4904
hűtés
  • bertino
    #4624
    jaja, tiedre gondoltam.
    mondjuk itt E8400 megy 3,6-on, de a gyári hűtővel se megy terheléskor 45-50 fölé nagyon, de az a hang, amit kiad... egy idő után azért már zavaró.

    thx az infót.
  • KranaZoli #4623
    Melyik hűtés, ami Nekem van?!
    (A Mugen 2-es nem az Én művem.)

    Nekem egy ilyen van:

    Alpine 7 Pro





    Elsődleges célom csupán annyi volt, hogy a gyári hűtőt cserélni. Vmi jobbra, vmi halkabb cuccosra. Amit könnyű beoperálni és hasonló kiszerelése van, mint a gyárinak.

    Szerintem jó. C2D-khoz szerintem teljesen ideális. Tuning nincs. Ha lenne akkor Freezer 7 Pro vagy CM Hyper TX (most már rev. 2 pl.).

    Ja, és relatíve olcsón úsztam meg ezt a fajta hűtőt. És azért legyen vmi márkája is.
    :D

    Én csak ajánlani tudom.
  • bertino
    #4622
    hali.
    mennyire hatékony ez a hűtés ? nekem is c2d van és épp hűtéseket nézegetek hozzá.
  • Justil
    #4621
    igen, ehhez is ki kellett bányászni az alaplapot. ráadásul most a szokásosnál fele akkora asztalon vagyok, és minden helyigényes művelet szenvedős...

    na nemsokára teszek képeket, csak most keltem :)
  • Holtsáv
    #4620
    én is nehezen szántam rá magam a hűtőcserére, főleg, hogy a noctua szereléséhez még az alaplapot is ki kellett szedni. elég is volt egy időre.
  • KranaZoli #4619
    Képeket érdeklődéssel fogadunk. Engem is érdekelne.
    Nem tervezek hűtő cserét, de majd 1x azt is kell. :D

    (pontosabban most AC van rajta, de kisebb teljesítményű jószág. 2 magra untig elég)
  • Justil
    #4618
    fú :)
    ma (tegnap) végre rávettem magam, és beszereltem a mugen 2-esemet.
    most többen bizonyára röhögni fogtok, de kb. 1 hónapja megvettem, és csak most jutottam el odáig, hogy berakjam. így jár az, aki időhiányban szenved. nameg nálam azért nem mindennapos dolog a buherálás, kellett hozzá 1 kevéske elhatározás is :)

    az eredmények eddig impozánsak. tegnap - még a régi, gyári hűtővel - volt egy prime95 teszt, pár perc után sikerült 70 fokot produkálni, akkor le is lőttem bár gondolom azért bírta volna még.

    most megy 20 perce, és 50 fok fölé még egyszer sem merészkedett, sem a Core Temp sem az Everest szerint.

    20 fok javulás azé nem rossz, he :) holnap majd postolok képeket!
    ja és hűtőpasztának AC MX-2-t használtam.
    kösz mindenkinek a tippeket utólag is, akik ezeket ajánlották!
    jóéjt :)
  • Solten
    #4617
    Talp nélküli Cooler Masterek

  • duracellmumus
    #4616
    UP

    a taktika a következő:
    -jó(csendes és hatásos)szellőzés a házban
    -lehetőleg ne legyen túl nagy hőtermelése a processzornak (moderált tuning,alulfesz)
    -ha négymagos processzort hűtenénk passzívan akkor hűteni kell az alaplap fesszabályzóját is!(nem biztos hogy elég a ház szellőzése a cpu körüli alkatrészeknek)
    -a hűtőnek !oriási! felülete legyen sok hőcsővel megtámogatva
    -ne feledkezzünk meg a fizika törvényeiről: a meleg levegő felfele száll! ne rakjunk alá olyan videokártyát ami befele ontja a meleget.
  • Solten
    #4615
    Hi. Ha leirnad milyen cpu-d van esetleg es mennyit szannal a hutore...
  • pacclacc
    #4614
    Üdv!

    Kérdésem az lenne, hogy a procimhoz szeretnék passiv hütést, ha lehetne, és milyet érdemes? Van valakinek esetleg küzületek?
  • Solten
    #4613
    Kezdhetne noveszteni egy agyat.
  • KranaZoli #4612
    Picit átalakult a Scythe Mugen 2-es CPU hűtője

    A kommentek között alul egy ismerős név?!
  • Solten
    #4611
    Scythe Mugen 2 Rev. B:





  • duracellmumus
    #4610
    ez se kaki, CoolerMaster-től
    amíg nem volt más ez volt i7-re applikálva:)
    Q6600-on is teljesített szolgálatot:*****
    most e8400-on üzemel passzívan:*****
  • Ari18
    #4609
    A Q9300-at pedig 3.5GHz-ra húzva, 1db 12cm-ventivel szerelve, IBT-el terhelve 60-65°C-on tartotta. Szólva nagyon jó.
  • Ari18
    #4608
    Nekem a Z600-as van. Egy E8400-et elbírt, 4GHz-re húzva passzívan.
    Szerintem sokkal.
  • Wanted
    #4607
    A Big Typhoon-hoz képest menynivel jobbak ezek a hűtők?
  • Ari18
    #4606
    Cooler Master Hyper Z600 ~10k
    Scythe Mugen 2 ~ 13.5k
    ThermoLab Baram ~11k
  • Wanted
    #4605

    Hi! Nem tudtok ajánlani valamilyen jó kis léghűtőt a q9550 procimhoz?
    Feszültség emelés nélkül 3400Mhz-en hajtom és a Thermaltake Big Typhoon Vx-emmel, 1800-as venti fordulatszámon (bazi hangos) már 71 fokos a proci (terhelve). Szeretném tovább tornászni az órajelet 3800-ig legalább, lehetőleg további hőmérséklet emelkedés nélkül.
  • pxxl
    #4604
    lopós banda...
  • Solten
    #4603
    Bar allitolag mindketto az Alpenföhn Nordwand-tol "vette kolcson"...

  • Solten
    #4602
    Udv. AMD-t allitolag ez huti le a legjobban (#4601), Intelnel masodik helyezett. Ott a Prolimatech Megahalems verhetetlen, ami nem csoda, 6 heatpipe...

  • Solten
    #4601
    Igen, a Spire nagyon eredeti...

    3Rsystem Iceage 120 Boss II Dimpled-Fin Heatsink Review

  • duracellmumus
    #4600
    Üdv!
    szerintem mechanikailag nagyon jól ki van találva, és teljesítménye is rendben van... én vagyok csak olyan sznob, aki nem szereti ha elgörbül az alaplap vagy lejönnek a lamellák a hűtőről:)

    tesztet!!!
  • pxxl
    #4599
    minek :D nem profi tuningra készült az a cucc. noctua meg sztem túl drága ahhoz amit tud.vagy éppen nem tud. túl van reklámozva szvsz. olcsóban is találni jobb hűtést.
  • duracellmumus
    #4598
    engedd össze egy ilyennel::)
  • pxxl
    #4597
    Spire TherMax Eclipse: univerzális CPU hűtő

    A memóriák és a videokártyák szegmense mellett a processzorhűtők piacán sem áll meg az élet, most például a Spire mutatta be legfrissebb termékét, a TherMax Eclipse-t, ami egy univerzális processzorhűtő.
    A fekete dizájnnal rendelkező újdonság 131 x 70 x 152 mm-es méretekkel rendelkezik, a terméken összesen 46 darab alumínium hűtőbordát helyeztek el a tervezők. A processzor által termelt hőt öt "U" alakú rézből készült heat pipe vezeti el a lamellákhoz, és a heat pipe-ok közvetlenül érintkeznek a processzor felületével, amely gyors és rendkívül hatékony hőátadást tesz lehetővé. Az alumínium lamellákról két darab 120 mm-es átmérőjű ventilátor fújja le a meleget, a hőátadás tökéletességéről pedig a BlueForst Thermal névre keresztelt hővezető paszta gondoskodik, amely természetesen jár a hűtőhöz.
    A golyóscsapágyas légkeverők 2200-as percenkénti fordulatszámon üzemelnek, zajszintjük pedig 29 dB(A). Processzortámogatás tekintetében igen jó a helyzet: gyakorlatilag bármelyik napjainkban forgalomban lévő CPU-val képes együttműködni a Spire újdonsága. A támogatott központi egységek listáján az Intel LGA-755-ös, LGA-1156-os és LGA 1366-os, valamint az AMD Socket 939-es, AM2-es és AM3-as processzorok vannak jelen.
    A TherMax Eclipse szállítása a következő hónapban, azaz a jövő hét folyamán indulhat meg. A tetszetős újdonság ajánlott végfelhasználói ára egyelőre ismeretlen.






    ipon.hu
  • MaSzKa
    #4596
    ?DDDD
  • Morphin
    #4595
    Ez megnyugtat...valóban az áruk nem kevés,de egész sok használt jó állapotban lévő példány kóricál a neten.
  • Solten
    #4594
    Chieftec anyagbol van, nem vekony lemezbol mint a budget hazikok
  • pxxl
    #4593
    chieftec-ek mindig is a legjobbak voltak. nem váletlenül drágák :)
  • Morphin
    #4592
    Utána néztem a szekrény project-jének...hát gyerekek, ez az arc nem semmi. Ezt az iszonyat tákolást

    Am. hirdetem a házamat.Kicsit nagyobbat szeretnék,Chieftec kisebb torony házaira gondoltam.Használtan próbálok szerezni egyet. Mi a vélemény róluk?
  • Solten
    #4591
    Alcomp VS CM HyperTX2 hűtő gyorsteszt

    12-es venti "rogzitese":





    A "haziko" kulon figyelmet erdemel...
  • pxxl
    #4590
    hmm valóban. én is zet találtam, de nem figyeltem fel a csavarozásra :) na mind1. átalakítót neki
  • Justil
    #4589
    hát kövezz meg, de én csak ezt találtam Scythe-tól:

    Scythe Kaze Maru 140mm Case Fan

    erről meg azt írja, hogy 14centis de 12centis csavarhelyre rögzíthető valójában. namost az nekem nemjó, mert maga a csavarhely a 14 centis...
  • pxxl
    #4588
    általánosan mondtam, hogy (legalább is a 80-120asok) nem nagyon adnak a minőségre. persze van kivétel mindig. lian-li is korrekt. am ha vennék 140est akkro csakis scythe
  • Justil
    #4587
    nem kell, hogy világítós legyen, de nem baj, ha az.
    eddig úgy tudtam, a lian-li a minőségi dolgairól híres...vagy csak házak esetén?
  • pxxl
    #4586
    én inkább ezt venném :)

    Fordulatszám: 1.000 RPM
    Légszállítás: max. 108 m³/h
    Hangerő < 16 dB(A)
    Élettartam: 50.000 Óra
    Csatlakozó: 3-Pin (3-Pin to 4-Pol Molex Adapter)
    4db fehér LED
  • pxxl
    #4585
    az egyik 900-at forog (CF-1409A) a másik 1200-at (CF-1412A)

    lehetőleg minőségi, akkor miért kell neked világítós. nem jellemző a minőség azokra.