1239
Vízhűtéshez segitség
  • Gabesz amd64
    #318
    nem én nem tudok ilyet egy ismerős ismerőse csinálta
  • Narancs
    #317
    wazz, blokkokat te csináltad?
  • Gabesz amd64
    #316
    Na lefényképeztem az alkatrészeket!itt vannak:

    Blokk:







    ez egy víztartály csak még tetőt kell ráerőszakolnom valahogy hogy ne párologjon belőle a víz:





    ezzel jól megszenvedtem míg "tartály" lett belőle!



    És ime a Barkas radijátor:







    Nahát ez lenne eddig meg,holnap veszek bilincseket és már csak egy pumpa kell..
    Ezzel lesz még egy kis munkám
    azt majd még rakok fel képet ha már valahogy áll a rendszer...
    De ez még odébb lesz

    Várom a hozzászólásokat hogy mi milyen és mért...
    Tudom a barkas radiátor szine az űtös!de majd valamit kiagyalok!esetleg befújom feketére vagy nemtom lemaratom róla zöldsznit..
    De nekem így is megfelel az a lényeg hogy jól hűtsön..
    Akkor várom a hozzzászolásokat
  • Gabesz amd64
    #315
    Készülöben van a vízhűtésem!hamarosan rakok fel képeket..
  • Gabesz amd64
    #314
    olcsón és rokontól!
  • Anee
    #313
    és mennyibe is volt?kitől vetted?
  • Gabesz amd64
    #312
    blookot=blokkot!
  • Gabesz amd64
    #311
    Hát valami házi/suffni blookot vettem! a belső átmérője az kb:8mm körül van de nem vagyok benne biztos!

    Majd lemérem ha hazaérek!
  • Anee
    #310
    milyet vettél?ordasi?zalman?
  • Gabesz amd64
    #309
    Már csak egy pumpát és csővet kell szereznem!
  • Gabesz amd64
    #308
    Na megszereztem fűtőradiátort(amit már az enyémnek tituláltam!) meg blokkot és szorító bilincseket! olcson!
  • Anee
    #307
    2.5-3-3-5-1T
  • Gabesz amd64
    #306
    De nekem ez a radiátor legalább 40 cm széles!Ez lehet valami régebbi típusból való!
  • Zetorg
    #305
    most nézem milyen ramod van...
    520mhz körül milyen időzítést tud?
  • Anee
    #304
    A csapot le lehet szerelni, szal használd azt!
    Egy olyan csonkot meg lehet keleti autósboltba kapni -már ha egyre gondolunk-
  • Zetorg
    #303
    lada radi rulz!
    nekem is az van, kettő.
    lefújtam az oldalait metálkékre és tök jó lett :)
  • Gabesz amd64
    #302
    jaja nekem is van egy plusz lada fűtőradim de az a csapnál lukas sajna!És egyszer álltam azt kitakarítani fekete darabok hullotak ki nekem is belőle!
  • Anee
    #301
    alkoholt amellett hogy pumpának se százas elég sok embernél bebarnította a rezes rendszerben a vizet--->valamivel reakcióba lépett....
    Fagyálló ezzel ellenben kira, semleges, nem reagens és még szép kék vagy zöld vagy sárga:D

    Lada radin csak réz van, egy csepp műanyag sincs rajta:DMég a csap is rézből volt:)
  • Gabesz amd64
    #300
    oksa kösz ismét az infót de szerintem ezekre azaz a tisztításra nem lesz szűkségem!!
  • CoolStuff
    #299
    jaja!
  • CoolStuff
    #298
    Hát nem tom, a gyakran használt radik, mint pl a skoda, a trabi radiknak mind műanyag az elejé és a hátulja... hátul volt nekem egy 3. csonk és azt minden leírás szerint bekell olvasztani, szal abba semmiképpen nem szabad sósavat önteni...
    Egyébként a legtöbb vízhűtéses oldalon azt írják, hogy még nagyon alkoholos cuccot se használjunk, mert a pumpát szanaszéllyel bassza, meg az összes tömítést!

    Full réz radinál kira akkor!:)
  • Anee
    #297
    hát akkor maradj egy ideig a mosogatószer+víz kombónál, az is elég sokmindent ki fog hozni...
    Jaaah, az ecet az nem támadja az alut így azzal bátran marathatod a radid belsejét...hagyj neki jó hosszú reakcióidőt -vagy elpocsékolsz sok ecetet
  • Gabesz amd64
    #296
    Alunak nézki!vagy nemtom de nem réz

    A kémiát mindig is utáltam!és utálom is!
    Akkor hidrogén mert az volt a terminátor kettőben is amikor a tartályból kifolyt a lötyi!áhh nem is érdekel!minusz minusz legyen azt kész!
  • Anee
    #295
    hmm, úgy látom kémia órán az oldatok tanulásánál akkor nem figyeltél:D
    Igen egy idő után elegyedik a hűtőfolyadék a fagyállóval...szép szine lesz, de az áramlást emiatt még nem fogod tudni:)
    Ha alu a radi akkor sósavat hanyagold ha réz akkor egy picit higítva adhatod neki...
  • Gabesz amd64
    #294
    Esetleg Tequila megteszi!!
  • Gabesz amd64
    #293
    Áccsi az én radim nem műanyagból vannak a radiátorok rajt!hanem frankón fémből van.Vagy nem erre céloztál?
  • Gabesz amd64
    #292
    És ez az arány akkor jó?
  • Gabesz amd64
    #291
    Vannak elég szép árak a vizhűtés.com-on!
  • Gabesz amd64
    #290
    jaja ez kérdés!
  • Anee
    #289
    nem érted...a sósavat beletöltöttem a radiba....ált 3 órát utánna pedig kiötntöttem s vagy 20-25ször vízzel átmostam s kiráztam a szart belőle...mikor már tisztának tűnt akkor újra sósav, s újra vizes koszkiszedés, amit a sósav leoldott.....a radiba 3 deci cucc fér kb így majd 10 savazásra elég volt.....

    Műanyag belsős radi????A szovjetunióban műanyag belsős radi.....látom nem láttál se barkas se lada se zsuk radit...tiszta réz semmi más...és kémiaórán bizonyára tanultad hogy a gyenge sósav NEM lép reakcióba a rézzel így annak baja se lesz...


    Amúgy kerikgettem benne én is mosogatószeres cuccot az is szedett ki valami koszt+legalább a pumpának se lett baja.:D
  • CoolStuff
    #288
    Nehogy sósavazz!!!
    Még erősebb alkohol is kikezdi a műanyag belsős radikat...
    Egy radi belül nem olajos általában, csak forró mosogatószeres vízbe áztasd be és néha blugyogtasd ki belőle a cuccost!
  • CoolStuff
    #287
    sósav tönkrebassza a pumpa forgórészét, meg a tömítéseket...Vagy a 3l annyira elenyészett?:)
  • CoolStuff
    #286

    folyadék: 20-25% fagyálló, 75-80% deszt. víz.
  • CoolStuff
    #285
    UV reagens lötyi van, az nem csapódik ki... hunfrosték azt is tudnak!
  • Anee
    #284
    ez kérdés akart lenni?:)
  • Gabesz amd64
    #283
    és ha valamiféle szinezőfolyadékot burálok a rendszerbe!vagy az egy idő után elegyedik és olyan szine lesz az egész víznek mint amilyen színű folyadékot öntöttem bele!
  • Anee
    #282
    hőfokokból lehet tudni...amúgy a warbitartályba pont annyi víz van hogy icipici csobogást lehessen hallani ha megy a víz, így áramlásjelző se kell
  • Gabesz amd64
    #281
    jaja!
    De honnan tudod azt hogy majd kering a víz a rendszerben?
  • Anee
    #280
    nem tom szerintem olaj keringett benne nem is víz....ritkakoszos volt:(
    úgyhogy szenvedj vele míg télleg tiszta nem lesz....közben gondolj arra hogy ez fokokat jelent:P
  • Gabesz amd64
    #279
    Az igen!mi a trágya rohadt bele?nekem is megkéne csinálni majd lehet ezt a sósavas témát!