1459
  • ZaJanga
    #1419
    http://www.s3graphics.com/en/products/chrome_s27/
  • a_n_d_r_e_w
    #1418
    ne feledd, hogy jóval kevesebb tranzisztor van bennük. a 700MHz-es S27-es hűtése sem okoz problémát. De sokkal kevésbé tartom életképesnek. Ránézésre max 2xS27 teljesítmény, ami most is épp csak elég lenne a középkategóriába, nemhogy 1 év múlva. Szóval szerintem azt el kellene felejteni, kár beleőlni a pénzt, inkább az XE1-re költeni. Na az már ígéretesebb, de szerintem abból sem lesz semmi, 2-3 évre előre tervezni ilyen pontosan, ilyen kis cégnél...
  • Lammer
    #1417
    es a kepminoseg meg a "2ds" ficsorok?
  • Inquisitor
    #1416
    1GHz Corespeed 90nm-en? Lol. A G80-ra atomhűtés kell 700MHz közelében, pedig "csak" 80nm-es.
    Amúgy nem voltak rosszak a Deltachrome kártyák, csak árában 2x gyorsabb GeForce vagy Radeon kapható.
  • Nortu
    #1415
    Kutyát se...
  • a_n_d_r_e_w
    #1414
    régen hallottunk már felőlük (már ha még érdekel valakit)


    nagyszabású tervek. Ha ebből csak az utolsó megvalósulna, már több eséllyel indulnának
  • a_n_d_r_e_w
    #1413
    köcce
  • Lammer
    #1412
    HEPPIBORSZDEJ TUJUUUUUUUUU
  • grebber
    #1411
    Teljesítménye gondolom megint a béka segge alatt :D
  • a_n_d_r_e_w
    #1410
    érdekes. végre valamivel időben elkészülnek? bár ahhoz kellene, hogy hozza az új generáció középkártyáinak teljestményét, de a hűtés rajta nem ezt sejteti :S
    nekem inkább tűnik egy átszerkesztett, hdmi-s S20-asnak, de annak meg nem lenne sok értelme
  • ZaJanga
    #1409
    S3 Chrome: készen a DirectX 10-re
    "HOC"
    "........csendben elkészítették az új generációs Chrome-ot, mely már a DirectX 10-et és a Pixel Shaderek 4. generációját is támogatja........."


  • ZaJanga
    #1408
    Azért a_n_d_r_e_w Te se vagy jobb a Deákné vásznánál!

    Az XGI topikban Te is sokat fikáztál!Jött egy új hír egyből valami negatív hozzászólás mégsem támadott senki!

    Sajnos hogy a két kis gyártó nem tud fejlődni ez van.....
    Ez egy fórum vélemények pro és kontra vannak nem kell magára venni az embernek!
    Most már eléggé személyeskedésbe ment át!

    Béke!
  • Lammer
    #1407
    Gyerekek fejezzetek mar be ezt az ertelmetlen harcot... plzzzzzzzz
    Btw sokan elfeljtik azt a tenyt, hogy kivalo kepminosegevel es 2ds ficsorjeivel eleg hizelgo sok embernek a kartya... sokan nem azert vesznek MAtroxot sem, mert 3dmarkban sokezer pontot dob a kartya, hanem a 2ds kepminoseg kell(Van par CADes ismerosom aki meg mindig meg van elegedve a MG400al... gyonyoru kepe van analogon)... nekem is a kis gepembe kene egy ilyen... de azert az arral en is haragban0 vagyok tovabbra is... majd ha kicsit lejebb megy...(nomeg ugylatom nincs AGPs belole)

    plzzz a veszekedest meg tegyetek kispadra... okes?
  • [Jakuza]
    #1406
    AMD fele a versenyt a VIA latvanyosan elvesztette, arra nem tud nyitni.
    Az Nvidia elsoporte az utbol, raadasul mar megjelent a integralt 6200as megoldasaval. Az Ati is az Xpress 200-al utjat allja.
    Sot ha igy folytatja elkesik az Intelnel is, hiszen mind a ket VGA gyarto ceg kezd betorni az Intel altal birtokolt piacra, hiszen itt eddig szinte csak az Intel GMA megoldasa volt a piacon, most pedig mar az elobb emlitett Nvidia es Ati megoldasok ide is kezdenek beszivarogni.

    Ami neked sem jutott eddig az eszedbe, a laptop szegmens, ahol az olcsosag jegyeben a SiS elkezdett nyomulni a "crap" termekeivel.
    Itt hasonlo aron oriasi piaci reszesedest tudna rovid ido alatt elerni a VIA, na persze kellene egy alternativ megoldas, egy megbizhato es kevesett fogyaszto, viszonylag gyors termekre.
    Itt talan meg nagy eselye lenne, "bedolgoznia" magat, de ahhoz jobban osszekell szedniuk magukat.
    De az tisztan es vilagosan latszodik, hogy az aranyok kezdenek elbillenni a hordozhato gepek piaca fele.
    En a helyukben titokban arra kezdenek koncentralni, ugy hogy eltitkolnam ebbeli szandekaimat a konkurensekkel szemben.
  • a_n_d_r_e_w
    #1405
    De a VIA az utóbbi számomra teljesen rossz döntéseket hoz. Saját termékeik támogatása a béka segge alatt (Envy24 driverek pl borzasztóak), fejlesztések elmaradnak (az új déli hídjuk is jó 1 év késéssel jött), stb.

    Abban egyetértünk, hogy integált megoldások fele kellene nézegetnie (érdekes, mert elvileg a Chrome család pont erre lett kitalálva, és mégse erre használják). De amiben szerintem nem értünk egyet (és abből jött a múltkori vitánk is) hogy szerintem nem az intel féle fronton kellene támadnia (ott túl nagy a befolyása az intelnek), inkább az AMD fele kellene nyitnia. Feltörekvő, talán nemsokára egyenlő versenyző, folyamatosan bővülő piac, viszonylagos kaotizmus a chipsetek terén, stb. Szerintem nem véletlen hogy az nV és az Ati is pont arra próbálkozik.
  • [Jakuza]
    #1404
    Ha lenne esze a VIAnak akkor, nem ezen a szegmensben probalkozna.
    Bar az Intellel szemben nem sok eselye van, de velemenyem szerint eltudna happolni tole egy ilyen teljesitmenyu integralt megoldassal toluk kozel 10%-ot azon a piacon.
    Elkellene mar felejteniuk a desktop fejleszteseket es teljes erovel arra a reszre koncentralni.
  • a_n_d_r_e_w
    #1403
    nemnem, engem nem csaptak be. én csak reménykedtem. 8 pipe+700MHz elég lett volna. de sajnos valami bibi van a szériával (valószínűleg az alacsony tranzisztorszám, amit a shadereken spóroltak meg), ezért várható volt hogy csak jobb esetben hozza a teljesítményét (#1247)


    "Az S3 elozetes tesztjei az utobbi evekben mindig legalabb 50%-osan tulzoknak bizonyultak, szerintem ez most sem lesz maskent." (Válasz 'Lammer' üzenetére (#1250))

    ez bizony így volt. Deltachrometól mindenki csodát várt (legalábbis aki akart), de végül egy 9600pro lett belőle. épp azt próbálom mondnai hogy most nem így lett. a már idézett #1277-es PR anyag nem hogy nem 50%-kal, de szerintem semmivel sem volt túlzó

    Én most nem csalódtam. Deltában csalódtam. aki abban csalódott megértem. aki ebben azt viszont nem :)
  • [Jakuza]
    #1402
    "te érezted úgy hogy becsaptak mikor nem ezt ígérték. pedig nem mondtak ennél soha többet"

    Na ne mar.
    Teged csaptak be egyedul baratom, hiszen te hitted el azt, hogy lehetseges hogy az S3 kihoz egy 6600GT-vel elbano kartyat.

    Nos de nezzuk meg en mit irtam realisan, nem elfogultan a dolgokrol:

    [Jakuza] 2005. szept. 04. 18:50 | #1251
    Az S3 elozetes tesztjei az utobbi evekben mindig legalabb 50%-osan tulzoknak bizonyultak, szerintem ez most sem lesz maskent.

    Nos ugyerzem ezek utan inkabb nekem volt igazam mint neked, a tenyek legalabbis ezt tamasztjak ala. Raadasul ez volt a reakcio a te irasodra, tehat en mar akkor is is inkabb realisan lattam a helyzetet.
  • a_n_d_r_e_w
    #1401
    Megy ez személyeskedés nékül is ugye? Egyezünk meg hogy legközelebb ilyen hangnemben folytatjuk. Én majd visszafogom magam. És te?

    józan érv: nem én kezdtem a flémet, te írtál be valamit, ami minden alapot nélkülöz, ezt próbáltam megmagyarázni, alátámasztani

    negatívumok:
    persze, minddel egyetértek. te érezted úgy hogy becsaptak mikor nem ezt ígérték. pedig nem mondtak ennél soha többet

    "gondolom több mint nektek" ezt inkább hagyjuk

    "bocs, ha vérig sértettelek, számomra a képminőség nem screenshotokon látszik, hanem valamilyen fajta benyomásként ér."
    szerintem igen. baj? én enm láttam meg akkor se a különbséget, mikor az nV-t szidták a képminőség terén, és az Atit istenítették. viszont éreztem. lehet hogy csak sugallták belém, de én nem esek neki nagyítóval elemzni minden pixelt. lehet én vagyok a hülye, de én akkor is így gondolom

    "Egy ilyen termeknek nincs helye 2006-ban a piacon." de van. a piac attól jó, hogy van választék. még ha senki sem veszi.

    "a_n_d_r_e_w 2005. szept. 03. 22:45 | #1243
    Infok: ChromeS2x család: 8 pipe, 0.09µm, kb 700MHz várható az S27 esetében, a verziók csak órajelükben különböznek. Sajnos úgy érzem ez még mindig nagyon kevés lesz, mondjuk ha jól meg van csinálva, akkor a magas órajellel elbánhat egy 6600GT-vel."

    Ezt én mondtam, S3 nem. vagy te az én ígéreteimnek (ami ráadásul nem is ígéret, hanem tipp) hiszel?

    "De erdekes a varakozasnak nalad megfelelt a kartya, ami megint azt bizonyitja, hogy kisse S3-ban latod a vilagot."
    Nem, nem felelt meg. Nem is használom. De nem szidom amiért nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, amik csakis belőlem fakadtak. senki sem akarta belémverni, hogy ez a kártya bizony üti a 6600GT-t.


    "de nem őket kell szidni, ha nem tetszik, ne vedd. félreértés ne essék, nem a negatív kritikával van gondom, az van nekem is bőven, de minden egyes alkalommal jössz, hogy milyen szemetek meg hülyék hogy nem csinálnak jobbat"

    Grebber jópárszor (gyakorlatilag minden új hírnél beírta, hogy ez neki mennyire nem testzik, meg hogy mennyire hülyék hogy nem csinálnak jobbat. Szerintem elsőre is tudomásul vette mindenki, és a topic sem pörög annyira, hogy ezt mindig be kelljen írni.
  • balu666
    #1400
    A kártya minden teszten megbukott, csak meg kell nézni a kűlfőldi nagy szaksajtó által írt véleményeket.
    Ezért a pénzért ez a mostani legrosszab ár/telljesítményarányú kari, de ez csak az én szubjektív véleményem.
  • NeoMaN
    #1399
    vicc kártya....
    10 éve szenvednek, de nem tudnak érdemben ugrani
  • [Jakuza]
    #1398
    Milyen erveket hoztal fel ?
    Jozan erveket ?

    Leirja, valaki, hogy ez a termek ez csalodas, tenyekkel alatamasztva, aztan azzal josz, hogy azert mert en nem veszem meg es a supersamplingje megeszi a teljesitmenyt, attol meg jo ?

    Nos felsorolok egypar negativumot.

    Elsimitassal kartya hasznalhatatlan.
    Nagyfelbontasban a kartya hasznalhatatlan.
    Ara magas vetekedik egy 6600GT-vel.
    Fogyasztasa magas.

    Mi szol mellette ?

    Allitolag szep a kepe.
    Mondjuk nekem volt egy par S3 kartyam (gondolom tobb mint nektek) sose voltam elajulva toluk, de legyen nektek mondva.

    Mondjuk ez a szekmai dilettantizmus kicsit gaz, ahogy megmagyaraztad, miert is szebb a kepe, hagy idezzem ide:

    "bocs, ha vérig sértettelek, számomra a képminőség nem screenshotokon látszik, hanem valamilyen fajta benyomásként ér." ROTFL


    Ezek a tenyek , nem az ujjambol szopva, hanem amit a kartyarol megallapitottak.
    Egy ilyen termeknek nincs helye 2006-ban a piacon.
    Talan lett volna vagy 3 evvel ezelott, de ma nincs letjogosultsaga, ha tetszik ez neked, ha nem.

    Raadasul meg egy adalek, kicsit ellentmondasz magadnak idezzelek:

    "a_n_d_r_e_w 2005. szept. 03. 22:45 | #1243
    Infok: ChromeS2x család: 8 pipe, 0.09µm, kb 700MHz várható az S27 esetében, a verziók csak órajelükben különböznek. Sajnos úgy érzem ez még mindig nagyon kevés lesz, mondjuk ha jól meg van csinálva, akkor a magas órajellel elbánhat egy 6600GT-vel.

    Ennyit arrol, hogy mit mondtal valojaban.
    De erdekes a varakozasnak nalad megfelelt a kartya, ami megint azt bizonyitja, hogy kisse S3-ban latod a vilagot.

    Amugy De Javu-m van csak idezve Grebbernek irt valaszodat:

    "de nem őket kell szidni, ha nem tetszik, ne vedd. félreértés ne essék, nem a negatív kritikával van gondom, az van nekem is bőven, de minden egyes alkalommal jössz, hogy milyen szemetek meg hülyék hogy nem csinálnak jobbat"
  • a_n_d_r_e_w
    #1397
    Én mindent megpróbáltam, lehiggadtam, magamba néztem, józan érveket hoztam fel, de te még mindig az élsimításon és az árán lovagolsz. néha nem csak a másikban kellene a hibát keresned. azt hiszem itt hagyom abba, hogy hozzád szóljak.

    Ami az élsimítást illeti: kb 7 éve tudjuk, hogy az S3 supersamplinget használ, ami rendkívül megeszi a teljesítményt. milliószor ki lett tárgyalva, hogy ez bizony egy jelentős és nagy hiba, de nem mindekit érint, sokan egyáltalán nem használnak élsimítást.

    Ami az árat illeti: túl van lőve. egyértelmű. megveszed? nem. kapható egyáltalán itthon? nem. Megveszik a japók drágán? miért zavar?

    És kérlek, hogy ne másokkal példálózz, mert velük vagy megtárgyaltam később a problémákat, vagy nem zavarja őket, vagy még nem akartak szólni. Szerintem ha bajuk lesz, majd ők szólnak. Te viszont nem vagy képes túllépni magadon.
  • [Jakuza]
    #1396
    Kit kell megvedeni ?
    Ne haragudj, de te beteg vagy ?

    Eskuszom ezt is beteszem az alairasomba. :P

    "tényleg csak azért védem az S3-at, mert mindenki ott rúg bele ahol tud. Ugye ezt te is érzed?"

    A valos helyzet volt leirva, valos tesztekkel, ahol meg egy 6200as gyenge VGA-val sem allta a versenyt.
    Akkor most mirol is beszelunk ?
    Vagy megakarod nekem magyarazni, hogy az a valos teszt ha egy kartya produkal egy kozel azonos tesztet egy alsokategorias kartyaval egy 3DMark tesztben es nagy felbontasban es elsimitasnal egy 6evvel ezelotti VGAk teljesitmenyet sem eri el ? Raadasul az ara egy kabare a tobbihez kepest.
    Vagy te erre vartal ? Es azert akarod megvedeni az S3at ?
    Olyanoknak ugrottal neki, akik minannyian elotte azt irtak, hogy de jo lenne egy eros S3 a piaci korulmenyeket a felhasznalok szamara baratibba teve, annyira rugtak bele az S3-ba.
  • a_n_d_r_e_w
    #1395
    Biztos előfordult hogy valakinek esetleg ok nélkül nekiugrottam, ezért elnézést is kérek, de sokan ezt hál' Istennek nem úgy reagálták le mint te. De sokkal többször volt a kirohanásom oka egy fals kijelentés, mint most is a #1363, és tényleg csak azért védem az S3-at, mert mindenki ott rúg bele ahol tud. Ugye ezt te is érzed?
    De hogy lásd, hogy te is tévedhetsz, és jelen esetben ez áll fent:
    #1277 hivatalos PR anyag. sehol sem szerepel benne a 6600GT, és azt viszont remélem te is elismered, hogy a 6600-nál (vagy ami ott van go6600u) viszont jobban teljesít. Így szerintem nem hazudott az S3
  • [Jakuza]
    #1394
    Oreg erdekes neked van itt problemad mindenkivel aki beirja, hogy ez a teljesitmeny edeskeves.
    Soroljam a neveket ?

    Digital,Lammer,Izb,Jakuza

    Raadasul senki nem ugy jott ide, hogy elkezdte egybol nyomdafesteket nem turo szavakkal az S3at, es erdekes modon mindenkinek nekiugrottal, aki nem istenitette az S3at.
    Szerintem magadba kellene nezni kicsit.
  • izb
    #1393
    ismerős a szitu.
    Miután az illetőnek nem tetszettek a hozzászólásaim az adott témában,
    elkezdett fikázni,majd az aranypofa tovább szórakoztatott priviben.
    érv semmi,csak a mellébeszélés...
  • a_n_d_r_e_w
    #1392
    OK, kezdjük előlről, tiszta lappal:
    reális kijelentésed:
    "Hat ez szanalmasan gyenge ismet az igeretekhez kepest."
    Erre cáfoltam rá azzal, hogy senki nem ígért ennél a teljesítménynél jobbat. remélem ezzel egyetértesz.

    "Megint egy minden alapot nélkülöző, flémsazgú kijelentés..."
    ebből adódóan a reális kijelentésedet flémként értékelni gondolom nem nagy bűn, mire te személyeskedéssel válaszoltál.

    Erről ennyit
  • [Jakuza]
    #1391
    Oreg te kezdtel flamelni, amikor egy teljesen realis hozzaszolas szuletett, hogy az S3nak a kozolt adatai megint csak igeretek maradtak.Mint mar szamtalanszor

    "Hat ez szanalmasan gyenge ismet az igeretekhez kepest."

    Csak idezlek:

    "Megint egy minden alapot nélkülöző, flémsazgú kijelentés..."

    Ennyit arrol, hogy mennyire veded a nem letezo munder becsuletet.
    De ha mar itt vagyunk, hagy kerdezzem mar meg. Te nem vagy veletlenul valami S3 teruleti kepviselo ?
  • a_n_d_r_e_w
    #1390
    Azt hiszem gyúrjál még rá, olvasd el még egyszer miről volt szó akkor, és miért nem láttál az orrodnál előrébb
  • [Jakuza]
    #1389
    Hagyd hiszen nekem azzal jott, hogy nem az Intel a legnagyobb VGA chipsetgyarto, amikor meg belinkeltem neki, egy piaci reszesedesi adatot a kozel 50%-s Intel piaci reszesedesbol, akkor jott a megmagyarazom, hogy a piros azert nem piros, mert en keknek lattam a masik szogbol.
    Utana en voltam a hulye, mert o keknek latta a pirost. :PPPPP
  • a_n_d_r_e_w
    #1388
    Örülök, hogy te is élvezed. Csak megpróbáltam megelőzni a flémet, aztán ez lett belőle.... Nem tehetek róla, hogy egyesek nem képesek fikázás nélkül hozzászólni ehheza témához
  • a_n_d_r_e_w
    #1387
    tanuld meg szépen a számokat, utána számold meg vajon hanyadik hozzászólásra válaszoltam.
  • [Jakuza]
    #1386
    Na mi van butuska mi nem tetszik a hozzaszolasban ?
    Vagy tan annyira dilettans vagy hogy neked kevesebbre jott ki a 14k Yen ?
  • izb
    #1385
    Te meg a mienket:)
    Értelme nem sok volt,hogy az első építő jellegü beírásodban a mai nap
    itt hozzászóltál, eme lenyűgöző témához.
    Köszönjük neked
  • a_n_d_r_e_w
    #1384
    És még én vagyok dilettáns? váááááá, köszi, feldobtad a napomat :))))
  • [Jakuza]
    #1383
    Az meg lassabb, es meg az is 25k folott van.
    Aztan 19K-ert mar veheto egy X1300Pro.
    Gondolkodas nelkul bvesz az ember inkabb olyat.
  • [Jakuza]
    #1382
    Hogy gaz lenne elsimitassal ?
    Ugyanmar, amelyik kartya ilyen eredmenyeket er el vele, az szanalom.
    Talan meg egy sima 8500al is produkal az ember ilyen eredmenyeket.
  • Inquisitor
    #1381
    Az S25 256MB meg 14.000 jen.
  • Inquisitor
    #1380
    Ez is érdekes, amit én találtam ott két darab S27 kevesebbet ért el 2005-ben.