1459
  • [Jakuza]
    #1379
    De amugy orulok neki, hogy Japanban megveheto 15000 Yenert (26,978.93 HUF), mert aztan igy versenykepes lehet barmelyik gyarto kartyajaval, ezert a teljesitmenyert.
    S3 Chrome S27 now available in Japan
  • Inquisitor
    #1378
    Érdekes tegnap néztem másik tesztet, ott meg GF6600-al volt nagyjából egálban, nagyobb felbontásokban meg a 6600GT alatt volt picivel. OpenGL alatt volt gáz, meg bekapcsolt élsimítással. Ellenben képminőségben, meg videótömörítésben nem picit jobb.
  • a_n_d_r_e_w
    #1377
    Egyre mélyebbre ásod magad. ugyanmár. kérlek hagyd abba, mielőtt teljesen leégeted magad.
    Mivel erőlködök én? Kit akarok én meggyőzni hogy ilyet vegyen, ha magamat sem sikerült? Akkor vajon mit is csinálok? Ja, megvan már! A mások által írt marhaságokat próbálom korrigálni, hogy azért valamennyire objektív kép alakuljon azokban, akik esetleg épp ilyen választás előtt állnak.
    Ellenben te mit csinálsz? Idejössz, kijelentesz pár marhaságot, aztán meg vérig sértődsz, hogyha valaki ellent mer neked mondani...
  • [Jakuza]
    #1376
    jaj..aaa...dilettantizmus..rox
    En elvakult ?
    en nem erolkodok egy tipusu VGA-val sem jo ember az te vagy, aztan nem veszed eszre, hogy egy 6200 tesztjei jobbak mint ennek a szarhalmaznak.
  • a_n_d_r_e_w
    #1375
    Ó te jó Isten! Ez nem lehet... áááá.... A SuperSampling megeszi a kártyát!!! Jajj nekünk, mi lesz velünk.
    Megnyugtatlak. Nem vagyok elvakult, te viszont annak tűnsz. Most se S3 kártya van a gépben. Miért? mert nem hozta azt a teljesítményt, ami nekem kellett. Na és? Majd veszi akinek elég. Pont. Én se járom be az SG-t fikázva minden olyan dolgot ami nekem nem tetszik. Bánatomra te valahogy viszont idekeveredtél. Csak tudnám mi tart még itt...
  • ZaJanga
    #1374
    Nagyobbat nyomna 2 x 8 ban mint 2x 16 ban? Érdekes!

    Mint többször írtam én örülnék ha az S3 vagy az XGI méltó ellenfele lehetne az nVidia-nak vagy ATI-nak! Csak mi járnánk vele jól!
    Kár hogy csak 1.5 éves technológiával tudják valamennyire felvenni a versenyt! Azért tisztelet hogy nem adják föl és próbálkoznak.
  • [Jakuza]
    #1373
    Oreg ezzel nalam semmit nem ersz el. Csak ilyen kartyad legyen, az eszed meg van hozza.
    Az mar nem akarmi, hogy a Serious Sam 2 elsimitassal szakit rajta durva 1FPS-el.





  • a_n_d_r_e_w
    #1372
    gondolom a másik eredmény dualx8-ra vonatkozik
  • a_n_d_r_e_w
    #1371
    jaj, már megint személyeskedsz. úgylátszik már máshoz nem is tudsz forulni, ha a hülyeségeidet akarod megvédeni:
    ugyan milyen alapot nélkülöz? minden alapot: senki nem mondta hogy ez a kártya jön és mindent visz. mindig is azt mondták (igen ,az S3 is, nézdd csak meg a PR anyagot kiadás előtt), 6600 fölé pozícionálják valamivel (és nem a 6600GT fölé)
    hmm, érdekes, vajon akkor ki is nincs tisztában a dolgokkal?
    tudod nem szállnék én rád, ha nem jönnél ide osztani az észt, amiből láthatólag egyébként sem jutott neked túl sok... (ha már személyeskedünk)
  • hykao #1370
    Ja, nem egy darab, hanem kettő, de mi a különbség a sima és a "dualx16" kettős kártya közt?
  • [Jakuza]
    #1369
    Ide figyelj, jo lenne a ha a bugyidban hordott agyadhoz kapnal es leszallnal rolam.
    Faj az igazsag, hogy az altalad "tul kultivalt VGA", megint leszerepelt az igeretekhez kepest ?
    Aztan milyen alapot nelkuloz kiscsillag ?
    Azt, hogy 6600GT feletti teljesitmennyel ruhaztak, fel, de a 3DMark2005-n kivul, nem eri el meg egy sima 6600 vagy egy 9700Pro,9600XT teljesitmenyet sem ?

    Tudod te milyen oreg egy 9700Pro ?
    Egy 4 eves VGA teljesitmenyet sem eri el az S27.
    Akkor milyen alapot nelkuloz a kijelentes ?
  • hykao #1367
    Hmm, érdekes, hogy 3DMark05-ben 7203 pontot ér el 1db S3-as kártya.

  • a_n_d_r_e_w
    #1366
    vajon az idézett hardwareOC el is olvassa a tesztet amit linkelt?
    "3DMark alatt lényegében semmilyen különbség sem volt az egy-, illetve kétkártyás megoldás között."
    váááá, majd lefordultam a székről :)))
    a linkelt tesztben asszem a 4. oldalon a következő eredmények:
    1 illetve 2 kártya esetén:
    2005: 3825 vs 7203
    2006: 1353 vs 2442
    meg még jópár 3DMark eredmény, ami pont az ellenkezőjét támasztja alá....
  • a_n_d_r_e_w
    #1365
    Megint egy minden alapot nélkülöző, flémsazgú kijelentés...
  • izb
    #1364
    kicsit lemaradtak a fiúk.
  • [Jakuza]
    #1363
    Hat ez szanalmasan gyenge ismet az igeretekhez kepest.
  • ZaJanga
    #1362
    S3 MultiChrome dual-GPU technológia
    "Az egykor szebb napokat is megélt cég több GPU-s megoldása a kezdeti NVIDIA SLI-hez hasonlatosan két PCI Express csatolót, és két kártyát igényel. A Tech Report szerkesztői alapos tesztnek vetették alá a kártyákat. Megizzasztották 3DMark, Quake4, F.E.A.R. és Battlefield2 alatt is."


  • a_n_d_r_e_w
    #1361
    támadd, legfeljebb nem azokkal játszok ;)
    szűrők meg a legkevésbé sem érdekelnek :P
  • grebber
    #1360
    6600GT-vel??
    Hát ..ezt meglehetne támadni pár cimmel de nem teszem.
    6600GT kevés főleg full beállításokhoz nemhogy még a szűrőket is nézzük.
  • a_n_d_r_e_w
    #1359
    qrva sokat játszok, de most a 6600GT-t sem kevesellem, majdnem minden megy 1280x1024 highon..
  • grebber
    #1358
    Aki kurvakeveset játszik annak bőven jó.
  • a_n_d_r_e_w
    #1357
    :PPP
    Nekem az pont jó lesz :))
  • grebber
    #1356
    Csak olyat fognak kihozni másra nem is képesek :D
  • Lammer
    #1355
    mire bejon magyarorszagra(tegyel csak ra rendesen) a 256 megas 1 arban lesz a 6600GTvel :C
  • a_n_d_r_e_w
    #1354
    árak
    nekem megfelelne, egy asus 6600GT árárért majdnem kettő ilyet kepnék, de hát ugye még mindig AGP-t nyúzok (meg fogok is a közeljövőben), úgyhogy maradok külső szemlélő még egy ideig. Nah hátha jövőre is kihoznak valami új középkategóriást
  • Lammer
    #1353
    "S3 Chrome S27 offers pretty high performance for a value graphics solution. However, it has absolutely no future ahead, because it doesn’t support SM3.0."
    6600 es fel szint
    btw arak hogy alakulnak?
  • a_n_d_r_e_w
    #1352
    3DMark06
  • mainruler
    #1351
    Végre valami!
    Csak vegyék is szaporán a kiskínaiak. Venném én is, de nincs mit egyelőre...
  • Lammer
    #1350
    ez jo
  • a_n_d_r_e_w
    #1349
    "Időközben nyilvánosságra hozták a grafikus vezérlők piacán tavaly mért eredményeket. Az Intel itt is érdekelt, hiszen az integrált üzletág révén a legerősebb versenyzőként van jelen. A Jon Peddie Research legfrissebb adatai szerint a processzorgyártó 5 százalékot vesztett birodalmából, és kénytelen volt megelégedni a piac 32 százalékával, míg a második helyezett ATI (24%) és a harmadik Nvidia (23%) alig változtatott pozícióján. Az év nyertese egyértelműen a VIA, amely 8-ról egészen 15 százalékra ugrott, csaknem megduplázva eredményét. "
    http://www.sg.hu/cikkek/42483

    Remélem most már gyártani is lesz pénz nem csak tervezgetni :P
  • a_n_d_r_e_w
    #1348
    B.Ú.É.K!!
    vegyél kettőt - vagy mégjobb, 3-at! :))
  • Lammer
    #1347
    BUEK minden kedves S3 (ex)fannak
    hat akarhogyis buvolom a tablazatokat, ez egy gyenge 6600os szint.. a fenebe... ehhh :(
    azert irom a gyenge 6600os szintet, mert en 1280ban szeretek jatszani, es raadas szurokkel(esakkor a gyenget lehet meglejebb huzni :((((()
  • mainruler
    #1346
    XbitLabs ajánló
  • Lammer
    #1345
    ezen a gepen(melos) inkabb sczek(ugye 2d) nomeg inkabb desktopozok... ritkan nyulok 3ds gamekhoz, bar ahgoy neztem teszteket azert egy ti4200es szintjet hozza 3dben
    szerk: bocsanatot kerek ez mar nagyon off :(
  • grebber
    #1344
    Hát aki nem akar játszani annak jó bár ahhoz drága.
  • Lammer
    #1343
    noigen ;) ezert is almodozok egy parheliarol :DDDDD uristen azt lehet kapni itthon emberi arban??? egy bolhaforumon arult srac "nemreg" (ph,hwsw mar nemtom) nem is volt rossz az ara, 30-35-40 korul volt(kar hogy nem csaptam ra)... megneztem nagyker arakat, hat padloztam...
    Ramiris nagyker arlistabol: Matrox Parhelia 128MB 8x AGP dobozos
    P128, 8X AGP, 128MB 08899 3 év 71 500 70 800 (anyad jolvan? kerdeznem :DDDD) (ESEZNETTOUGYEAMINDENITIRGUMBURGUM!)
    szerk: hohoho msot nezem van phn egy uj hirdetototyik, hmm 40K...
  • a_n_d_r_e_w
    #1342
    igaz te azt írtad, hogy az S3-nál nincs olyan minőségbeli különbség. Így viszont érdekes, hogy a Matroxot meg elismered. De ha nekünk nem hiszel, talán lelhetsz a neten pár szubjektív tesztet (mert szerintem ilyen szempontból nincs olyan, hogy objektív :)), ahol nagy valószínűséggel az S3 alig marad el a Matroxtól, nem úgy mint az Ati vagy nV. vagy még jobb, próbálj ki egyet 2 hétre, majd állj vissza a mostani kártyádra, szerintem rájönnél miről beszélünk ;)
  • Zsoldos
    #1341
    " Mutassatok már egy tesztet amin "messze szebb a képe" "
    Akarhany kepet, screenshotot nezegethetsz, az nvidiadon te nv minosegu kepet fogsz latni. Nehez leirni milyen szempontbol jobbak, mert tenyleg latni, hasznalni kell. + az is igaz, hogy sokkal konnyebben eszreveszed, ha jobbrol rosszabbra valtasz. A szinek elenkebbek, kicsit kontrasztosabb a kep, stb. Sok kis aprosag. Ami meg foleg zavaro pl a mozgasok. Megszoktam hogy szinte siklik az ablak a kepernyon, nvidianal szinte lehet latni ahogy rajzolja ki a cuccokat ra, olyan lassu, v. elbokott 2d-ben.. A szinekhez sajna nem, de ehhez hozza lehet szokni, erdekesmod ez a resze mar nem zavar, szinte eszre sem veszem. Te meg mar hozza vagy szokva :)
  • Zsoldos
    #1340
    A g400-nak maig a legszebb kepe van a vga-k kozott (leszamitva a profibb kartyakat) Azelott atiztam, nemreg valtottam nvidiara(gf6). Hat a hatas dramai volt. Hozza voltam szokva a jo kepminoseghez meg 2d sebesseghez es hirtelen nem tudtam hova hanyjak. Pedig nincsen vajt szemem, nem szoktam mutyurnyi elteresek miatt problemazni. Honapokba tellett megszokni ennek a kepet, es mostmar nem zavar. De a kov kartyam annak ellenere, hogy most az nv a kedvezobb 3d-ben, tuti s3 vagy ati lesz. Matrox sajna nem mozgolodik.
  • digital
    #1339
    ehhehh, nagyon félre értettél (?) hol említettem én, hogy a MATROXG-400 elmaradna egy 6800GT-től? (ja, és nem vagyok egyetlen képkártyának sem hívőének, fogadatlan(fogadott)prókátora,én csak a saját meglátásomat írom le...)