1459
  • grebber
    #1258
    SG-n van cikk róla.Szép is meg jó is de csúcskategoriába ez az S3 soha de soha nem fog odaférni.
  • a_n_d_r_e_w
    #1257
    még mindig tartom #1204-es kijelentésemet, bár már kezdem megszokni, mégis kicsit fúrcsa...
  • a_n_d_r_e_w
    #1256
    dede, többek közt ezért használok most 6600GT-t, mert nem volt kedvem a sulinetes procit+memóriát kidobni alaplapcsere miatt, és az S8 drivereivel meg játszani nem lehet, az S18 (és a többi) meg csak PCI-Expressel jön.
  • Lammer
    #1255
    :OOOO nema'
  • Lammer
    #1254
    tudom a 6800Gt elott 6600GT(leadtek) volt nemrossz nemrossz de egy hajend MGAt elfogadnek... ;)
  • [Jakuza]
    #1253
    Amugy nem kell megijedni meglepodtem, hogy ahhoz kepest amit vartam ,ahhoz kepest az Nv 6600 sorozatnak sokkal szebb kepe van.
    En Ati minoseg alattit vartam es, meglepodve tapasztaltam, hogy a 9800as kartyaknak amiket lattam, kevesbe van ilyen.
    Tehat nem kell annyira megijedned 2d-ben tolluk.
    Igaz nem egy MGA, de mar nem az a jaj szetfolyik a szemem, nem latok 10 perc utan semmit tipus.
  • a_n_d_r_e_w
    #1252
    Kisgépbe ne is várj tovább, mert AGP-s cucc már úgysem jön S3-tól.
  • [Jakuza]
    #1251
    Az S3 elozetes tesztjei az utobbi evekben mindig legalabb 50%-osan tulzoknak bizonyultak, szerintem ez most sem lesz maskent.
  • Lammer
    #1250
    ez teny... amugy szivesen kivaltanam a matrox g400amat a kisgepben(a nagytesoik meg telleg nagyon dragak es azok is terdelnek a modernebb jatekokban), mert neha azert jatszani is szeretnek modernebb gamekkal is... :C ezert gondoltam egy jokis S3ra mert a tesztek alapjan(lehet szubjektiv erosen, de en azert hiszek neki) nagyon eles 2dje van az uj s3aknak(azert csak MAtrox meg uj S3)... :D bar lehet sokaig toketlenkednek beszervalok egy 9700prot(vagy moddolhato 9500Prot) a kicsibe, annak sem rossz a kepe, de legalabb fut rajta minden game...
  • [Jakuza]
    #1249
    A felhasznaloknakigazan jol jonne ha megujulna az S3 es meg egy par VGA gyarto (pl Matrox) , az arakban es a fejletseg fokozasaban egyarant, de sajnos most nagyon be van szukulve a piac, es sajnos raadasul a piac foszereploi raeroltetik a legtobb gyartora a sajat termekeiket, ha kell meg a zsarolastol sem riadnak vissza. Igy ertheto, hogy a kisebb cegek, miert nem mernek mas termekekhez fordulni, ha belebukik a ceg oket is magaval rantja, mert utana mar nem tudnak ujra a nagy cegtol rendelni, csak joval magasabb aron.
  • Lammer
    #1248
    en is azert varok egy jokis s3ra, nekem trio/virge/savage3d/4/2000 megvolt(hehe nem vagyok fan :D )... szal :D enisbizok egy kafa kis s3ban, a masodik gepembe jo lenne...
  • a_n_d_r_e_w
    #1247
    minden adott lenne, de valami mindig közbejön :(
  • grebber
    #1246
    Hát az lenne maga a tökély ha hozná a 6600GT szintjét.
  • a_n_d_r_e_w
    #1245
    igazad van
  • [Jakuza]
    #1244
    En nem mondok sehol magamnak ellent. (Lekell irni ahol megtortent, nem szemelyeskedni)
    Es a korkulonbseg se a te ledegradalasod miatt tortent, csak tenykent, hogy kicsit tobb a tapasztalat etteren.
    Raadasul en meg csak nem is fanatikuskent kezelem az ugyet mint te, hanem teljesen kivulallokent.
    Te meg abban a hiszemben elsz, hogy a gazdasagi tenyezok tundermeseken alapulnak, es ha neked van valamid az azert van, mert te jol valasztottal.
    Csak hogy a legtobb esetben sokkal inkabb raderoltetese a dolgoknak, mint a sajat valasztasod.
    Nekem volt mind a 4 tipusu kartyam, igaz egyikrol sem taroltam kepeket a honlapomon, mert jellegtelen szamomra az egesz.
    Mindegy legyel abban a hiszemben, hogy az S3 valaha is talpra tud majd allni, ha neked igy kedvesebb.
  • a_n_d_r_e_w
    #1243
    Infok: ChromeS2x család: 8 pipe, 0.09µm, kb 700MHz várható az S27 esetében, a verziók csak órajelükben különböznek. Sajnos úgy érzem ez még mindig nagyon kevés lesz, mondjuk ha jól meg van csinálva, akkor a magas órajellel elbánhat egy 6600GT-vel. Ha tényleg működne a multi-g, akkor még egy jó választás is lehetne. De oly sokszor reméltük már ezt... :(
  • a_n_d_r_e_w
    #1242
    De tudtam, hogy előjön a korkülönbség szöveg, csak az a baj, hogy néha még magadnak is ellentmondasz, 20 év tapasztalat ide vagy oda.
    De tudod mit? igazad van, meghunyászkodom :P
  • [Jakuza]
    #1241
    Neked van kb 5 eves tapasztalatod e teren, nekem pedig 20 ennyi a kulonbseg.
    S3 sorsa mar akkor megvolt irva amikor az Nvidia betort a piacra a Riva128as chipjeivel, nem veletlenul kebelezte be a VIA, ugyanaz a sors van rendelve az S3-nak, mint a Voodoo vonalnak, amit felvasaroltak es belebuktak, mar csak az a kerdes, a VIA mikor fogja fellszamolni a veszteseges oldalagat.
  • a_n_d_r_e_w
    #1240
    Tudom azt mondtam, hogy nem szólok többet, úgy látom kár is veled vesződni, de egy valamit érts már meg: integrált grafikus vezérlőknél nem a név, nem a minőség, nem a teljesítmény számít, hanem hogy melyik chipsettel adják el. Ha a VIA elad 100 000 KM chipsetet, akkor az S3 eladott 100 000 GPU-t. és senkit nem fog érdekelni ki gyártotta. És mivel a VIAnak megvan a 7-8% piaci részesedése, ezértaz S3-nak is megvan. Ha a VIA összeszedné végre magát, nőne az S3-é is. És mindenki lesz*rná, hogy hogy hívják, hívatnák akár noname Inc-nak is, mert itt egyáltalán NEM számít, csakis hogy kinek a chipsetében van. Nem hinném, hogy bárki, aki integrált GPUval vesz gépet, azt nézné, hogy hogyan fut rajta a DOOM3. de még ha így is lenne, akkor is símán hozza egy S3 chip bármely más gyártó eredményeit. És mégsem terjed el.
    Ha ennyire egyszerű dolgot nem vagy képes megérteni/elfogadni/felfogni, akkor kár bizonygatnod a téziseidet a bőrkabáttal meg a piaccal.
  • [Jakuza]
    #1239
    LOL.
    Es honnan veszik a lefoglalt piaci szegmenst ? Szulnek magunknak meg + 1000000 vevot ?
    Nem igy mukodik a gazdasag ertsd mar meg.
    Tevkepzeteket, meg teziseket lehet gyartani, arrol hogy az ecseri piacon, ha en is beallok utoljara a sorba eladonak es ugyanolyan termeket adok el mint az elottem levo tobbi arus, akkor en is annyi arucikket fogok eladni , mint a soron elottem allo elado.
    Csakhogy ez nem igy van, ez egy mese, egy frazis, ami akkor sem lesz igaz, ha Andersen fogja az elet forgatokonyvet irni.
    Majd esetleg akkor, ha te mint az utolso arus olcsobban adsz el egy igazi borkabatot, annal mint a tobbi arus aki dragabban felig mubor es felig velur kabatot arul.
  • a_n_d_r_e_w
    #1238
    Részemről ebben a témában utolsó hozzászólás, mert úgy látom, ha a fejem tetejére állok se tudom rendesen kifejteni az álláspontomat. Én azt mondom, hogy nem kell a csúcskártyáknál 30%-al gyorsabb GPUt csinálni, mert ott van az integrált piac, ami mint látjuk az intel példáján, egyáltalán nem teljesítményorientált, mégis jól tud jövedelmezni. A lehetősége meglenne, mert eddig ebben a szegmesnben is jól szerepelt, ráadásul hiába az intel elnyomónak látszó részesedése, van a piacnak egy jelentős része, ahol nem kellene vele versenyeznie. Csak az ATI meg az nV-t kellene legyőznie (régen arra se lett volna szükség). Erre meglenne minden lehetősége. De nem használja ki, mert valamiért nem terjeszti a chipjeit, még VIAn belül sem. Ez az amit nem értek.
    És nem értem a te commentjeidet sem, mert hol azt mondod, miért nem csinál gyorsabb chippet, hogy betörjön a piacra, hol azt mondod, hogy nincs pénze fejleszteni (amit én már vagy 5 hozzászólás óta próbálok elmagyarázni)
  • [Jakuza]
    #1237
    Megint kotekedesnek fog tunni, amit mondok, de szerintem meg mindig nem jol latod a helyzetet, hiaba akarod megmagyarazni nekem.
    Ha egy evben van 100.000 grafikus chip eladas es annak valaki kozel a felet forgalmazza, az azt jelenti, hogy a tobbi 7 eladonak a maradek 56900 gepen kell marakodniuk.
    Kevesebb gep, kevesebb nyereseg, kevesebb fejlesztesi lehetoseg, vagy veszteseges lesz.
    Ha teszem azt egy gep 1$ akkor az Intel 43100$-t kasziroz, az ATI 26100$-t, az Nvidia 17900$-t es stb.
    Ki tud tehat legjobban fejleszteni a nyeresegbol es ezaltal jobban teliteni a piacot ?
    Attol pedig, hogy az AMD nem Intellel adja el a chipkeszletet, attol meg a maradek 7 gyarto ugyanugy marakodik a piacon, es a mar behatarolt szegmensbol tud csak vasarolni.
    Akkor tudnak csak felvenni a versenyt az Intellel, ha nem konkurensei lennenek egymasnak es ezert nem veletlen, hogy az Intel egyik ceget sem akarja megvasarolni, mert igaz a "oszd meg es uralkodj" elv.
  • a_n_d_r_e_w
    #1236
    Te nem érted mit mondok! Az integrált vezérlőknél nincs választási lehetőség. Ott ha intel procit veszel akkor intel videókártyát kaphatsz. ennyi. (mostanában kezd változni a helyzet). Azaz az nagy szó hogy az intel első, de az nem jelenti azt hogy a zsebében van a piac. Pl megnézném én azt az AMD gépet, amelyikben intel graf kártya dolgozik. Abba egyszerűen nincs beleszólása, hiába az a nagy %. Egyedül a chipsetgyártón múlik, melyik grafikuskártya nyerő. vagy mit gondolsz miért akar az összes GPU gyártó chipsetet gyártani, illetve a chipsetgyártók videókártyát?????
    légyszíves ne vond kétségbe, hogy mennyire vagyok tisztában a dolgokkal, mert személyeskedésnek találom venni :DDDDDD
    (nagyjából ezeket az adatokat mondtam el fejből)
  • [Jakuza]
    #1235
    Kimaradt az ATI :P
    Tehat: ... meghozza magasan az ATI es az Nvidia elott...
  • [Jakuza]
    #1234
    Uh.
    Te azt hiszem nem vagy tisztaban a piaci eroviszonyokkal.
    Bizony az Intel uralja a grafikus piacot, meghozza magasan az es az Nvidia elott es ezt az integralt grafikus chipjeinek koszonheti.


  • a_n_d_r_e_w
    #1233
    A VIA/S3 két évvel ezelőtt a teljes grafikus piac 11-13%-át birtokolta (ha jól tudom, az nVidia most 17% körül lehet). És ez csakis az integrált dolgokból lehet, mert a Savage2000-et és a 4-et már addigra rég kivonták, új generációs termékük meg még nem volt. Viszont mostanra ez mindössze olyan 7%. Az meg nem igaz, hogy az intel uralja, ugyanis AMD alá nincs Intel chipset. Az integrált vezérlőknél szvsz egyszerűen nem létezik az szó, hogy piaci verseny, minden a procitől és a chipsettől függ. Oda nyugodtan beférhetne. De mivel a VIA chipsetfejlesztési hogy mitnemondjak csapnivalóak, látszik is ahogy az nV és az Ati rögtön elhalászta a vevőket.
  • [Jakuza]
    #1232
    Az integralt kartya szegmens az Intel zsebeben van, oda talan megnehezebb betorni.
    Egyszeruen fel van osztva a piac es ezert ha nem keszit az S3 egy olyan technologiai ujitast, amire mind az ipar, mind a vasarlok felkapnak a fejuket, akkor sok evuk nincsen ahhoz hatra, hogy eltunjenek a sulyesztok melyseges bugyraiban.
  • a_n_d_r_e_w
    #1231
    nem marad mas mint a felszamolas, vagy mas piacon probalkozas.
    ez már egyszer megtörtént, mikor az S3 kettészakadt. Akkor SonicBlue néven teljesen más piacot akart magának (szórakoztató elektronika), hiába voltak jó termékei, mégis belebukott. Viszont itt már szvsz nem lehetséges hasonló lépés, ugyanis már S3-ról nem is igazán beszélhetünk, hanem inkább a VIA grafikus részlegéről (akárcsak az ICEnsemble, bár ők már a nevüket is elvesztették)
  • a_n_d_r_e_w
    #1230
    én ezt abszolút megértem, de sz*rból nem lehet várat építeni. ha nincs pénz, akkor nincs jó kártya (nemhogy 20-30%-kal jobb, hanem semennyivel, sőt). Ezt ők is nagyon jól tudják. Ezért kell más módot választani (elterjedni integráltkén, például). De ők megengedik maguknak azt a luxust, hogy ezt sem csinálják. Kifejlesztenek egy kártyát, amit gyakorlatilag sehol nem lehet kapni, majd fejlesztik a következőt. A powercolor és a Club3D viszonylag jó döntés volt, állítólag Kínában sok DC kelt el. De a Gamma esetében ez a USA only E-Store nem nyerő ötlet. De még egy Volarit szinte azonnal tudott szerezni egy ember Mo-n debüt után, a deltához jó fél éves utánajárás kellett.
  • [Jakuza]
    #1229
    Altalaban nem igy mukodnek a dolgok, ugyanis azok a hozza nem erto vasarlok akik beternek egy boltba, magatol az eladotol kernek tanacsot, es azok nem fogjak az S3ra rabeszelni, sot lefogjak beszelni rola.
    Es mint mondottam 5000bol egy vevo elhanyagolhato hosszutavon olyan vesztesegbe taszitja a ceget, hogy nem marad mas mint a felszamolas, vagy mas piacon probalkozas.
  • a_n_d_r_e_w
    #1228
    De ahhoz tőke kell, hatalmas tőke, amibe belefér mondjuk 2 éves fejlesztés, sokkal több mérnökkel, abban a tudatban, hogy nem biztos hogy működik a dolog. Na a VIA mostani lépéseit elnézve mindene van, csak pénze nincs ilyesmire (lásd a sok késést és sikertelenséget a chipseteknél). De van egy másik út is: be kell kerülni a köztudatba, úgy hogy mindenütt ott van, és a vevő választhatja. Mert még mindig többen vesznek egy ismeretlen, de elterjedt kártyát (erre hoztam az XGI-s példát), mint egy ismertet amit az ég világon sehol sem lehet kapni. Mert ha bemegy egy nem hardcore vásárló a boltba, és meglátja, hogy van valamilyen S3-as termék - persze fogalma sincs, hogy mi micsoda - de emlékszik, hogy a laptopjában vagy KMxxx (PMxxx) alaplapos gépében is valami S3-as működött, és megvolt vele elégedve (márpedig miért ne lett volna, aki integrált cuccot használ, annak úgyse a teljesítmény a lényeg), akkor elég nagy az esély rá, hogy azt választja, főleg ha All in Wonder jellegű kártyáról van szó, 50$ alatt (és mellékesen a HL2 és nagyon szépen fut rajta - de ez úgysem érdekli).
  • [Jakuza]
    #1227
    Ezt az S3 uj dolgot, a termekre ertettem, nem magara a gyartora.
  • [Jakuza]
    #1226
    De nem igy mukodik a piac.
    Nincs lenyeges siker nincs eletkepesseg sem.
    Na mar pedig ha csak nehany ezres vasarloi csoport van, az nem tudja eltartani a fejlesztoi ceget, tehat veszteseges lesz es halalra iteltetett.
    Tehat igenis elkell erni azt, hogy konkurense legyen hosszutavon a nagy vetelytarsaknak, es ehhez a piacra betoresnel szugseg van valami olyan pluszra, amire a vasarlok felfigyelnek.
    Minimalis tobblet edeskeves, mert a vasarlo a regi bevalt termeket fogja inkabb kultivalni, azzal is erosbitve a konkurens cegeket.
    Pelda, "Bemegy egy atlagos vagy hardcore felhasznalo a boltba, megkerdezi az eladot milyen kartyaja van, erre az azt valaszolja, hogy van Nvidia,Ati es S#.
    Megkerdezi a vasarlo es melyik a jo ? Valasz: Jo mind ugyanazt tudjak, csak az S3 az uj, amirol meg sok mindent nem tudok elmondani, mert kicsi a tapasztalat, de abban biztosithatom, hogy a masik ketto mar evek ota magads szinvonalu kartyakat gyart. Na tuti, hogy erre a vasarlo nem azt fogja mondani, hogy akkor adja azt az ujat, majd en leszek aki a gyerekbetegsegeit a kartyanak vegigkinlodja."
  • Lammer
    #1225
    olyan dolgot varsz el amit mondjuk egy Matroxtol sokan elvarnak, amikor azokat sem "farcry"ra hasznalja az ember... en meg mindig hajazok egy jo kis deltara a kis gepembe mert tueles kepe van, es olyan 2ds encsmentet tud, amit a rivalisok nem(rengeteget hasznalom a 2dt azert kene)... ugysem azon doom3aznek...
  • grebber
    #1224
    XGI hatalmas volt 120-ezer vagy mennyi volt 2 hónap eltelt vagy annyi sem azt hogy lement az ára annak a fosnak.
  • hykao #1223
    Szerintem nem kéne, hogy lenyomja a versenytársakat ahhoz, hogy életképes legyen, elég lenne, ha nem maradna alul + versenyképes ár + normális driverek! ...Istenem még ez is lehetetlennek tűnik, hisz az utolsó dolog sosem teljesült eddig még...az első nagyon régen, a középső még csak-csak... :)
  • a_n_d_r_e_w
    #1222
    Nem hiszem hogy itt teljesítménytöbbletre lenne szükség. Sokkal fontosabb lenne az elérhetősége. Mert hiába szimpatizál bárki is egy termékkel, ha nem lehet kapni (pl nagyon szívesen vennék egy omnichrome-ot a kis gépbe (vagy ha lenne síma PCI-os verziója...), ugyanis rohadt olcsó, már ahol lehet kapni (Kína és társai), és ne hiszem, hogy ezzel a véleményemmel egyedül vagyok, nagyon jó kis media centereket lehetne köré építeni.
    Ott az ellenpélda is, az XGI: teljesítménye mellett még az árazása is röhejes volt, mégis sikerült gyorsan egy fanatikus vásárlói csoportot kiépítenie, fene se érti miért.
  • [Jakuza]
    #1221
    En ketlem, hogy manapsag barki is betudna torni az Nvidia es ATI altal erosen befolyasolt piacra.
    A konkurencianal egy joval erosebb kartyaval kene akkor jelentkeznie es ezt ketlem, hogy letre tudna hozni az S3.
    Ha csak 5-10% teljesitmeny tobblet miatt nem hinnem, hogy az S3-t komolyan vegyek a vasarlok es 20%-30% folott kellene a jelenlegi kartyak folott teljesiteni a sajatuknak. Erre pedig keptelenek.
  • hykao #1220
    Hát kiváncsi leszek...jó lenne már valami erősebb S3-as cucc...
  • a_n_d_r_e_w
    #1219
    nagyon úgy néz ki, hogy vmi SLI rendszerű cucc lehet...