32
  • Yetike
    #32
    Én is láttam egy ilyen transrapid vonatot asszem a Technika Krónikája c. könyvben.

    A sín és a vonat együttesen gyorsítják fel fel a vonatot, mégpedig úgy, hogy a vonat alján és a sínen a pólusok felváltva vannak elhelyezve, és amikor halad, a vonat és a sín pólusai taszítják egymást a következő pólus viszont ellentétes, tehát előre halad, viszont mielött odaérne megfordítják a polusokat, és így elsiklik afelett a következő felé. Kicsit hülyén írtam le, képpel egyszerűbb lenne:)
  • Bonewerkz
    #27
    egyebkent a kinaiak csak akkor lesznek gazdasagi nagyhatalom, ha 1:atomot nyomnak izraelre/vagy 2: legalizaljak a zsido vallast kinaban, igy aztan a toke bearamolhat az orszagba
  • Bonewerkz
    #26
    40-45?!! allat gyors!:)) a tiszaloki villam, az az igazi! debrecen tiszalok masfel ora:))
  • 3P
    #24
    En meg felulok a jo oreg Diesel mozdony altal huzott szerelvenyre es 3,5 ora latt, mar BP-n is vagyok, pedig kozuton is csupan 150 KM a tavolsag. Igy ez elkepeszto 40-45 km/h atlagsebbesseggel repeszt...
    Kinaban mar 10x-esenel tartank, meghogy kina van elmaradva??? Lehet, de akkor mi sajnos sokkal jobban. :(
  • NasaTm
    #23
    Transport Tycon Rulla :)))
  • GregSB
    #22
    azaz, jól mondod, TTDLX :))
  • gz8
    #20
    Ha érdekel valakit a dolog, itt olvashat róla, igaz, hogy angolul...
  • Borg
    #13
    TTDLX:)
  • papabear
    #12
    Már évtizedek óta foglalkoznak a mágneses lebegtetéssel/gyorsítással, úgy látszik a technológia most lett kiforrott/kifizetődő. (Már éppen ideje volt.)
    És pont kínában? Nagyon hamar ők lesznek a vezető gazdasági és politikai hatalom a Földön, az usa meg európa mehet kérni és jelenteni hozzájuk...
  • Dzsini
    #8
    nem csak az építés költsége... az egész technológia, a tesztek, a járművek....
  • corleone
    #5
    Szivesen letesztlném :o)
  • Dzsini
    #4
    le van az árnyékolva :)) ekkora mágnesek a fogtömést kiszedik belőled ha közvetlen megkapod :))))
  • Lion
    #3
    ez a nem egyszerü...
  • braindance
    #2
    Na, ezen vidd a reptérről az üzleti negyedbe a floppyd... :)
  • Dzsini
    #1
    rulez :) de én úgy tudtam, hogy kis távolságon Japánban már működik egy ideje MagLev... valamelyik repülőtér és a város között... (vagy az monorail? )