1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • luckyboi
    #740
    Forrasztva van? Csináltál már ilyet? Ilyet lehet kapni, ha jól sejtem. Bocs, de hülye vagyok ehhez.
  • Met
    #739
    szétszeded és kicseréled
  • luckyboi
    #738
    Hello, ha vki erre tévedne esetleg:

    Genius sw 5.1 szettnél kiment a hátsó bal front csatlakozó ( a kis billenőcsati) , mit tudok vele kezdeni, ha egyáltalán tudok vmit?
  • bigfoot
    #737
    power dvd 6om van!
    5.1es hangcucc
    és ha nézek egy dvd filmet akkor beállítom hogy 6 speeker enviroment akkor halkabban szól mintha azt állítanám be hogy 2speeker szóljon !!
    és mi az az output módnál hogy clmei 2 vagy mi?
  • t0ma
    #736
    az erositokhoz eleg is.

    csak - sajnos - egy logitech 540-em van (PC-s), amit szerettem volna meghajtani ezzel a dvd-vel.
  • Met
    #735
    Létezik olyan lejátszó, amiken van 5.1-es csatornánkénti kimenet azokban van erősítő. A normál lejátszókon koax és néha optikai kimenet van, annyi elég az erősítőhöz.
  • t0ma
    #734
    haho.

    kicsit felhozom a topicot, mert kerdesem lenne:

    letezik olyan atalakito, amely egy asztali dvd coaxalis audio kimenetebol 5.1-es RCA-t csinal?
    Vettem egy philips dvd-t de csak otthon derult ki, hog ynincs rajta hatul 5.1-es hangkimenet. mivel abszolut nem ertek a temahoz, ezert kerdezem, hogy most en vagyok a hulye, vagy telleg lehet, hogy ma arulnak olyan dvd-t amin nincs 5.1-es hang.

  • deep
    #733
    Üdv!
    Totálisan nem értek hozzá, ezért kérdezem hogy most milyen erősítő+5.1 kombót ajánlanátok nékem. Egy közepes méretű szobába lenne, bár nem tudom ez mit befolyásol:) Kb olyan 60-70e ft körül tudok rászánni. Lehet új, használt, nem kell brutális teljesítmény, de azért szóljon:)
    Köszi előre is a tippeket!
  • Ramore
    #732
    Kimondottan rosszabb, mint egy ugyancsak 20eFt környéki vezetékes noname hangszórószett?
  • viizo
    #731
    éppen a a vezeték nélküliség miatt teljesítményt ne várj sokat, és minőséget se nagyon, hiába esztétikailag szebb egy vezeték nélküli megoldás, ha minőségben, hangzásban messze nem éri el a vezetékes rendszerek hangját...
  • Ramore
    #730
    Miért? Engem tulajdonképpen a vezeték nélküliség érdekelne ebben az alsó árfekvésben. Nem várnék a cucctól többet, mint amennyit ér, de kérdés, hogy mégis milyen?
  • Met
    #729
    én Elta-t nem vennék :)
  • mikii
    #728
    Köszönöm szépen.
  • Ramore
    #727
    Ami még fontos, ezekkel az adatokkal bír az Elta szett:

    Teljes zenei teljesítmény: 45Watt
    - 2,4 GHz frekvencián működő kábelnélküli hangszórók
    - Különösen alkalmas olyan DVD-lejátszó részére, amelyek integrált 5.1 Dolby Digitális Kimenettel (AC-3), 5.1 Csatorna Hangkártya Decoderrel, vagy 4.1 Csatorna Hangkártya Decoderrel, vagy normál Stereo PC Hangkártyákkal rendelkeznek
    - 1 x Subwoofer fa házban
    - 2 x Front hangszórók
    - 2 x Surround hangszórók
    - 1 x Center hangszóró
    - Hangszóró mágnesesen védett
    - Digitális hangerősség szabályozás, hangmélység-szabályozó
    - 3 D-jellegű LED
    - Távirányítás
  • Ramore
    #726
    Meg szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek a vezeték nélküli 5.1-es hangszórószettekről? Itt van például ez a típus, nem is túl drága:
    ELTA 8805WLS
  • viizo
    #725
    működni fog, nekem 6.1-es yamaha erősítőhöz van 5.1-es hangfal-elrendezés.

    a erősítő menüjében be tudod lőni a hangfalak számát és az elrendezést.
  • mikii
    #724
    Szerintetek?
  • mikii
    #723
    Sziasztok! Kérdésem lenne! 5.1- es hangfalszetthez mit szól egy 6.1-es erősítő (Jamo Hangfalszett- Kenwood erősítö)? Müködik együtt a kettö, vagy 5.1- eshez 5.1 , 6.1 -hez 6.1 ?
    Elöre is köszi a segítséget!
  • Met
    #722
    Creative Live 5.1 Digital
  • bigfoot
    #721
    egy kis off,de nekem is ilyen hangfal szettem van,és érdekelne hogy te milyen hangkártyát használsz hozzá?
  • Met
    #720
    Kellene kis help. Ismerős akar venni az asztali dvd lejátszóhoz 5.1-es hangfalszettet. Megtetszett neki az én Creative T6060-as pc-s szettem hangzása :)
    Az a gond, hogy a lejátszón csak sztereo rca, Coax és optikai kimenet van. Szóval egy coax vagy optikai bemenettel rendelkező 5.1-es hangfalszett érdekelne, max 20k-ig. Találtam ilyen Elta és hasonló cuccokat de azoknak megkérdőjelezem a minőségét :)
  • mohow
    #719
    Köszi a válaszokat!

    Sajna nem tudom átlépni az öszeghatárokat, és nekem az egydobozos rendszer is hatalmas előrelépést jelentene az alap sztereóhoz képest.

    Tudtok ebben az árkategóriában (50-60e Ft) ajánlani kompakt rendszert. Nekem tuti megfelelő lesz 4-5 évig. Addig meg még a lottón is nyerhetek :)
  • zsolt2800
    #718
    Ok. Köszi.
  • NormalisEmber
    #717
    Sajnos a komplett rendszereket annyira nem ismerem. Erősítők terén én a yamaha mellett tettem le a voksomat(bár zeneileg nem az igazi, de moziban nagyon ott van)

    Komplett rendszerek tekintetében szerintem keresd fel a www.avx.hu/forum-ot, hátha tudnak ajánlani neked egyet.
  • zsolt2800
    #716
    És valami jo házimozirendszert tudsz ajánlani amin van hdmi kimenet?
  • NormalisEmber
    #715
    Megnéztem pár képet a hátuljáról és tényleg nincs rajta analóg 5.1 kimenet, úgyhogy abban az esetben ha szeretnél majd hallgatni sacd-t vagy dvd-audiot, akkor bizony olyan erősítő kell, amin ilyen bemenet van.
  • NormalisEmber
    #714
    Az a különbség a különböző verziójú hdmi-k között (legalábbis tudomásom szerint), hogy mit lehet velük átvinni. 1.0-ással csak képet és digitális hangot, az 1.3-al már az dvd-audio és sacd-t is. Gondolom a ps3-nak már ilyen kimenete lesz, mivel ha jól tudom lejátsza a sacd-t is és szerintem nincs rajta analóg 5.1 kimenet. De lehet hogy tévedek.
  • zsolt2800
    #713
    Anyira nem értek hozzá,hogy milyen verzioju kell.Kimenet a tv-hez kell bemenet meg majd ps3-hoz.
  • NormalisEmber
    #712
    Tudtommal ilyen egyberendszereken nincs hdmi ki+bemenet. Erősítőknél az alsó/közép kategóriásoknál(~100e) már van hdmi. Kérdés hogy milyen verziójú kell (ha jól tudom a legújabb az 1.3-as)
  • zsolt2800
    #711
    Hello! Tudna nekem valaki ajánlani egy házimozirendszet amin van hdmi kimenet és ha lehet bemenet is?
  • NormalisEmber
    #710
    Én javaslatom:

    alap yamaha erősítő (357-es) kb. 35e ha van akcióban
    alap divx-es dvd (panda és hasonszőrű társai) kb. 7-8e
    (ezektől késöbb hamarabb meg tudsz szabadulni, mint egy 60e-es egybemozitól)

    A maradék 23e nyilvánvalóan 5.1-re kevés, viszont ha késöbb is lesz pénz a rendszerre, akkor abból megveheted a többi hangfalat is(ajánlott 2 pár polcsugárzó előre/hátra, a mélyhangokat úgyis a sub fogja megszólaltatni. A sub-al ellentétben a centert esetleg ki is hagyhatod)

  • Met
    #709
    Egy olyan cucc kellene neked ami DivX-es lejátszó (a Dual Layer-es dolgot felejtsd el, a gyári lemezek Dual Layeresek, azt alapból tudja mindegyik) és erősítő egyben 5.1-es hangcuccal.
    Én nem vennék ilyen minden az egyben cuccot, külön lejátszó, külön erősítő + 5.1, ez később ha szükséges egyszerűen bővíthető.
  • bertino
    #708
    ennyi pénzért azaz igazság sztem külön-külön nem jössz ki belőle :(
    de ez csak egy megérzés, szét kell nézni :-)
  • mohow
    #707
    Hali!

    Új vagyok ebben a topicban és egy picit láma is :)

    Szóval van 50-60e (ultra max:65) pénzem. Ebből kellene beszereznem egy DVD lejátszót (divX és dual layer fontos) valamint egy 5.1-es hangrendszert. Tudom hogy nem egy bő keret, de ennyi van. Engem tökéletesen kielégitene ez a kategória, de ha lehet olyanra szeretném elkölteni kevéske pénzem amire érdemes.
    Egyben vagy külön-külön érdemes megvásárolni?
    Néhány tippet szívesen fogadnék. Márka, esetleg típus. Valamint hogy hol érdemes vásárolni. Miskolci vagyok, de elég sűrűn járok a fővárosban is.

    Előre is köszi a segítséget!

    Üdv:Mohow
  • NormalisEmber
    #706
    Bár ezt a kicsit erőszakos stílust nem csípem, de megpróbálok segíteni:

    Szóval : ha stereo zenét hallgastsz, akkor alapból még jóhogy csak a frontokat és a subot fogod csak hallani, ezt bárki kitalálhatja minimális józan paraszti ész segítségével. Ahhoz hogy minden hf szóljon, keress a hangkártyát kezelő software-ben olyat mint pl. 5ch stereo(én már régóta különálló rendszeren mozizok/hallgatok zenét, úgyhogy lehet hogy itt máshogy hívják ezt a funkciót), ez fogja és a hátsó csatornákra kirakja ugyanazt a jelet mint a frontokra. Nem mintha ettől jobb lesz az egész (inkább tönkrevágja az egészet).



  • bigfoot
    #705
    vezérlőpult hangok itt állítsd be hogy 5.1 es hangfalrendszered van!
    egyebként midnen kábelt be tudtál dugni a hangkártyába?
  • Met
    #704
    1. ez nem chat, itt nem biztos, hogy azonnal kapsz segítséget, felesleges percenként postolni pláne nagy betűkkel
    2. tegyél be egy 5.1-es dvd-t, akkor sem szól?
  • bence33
    #703
    akkor most segitetek?
  • bence33
    #702
    az alaplapomon van a bemenet és az alaplapom egy ASUS A7N8X-E Deluxe
  • bence33
    #701
    nemtom semmit róla. hol tom megnézni?