131
PHP - Avagy minden ami PHP!
  • meril
    #91
    Aki ért a PHP-hoz és segítene is az vegyen fel MSN-re! [email protected] !!!
    Elöre is köszönöm!
  • meril
    #90
    Aki ért a PHP-hoz és segítene is az vegyen fel MSN-re! [email protected] !!!
    Elöre is köszönöm!
  • dvidka
    #89
    oks! köszi!
  • Zsoldos
    #88
    if ( stripos($stringed, '<')!==false )
    {
    print 'Hiba, van < karakter a szovegedben';
    }

    de ha csak azert akarod ezt, hogy ne irhassanak html kodot, eleg ha $stringed=strip_tags($stringed) -et hasznalsz.
  • dvidka
    #87
    nekem egy olyan php kódra lenne szükségem, ami megvizsgálja hogy található-e egy szövegben pl: < karakter, ha igen akkor kapjon hibaüzenetet a felhasználó.
  • Dj Faustus #86
    "hogyan tudom ezt a safe mode-ot kikapcsolni a freeweben belül"
    Sehogy. A szerver beállítóállományaihoz (ez esetben a php.ini) nem férhetsz hozzá.

    Valószínűsítem ez egy CMS (tartalomkezelő rendszer: Mambo, Joomla, e107, Drupal, PHP-Nuke). A safe mode bekapcsolt állapota legfeljebb a konfigurációs állományt (általában config.php vagy valami hasonló) sajátkezű átírását vonja maga után.

    Esetleg nézz másik tárhely után (Ultraweb, Extra)...
  • Laox
    #85
    Sziasztok!

    Egy program segítségével próbálom konfigurálni a készülő oldalamat, és a következő problémám akadt (ezt írja ki)

    PHP Configuration
    safe_mode : On

    * 'safe_mode' need to be Off. Please request your server administrator to modify the configurations for you.

    A freeweb-re töltöttem fel a cuccost. Nagyon megköszönném, ha valaki megírná, hogy hogyan tudom ezt a safe mode-ot kikapcsolni a freeweben belül. Előre is köszönöm, sziasztok!
  • dvidka
    #84
    ok, megvan
  • dvidka
    #83
    köszi
    és ezt ugye akkor a login.php-be kell írni, nem?
  • Dj Faustus #82
    PHP esetén:
    header("Location: index.php");
  • dvidka
    #81
    azt hogy lehet megoldani, hogy amikor bejelentkezik valaki, akkor egyből átugorjon az ablak a login.php-ről az index.php-re?
    itt az oldal
  • apocalypse0
    #80
    az nem phpscript simán javascript
    De most nemtom melyik
  • dvidka
    #79
    hogy kell mysql táblát csinálni az uw-nál???
  • vafeN
    #78
    Aki tudja azt a php scriptet, amelyik olyat csinál, hogy a honlapon lévő képet nem engedi lementeni. Magyarul eltünteni azt a 4 icont a bal felső sarokból ha rá megy a képre. Akkor az írja már le pls. Nagyon fontos lenne
  • Kovsebi
    #77
    Új könyvek ólcsóé :)
  • Vorpal
    #76
    "Szerintem aki érta php-hez annak lófasz, de nekem sajna ez magas" -- Már majdnem irtam egy pü. t amikor rájöttem, hogy ez rohadt bunkó volt...

    Mégegyszer : akinek ez magas, az fizessen meg valakit , akinek nem. Egyszer kell csak, alkalmi munka, és közben átgondolja az ember, hogy nem é akar inkább más dolgokba belefogni, amikhez ért...
  • SZilaJMaGGoT
    #75
    Aki szeret php-zni, és van ideje meg kedve, az segíthetne nekem összedobni egy LDU skint... Akir segítene az köldjön pü-t! Szerintem aki érta php-hez annak lófasz, de nekem sajna ez magas, és hátha közbe én is tanulnék valamit...
  • Dj Faustus #74
    readdir függvény
    <?php
    if ($k_azon = opendir('/utvonal/az/allomanyokhoz')) {
    echo "Könyvtárazonosító: $k_azon\n";
    echo "Állományok:\n";
    while (false !== ($fajl = readdir($k_azon))) {
    echo "$fajl\n";
    }
    closedir($k_azon);
    }
    ?>
  • apocalypse0
    #73
    Hello!
    VAn egy kis gondom.
    Egy mappát szeretnék kilistázni, és azt szeretném megoldani, hogy mappanevenként változó legyen a link.
    Kérlek segítsetek!
  • ILLNeo
    #72
    Kellemes ünnepeket és boldog új évet mindenkinek!
  • Porker
    #71
    Hali.PHP Nuke-ra szeretnék Coppermine modult, és http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=89658 innen töltöm le a fájlokat, de egyik verzió sem jó hozzá.PHP NUke 7.x-et használok.Hogy lehetne, melyik verziót telepítsem?
  • Vorpal
    #70
    illneo...szuper cég lehet ahová egy angolul nem értő php programozót vesznek fel..gondolom az első dolog lesz akkor a phpt leforditani...

    ha($g >=1) {
    nyomtaski( kisbetu(LOL));
    }
  • Vorpal
    #69
    Balu ez eddig azt jelenti, hogy a $result változó nem megfelelő MYSQL parancsot kapott vagy nem megvelelő connection identifiert de annál tovább nem mehet a dolog.Ha nem te irtad a programot ami valószinü akkor a gond az lehet, hogy az akármilyen konfigban nem jól adtad meg a mysqlhez való kapcsolódáshoz szükséges adatokat tehát a dbase nevét illetve jelszavakat.Nagy progiknál ezt külön fileba szokták tenni.Egyébóhalysóhaly szivesen segitek.
  • Balumann
    #68
    neked mi van a 48. és a 84. sorban?
    Én ahol találtam a leírást, az egész kódokkal együtt, úgy ahogy van bemásoltam, megcsináltam amit írt, de nem jó. Azt most veszem észre hogy a Név: meg email meg üzene: akatt is van egy hiba

    mysql_close(): no MySQL-Link resource supplied in /www-users/b/a/baluman/php/shoutbox.php on line 84

    Kezdem feladni
  • gabber_saviola
    #67
    ugyan ezt az üzifalat használom asszem
  • Balumann
    #66
    www.baluman.dox.hu az oldalam
  • Balumann
    #65
    Kis segítség kéne! Az oldalamra szeretnék üzenőfalat készíteni!
    MySQL -en létrehoztam egy táblát, és bemásoltam a kódokat amik kellenek. Van egy connect.php és egy shoutbox.php, megcsinálva, és feltettem a tárhelyemre. (részletesebben nem írom le)
    Az oldalamon megjelenik az üzene: , meg név: , meg emailcím, de ahol az üzeneteknek kéne lenni ott egy hiba van:

    Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /www-users/b/a/baluman/php/shoutbox.php on line 48

    A shoutbox.php 48. sorába ez van:
    while( $c = mysql_fetch_array ( $result ))

    Mi lehet a hiba, plz help!
  • ILLNeo
    #64
    Szevasztok Srácok!

    Kezdő PHP és MySQL programozó lettem a munkahelyem kérelmére és szeretnék töletek kérdezni pár dolgot....
    Flash interface-re szeretnék egy konkrét adatbázist létrehozni, és a szerkezeti struktúra tervrajza meg van, ami abból áll, hogy a Flash kezeli a xml-t, az xml kezeli a php-t, és a php kezeli a MySQL- és már megtaláltam a macromedia honlapján egy jó 30 oldalnyi dokumentációt, de az angol, tehát ha meg tudna engem valaki áldani néhány jó tanácssal az nagyon szépen megköszönném...


    Előre is köszönöm
  • gabber_saviola
    #63
    hi all!

    vmi Php képnézőt akarok egy oldalra , vki mond egy jót? köfi
  • akyyy
    #62
    ki tud egy 128 bites kódvisszafejtőt írni?
  • Zacsy
    #61
    Hogy kell phpbb-és fórumot csinálni? HELP
  • Sarki Róka
    #60
    szevasztok hey

    tudnátok segíteni?
    php-vel szeretnék e-mailt küldeni, de képmelléklettel, akár kettővel is
    hogy csináljam?
    [email protected]
  • akyyy
    #59
    átt tettem ide, mert UW-nél nem lehet módosítani attrubútomokat!
  • akyyy
    #58
    hy. kéne eg ykis help.

    van ugye ez bár.

    és szeretném, ha működne, csa nemtom mi lehet a gond, ha valaki segíteni , az jó lene.
  • npeter
    #57
    Sziasztok!
    Lenne két kérdésem:
    1.mért van az, hogy amikor megadom a böngészőben pl http://localhost/valami.php akkor nem megy az oldal.Nem a saját gépemen hanem más gépen ahol szintén van php mysql apache.viszont ha beitom az IP-t a localhost helyett, akkor megy az oldal.DE az adatbázishoz nem tud kapcsolódni, mert mindig vmi "localhost"-os hibára hivatkozik
    A második kérdés még nem esedékes (talán meg tudom oldani)
    Ha vki tud segíteni előre is megköszönöm.
    Üdv,npeter
  • szacsi
    #56
    tudtok egy mail küldőhöz tutort. olyankellene, ami egy styleból szedi a cuccokat. tehát egy mail küldő, ami egy előre megadott stílust használ fel és egy html fájlba rakja a mailt...zsal..ha nem értitek, akkor szójjatok
    htx
  • RelakSfromhome
    #55
    már yó :)
  • RelakS
    #54
    Senkinek semmi 5lete? :(
  • RelakSfromhome
    #53
    No, senki?!?
  • RelakSfromhome
    #52
    Jé, megy az első :)