14417
  • Maala
    #14094
    35"-ra ilyen kicsi felbontás (ami egyébként nem 1080p, hanem WQHD) pazarlás, ahogy szerintem a "ROG" márkanévért plusz 10-20 ezret fizetni is, én ezért vettem Acer Predator XB271HU-t.

    Habár 780Ti-hez felesleges ilyen monitort venni.
  • Wanted
    #14093
    Sziasztok!
    Monitor vásárlás előtt állok.
    A kiszemelt 2 példány:

    - ASUS PG279Q ROG SWIFT
    - ACER PREDATOR Z35

    A Z35 VA panele elbizonytalanít az IPS-el szemben, továbbá az 1080p-s felbontása az 1440-el szemben.
    Viszont ott van a 35 colos méret.

    Van valakinek tapasztalata mindkét monitorral?
  • Maala
    #14092
    Lehet használni 4 pixelből lesz 1 pixel. 27 col felett viszont már elég gáz az FHD "monitortávolságból", szerintem. 4K meg még sok oda.
  • MerlinW
    #14091
    Nincs tearing Vsync nélkül, hardveres korrekció van, nem a VGA végzi a melót. FPS-re nincs negatív kihatással, sőt.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.12.06. 12:57:08
  • Rita79
    #14090
    Egy IPS UHD monitort lehet használni különösebb minőség romlás nélkül pl. csak FHD minőségben is? Ez amiatt kérdés, mert pl. ha egy játék nagyon hardver igényes, akkor az UHD megfekteti a PC-t, viszont FHD-ban meg megy szépen.
  • Maala
    #14089
    Észre sem veszem, hogy be van-e kapcsolva. :-D Alacsony FPS-ekkel meg még nem találkoztam.

    Szóval ezt passzolom.
  • Sippie
    #14088
    na akkor ez jó hír, nem volt nagyon viszonyítási alapom, így nem akartam fejest ugrani látatlanban.
    G-syncről mi a véleményed? Látszik a különbség a nem g-synchez képest?
  • Maala
    #14087
    Nálam 27"-os 1440p monitoron ~50centiről nézve nagyobbak a betűk, mint FHD 42" tévét ~170cm-ről nézve.
  • Sippie
    #14086
    igen, de én 1440p-ben gondolkodtam már. És bár közelebbről nézem, de a képernyő méret is kisebb, a felbontás meg sokkal nagyobb. Szerintem így is törpe méretű lesz minden.
  • Maala
    #14085
    FHD monitort közelebbről nézel, mint egy tévét... Jó esetben.
  • Sippie
    #14084
    Üdv!

    Lehet amatőr kérdés lesz, de jelenleg fullhd tévére van kötve a pc-m, és fhd felbontáson bizony sok esetben olvashatatlan méretűre csökkennek a betűk. Lejjebb kellett vennem, hogy játékokban pl a chat olvasható legyen. Na most egy FHD monitoron ami mégkisebb mint a tv, még kevesebb látszik? A HUDtől kezdve minden összemegy, ha magasabb felbontáson vagyok. Ez a vele járója? Nem értem miért nyom össze mindent :D
  • wantonly
    #14083
    Én hosszas utánajárás után ennek a 40 colos verzióját vásároltam meg:

    SAMSUNG UE32J5100 80 cm Full HD LED TV


    Azért olcsó, mert - szerencsére - nem SMART, ellenben mindent tud amit tudnia kell.
    Utoljára szerkesztette: wantonly, 2016.11.19. 11:32:24
  • chopin42
    #14082
    Szevasztok! Bocs, ha rossz helyen kérdezem, te hátha tudjátok... Szóval milyen TV-t érdemes venni 80000 Ft körül? 32 colos, full hd kivitelűek érdekelnének.
    http://www.samsung.com/hu/consumer/it/monitor/tv-monitor/LT32E310EW/EN ezt néztem ki, de ha tudna valaki jobbat, megköszönném! (panaszkodtak a gyenge anyagminőségre a lábat illetve a keretet illetően).
  • böröczk
    #14081
    Sziasztok!

    Monitor vásárlás előtt állok, mi a véleményetek a következőről:

    Acer GN246HLBbid

    Amennyit sikerült utánajárnom, ez elég jó ár-értékarány, szerintetek?
    Az elképzelésem pont 24" volt, intenzív színek, jó fényerő, a borsosabb ár miatt lemondtam a 100+ hz-ről, de ez még beleférne..
    Ami "hátránya" lehet, az a TN panel (ha jól tudom, ez TN paneles).
  • TomBond
    #14080
    1-2 hónapon belül (de még az idén) szeretnék monitort venni. A felhasználás főleg Internet, de használva lenne játékra, és filmnézésre is. A keret max 100 ezer forint lenne. Aminek szeretném, hogy megfeleljen:
    - minimum 1920x1080 felbontás ennek megfelelően 24" méret
    - forgathatóság
    - a játékok miatt FreeSync (ehhez ugye alap a DisplayPort csatlakozó)
    - mivel néha többen nézzük, ezért jó lenne ha nagy lenne a betekintési szög
    - valami normális gyártó, jó hosszú garanciával
    Hangszóró, USB ilyesmi nem fontos, de ha van az nem baj.
    Remélem nem lehetetlen a kérésem.
  • haflac
    #14079
    Elnézést,hogy csak most válaszolok.Ilyet vettem.
  • lippet
    #14078
    Sziasztok! Szerintetek érdemes ívelt monitorra befektetni, vagy otthoni felhasználásra (némi játék, böngészés, otthoni alap felhasználás) elég a hagyományos kijelző?
  • Sippie
    #14077
    milyet vettél?
  • pett3rson
    #14076
    Aha, nekem is elképesztő mennyire más a régihez képest :)
  • haflac
    #14075
    Megoldódott a monitor kérdés.Vettem egy 32"-os IPS monitort,5ms.Új értelmet nyert a szín fogalma.
  • haflac
    #14074
    Tudna nekem valaki aki ismeri ezt a monitort,írni róla valamit.Jó,nem jó.Játék szimulátorok,meg zeneszerkesztés,netezés.
  • simonl #14073
    Sziasztok, ha 1440p -s monitorra váltok akkor miket lehet kikapcsolnom játékok alatt a grafikai menüben?
    Olvastam valahol, hogy az AA -t már kikapcsolhatjuk ezen a felbontáson.
    Tudtok pár gyakorlati tanácsot adni?
    Köszönöm szépen előre is.
  • Maala
    #14072
    That fekete...

    Csak mire ilyen lesz OLED-ből is duplaennyiért, még 10 év. :-D A felét ez tán kibírja.
  • MerlinW
    #14071
    IPS-nek szebb a képe, a színei, egyébként ízlés kérdése, én a játékra jobban szeretem a TN panelt, de sokan az IPS-re esküdnek. Ha nem tudod mi a különbség, a legjobb ha elmész egy Media Markt, vagy hasonló bemutatóterembe és megnézed magad. Márkákból én a Samsung, Dell és LG-t tudom ajánlani.
  • pett3rson
    #14070
    hali,

    Többnyire játékra illetve filmnézésre szeretnék venni egy új monitort, ne meg persze sg.hu-ra, azaz netezésre. Az első kettő közül amiket ajánlottál, melyik jobb? A TN panel vagy az IPS vagy mindkettő? :)

    Jó lenne, ha nagyon nem fárasztaná már a szemem, napközben melóba is csak ilyet bámulok...
  • MerlinW
    #14069
    TN: Samsung S24D300HS - 43k
    IPS: LG 24MB56HQ-B - 42k

    Ha nincs rá pénz:
    TN: LG 24M38D-B LED - 37k

    Mind 24", 16:9
  • Inquisitor
    #14068
    Azért szvsz nem mindegy, hogy 21:9 vagy 16:9 a képarány, neked kell tudni melyik jönne be.
  • Lelouch
    #14067
    Hali! 35 ezer forint körüli árral most milyen monitort ajánlanátok?
  • Carmang
    #14066
    Köszi a válaszokat, igyekszem kitesztelni (még nem tudom hogy).
  • Sippie
    #14065
    Az enyem akkor csinalt hasonlot amikor a tápja kezdett szarakodni. Ha le tudod tesztelni az elobbi hsz alapjan es kulso tápos a monitorod, akkor erdemes lehet berendelni valahonnan (ebay ilyesmi) egyet, mert nekem szervizbe tizen x ezerbe kerult...
  • gforce9
    #14064
    A vga ritkán csinál ilyet, ha azon a kép elmegy általában úgy is marad. A monitor a gyanúsabb. Mondjuk 90%-ot mondanék rá. De tutira csak teszttel lehet menni. Cseregép vagy cseremonitor, az 100%-ra megmondja, hogy melyik a ludas.
  • Carmang
    #14063
    Helló! A monitoromon néha elmegy a kép pár másodpercre, de nem rakja le magát stand by-ba. Amikor visszajön, akkor viszont kiírja az egyik sarokba, hogy a digitális bemenetről kapja a jelet (mert van rajta analóg is, bezony), pont úgy amikor stand by-ból jön vissza. Illetve néha felvillantja a menüjét, szintén pár másodpercre.
    Monitor haldoklik, vagy a VGA?
  • semo1
    #14062
    Sziasztok.

    Lg 34ub67-b vagy Asus pb328q
    melyiket vennétek játékra? Vagy ha van más 2K monitor ami ezektöl jobb esetleg.
  • bfbc2
    #14061
    Tehát a kártya dvi csatlakozóban van egy dvi-dsub átalakító majd dsub-al csatlakozik a monitorra, a hdmi vel használom valami nem oké.
  • bfbc2
    #14060
    Pontosabban?tehát?
  • Blum
    #14059
    "Most az árnyékolt van használva és úgy vettem észre hogy a színek jobbak, de csak ennyi."

  • bfbc2
    #14058
    Na szóval ilyen van most, kettő bumszli van a kábelen meg van amin nincsen egy sem!
  • bfbc2
    #14057
    Szerény véleményetek szerint az árnyékolt dsub kábel vagy a sima dsub a jobb vagy mi a különbség a kettő között,melyik javára?Most az árnyékolt van használva és úgy vettem észre hogy a színek jobbak, de csak ennyi.
  • gurubefree
    #14056
    sziasztok

    van valakinek tapasztalata Samsung S32E590C monitorral kapcsolatban . olcsobb most 25% . mindenes monitor lenne . laptop ( asus ROG 751Y ) , xbox one , android box . erdemes megvenni ?

    elore is koszi

  • Pares
    #14055
    24"-es méretben gondolkodtam, nagyobb semmiképp sem kell, és mindenképp 144hz-esben, a gépem elég jó lesz hozzá. Aztán végülis a korábban említett AOC, ASUS és BENQ közül nem tudtam választani, de találtam egy újabb negyediket, és hosszas mérlegelés alapján ezt választottam: LG 24GM77. A tesztek és a vélemények alapján ahhoz képest, hogy TN paneles, nagyon jó a képe (az árkategóriájában a legjobb), gyorsaságban, árban és egyéb funkciókban meg kb. ugyan ott van, mint a másik három.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2016.07.06. 00:00:57