4904
hűtés
  • Justil
    #4584
    szasztok!
    izé...ma elkezdett zúgni 1 kicsit az egyik házventim, most meghúztam a csavarokat és jobb lett, de amúgy is elég hangos, és szeretném a közeljövőben lecserélni.
    14 centis kellene, és lehetőleg minőségi, azaz halk de ütős.

    ezt és ezt néztem ki. jó, mert ledes is, ami nem baj, mert szép. kérdés: ezek jók, illetve egyáltalán mi a különbség a kettő között?
  • Solten
    #4583
    Elofurdulhat, nem a 4870-bol volt tre egy komplett szeria? Vagy a 4890? Kulonben is, akkor a 4890 Vapor-X nem jo pl, nem konkretan a technologia... Osszehasonlito tesztekben kokemenyen huvosebb barminel a Vaporos kartya.
  • KranaZoli #4582
    Igen és biztos Streba is kifogott egy hibás példányt a 4890-ből.

    Lehet persze, de a valószínűsége elég kevés. Bár igaz, lotto-zni is sokan lottó-znak. :)

    (ha tudnák, hogy mennyi mindennek nagyobb a valószínűsége egy hétvégén, mint a lotto 5ösnek. ;)

    Nekem már ott sántított a Vapor-X amikor megláttam azt a kis műanyag borítást a bordán. Szerintem példánytól független, hogy a Vapor-X hűtés alkalmatlan arra, hogy a meleg levegőt kifelé fújja a házból és ne a házba.
  • MaSzKa
    #4581
    nekem az Ultimate a best
  • Solten
    #4580
    "A Vapor-X minden csak nem jó"

    Azert ez igy eros kijelentes, 1 peldany alapjan... :) Lehet kifogtal egy hibas darabot. Maga a technologia szupi.
  • KranaZoli #4579
    A Vapor-X minden csak nem jó. (személyes tapasztalat! -> 4890 Vapor-X)

    Toxic -> The Best
    SE -> Ez sem ref. Számomra a Best. :D
  • pxxl
    #4578
    40 körül jár az ára most a toxic-nak. vapor-x meg 37 kb. szval megér 3-4ezer pluszt a jobb hűtés + nagyobb teljesítmény :)
  • KranaZoli #4577
    4890 Vapor-X-hez volt szerencsém. Elcseszett egy hűtés azt megmondom. Igaza volt annak aki azt mondta, hogy melegszik.

    Baj nem volt vele, csak melegedett.

    Ha 4870-est akarsz venni, akkor ezek közül:

    - Silent Efficiency (alap órajel, de szinte teljesen halk és baromi hűvös kártya)
    - Toxic (OC; de akinek ilyen volt(van) csak best of vélemények. Azonban megkérik az árát. Bár most nem tudom mennyi, ha egyáltalán lehet még venni)

    Én Vapor-X-et nem vennék.
  • pxxl
    #4576
    na jah :D a venti tartja össze
  • MaSzKa
    #4575
    10eft-ot akartam írni
  • MaSzKa
    #4574
    1eft alatti házakhoz lehet jó
    ott spórolnak
  • pxxl
    #4573
    mert gagyi házat használ :D az én cmstackeremet nem igen rázza be

  • MaSzKa
    #4572
    a házat rezgetheti be akkor
  • adam46
    #4571
    köszi a helpet teljesen vegyesek a vélemények ezért vagyok tanácstalan kicsit
  • pxxl
    #4570
    semmi baj vele, jóféle, de ha belefér akkor inkább egy toxic :) jobb hűtés, magasabb órajel. sőt ha mégjobban belefér, akkor 4890 toxic. de a 4870 vapor-x-el sincs semmi baj.
  • adam46
    #4569
    sziasztok venni akarok egy videokártyát pontosan ilyet csak egy gond lenne vele egyik boltba azt mondták hogy nagyon melegszik ne vegyek másik helyen pedig hogy sokat eladtak már belőle és nem volt eddig komolyabb baja nektek van valami tapasztalatotok?
  • pxxl
    #4568
    jóvanna akkor scythe
  • Solten
    #4567
    Pl (Scythe btw), a folyadekcsapagyas ventik a legzajtalanabbak.
  • KranaZoli #4566
    Csesszék meg!!! F*szomba!
  • KranaZoli #4565
    Előkerültél ember?!?! Naccerű!

    Én olyat olvastam, hogy a statikus rögzítés (csavarozás) viszi át rezegteti be a házat. Nekem a HDD rögzítéséhez mellékeltek a Lancool házhoz gumi rezgéselnyelőt. Tény és való, hogy szinte néma a HDD.

    Szerintem van ám ezekben vmi. Ha gumival van rögzítve az biztos, hogy redukálja, sőt szerintem képes teljes mértékben kiváltani a rezgés okozta problémákat.

    Nekem ilyen a CPU hűtőm. Ezen is gumis a venti rögzítése.

  • pxxl
    #4564
    skythe az csendes mint a nemtom mi de csendes :D
    8dba :O gyakorlatilag hangtalan...
  • Solten
    #4563
    "Tetszik a körítés, amiket adnak hozzá."

    Nekem is. Egyebkent a tesztekbol az derul ki hogy a noiseblocker nem eppen a legcsendesebb cucc...
  • pxxl
    #4562
    sok értelmét sosem láttam ezeknek a zajcsökekntő gumikereteknek. mert ha oda van csavarozva rendezes, akkor mitől rezegne?
  • KranaZoli #4561
    Nem rossz, nem?!

    Noiseblocker BlackSilentPro rendszerhűtők





    Tetszik a körítés, amiket adnak hozzá.
    Csak éppen az árát is megkérik...
  • Solten
    #4560
    Jaja, de vegre van mar kuler, ami az 5870-et hivatalosan is tamogatja.
  • KranaZoli #4559
    5850?!
  • pxxl
    #4558
    Kapható az Arctic Cooling Twin Turbo Pro hűtője




    Az új hűtő az AMD Radeon HD 5870, HD 4890, HD 4870, HD 4850, HD 4830, HD 3870, HD 3850, HD 2600, HD 2400, X1950, X1900, X1800, X1650, X1600, X1550, és X1300-as, valamint az Nvidia GeForce GT 240 (ami holnap jelenik meg), GTS 250, 9800 GTX+, 9800 GTX, 9800 GT, 9600 GT, 9600 GSO, 8800 GTS (G92), 8800 GT, 8600, 8500, 8400, 7950 GT, 7900, 7800, 7300 és 6800-as sorozatú videokártyáihoz alkalmazható.
  • MaSzKa
    #4557


    ez az
  • MaSzKa
    #4556
    ugyan ilyennem van csak rézből
  • MaSzKa
    #4555
    ez olyan műanyag modellrepülő összerakóra emlékeztet
  • MaSzKa
    #4554
    értelme van
    bár a zalman már régifajta

    vannak jobbak a piacon
    fontos, hogy rakod fel pl újjlenyomatok esetén leeshet és nagy kárt okozhat a rendszerben
  • KranaZoli #4553
  • Solten
    #4552
    Ja igy is marad 7... Kevesbe drasztikusabb modszer megkapirgalni a feluletet, igy kiderulhet hogy a "rez" megnevezes csak festeket takar-e...
  • pxxl
    #4551
    szijjel fürészeljük aztán ha alumínium, akkor feljelentjüka céget. ah nem akkor buktunk egy bordát
  • Solten
    #4550
    Itt meg talalhato rez (allitolag) Thermaltake: link
  • KranaZoli #4549
    Nah, mind1, úgysem melegszik annyira ez az új széria, majd jövő 7en vmi számtech boltban veszek ami közel van a melóhelyhez, mert ezért futárszolgálattal Én nem fogok pöcsölni és még azért is fizetni...

  • Solten
    #4548
    Az ugyes az ipontol hogy odatette... A ZM-RHS1 kifejezetten VGA-ramokhoz van.
  • pxxl
    #4547
    mert te logikusan mész, solten meg már csípőből vágja mi hol van :D
  • KranaZoli #4546
    Én a chipset-re kattintottam. :)
  • Solten
    #4545
    Pedig egyszeru: huto-memoria menupont... ;)