13557
  • Hay
    #13557
    Hm, nem találtam olyan lehetőséget, ahol megadhatnék kódot. Az más tészta, hogy most szembesültem a ténnyel, miszerint az Origin nem támogatja a magyar nyelvet :-)
  • Hay
    #13556
    Szia! S ott yó lesz a megvásárolt példányom kódja?
  • Plata
    #13555
    Szedd le Originről,az megy.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.10.17. 19:46:35
  • Hay
    #13554
    Hi!
    64 bites Win 7 Ultimate sehogy sem indul a (z eredeti) Simcity 4.
    Már elolvastam egy rahedli fórumot, de egyik sem segített. Valaki tud valami megoldást?
    "C:\Program Files\Maxis\SimCity 4 Deluxe\Apps\SimCity 4.exe" -CPUCount:1 pl. ez sem megy... végigpróbáltam az összes kompatibilitási módot, meg a futtatás rendszergazdaként, semmi.
    Utoljára szerkesztette: Hay, 2016.10.17. 19:24:51
  • Abrams124
    #13553
    Na ja :D
  • Hay
    #13552
    De :-) Az ünnepek alatt tettem fel újra :-) (Igaz, sok időm nincs játszani...)
  • Abrams124
    #13551
    Senki se játszik már a sim city 4-el?:D
  • Abrams124
    #13550
    Ja és van hozzá egy pdf manual is ami tud segíteni szintén
  • Abrams124
    #13549
    Esetleg ha majd belevágnál akkor nem mindent muszály installálnod egyszerre.próbálgathatod hogy mi tetszik neked és mi nem.nem muszály rögtön az rhw-vel kezdeni de ha abba belevágsz akkor nézz róla tutorialt.(Pl a csatornákon amin említettem ott nyomon tudod követni hogy mit csinálnak.először érdemes az rhw 4-el illetve 2-vel kezdeni
  • molnibalage83
    #13548
    Ezért nem akarom erőltetni. Elvagyok én ezzel is egyelőre.
  • Abrams124
    #13547
    Tudod az UDriveIt mode.Egyébként a NAM TSCT-ben be lehet állítani az útkapacitást a simára(amilyen az alapjátékban)low-ra medium-ra high-ra ultrára és ezt még meg lehet spékelni szorzóval is.De nekem elhiheted a NAM nem egy könnyű mód
  • molnibalage83
    #13546
    Mi az az udit?
  • molnibalage83
    #13545
    Asszem anno feltettem ezt. Irreálisan könnyűvé varázsolta a dolgokat, mert a sima út kapacitása is hatalmas volt. Nem célom pro-nak lenni, csak valamiért nagyon késztetést éreztem, hogy akkor még egyszer elővegyem. Nem célom a több milliós metropolis a legnagobb zónában és belakni az összes zónát. Kb. addig akartam eljutni, hogy a legnagyobb régiót belakni és a környező zónákat. Ehhez sanszosan elég az alap minden kiforratlansága esetére. A NAM n+1 elemét anno inkább zavarónak találtam, mert semmi szükség nem volt rá. (Anno 30k-s városig, ha elmentem..)
  • Abrams124
    #13544
    UI.Aki ért angolul annak ajánlom ezeket a csatornákat:Mandelsoft,Haljackey,Strictoaster,CasperVG
    Nyugodtan nézzétek meg a CJ azaz city journaljaimat simtropolison és hogy ha láttok valami olyat amit nem tudjátok hogy kell megépíteni szóljatok
    Link:
    Tokod County
  • Abrams124
    #13543
    Na gyerekek,látom ide már nagyon segítség kell.Először is a sim city 4 magában több hibát is tartalmaz.de.ezek orvosolhatóak.a NAM nevezetű pluginnal új szállítási eszközöket használhatsz.PL.az MHW(Maxis highway)az alap autópálya az egy kalap szar nem lehet benne udit csinálni.
    De.a NAM-on belül van az RHW mód ami annyit tesz hogy Real Highway(Régebben Rural Highway)van benne 2 és 3 sávos autóút,4,6,7,8,10 sávos autópálya.Emellett lehet vele Multi rhw-t csinálni ami abból áll hogy több starter piece-t rakunk le egymás mellé így tudunk akár 14-16 vagy 20 sávos autópályát csinálni.Emellett az rhw autópályáknak két verziója van:S és C.az S a separable ami annyit jelent hogy Nem muszály egymás mellett haladniuk hanem elválhatnak.a C pedig a Combined ami annyit tesz hogy mindig egymás mellett megy a két oldal és nem lehet őket szétválasztani.(ebben az a jó hogy a közepén van egy(vagy kettő attól függ mit választasz a nam telepítőben)egy ún median azaz középső elválasztó,én így mondanám.
    Namármost ez az rhw pluginocska egy nagyon bonyolult szerkezet ami több RUL fájlra épül ezért nagyon nehéz profi szintre kerülni vele.Én már legalább 5 éve használom és most lettem csak igazán hozzászokva.De ha ez a segítség nem volt elég akkor annak aki tud angolul az a Simtropolison bárhol segítséget kérhet akár tőlem is angolul,magyarul,fentvagyok a chatben.(Hogy elérhesd az élő chatet simtropolison regisztrálnod kell aztán rákattintani a chat-ra.Bár ez még csak a Nam pluginnak a 30 százaléka se mert nagyon sok mindent tartalmaz.
    Egyébként evvel az rhw móddal frankón meg lehet oldani a traffic gondjaidat.
    De kezdőként még inkább csak az rhw 2-vel és a 4-el foglalkozz és ne nagyon próbálj rögtön nehéz ún. interchange és junctionokat építeni mint például egy Stack interchange vagy Windmill vagy
    Esetleg még ott van a MHO azaz Maxis Highway Override ami az alap autópályából RHW 4-et csinál(nem lehet szétválasztani).
    A zónákról/Growable épületekről annyit hogy minden igényeiket elégítsd ki és ne legyen magas az adó.
    Ennyi lenne további szép napot
  • molnibalage83
    #13542
    A nehézségi szint a kezdőtőkén túl befolyásol valamit? Mert a játék egyébként röhejesen könnyű. 90% feletti major rating van időtlen idők óta és alacsony adók mellett is havi 3-4k plusz úgy, hogy mindenhol király lefedettségű oktatás, rendőrség és tűzoltóság van. A traffic a legnagyobb gond...
  • molnibalage83
    #13541
    Deluxe változat van meg az tartalmazza a RH-t. Pár éve vettem meg valami nevetséges áron, 1-2 ezer Ft volt. Nem hagyhattam ki.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.06.29. 19:31:42
  • Zero001
    #13540
    A metró az vasút a föld alatt... :P

    Az a gond, hogy már nagyon régen játszottam vele, és legutóbb "csalással". A Rush Hour kiegben felajánl a játék mindenféle küldetéseket, amik relatíve hihetetlen mennyiségű pénzt hoznak. Ezért építettem a játék elején a térkép sarkában egy apró városkát ahol van mindenféle hülyeség, ami a küldetéseket adja, pl kórház, rendőrség, tűzoltóság, kis reptér, anyámkínja, és a játék első néhány évét a küldetésekből tőkésítéssel kezdtem.
    Aztán a "végtelen" pénzből építettem egy nagyvárost.

    Egyébként az rémlik, hogy jó körülményeket kell teremteni a lakóknak először (kis szennyezés, jó közbiztonság, egészségügy, oktatás, ilyesmi), akkor elkezdenek betelepülni. Ha már itt vannak, akkor kell nekik munka, először ipar, aztán ha már nagy a város és van kapcsolata kifelé (kikötő, reptér), akkor kereskedelem. Úgy rémlik, soha nem volt gond azzal, hogy nem akartak beköltözni, mindig csak annyi volt a probléma hogy túl lassan jött a pénz és sokat kellett malmozni, nem tudtam olyan ütemben terjeszkedni, ahogy szerettem volna. Ezért álltam neki harmadszorra "csalással".
  • Zero001
    #13539
    Ez fasz Sims1 megoldás, ott is simán elvan a szomszéd akkor is, ha a telkén csak egy kockányi fal van egy telefonnal. És igen, ott is izomból lehet vele csalni.
  • Zero001
    #13538
    Zónák közt nem tudom. Nekem használtak metrót, buszt, amikor játszottam, zónán belül. Rush Hourban le lehetett kérdezni hogy adott útkockán ki megy át délelőtt vagy este, szépen felrajzolta az útra az autókat, buszokat.
  • Zero001
    #13537
    Na eddig soha nem jutottam SC4-gyel, mert tört verzióm volt, és háromszor játszotta azt el velem, hogy több tucat órás állásomat nullázott le. Egyik nap még népes nagyváros, másnap zöld placc, még a terep is törölve.
    Mivel nincs hagyományos savegame, így az effektív game overt is jelentett egyben.
    Tehát a több szektorig soha nem jutottam, mindig az első, legnagyobb városrészben tevékenykedtem.
  • Zero001
    #13536
    Nem tudom, nagyon keveset láttam még a CS-ből. Első blikkre teljesen régi SimCitynek tűnt az RCI igényeivel meg a legeslegeleje játékmenettel. Majd ha valami nagyon nem tetszik, biztosan jövök, és elsírom bánatom...
  • molnibalage83
    #13535
    Na, csak sikerült átlendülni... A program ugyanis faszán félrevezető. Eddig csak akkor zónáztam, ha előre látszott, hogy nagy épület lehet. Poénből csak elkezdem kihúzni a dense mindenhova lakóélületből mikor 1x2-es cellákat mutatott. Aztán jöttek a toronyházak.... Egyből lett 90k-ról 110k tája a lakosság és helyrebillent minden. Persze előtte a fél város leromboltam, hogy sugárutakkal lefedjek mindent. Most meg hirtelen ott tartok, hogy már autópálya kell...

    Azt viszont nem vágom, hogy a vasút mire jó. Amíg van út, a simek tojnak rá, de az ipar sem akarta használni. Számomra egy egyelőre homályzóna... Nektek sikerült vasút nélküli milliós nagyvárost összehozni? Vagy egyből metróval kezdtek?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.06.29. 15:27:15
  • molnibalage83
    #13534
    Te mennyire voltál pro a 4-ben? Egyszerűen nem értem. Minden azt szajkózza, hogy az RCI igény közösen van kezelve. Már elnézést, de a játék ordasul nem ezt csinálja. A legnagyobb zónában munkanélküliség van, de baszik felmenni pozitívba akármelyik mutató. Átmegyek egy kis zónába, ahol néhány száz lakos van, 80% mezőgazd és egy év eltöltése után kilő minden mutató az égbe... Átmegyek egy másik zónába, ami szintén kicsi, csak ipar van. 1 év után picit elindul lefele.

    Ez megy így mi akar lenni...? De tényleg...
  • molnibalage83
    #13533
    Na, 90k-s lakosságnál megakadtam. Volt már 94 és esett le 79-re ugyanazon városméretnél. Azt írja ki egyes nagy házaknál, hogy túl hosszú az ingázási idő. Építek én vasutat és új régióba ipart, de nem segít. Az külön vicc, hogy az ipari igény NEGATÍV a residental meg nagy POZITÍV, mikor a baj az, hogy nincs közel elég munkahely. Commercial még úgy ahogy épül, de az kevés meg a Hi-tech ipar is. Leromboltam pár üresen álló épületet, de a helyzet nem javult.

    Vasúttal is próbálkozok, nem is használják. A busz hálózat elég jó, az összes utazó kb. 1/3-a azt használja.
  • molnibalage83
    #13532
    Azt nem értem, hogy elég egy város költségvetését balanszban tartani, a "fővárosét". A többi senkit sem érdekel. Nem kell oda semmi, mert ha szolgáltatja az ipart és ami kell, akkor zónák épülésén kívül ott áll az idő...

    Most akkor vagy én vagyok hülye, vagy ennyire nem gondolták végig...? Tök értelmetlen így az egész szerintem, hiszen ez gyakorlatilag csalás. A többi zóna, ahol áll az idő képes betömni így a financiális hiányt, mert nem kell foglalkozni egyes dolgokkal...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.06.27. 15:23:38
  • molnibalage83
    #13531
    Nem mondanám, hogy teljesen értem a rendszert, de működik. A nagy zónában van egy HT ipart és minden szennyző más zónában van. A közlekedési rendszert nem vágom teljesen, hogy az avenura-re hogyan engedi meg az egyirányú utcák bekötését. A tömegközlekedést nem nem használja senki sem... (buszok)

    Vonattal mekkora város felett éri meg szőrözni? Egyáltalán zóná között személy vagy teherszállításra kell?
  • molnibalage83
    #13530
    A különböző zónák közötti kapcsolat hogyan működik? Nem értem. Ha elkezdek egy új zónát, ott az idő nincs szinkronban a másikkal...
  • molnibalage83
    #13529
    Tehát ne nyergeljek vissza erre? Én úgy hallottam, hogy a CS-ben nagyon kevés fajta épület van. A másik., hogy nincs éjszaka...
  • Zero001
    #13528
    A kiegészítőjében volt ez, Rush Hour-nak hívják.

    Én hétfőn néztem meg pont a Cities Skylines-t, és egészen pozitív benyomásaim voltak róla. Elsőre blikkre megalapozottnak tűnik amivel reklámozzák, hogy "amilyennek az új Simcitynek kellett volna lennie".
  • molnibalage83
    #13527
    Aki elővenné, annak milyen MOD-ot ajánlasz játékmenet szempontjából? Emlékeim szerint a játék közlekedési modellezése borzalmas és ezt átszabta valami. Anno feltettem, de már nem emlékszem, hogy mi volt az.
  • Abrams124
    #13526
    Töltsd le a NAM-ot abban van körforgalom.a simtropolison csomó plugint tudsz találni
  • Vaktermesz
    #13525
    És miket ajánlasz? már van két 7000 fős városom, és szeretném ha kicsit szebben nézne ki, meg mondjuk a körforgalomnak örülnék pár helyen.
  • Abrams124
    #13524
    Szia!Nincs olyan pack mert az a szerződési jogok szerint illegális.Hidd el megéri letöltögetni a módokat én már vagy 7 hónapja gyűjtöm őket
  • Vaktermesz
    #13523
    Sziasztok, gondoltam újra előveszem a játékot. A banner alatt egyik link se működik, mi történt? Főleg a kezdőknek szóló leírás és a magyarítás érdekelne. Illetve van egy olyan kérdésem, hogy van e olyan pack amiben vannak jó modok amitől szebb a város és nem kell mindent egyesével letöltögetni?
  • Abrams124
    #13522
    Aki tud angolul az megnézheti nyugodtan a simtropolison a City journal-aimat

    Ring of fire/abrams124
    Utoljára szerkesztette: Abrams124, 2015.02.28. 13:44:47
  • Abrams124
    #13521
    Na megjött a futár a sim city 4-el feltelepítettem végre tökéletesen működik!
  • Plata
    #13520
    Nagyon klassz ez a csatorna a városban.
  • Abrams124
    #13519
    Egyekbent meg van a megoldás a grafika hibára amitől zöld/kék/fekete lesz egyes épületek része.Mivel eddig letöltött verziót használtam,de most megrendeltem interneten,úgyhogy szerintem ez megoldja a problémát
  • Abrams124
    #13518


    Na,Milyen?:D