4904
hűtés
  • Solten
    #4664




  • MaSzKa
    #4663
  • solo
    #4662
    Ejbarátom, debutavagy:(
  • Morphin
    #4661
    igazi gyökér kocka hülyegyerek...
    a kalapács tiszta véletlenül feküdt a fűben gondolom.
  • Solten
    #4660


  • Solten
    #4659


  • pxxl
    #4658
    tévednek... :D

    da best
  • Solten
    #4657
    Best CPU Cooler Performance AMD Socket AM3 Preview: link

    Mindent ver:

  • Solten
    #4656
    Nem igazan. Nekem is volt ilyen remenytelen 520-as kazan lapom :) Anus volt.
  • destroyer91
    #4655
    Gigabyte M52L-S3 nVidia nForce520LE AM2 - ilyen lap,szóval akkor nem sok az a 60 feletti ugye?:D
  • pxxl
    #4654
    attól függ milyen alaplap. envidia csipszetes lapoknál előfordul 70-80 fok is :)
  • destroyer91
    #4653
    jovan,megvolt:D Viszont hadd kérdezzem meg,hogy mennyi a normális üzemi hőmérséklet alaplapoknál?Mert nekem a windows-ba 45-55 között,játékok közbe pedig gyakran 60 felett van
  • Solten
    #4652
    Hi. De. Kidobod a kukaba (bar term. rad van bizva a vegfelhasznalas) es kicsereled valami ertlemes, markas ventire.
  • destroyer91
    #4651
    hy all,beraktam a gép hátuljába egy 12 centis Sunon márkájú ventillátort,és azóta olyan hangos a gép mint egy tigris tank körülbelül...nem lehet ezzel vmit csinálni?
  • Justil
    #4650
    hát a mostaniakon ígyis-úgyis szeretnék túladni, mert a kingston mégiscsak kingston, semmi több :)
  • KranaZoli #4649
    2 slot-ban is lehet bővíteni rendesen. :D
    Csak ahhoz el kell passzolnod a mostaniakat és nagyobbakban gondolkozni. ;)
  • Solten
    #4648
    Ez a Mugen 2 penge egy kuler... :)
  • Justil
    #4647
    aham, hát majd ha aktuális lesz, hogy bővítek ramot, akkor meglátom, de nem hiszem hogy pár foknál többet veszítenék vele. bár nyáron az a pár fok sem mind1, viszont nyárra lecserélem a házventiket is scythe ventikre amit Solten ajánlott :) lehet azzal is esik pár fokot.
  • KranaZoli #4646
    "de nem vágom, miért ne lenne jó a másik oldalon? csak akkor meg kell forditani a ventit...nem keresztül fogja fújni a levegőt a bordákon, hanem a bordák irányából fogja elszívni. valszeg 1 kicsit rosszabb lesz így hatásfoka, de nem hinném, hogy vészesen..."

    Erre gondoltam.
    Ha nem vészesen ront a hatásfokon, akkor OK.
  • Justil
    #4645
    a ház teteje felé nem jó, ha fújja, mert a ház tetején van egy 24 centis venti ami felülről szívja be a hideget. egyébként sem lehet elforgatni, mert nem szimmetrikus, és a foglalat miatt így kell, hogy álljon.

    a venti alatt nem férnek el a ramok, vagyis most 2 elfér ugye, de a szélső slotba már nem férne. ha a ventit leszedném, akkor férne, jah.

    de nem vágom, miért ne lenne jó a másik oldalon? csak akkor meg kell forditani a ventit...nem keresztül fogja fújni a levegőt a bordákon, hanem a bordák irányából fogja elszívni. valszeg 1 kicsit rosszabb lesz így hatásfoka, de nem hinném, hogy vészesen...
  • KranaZoli #4644
    Én is hasonlóan tettem volna ekkora hűtőnél.
    (csak Nekem nincs mire felkötöznöm. :)

    Szerintem a hűtőt a másik oldalra tenni semmi értelme. A levegő áramlás iránya így jó. Esetleg annyit lehetne, hogy elforgatni a hűtőt, hogy a ház teteje felé fújja a levegőt.

    De lehet úgy sem férnének be a RAM-ok.

    A RAM modulok 1általán nem férnek el a venti alatt?! Úgysem lehet betenni Őket, ha a ventit leszeded?! Ez nem látszik annyira.
  • Justil
    #4643
    csak a ventit még majd át kell tennem a másik oldalára, ha esetleg akarok a másik két DDR3-as slotba is ramot venni, mert így most nem férne be :)
  • Justil
    #4642
    na, végre csináltam képeket, jó sokára sikerült :)




    amint látható, eszközöltem egy kis maszekolást és felkötöttem egy vékony madzaggal az egészet még a gépház felső részére. talán felesleges, és mindenképpen rontja az esztétikai összképet, de én nyugodtabb vagyok így. ugyanis a mazzag nélkül ha 1 ujjammal megemelem a hűtőt, majd elengedem, akkor utána lefele is mozdul 1 kicsit, mielőbb beáll alaphelyzetbe...így meg lefele nem mozog, tehát végülis jobban rögzítve van, és nem fogja húzni magával a deszkát.
    meg aztán, igazából az a lényeg, hogy hűtsön, nem bámulom egész nap a gép belsejét :)
  • KranaZoli #4641

    Így jártam.
  • bertino
    #4640
    asus p5ql-pro
  • pxxl
    #4639
    mer' az asusnak van q-fan-ja
  • KranaZoli #4638
    Milyen lap?!
    Nekem ilyen nincs.
  • pxxl
    #4637
    nincs mit :)
  • bertino
    #4636
    nah, biosban volt egy q-fan control, ott volt 3 opcio a leglassúbbtól a leggyorsabbig, közepesen volt, szoval belőttem silent-re és így már csak 960at pörög 1800as alap helyett.

    szerk.: sőőőt, 720at pörög, nem is 960at.
    el-eltűnik ez alatt everestből az érzékelő, mintha nem is menne a hűtő :D

    kösz a tippet.
  • bertino
    #4635
    speed fan-al most próbáltam előbb már, de nem változtatott rajta semmit :D
    bios-t még meglesem.
  • pxxl
    #4634
    hát ha pwr-es venti (4 eres) akkor lehet SpeedFan-al szabályozni. elvileg...
    de akár bios-ban is lehet szabályozni. elvileg...
  • KranaZoli #4633
    Passz. Szerintem nem lehet.
    Engem ez egyáltalán nem foglalkoztatott, mivel Én hangját nem hallom.
  • bertino
    #4632
    hát korántsem mondható rossznak.




    laikus kérdés következik: lehet ezt a cpu hűtőt valahol szabályozni, hogy hány fordulaton menjen ?

    mert 1800 körül pörög, de kíváncsi lennék 1200 körüli fordulatra, hogy akkor mit produkál, attól függetlenül, hogy látatlanban is egyértelmű mi lesz az eredmény.
  • Holtsáv
    #4631
    fél egykor? az szép. :)
    én is csináltam gyorsba egy képet a hűtőről:
    noctua nh-d14
  • KranaZoli #4630
    Jó lesz az hidd el.
  • Justil
    #4629
    Naja, Scythe cpu hűtéshez akkor már Scythe házhűtés a minimum, mi? :)
  • bertino
    #4628
    ááá, jó lesz ez a alpine 7 pro, posta jövőhétre remélem hozza :)
  • Solten
    #4627
    link
  • Justil
    #4626
    Azt csak a tegnapi szerelgetésnél vettem észre, hogy a háznak valójában ott hátul van 14 és 12 centis ventihez is csavarhely.
    Gondolom akkor bőven elég lenne egy 12 cms is, bár nekem télleg mind1, csak hát abból a választék is bővebb. Csak legyen minőségi, halk, és fújja kifele azt a levegőt rendesen.

    Tehát újfent áll a kérdés, 12 vagy 14 centis méretben milyen házventit ajánlotok?
  • KranaZoli #4625
    Én is tettem 3,6-ra. Azzal is megbirkózik. Hang téren össze nem lehet hasonlítani a kettőt. Gyári tényleg csak arra jó, hogy vmi legyen mellette a dobozban. :D

    Azonban a CM HyperTX 2-es jobb választás ha folyamatos proci tuningról van szó. Az sem annyira vészes. Úgy tudom már van vmi 2. kiadás is belőle.

    Meg AC-MX 2 paszta hozzá aztán egy időre megoldottad.

    (Azért inkább 4 magos procira vásárolnék ilyet. De ha tervezel, akkor érdemes már most jobb hűtőt vásárolni. Eláll, enni nem kér :)