1459
  • Lammer
    #1338
    ehh pont ecseteltem, hogy nalam analog monitoron es TFT monitoron(analog bemeneten[DVIt nem hasonlitok mert az ugy nem er], a 6800GTt az otthoni TFTmen nyomom mostmar DVIon) moncsin is szebb kepe van az EN matroxg400amnak, az EN 6800Gtmnel... komprende? ;)
    remelem a sajat tapasztalatom(mivel rendelkezem mind2 kartyaval) nem tunik urban legendnek -.-
  • a_n_d_r_e_w
    #1337
    bocs, ha vérig sértettelek, számomra a képminőség nem screenshotokon látszik, hanem valamilyen fajta benyomásként ér. Végig próbáltam az összes S3 generációt, jópár nV-t és Atit is (a legújabbakat nem), és az így leszűrt tapasztalatokból merek nyilatkozni. megkérdem láttál te viszont valaha Matrox vagy S3 kártyát?
  • digital
    #1336
    Mutassatok már egy tesztet amin "messze szebb a képe" egy bármilyen S3 VGA-nak mint pl. egy 6800/7800 nV karesznak? Sőt, itt ahogy látom, típus megjelölés nélkül, urablegend stílusban minden nV suxx... Akkor szerintem még nem láttatok 1920*1440-ben egy Sony G520-s megjelenítőt (CAD-ra) amit egy "kihegyezett" nVidia 6800GT hajt meg, arról nem is beszélve, hogy pont az nV gyárt inkább profi kártyákat tervezéshez stb. S3-tól most is inkább egy izzadságszagú erőlködést látok, és nem egy piacképes épkézláb kártyát...
  • Lammer
    #1335
    jajj!!!! egyetek mar meg... :PPPPP bar igaz, melohelyen is orrbaszajba starcraftoz(full 2d ugye, oda meg eleg egy mregebbi matrox, lehet az lesz, hogy valahonnan beszervalok egy parheliat, azt bekussolok :DDDD)... khhhmmm ize dolgozok.. :D max mostansag amivel nyomulok itt az a lineage2, dehat azt egy picit huzott 9550xt is viszi... hmmmmm... azert lapot nem cserelek, mert ahogy latom marad az only PCIe... :(
  • a_n_d_r_e_w
    #1334
    és mi van akkor, ha úgy fogod fel, hogy kompromisszumos kártya?majdnem olyan szép a képe, mint egy matroxé, de annál jobb 3Dben (és sokkal olcsóbb), és nem olyan jó 3Dben mint egy nV, de messze szebb a képe? :P
  • Lammer
    #1333

    tudod mi a bajom? a matrox elmehet a fenebe, mert nincs egy normalis 3dt tudo kartyaja, 2dben pazar de semmi tobb, aztan lassuk csak ati-nvidia 3dben pazar(?) teljesitmeny, de mint emlitettem matroxhoz koze nincs 2ds szepsege miatt... es ujgye itt az s3 amit meg nem lattam, csak pontokat rola... de nem gyozott meg, elvileg vannak fasza 2ds ficsorjei, de 3dben kohog szinten(ezt ne vitasd!)... elmegy a kedve az embernek az egesztol es inkabb leul konzolozni(in kezof jatszos kedv)... HC PCS enem: :/ HC konzolos enem: :P
    na meek melozni :(
  • mainruler
    #1332
    :)
    Néha -kicsit perverz módon- jó nézni az erőlködést. De ne aggódj, tipikus szituációba kerültél, nem tehetsz mást. Ezért nem jó egy fórum szintetikussága. Nem lehet kitörni olyan helyzetekből, amikből élőszóban simán. Ez van. Ne vedd zokon. Azért kicsit kevésbé gyalázkodóra is vehetted volna, de így legalább szenvedélyes kirohanás volt.
    Senki sem akar meggyőzni a kártya életképességéről. A tények önmagukért beszélnek. Ne ess szélsőségbe és gondold át a dolgot racionálisan, csupán ezt kértem. Eddig is, eztán is.
    Csigavér. :))
  • Lammer
    #1331
    ehhh te is hogy ramugrasz... ^^ a markafesitizmus nem halt meg, sooot ;) en ugy vagyok vele, hogy akarki leszarozza az epp aktualis videokartyamat, nem sertodok meg, mert nem "szeretek" egy gyartot sem... amelyik jobb kartyat kihoz(szamomra) azet hasznalom... Ehhhh keszek vagytok... :D
  • a_n_d_r_e_w
    #1330
    Azért örülnék neki, ha a szart visszaszívnád, erősen flame szaga van. Maradjunk annyiban, hogy egyszerűen nem neked találták ki....
  • Lammer
    #1329
    hova gondolkodjak? most oszinten, mint egy anyaoroszlan a kolyket, ugy veded ezt a szar kartyat... de hulyeseg leallni vitazni egy elfogulttal :/ belatom ertelmetlen...
    tema kocc... majd ha lesz ertelmes kartya... akkor szoljatok :PPPP
  • mainruler
    #1328
    Véresszájüzemmód? Megvédeni? STFU?
    Gyermekem....
    Ésszel.
    Csak annyit kérek, hogy gondolkodj picit.
  • Lammer
    #1327
    leirtam hogy regebben eleg gazos volt a driverek helyzete... most is amit kiadnak drivereket, haaat nem kell hanyattdobni toluk magunkat, pont valamelyikotok linkelt egy tesztet, ahol eleg bugos volt a kep a modern driverekrol(nem az a teszt amibol kiindult a vita)... oszinten te most penzt kapsz az s3tol, hogy veresszajuzemmod megvedd oket??? ezt nem vagom... vannak olyan eredmenyek amik a 6600Gt tartosan megverik? nincsenek??? addig STFU, thnx... -.- majd ha lesz egy eppkezlab kartya, eppkezlab driverrel akkor en fogom befogni... ezvan...
  • mainruler
    #1326
    Mikor is volt ez?
    Mert emlékezetem szerint már legalább 6-10 esztendővel ezelőtt.
    Még mindig fáraszt a default judgement.
    Gondolkodni jó dolog (lenne).
  • csoxy6
    #1325
    Segítenétek nekem?

    A segítség topikban please!!!
  • a_n_d_r_e_w
    #1324
    ezexerint :))
  • Lammer
    #1323
    en bibelodtem mindennel... akkor en pont a maradek 20%ra votlam rakattanva :D
    like Evil Island... uhh az nagyon bennem maradt :D
  • a_n_d_r_e_w
    #1322
    csak a félreértést akartam elkerülni ;)

    a Savage2k is igen erős kártya volt még D3D-ben, ha avatott kezekbe kerül. Csak sajnos sokan nem bíbelődtek az exe-k átnevezésével, pedig ezzel a módszerrel az utolsó driver után 2 évvel megjelent játékok 70-80%-a is gond nélkül ment.
  • Lammer
    #1321
    koszi, hogy megvedtel... igen s3fan VOLTAM!!! ha fansagrol kene beszelni akkor mostmar inkabb matrox fan vagyok... :DDDD (csak ne jatszal azon sem :DDD)
    (elegge ciki, hogy az osregi agps matroxg400am analogon szebb mint a gef6800GT analogon(2dben persze) ... what a shame... ) mondom s3metal rulzott, LAN partin feszengtem vele(unrealT stb) azon kivul meg kullogtam :(((
  • Lammer
    #1320
    a default dzsádzsmentem ebbol indul ki: s3 trio,s3 virge, s3 savage 3d, s3 savage 4, s3 savage 2000 ez nem eleg??? jahigen hallomas... :PPPPPPPPPPPPPPP
    en amit soszeszivtam neha par jatekkal, modnom s3metal ultrarulez volt, de d3dert mindig is sirtam... utana lett egy gef2prom haat minden jatekot el tudtam inditani hirtelen, driver es registry hack nelkul ... :(((((
  • a_n_d_r_e_w
    #1319
    attól tartok amíg vannak olyanok, akik akkor már foglalkoztak a témával (de persze soha sem használtak (vagy próbáltak meg odafigyelve használni) S3 termékeket) addig ez a nézet tartani fogja magát. Akik meg nem igazán abból a korszakból (úgy mondom mintha 50 éve lett volna :)) származnak, azok ezt szajkózni foglyák, mert így hallották, ez a "szokás" (volt erre valamilyen majmos példa is :)).

    (Itt nem Lammerre célzok (tudtommal ő is elégedett S3 felhasználó volt:))

    De abban is van valami, hogy a DC-nek is elég sok időbe tellett (kb. 1 év) mire rendes driverek kezdtek szivárogni hozzá. Viszont ugyanaz az az architektúra, ezért ehhez szerintem nem kell 1-2 hónapnál több, az meg a két "nagy"-nál is megvan ;)
  • mainruler
    #1318
    Mikor is volt ez?
    Mert emlékezetem szerint már legalább 6-10 esztendővel ezelőtt.
    Még mindig fáraszt a default judgement.
    Gondolkodni jó dolog (lenne).
  • a_n_d_r_e_w
    #1317
    tudom én, csak rád akartam cáfolni, és közben megpróbáltam objektív maradni :))
  • Lammer
    #1316
    zarojeles mondat epp eleg volt a libabor kivaltasahoz nalam :)
  • a_n_d_r_e_w
    #1315
    Savage2k drivere OGl-ben kifejezetten erős volt (szemben persze ott van a legtöbb esetben használhatatlan D3D rész)
  • Lammer
    #1314
    ez is igaz... csak tudod s3 drivereitol mindig is feltem de nagyon, annon emlexem "s3metal"t tamogato jatekokon kivul nagyon gyenge volt a driver... :(
  • Zsoldos
    #1313
    Hat, egy tesztkartya az analfabeta drivereivel nem tud csodat tenni olyan karival szemben ami masfel eve kintvan. A specik alapjan 6600gt kornyeken kene mennie, lehet hogy lesz meg nemi felzarkozas. Ar/teljesitmenyben meg mindig sokkal jobb. + sehol nem irjak, probaltak-e tuningolni. Kisebb tranyoszam jobb gyartastech mellett, lehet sokat ki lehet hozni belole.
  • Lammer
    #1312
    hmmm kar, hogy nincs belole AGP :(
  • a_n_d_r_e_w
    #1311
    még mindig 100$-ra van belőve a ChromeS27, lényegében pontosan egy árban a 6600-zal, annál meg azért jobb.
  • Lammer
    #1310
    a fenebe ez nem valami meggyozo... van valami egyeb mozgas ezenkivul? (jobb kartya-e esetleg?) Izeke a linkelt teszt kartyai milyen arviszonyban allnak egymassal??? ez donto lehet sokaknak... ugyi ha olcsobb a 6600nal akkor bestbuy... ;)
  • a_n_d_r_e_w
    #1309
    nem rossz, de legalább egy olyan játék lett volna benne, amit nem az nV pénzelt ;)
    Q4-ben nem vagyok biztos, de mivel Doom3 motor... :)
  • mainruler
    #1308
    Hothardware ajánló
  • grebber
    #1307
    9600-asom arra utal hogy tanulo voltam még 2 éve és nem tellett többre ,nyugi már dolgozom azért lesz is 7800 GT-m végre :D

    Igérem többet nem szidom benntartom inkább.
  • a_n_d_r_e_w
    #1306
    de nem őket kell szidni, ha nem tetszik, ne vedd. félreértés ne essék, nem a negatív kritikával van gondom, az van nekem is bőven, de minden egyes alkalommal jössz, hogy milyen szemetek meg hülyék hogy nem csinálnak jobbat (nem csak itt, az XGI fórumában is ha jól emléxem), pedig lehet hogy egyszerűen csak nem te vagy az ő célközönségük :P (bár mivel 9600-asod van, feltételezem te is a középkategóriából szoktál válogatni, akkor viszont nem értem mi a baj)
  • grebber
    #1305
    Hát éppen ez az egyszerűen képtelenek jobbat csinálni.És gondolom másnak sem tetszik pedig fasza lenne ha erősebb lenne a mezőny de hát oda kraft is kéne.
  • a_n_d_r_e_w
    #1304
    #1301 nem az S3 tesztelt
    #1302 gratulálok
    #1303 szerintem ez nem a helyed, menj a valamelyik ATI vagy nV topicba, mindig ugyanazzal jössz (ha nem tetszik nem kell mindig beírni). ja és nem kellene valamit le"szar"ozni ami neked nem tetszik. csinálj jobbat...
  • grebber
    #1303
    Őszintén szar szemét ez az S3 ma már eléggé erős közép vagy felsős karik kellenek nem holmi szar ami gamekben alulmarad a konkurensekkel.
    Huj de megmondtam most.

    De hát ha van aki ilyet akar venni ne fogja vissza magát csak nyugodtan.
  • grebber
    #1302
    Jaj meg ez a Quake 4-es kép szánalmas ilyet én is tudok csinálni és nem is kell hozzá két VGA lol!!!!!
  • grebber
    #1301
    Ne 3D Markokat nyomasanak a gyökerek a szarjaiikal kökemény game teszteket mert ott kell viritani.
    Mondjuk ott sehol sincsenek :D
  • a_n_d_r_e_w
    #1300
    3DMark03
    3DMark05

    Szerintem kiváló 2x100 dollárért. csak tényleg annyi legyen és egyáltalán legyen :)
  • a_n_d_r_e_w
    #1299
    :D