő kell neked
    keress googléban
  • zummlencs
    #668
    helló mindenki
    nem tudom hogy ki tudna segíteni, van egy kis problémám!
    Búg az erősítőm! Technics SA-GX 130
    rá van kötve egy Philips dvd lejátszó, egy tv, és egy számítógép.
    dvd scart tv, dvd rca(audió L,R)erősítő,
    ha kihúzom a tévéből az antennát(UPC) akkor elhallgat de a dvdn lévő filmnek romlik a minősége, picit szemcsés lesz. viszont ha a dvd lejátszót nem kötöm össze a tv-vel vagy az erősítővel akkor nincs probléma,
    mi lehet a megoldás? félek hogy előbb utóbb megadja magát az erősítőm.
    kipróbáltam másik tv-vel és másik dvd lejátszóval is, de ugyan úgy búg!

    köszi előre is, ha valakinek van valami ötlete!!!!!
  • LittleL
    #667
    Hát elkészült végre a házimozi szobám,
    bővebben ebben a linken vannak képek, ez egy igazi barkácsolós topik,
    ha van kedvetek nézzétek meg:






    bővebben ebben a topikban:

  • sanko3
    #666
    Én is nézegettem, és frankón jól néznek ki meg minden.De nagyon gyanúsan olcsónak tüntek nekem is.Kérdezgettem utána,az ilyen hozáértő emberek,nem jókat mondtak róla.Van aki szétszedte,és hangváltó helyett csak egy kondi van benne meg ilyenek.De szerintem annyi pénzért érdemes meghallgati,nem hiszem hogyha valaki nem olyan extra igényes nem elégedne meg vele.Visszont ami ellene szól,hogy ha mégse meri megvenni az illető , és variál vele.akkor már elgondolkodtató,hogy gyűjtök hozzá még kb 15 ezret és akkor már vehet,yamahat,jamot,magnatot olyasmi áron.
  • matth78
    #665
    Ja még valami: Az egyik haverom érdeklődik a SAL silversound 2160 készletről. Én azt mondtam neki, hogy rákérdezek, mert gyanús az ára - ahhoz képest hogy mekkora az összteljesítménye - (43000 HUF körül van az 5.0 készlet).
    Tudna valaki ezzel kapcsolatban érdemben nyilatkozni? A másik bajom vele, hogy a frontok 4 Ohmosak a többi meg 8 Ohmos. Hogy lehetnek összhangba a frontok és a többi, eltérő impedanciával? (teljesítményesés, damping factor)
  • matth78
    #664
    Köszönöm a kimerítő választ Sanko3, asszem én is a Yamaha mellett döntök, ebben a márkában még nem csalódtam...
  • sanko3
    #663
    Még annyit,ha lenne most feleslegesen még annyi pénzem akkor én vennék még egy ugyanilyet az albérletembe.Gondolkodok is rajta használtan szerezni valamit,és ha másnem olcsóbb hangfalakkal.Naponta, kétnaponta megnézek egy filmet, és komolyan mondom teljesen más élmény, jobb mint a moziba. Kényelmesebb is, és a kissebb helyiség miatt jobban hallani a hanghatásokat is.Ha valami rálép egy ágra,azt hallod hogy reccsen,és 5.1-es játékoknál is magyon élvezhető.Húú na jól van nem umálok többet.Gondolom ebből érzékelhető mi a véleményem ról.Még annyi hogy minden ember véleménye más.Érdemes olyan helyen venni,ahol ősszedugják neked, és kipróbálod hogy szól.Lehet 1-2 ezressel drágább az ilyen helyeken de legalább hallod mit veszel, és hangfallal is össze tudod próbálni.
  • sanko3
    #662
    Én is olvastam előtte pár oldalon,hogy kiment sokba a végfok 357.Utána érdeklődtem boltosoktol azt mondták olyanok nyirják ki akik túlméretezik a hangfalat hozzá.Én is azért néztem sokáig hogy milyen hangfalat vegyek hozzá.Omh-ba is megeggyezzen.Amúgy nekem idáig rendesen megy igaz még komolyabb hangerőn 20 percnél többet nem hallgattam.De szerintem elég korrekt,és nekem az tetszik benne, hogy sub nélkül is elég kemény mélyet nyom.Nekem bejött, és hangerőbe is elég ütős, legalább is az én 3,5x4-es szobámba.Jah és film nézésre is ütős.Albérletembe creatív 5.1 -esem van kb ugyanakkora szoba, és nem is szól rosszúl.De filmnézés közben a yamaha után mintha nem is 5.1 lenne szól innen onan hátulról meg minden a hang, de nincs benne dinamika.szerintem nagyon jó a yamaha(nekem),Az is igaz hogy nem volt még félmilliós cucomm de nem is nagyon lessz:))Vagy kitudja
  • bertino
    #661
    mit értesz az alatt, hogy bedöglik ? :\