68
  • Bonewerkz
    #68
    Asszem visszaternek azok az idok, amikor egy taskanyi flopival a nyakakmban jartam mindenhova, hogy aztan otthon meg fikazzak a sok crc-s adat miatt>:<<<| egyebkent majd hujek lesznek ezek fejleszteni, penzt kiadni, amikor penzt hajthatnak be a sokkal szutykabbert... namindegy... szomszedtol kolcsonkerek 1 kis tuzelot, es fustjelekkel, bitenkent kommunikalok a nagyvilaggal:)) gyorsabb mint a matav:D
  • magyar ember 2
    #66
    Sztem atterne, ha nem irt volna ala x evet.
  • magyar ember 2
    #65
    Juliusban (mikor a 150es meg a mindenkinet megszunt) a faszta'v legombolt rolam 28 lepedot szaros modemes netezesre (ami kizarolag a mar megszokott volt kedvezmenyes idoszakban tortent). A pofatlansag nem ismer hatarokat. :(
  • magyar ember 2
    #64
    Ez igaz, de ahhoz se kell az egesz savszelesseg, akar egy modem is eleg lenne, ha folyamatosan menne, nemcsak idonkent megmozdulna 1 kicsit.

    Szar ugy a 15GB korlatozas is, na de azert az is tulzas hogy masnak meg azert nem megy rendesen a net, mert egyesek tonnaszamra toltik le a jatekokat, filmeket (1 haver szopott ezzel). Ha en nem tudnam hasznalni mas miatt amiert fizettem, nekem se teccene, nyilvan nem masnak fizetem a netet, hanem magamnak. Ezert ha mashogy nem m1, a korlatozas is megengedheto a tobbi juzer erdekeben, persze azert azt se kell tulzasba vinni, csak hogy a masik is megkaphassa azt a savszelesseget amiert fizetett. (Nyilvan ADSLnel nincs ilyen problema, de kabelnetnel igen.) Az igazi megoldas persze a fejlesztes lenne, de ha nem pisztollyal fenyegtik a szolgaltatokat, akkor ugye jo magyar szokas szerint basznak ra. Ha mar 1szer szivas van, azt minden erintettnek egyenloen kell viselnie, ahogy fizetni is ugyanannyit fizetnek.
  • magyar ember 2
    #62
    De az se mind1 hogy 3 vagy 10 gurigaert. :)
  • SoDI---
    #61
    Minden UPC-s térjen át ADSL-re, ahol erre lehetőség van! Igazán megéri azt a plusz 5-6 ezer Ft-ot havonta!
  • SoDI---
    #60
    Azért az ADSL nem csak letöltésre jó, hanem online játékra is. Nekem így az Axelero ADSL-emmel nem ritka, hogy alacsonyabb pingem van mondjuk egy német szerveren, mint a többségnek országon belül. És érdekes módon magyar szervereken nagyon gyakran nekem van a legalacsonyabb pingem. :-)
    A 15 Gb-os határ nagyon nagy érvágás lenne nekem, az átlagos havi adatforgamam 40 Gb. Szemétség is lenne, ha lekorlátoznák egyszer csak az engedélyezett havi forgalmamat. Szerencsére erre nulla az esély, ugyanis az Axelero-nál nincs ilyesfajta kikötés az előfizetői szerződésben. Nem úgy mint a szar Chello-nál.

    Vonafone-os nettel különben próbáljon valaki UT2003-azni :-)
  • Pheel
    #59
    Jó persze, de nem mindegy, hogy 1 mp vagy 10 mp alatt jön le egy oldal...
  • magyar ember 2
    #58
    Meg nem kell mindent letolteni amit meglatsz, csak azt amit hasznalni is fogsz.
  • magyar ember 2
    #57
    Az ADSL csak letoltesre jo, forumozni, html oldalakat nezegetni jo a vodkafonos net is - havi 3 gurigaert, nem 10ert.
  • magyar ember 2
    #56
    Na ja. Meg ujra beindul a haverok kozti vinyos cserebere (ha esetleg megszunt volna :)).
  • Scipio_from_HAB
    #48
    Egyik ismerősömet lekorlátozták: 64/64-re rakták, így rosszabb a connectje chelloval mint az 56ks modemmel... Ugyebár a chello maximális sávszéle 512/128, nekem személy szerint 400000bps/64000bps, ma délutántól 10-86os packetloss, a ping pedig ugrál 40-100-ig... Bp. XI. ker. És ez kerül havi 11000 Ftba... no comment.
  • Cheky
    #46
    hehehe! :) Én mint vodafonos "kispolgár" nevetek ezeken a dolgokon. 15gb/hó? hogy lehetnek ilyen szemetek! Azt mondjátok, hogy még 40Gbot is leszedtek havonta. és ezt hova a francba rakjátok? az havi 64cd!
  • Yeti
    #44
    Hat akkor ugy latom meg nem hallottatok arrol, hogy mi volt idáig a vidéki nagyvárosokban. Ugyebar Broadband szolgáltatás nevén kb 10000 ft(+afa) ért kb 300kbps/64kbps kapcsolat 3(!)GB os limittel. Es ha azt a limitet tullepted, akkor nem 64 re korlátoztak le, hanem mindenki aki tullepte ugyan azon a 64kbps es vonalon osztozott. Itt, meg mashol is ahol eddig broadband volt, nyaron vezettek be a chellot, es hat ahhoz kepest igencsak jo. Ok, meg az a 15 GB se olyan sok, lehetne tobb is, de ebbol mar siman le lehet tolteni azt ami erdekel.
  • KRi2
    #42
    lanport.hu < ez jo lehet foleg az elejen amikor meg kevesen vannak . nincs forg.korlatozas ,nem kell matav se .Csak sok piz \|/
  • Don Vito
    #41
    Azt nem tudjátok véletlenül, hogyha bevezetnék a 15 gigás korlátot, akkor gigánként mennyit kéne fizetni túllépésnél? Mert ha például egy 100-ast minden giga után, az akkor nem is gáz, feltéve ha nem nagyban nyomja az illető ( lásd 4 nap alatt 15 giga)
  • awender
    #32
    Ez Mo-n mindenképpen visszalépés. Itt No-ban úgy történt, hogy rájöttek, hogy a flatrate nem éri meg. Na jó, azt mondták, akkor emeljük meg az árát öt euróval, mert így már újra rentábilis.

    Sajnos Mo-n mindenki a maximum hasznot akarja - most es azonnal. Sajnos nincs igazi szabad piac. A Matáv ötmilliós büntetése kb. olyan, mintha a rendőr a közúton egy százast kérne tőled gyorshajtás miatt.
  • zer0
    #31
    Duke mar emlitette korabban, hogy itt nem a szerzoi jogok vedelme a lenyeg az csak egy alibi. Abbol a szolgaltatonak semmi haszna ezert nem is erdeke.
    Ha lekorlatozzak a savszelesseget akkor tobb ugyfelet tudnak ugyanahoz a kis kapacitasu halozathoz kapcsolni anelkul, hogy egy fillerjebe kerult volna a szolgaltatonak a halozat fejlesztese. Ez tipikus peldaja a magyar hozzaallasnak...

  • Csudri #30
    Kapja be a UPC!!! Engem is parkoló pályára tettek!!! De én töltök rendületlenül!!! (Ezek a kretének nem gondolnak bele abba, hogy az 512kbit/s-kel 4 nap alatt el lehet érni 20gb-ot! Akkor hogy a francba netezzek 30 napig??? Mindig figyeljem a kurva fordalommérőt??? Még a rohadt leszopatott sebességgel, ami 64kbit/s azzal is el lehet érni 30 nap alatt a 20gigát!!! Barmok, legalább ésszerű határt szabnának meg!!! Vagy ha a rohadt rendszerük nem bírja, akkor ne nevezzék magukat szélessávú internetszolgáltatónak!!!)
  • Munch
    #28
    Hehe, engem is lekorlátoztak! 7-8 K-val megy az egész net... :( És hiába hívom fel a tetű UPC-t, egy láma nőci azt mondja,hogy MÁRPEDIG 15 GIGA AZ SOK! ;,-DDD
    (Amúgy 40-et töltöttem kb, de csak most vették ésure)
  • qgloaf
    #25
    Ez a hirtelen korlátozás már csak azért is qrvára bosszantó, mert a szeptemberi és októberi adatforgalamam 25Gb felett volt, mégsem korlátoztak le... A helyett, hogy a hálózatot feljesztenék, hogy birja ezt az adatforgalmat, megszopajták az ügyfelet... jó kis üzletpolitika...
  • Molnar_T
    #23
    mellesleg ugyhallottam, bar ez nem fix, hogy csak itt nalunk letezik a forgalomkorlatozas. de ez van. amig csak europa utan kullogunk, addig mindenki a mi verunket fogja szivni. kihasznaljak azt, hogy ez a generacio egyre inkabb az informatika rabja lesz, de a szolgaltatok nagyfonokei maguk szerintem sose hasznaltak azt, amit kinalnak.
  • braindance
    #22
    A UPC menjen a jó büdös francba. A mai napig nincs velük szerződésem, pedig két éve használom az internetet. Most jön ez a 15GB korlát...
    Hát dugják fel a seggükbe. Lennék csak APEH-es, lenne is nekik 150000Ft. profitkorlátjuk.

    Ritkán borít ki valami, de ez már sok.
  • Gabest
    #19
    Inkább kalkulálnák ki mennyivel csökkenne a forgalom a bannerek/popup-ok nélkül.
  • NasaTm
    #18
    Hu bazzeg jo kis kaosz van kialakuloban. Erdekes, hogy miert pont Europa a celpont en itt NY-ba a Time Warner Cable Road Runnerjet hasznalom es itt meg semmi nincs ebbol a korlatozasbol. Remelem nem is lesz.
    Nem nagyon ertem mi ebben az uzlet ?
    Nem csodalkoznek, hogyha ez a dolog csak Magyarorszagon lenne.
    Jutt eszembe az is torvenyt szeg aki nem egy full Cd-t hanem egy egesz estes mixet tolt le a kedvenc Dj-tol ? Az ilyenfajta Mp3-nak is van license joggi vagy ilyesmi ?
  • qgloaf
    #17
    Sajna én Chello-t használok, és ez uton is szeretnék mindenkit óvni ettöl a csomagtol. Gondolom már mindenki kitalálta: nálam már érényesitették a korlátozást. Azota 7,5K-val süvitenek lefelé a cuccok... Az "elképzelhetetlenül nagy" 15Gb-os korlátot kevesebb mint 2 hét alatt elértem, uh több, mint 2 hétig élvezhetem ezt a fantasztikus sebességet. Amugy a nem lekorlátozott sebességgel vannak problémáim: én az általam tapasztalt átlag 55K/s (elméletileg 512Mbps=64K/sec) letöltési sebességet sem nevezném tul gyorsnak. Pl Szegeden (én egy Pesten tanuló szegedi vagyok) a Tiszanet 27Mbps letöltési, 2,5 Mbps feltöltési sebességet igér, korlátlan letöltés mellett (nem kamu, egy haverom több, mint 200K-val tud letölteni). http://home.tiszanet.hu/araink/arlista.shtm?xid=2, (az oldaon kiderül, hogy a havidij is joval kevesebb, mint a Chello-é) szóval ezek után én a UPC helyében nem merném szélessávú internet szolgáltatonak nevezni magam... Ja, és mégvalami: az Elöfizetöi Szerzödésben, amit az üzletkötö elém rakott a telepitéskor, természetesen nem szerepelt a 15Gb-os korlát...elolvastam és egy sorban irják, hogy a fecni aláirásával elfogadom az "általános szerzödési feltételeket", melyben már szerepel a korlátozás, ami persze az interneten érhetö el... De hogyan is olvassam el, ha addig nem volt internetem...? Ez nem esik véletlenül a fogyasztó félrevezetése, vagy megtévesztése kategóriába...? És persze aláirtam 1 éves hüséget, szóval kb 25 rongyba kerülne a szerzödésbontás... Király mi?! Szóval UPC Chello SUXXXXXXXXXXXXXXXXX!!!!!!!!!!
  • Frank99
    #12
    A játékokról megy annyit, hogy a magyar kereskedők meg elégednének meg a 80-100% helyet kevesebb haszonkulccsal.
    Akkor talán többen vennének. Amúgy meg mindig is ki fogom próbálni megvétel előtt a programokat, és csak azt veszem meg, amelyik megérdemli.
    Lsd. Morrowind, Sim City , Diablo.
    Mert ugye visszavásárlási garancia, meg visszavásárlás nincs.
    Úgy hogy nyasgem...
  • Frank99
    #11
    Ha ez bekövetkezik, újra megugrik a cd-író srácok munkája. Sokan áttértek (már akinek lett a modem helyett pl. ADSL) a letöltésre, ha nem lesz letöltés visszatérnek a CD-írókhoz. Lehet ezt ugy csinálni, hogy ne bukjon meg...
    A megoldás: olcsóbban adni a csocsókat. Franc se variálna vele, ha 2-3 ezer FT-ért megvehetnénk egy játékot. De elnézést, egy Age Of Mythology-ért 16.690 FT csak azé' mert a Microfos adja ki?

    De egy kicsit sok az ára a Hegemóniának is...9990
    Igaz, erről nem a magyar fejlesztők tehetnek, hanem a sok pióca, akik lógnak a fejlesztőkön, úgy mint a zenészeken...
  • Pharaoh
    #2
    A Leghatékonyabb harc a p2p ellen:
    Tiltsák be az internetet és meg is oldódott a probléma.

    Vagy tiltsák be a PC-t és nem lesz annyi illegális szoftver sem.

    Elég hülye egy gondolkodás, de hatékony lenne.