1459
  • a_n_d_r_e_w
    #938
    Majd kérdezd, elvileg úgy is indítanak egy olyan topicot is, ők meg megígérték, hogy visszanéznek.
  • mainruler
    #937
    Ja, láttam. Fenébe, nem volt időm megkérdezni, hogy hányas revíziónál tartanak jelenleg és hogy a sima S8 valamint a Nitro eltér-e revízióban. Elég fontos kérdés. Ha nem, mehet a húzás, ellenkező esetben meg szophatunk.
  • a_n_d_r_e_w
    #936
    Nem hagytam annyiban :)

    John David: Let me answer your question in 2 parts.

    (1) Cheating? While we don't encourage optimization that affects image quality, we do support optimizations that improve performance while maintaining high image quality.

    (2) Advanced Deferred Rendering? We found that the way current generation of benchmarks are written don't benefit from the way we implement Advanced Deferred Rendering. However this is a feature that we have been evangelizing with benchmark designers and ISVs in general. Like any new feature, we hope to see more apps take advantage of ADR.
  • a_n_d_r_e_w
    #935
    De, de nekem akkor is meggyőző, feltéve, hogy tényleg 250/250. Még ha nem is reális a másik kettő eredménye, akkor is szép, amit ez a kártya csinált korábbi önmagához viszonyítva. Legalább is ha emlékezetem nem csal, akkor pl az aquamark javult.
  • Narancs
    #934
    Lehet hogy én olvastam rosszul az alább linkelt tesztet, de kíváncsi lennék, hogy a 9600 Pro mióta csak 2400 pontyot hoz '03 -ban...5600 ultra dettó, 3000 fölött kellene lennie!
    Még ha sima lenne akkor sem lenne reális, mert nekem szarabb konfiggal a simaFX5600 2600 körül hoz '03-ban...
    Lehet hogy rosszul láttam, de nem volt odaírva hogy AA&AF bekapcsolva, mert először azt hittem biztos ez van, de az van odaírva hogy NORMAL...
    Akkor ez teszt nem gagyi?
  • a_n_d_r_e_w
    #933
    Néztem azt a kis tesztnek nevezhető valamit, ami a www.deltachrome.com-on feltűnt.Lefordítva itt

    Kellemesen csalódtam ebben a Grandmarssá címkézett Powercolor kártyában, bár a pontos órajele számomra rejtve maradt, de ha jól sejtem 250/250, és itt is partyban a 9600 pro és 5600 ultrával. Ezen az órajelen nekem ez nagyon szimpatikus kezd lenni, lehet megvárom a powercolort, hogy ki hazánkba eljusson, szerintem mindenképpen olcsóbb lesz, mint a club3d.
  • a_n_d_r_e_w
    #932
    Türelem, még egy-két-...-pár hét úgy is, mire lemegy az ára, vagy te ennyit megadnál érte? 5 év után ez már tényleg elhanyagolható idő :)
  • mainruler
    #931
    Örülnék, ha valaki tudna mutatni egy kiskert, ahol meg lehetne venni.
  • mainruler
    #930
    Nem vehetek Radeont, hisz pont ez a lényeg. Ha Radeont vennék akkor feleslegesen vártam 5 évet, vagyis saját magammal csesznék ki a legjobban. Két rossz közül a kisebb...
  • a_n_d_r_e_w
    #929
    Vegyél Radeont és vége a bosszankodásodnak. :P

    Engem különösebben már nem érdekel, csúszhat is felőlem akár még egy fél évet is, most már annyira nincs kedvem játszani semmivel (kiv. Heroes4, de az most is megy :)). Egyedül azért vártam minél hamarabb, hogy ők nyerjenek a dolgon. De ez így már nem megy, ennyi pénzért akkora bukta lesz az egész, mint a Volari :P, én meg maradok a viperámmal a második dimenzióban.
  • mainruler
    #928
    Csak lenne már meg ez a szar. Egy rohadt bosszantó dologgal kevesebb lenne. Ezt mondtam már jó ideje Andrew, teljesen elrontják az ember örömét ezzel a szarakodással. Jelenleg az lenne a legjobb, ha végre már visszarakhatnám a gépet a helyére -így egy év után- és tudnék játszani valamivel. Örülni viszont cseppet sem örülök már neki.
  • a_n_d_r_e_w
    #927
    Mert én a szerdán megjelent 31 900 nettót rendkívül sokallom, bruttóban elmenne. Fanatikus létemre se fogom ennyiért megvenni, így nem fognak betörni vele a piacra.
  • a_n_d_r_e_w
    #926
    Na ez már jobban néz ki szerintem, mint a fekete :)
    Főleg a hűtő tetszik a RAMokon. Már csak az itthoni ára érdekelne.
  • Geza ba
    #925
    "Tekintse meg legújabb Club3D termékeinket:

    S3 DeltaChrome S8"
  • mainruler
    #924
    Lehet, hogy azért nem engedélyezik benchmarkoknál, mert valami olyan technikát alkalmaz, amit egyesek úgyis csalásnak titulálnának, de szerintem inkább az lehet, hogy nem működik. Furcsállottam is a 'Z writes enabled' teszteknél, hogy nem hozott kirívóan jobb eredményeket a tesztekben, de most legalább ez világos. Kár, sokkal gyorsabb lenne úgy.
  • a_n_d_r_e_w
    #923
    Nem tudom. Gondolom a selective basis azt jelenti, hogy ahol nem bugzik, de lehet hogy tévedek. Csak nem értem, miért pont a benchmarkokat kellett kihagyni, pedig pont az, amit a nép figyel. Mielőtt jönne Borg a cheatelős driver szöveggel :), nem azt mondtam, hogy csak a benchmarkokra kellene aktivizálni. :)
    Gondolom majd szoftveresen fognak nekirugaszkodni a dolognak, és akkor megint jöhetne a jó öreg átnevezem az exe-t és nyerek 30 fps-t módszer :)))
    De szép is lenne :)
  • mainruler
    #922
    Ím egy lehetséges ok a késésre. Pedig milyen jó lett volna, ha sikerül működőképesen átvinni a tervezőasztalról a tényleges chipre.
    Ez is egy afféle S3T&L-ként fog elhíresülni úgy érzem... :) (vagy inkább :( ?)
  • a_n_d_r_e_w
    #921
    Hát ez felettébb érdekes:
    Nadeem Mohammad az Advanced Deferred Renderingről:
    "This feature is not enabled automatically - only on a selective basis.

    We do not enable this for benchmarks."
  • a_n_d_r_e_w
    #920
    Ja-ja, én is találkoztam már vele.
    Érdekes, hogy csak azért leveszik az órajelet, hogy passzívan hűthető maradjon, ahelyett, hogy mondjuk egy kis ventillátort, vagy egy jobb bordát rakjanak rá.
  • Laalee
    #919
    Jobb későn, mint soha: a PowerColor végre megkezde S3 DeltaChrome S8 kártyájának szállítását. A termék Japánba már eljutott, méghozzá nem is rossz áron.

    Az S3 Graphics megoldása -- mint tesztünkből is kiderül -- nem rendelkezik komoly 3 dimenziós számítási teljesítménnyel, azonban annál több egyedi 2D-s szolgáltatása van. Kicsit szomorú hír, hogy míg a referencia-kártya 300/650-en üzemel, a PowerColor 250/500-on járatja. Persze mivel nem játékra szánták, valószínűleg nem fogja senki hiányolni az elvesztegetett teljesítményt, ha meg igen, vissza tudja állítani.



    A PowerColor DeltaChrome S8 jelenleg 130 és 150 dollár közötti áron kapható, ami azt jelenti, hogy ez az árnéhány hét alatt 100 dollár környékére süllyedhet, így már nem is olyan rossz választás. Aki a legjobb TV-kimenetet szeretné, esetleg hasznosítani tudja a Chromotion különleges szolgáltatásait, biztosan jól jár a DeltaChrome-mal.



    Bízzunk benne, hogy a hamarosan megjelenő GammaChrome már teljesítményével is felhívja magára a figyelmet, nem beszélve a szintén nemsokára várható TV-vevővel ellátott kiadásról.
  • hykao #918
    Hát, talán majd a GammaChrome...
  • a_n_d_r_e_w
    #917
    Nézd, is-is.
    Elvileg van benne MeTaL, de nem publikus, a driverhez nem igazán mellékelték, de nyomokban azért itt-ott feltűnik benne. Legnagyobb bánatomra azt kell mondanom, hogy egy 9800-at nem érdemes erre cserélni. Egy 9600(pro,XT)-nél még márkaszeretet miatt meg lehet ezt játszani, de egy jobb kártyához nem nyúlnék, hacsak nem ér neked többet a képminőség és a 2D-s speckók, mint a 3D-s sebesség.
  • hykao #916
    A Delta Chrome-nak ugye, sajnos nincs saját API-ja, mint annó a Savage sorozatnak a MeTal???

    Annakidején nagy fan voltam: Savage3D, Savage4, Savage2000 mind megjárták a gépemet.
    Igaz lassabbak voltak, mint az nVidia aktuális termékei, de nem annyival, hogy a jobb képminőség, TV kimenet, S3TC és társai, olcsóbb ár ne billentették volna a javukra a mérleget nálam...és hát az UnrealT S3TC-vel, meg a Deus Ex (ami csak MeTal-ban futott jól akkoriban, és a látvány is klasszisokkal szebb volt, mint más kártyákon)

    De jó lenne, ha megint előrukkolna as S3 (vagy ami maradt belőle...) egy versenyképes kártyával...egyből lecserélném a 9800pro-mat. Sajnos az eddigiek alapján a Delta Chrome túl lassú ahhoz, hogy versenyképes lehessen (játék ügyben...), még a sok újdonság ellenére is.
  • a_n_d_r_e_w
    #915
    Részmunkaidős egyetemista vizsgaidőszakban, olyan sok ideje nem lehet :)))
  • mainruler
    #914
    Az elején az a renderelt hölgyike az oldasó menüsorral még egész jól nézett ki, aztán jött a pár nappal ezelőtti design, a kicsit amatőrre sikeredett háttérképpel de tűrhető menükkel meg a krómfolyással a tetején, de ez a mostani...a kép jó, most meg a többi egy rakás fos. Úgy tűnik egyszerre csak egy dologgal tud foglalkozni a dizájner... :)
  • a_n_d_r_e_w
    #913
    Ugye? :)
  • a_n_d_r_e_w
    #912
    Most április ;)
  • mainruler
    #911
    A képet látva már kezdtem örülni. Aztán megnéztem a teljes lapot is. Pff...egyre rosszabb lesz.
  • Borg
    #910
    Árilisban? Az még majd 1 év ;)
  • a_n_d_r_e_w
    #909
    A honlap újúl, újabb pletykák a megjelenés közelségéről (ezúttal Club3D részről), új driver áprilisban. Kb ennyi ami bizakodásra adhat még okot.
  • a_n_d_r_e_w
    #908
    Nem mondasz ám rosszat, előre vetíted a Gammát :)
    Bővebben
    Valami olyasmiről van benne szó, hogy akár 600 MHz köré is mehet a core, és 256 bites memóriát kap maga mellé (annak, aki nem lenne perfect kínaiból :) )

    Kérdés, hogy ezek után mennyire lehet hinni az S3-nak a megjelenéssel kapcsolatban (ugyebár H2 avagy Q3)
  • Narancs
    #907
    De csak kisebb lett...ez gáz, most már elég kevés esélyt látok rá, hogy labdába rúgjanak...
  • grebber
    #906
    Nagyobb Memoria Speed meg nagyobb Core Speed azt jó is lenne. JA meg normális driver.

    Mondjuk 500/700 már jó lenne ha nem több.
  • a_n_d_r_e_w
    #905
    Itt lehet a válasz a komoly gondra,
    pontosabban itt:
    Core Speed
    250MHz
    Memory Clock
    250(500)MHz

    300-on sem versenyképes, így végképp nem. Szerintem nem sikerül jó minőségű chippeket gyártani, örülnek annak a néhánynak, amelyik jól megy, rögtön szét is osztják tesztelni :)
  • a_n_d_r_e_w
    #904
    Korrekt.
  • mainruler
    #903
    Nem valószínű. Legfeljebb júniusban, de én már abban sem bízom. Valami komoly gond lehet valamivel, külöben nem várnának ennyit a gyártók, ők se hülyék azért. Lehet, hogy az Nvidia után az S3-nak is meggyűlt a baja TSMC-vel?
    A legutóbbi beszélgetés az S3-as vezetőkkel a deltachrome.com-on csak még inkább megerősített ebben, mivel semmi más nincs benne, csak mellébeszélés és marketingfrázisok.
  • Narancs
    #902
    Ezekszerint már ki sem jön soha?
  • a_n_d_r_e_w
    #901
    Szerinted? :)
  • Narancs
    #900
    Mi van srácok, semmi új infó?
  • mainruler
    #899
    Hehe. Igaz.