1239
Vízhűtéshez segitség
  • Anee
    #278
    ioncserélt is megteszi
    mellé egy kis fagyálló és már alga se lesz
    gané meg csak a radin múlik...nekem is egy napom volt míg teljesen tiszta lett+3l sósav....újpercnyi szarok jöttek ki belőle

    De mivel keringettem is benne a savat így tiszta mostmár
  • Gabesz amd64
    #277
    oksa akkor nincs ragasztás!Van akváriumom de egy kisebb fajta vizszűröm már behalt...gondolom a ganyétól
    Jó tudom ez nem tartozik ide!igaz a rendszerben nem lesz ganyé!

    Ioncserélt víz jó a rendszerbe vagy desztilált víz?
  • Anee
    #276
    csövek a blokkhoz csatlakoznak:
    a -gyorscsati -Hunfrost blokkon ez van szerintem naon klafa megoldás
    b -bilincs: ez a standard...e mellett se jön ki a víz..
    ragasztónak nincs helye szerintem vízhűtésben
    pumpának évekig kell bírnia -ha akvarisztikait veszel/hydor pl/...de a többi is évekre van tervezve szerintem

    a kedved a vizhutes.com ÁRAITÓL menne el...de lesd meg mi mennyi:D
  • Gabesz amd64
    #275
    Nem olyan ragasztást!hanem a csőveket a blokkokhoz!Mert én már láttam olyat!Kössz a válaszokat de ez még a jővő kérdése!pumpa az meddig bírja?

    Mitől vennétek el a kedvem?
  • Anee
    #274
    nameg így elég kellemesen le tud hűlni a rendszer kikapcsolás után...mondhatni egyenletesen lehül szobahőmérsékletre..
  • Anee
    #273
    be van dugva a konektorba s onnan nem szedem ki...minek...ezeket a pumpákat nem egy évre tervezték hogy szarozzak velük
  • CoolStuff
    #272
    Mivel kapcsolod?
  • CoolStuff
    #271
    Nekem alapból halk volt, de ezexerint még halkulni fog!:D
    Éjjal-nappal nyomatod?
  • Anee
    #270
    jah 2 nap után ált be azóta is ilyen:D
    Más meg gondolom kapcsolja kibe szerencsétlen pumpát
  • CoolStuff
    #269
    Az Istenbrutál jóak!;)
  • Anee
    #268
    hát jah én is csak vakarom a fejemet mikor másik urban legendeket zengenek a hangjárólNállam saccra kb 5-7db hangja van maxx
  • CoolStuff
    #267
    Hát az L20 se hangos!:)
  • CoolStuff
    #266
    Hú télleg samprassék tudnak póstázni...
    Akkor az faxa!
  • Anee
    #265
    inkább ne is említsük őket mert szegénynek az árak láttán elmegy a kedve a wízhűtéstől:D
    Orbanoék is feladják postára a cuccot/blokk,cső ha kell,pumpa ha kell/ illetve Router is feladja/pumpa/
    És még spóroltunk is:D
  • Anee
    #264
    www.hunfrost.hu itt blokkot és csövet érdemes csak venni...
    Ragasztás???????????????????????????????Megbolondultál? Mi a pénisznek? Még ergy bilincs sincs a rendszeremen mégse csöpög sehol...

    Forrasztás: maxx a radi csonkjai leszűkítésekor kell számolni bárr ott sem forrasztani kell hanem, hozzáheggeszteni/olvasztani
    Jó minőségű vízhűtés szvsz 25-30ből bővenb kijön, de attól is függ mit akarsz vele hűteni....ez az ár kb a vga+nb+cpu hűtést takarja
    pumpa: Keresd meg Routert PH! fórumon egy elég klafa 12V-os pumpája van 4500-ért...lehet hogy gyengébb mint a L20 de halkabb is +12V os tehát a géppel együtt kapcsolódik be nem kell más módszert keresni hogy kapcsold be -nállam nonstop jár mondjuk:D
    Csöveket OBi ill autósboltba lehet venni, nekem pirosmániám van csak ezért vettem Innovatek csövet:)
  • CoolStuff
    #263
    Tudsz rendelni is cuccokat, de az drága...
    vizhutes.com pl olyan...
  • Gabesz amd64
    #262
    és most én azért menjek föl pöstre hogy egy pumpát meg néhány csővet vegyek?inkább még átgondolom hogy mi legyen!Azt majd még ugyis bölögök ha problémám van!kösszi az infót már csak egy honlap kéne ahonnan tájokozdhatok a vízhűtés kezdtétől a végletekig!
    A PH-n nem találom...
  • CoolStuff
    #261
    Ismerem, de hol lehet ilyet venni?
  • CoolStuff
    #260
    Egy párra már válaszoltam...
    cső - obiban
    pumpa - aquapet, ha máshol nem találsz:D
    ragsztás - fürdőszobai sziló pont kira;)
  • Narancs
    #259
    www.aquapet.hu

    >>itt lehet venni pumpát, Hydor Seltz L20 ~ 5.5K

  • Gabesz amd64
    #258
    Nekem Barkas fűtőradiátorom van!
  • Gabesz amd64
    #257
    Végeztettek-e valamiféle ragasztás?Ha ragasztást végeztetek akkor miféle ragasztó kell,vagy elég -e valami olyasmi sziloplaszt ami akváriumokat is össze lehet ragasztani!forrasztanni kellett -e valamit?Mennyi pénzből jön ki egy ilyen házi vízhűtést?hol lehet venni pumpát,esetleg díszállatkereskedésben?csőveket hol lehet?

    kicsit most sokat kérdeztem LOL
  • Gabesz amd64
    #256
    Tudsz linket adni ide?
  • Anee
    #255
    a warburg fékolajtartáj elég klafa cucc, és 700ft.
    8-as belső átmérős csonk megy rá
    van fent kép prohardveres vízes ftp-n hogy vizuálisan is lásd
  • CoolStuff
    #254
    Jóaz!:))
    Nekem Skoda radi, légtelenítőm még nincs és hydor l20!:D
    Szal kb nekem is olyan szintű lesz január végén!:))
  • Anee
    #253
    mondjuk egyszer áldozok több pénzt elv ott dől meg hogy Lada radim és Warnyú fékolajtartályom van:D Hydorral hajtva:D
  • CoolStuff
    #252
    Jaja, én is láttam...
    Őszintén szólva a hunfrost szebb kívülről nézve sztem!:)
    Mondjuk persze, hogy szebb, hiszen magyar!:DD
  • Anee
    #251
    egyszer inkább áldozok pénzt hogy értelmes rendszerem legyen...
    Nemtom Hunfrost polírja nem tükör de elég szép volt...de többet veszít a zalman az alapstruktúrán mint nyer az aranyon és a polítozáson......2-3 fok van közöttük/hwsw fórumon pár srác mérése/
  • CoolStuff
    #250
    Az a VGA blokk télleg kevés, de olcsó is, ha lopottan veszed!:DDDDD

    Az az aranyozás sokat számít, láttam szétvágva Zalman blokkot, hát minőségi a belseje is, nem mondom és a polírja is állat, nem olyan, mint a hunfrost rev3-nak... bár az se randa!:)
  • Anee
    #249
    A Zalman VGA és NB hűtője az egy vicc...hűtőteljesítménye elég lófaszjóska, kb egy Ordasi szintet tud....
    Az meg hogy a zalman cpu hűtő alján arany van az meg kb parasztvakításnak jó, mert azon a századmilinyi aranyon semmi se múlik, csak az ára....
  • CoolStuff
    #248
    A hunfrost télleg jó, de sztem minőségen összevethetetlen a Zalmannal!:)
    De mivel magyar, csak ajánlani tudom!:D
  • Anee
    #247
    Mit akarsz tudni?Most építettem egyet szal elég friss tapasztalataim vannak, tudok segíteni...
    Mondjuk Zalman blokkok helyett én Hunfrostot ajánlanék, hűtőteljesítményben egy fokkal komolyabbak....meg csak magyar:D
    És annyira árban sem vészesek
  • Gabesz amd64
    #246
    241-esre!! valaki!! thx
  • CoolStuff
    #245
    NortBridge...
    2 blokkot adnak vga-re, egy nv és egy ati van, az egyiket rácsaphatod az nb-re!:P
  • Gabesz amd64
    #244
    oké de mit jelent az "nb"?
  • CoolStuff
    #243
    Hú, van egy-két nagyon jó leírás...
    Kérj Narancs-tól, vagy nézz körbe a kurzor.hu-n!:)
  • CoolStuff
    #242
    Kell még cső, ezt obiban betod szerezni...
    Kell egy pumpa... Pl.: Hydor Seltz L20, ez kb 4k-6k körül mozog...
    Blokkokat kapsz treborntól a zalman neppertől ph!-n zsír újakat elég olcsón és ezek mégse házi barkácsok! VGA + cpu blokk kb 10 körül van össz-vissz... (ebben van nb-re való blokk is).
    Kell még egy légtelenítő tartály, ezt barkácsolsz te, vagy kitalálsz valamit, de nem is muszály tartály!:)
    Kb ennyi kell még!

    20k-ból már hiper szuper dolgokat tudsz kihozni világítós uv-s szarokkal!:D
  • Gabesz amd64
    #241
    És hol lehet utána járni pontosan melyik honlapon hogy hogy is van ez a vízhűtés!!??
  • Gabesz amd64
    #240
    Hát ezaz!Kinél tudnám én azt megmaratni?!

    Az Efter ott lakik tölem 2 utcával arréb :-D jó haver de szerintem már nincs reze!Az 2000 nem is olyan sok,vagy igen?Boltba mennyi egy ilyen hűtőblokk?
  • Zetorg
    #239
    akkor veszel efter-től rezet és elviszed maratni, mint én.
    ~2000Ft-ból megvolt 2 blokkom, mondjuk a maratás egy kólába került :)