131
Hálózati megosztás
  • Robertoo85
    #131
    http://hogyan.org/fajl-es-nyomtatomegosztas-7-es-xp-kozott
  • Norby86
    #130
    Bocs még az lemaradt hogy minkét gép hálózati kábelen csatlakozik a routerhez.
  • Norby86
    #129
    Sziasztok!

    Vettünk egy vezeték nélküli TP-LINK routert és szeretném megosztani a lakásban a fájlokat a gépek között. Egyik gépen xp másikon windows 7 van. Hogyan tudom megosztani a két gép között a mappákat? Próbálgatok hálózati kapcsolatoknál, de nem lát semmit. :(
  • Keresztapa81
    #128
    Köszönöm a segítséget. Még 1 kérdés... A haverom total commanderrel hogy tudja megtalálni a mappát amit megosztottam?
  • Solten
    #127
    Hi. Mappa -> tulajdonsagok -> megosztas:

  • Keresztapa81
    #126
    Hali mindenkinek!

    Segítségre lenne szükségem...Van 2 winyóm és az 1iket vagy annak egy mappáját szeretném megosztani,hogy a haverom át tudja tölteni magának ami kell... total commanderrel ez lehetséges???? Vagy milyen progi kell?
  • kisviku
    #125
    A lényeg, hogy a kapcsolatoknál ugyanazon protokollok és megosztások legyenek.További követelmény, hogy egy azon munkacsoporton belül legyenek a gépek (workgoup), mert különben nem látják egymást.

    Van router közte?Mert azzal egyszerűbb.

  • Eftörsokk
    #124
    üdv
    össze lehet kötni 2 gépet lan háloval úgy,hogy közben mind2 gép külön-külön csatlakozik a netre is?
  • Attila8805
    #123
    Pingelni is tudjuk a két gépet de nem látjuk egymást.
  • Attila8805
    #122
    Hi all kéne seggítség!
    Tesóm barátja elhozta a laptopját és nem és nem tudjuk összehozmi a gépemmel a lan-t.
    A köv a helyzet hálókábel bedug.
    Elkezdi bigyózni a kis jel a jobb alsó sarokba és azt írha hogy a kapcsolat korlátozott vagy nem lehetséges.
    A két ping nem egyezik ha ez számít.
    Aztán próbáltunk csinálni közvetlen hálózatot és neki nincs az a beállítás ami kéne.
    PLs segítsetek.
  • SzarvasA
    #121
    az a gondom, gogy van itthon 2 gép.
    sikerült mind a kettőn beállítani a nete:
    1. gép -> 2 kártya: elsőbe net, második megy a wifis routerbe, onnan megy a másik gépre.

    mind a kettőn negy a net, DE itt jön a bibi
    az 1. gépen nem tudok FTP-re fellépni semmijen progival :S
    a torrentezés megy
    mi lehet a gond??
  • kulabácsi
    #120
    @nyád:D
  • Kontrakcio
    #119
    hát kula :D szoltam a többieknek h még véletlenül se segitsenek neked :)
  • kulabácsi
    #118
    sziasztok! kérdésem az lenne h routeren keresztűl hogyan kell összekötni 2 gépet amin win xp van? mert én próbálkoztam ezzel a hálózati varázslóval de a hálózati helyeknél nem lát semmit:(
    smc routerem van amúgy ha ez számít vmit:D
  • homeless
    #117
    Kell egy kersztkábel, ha megvan akkor összekötöd vele a 2 gépet.

    Beállítás:
    2 hálókárytás gép:
    A helyi hálós hálókártya:
    ip cím: 192.168.0.1
    maszk: 255.255.255.0
    Átjáró nem muszáj de megadhatod saját magát(192.168.0.1)
    Ezután kijelölöd azt a hálókártyát, amit most beállítottál és az internetkapcsolatod ikonját és csinálsz egy bridget(híd) közöttük.

    Másik gép:
    ip cím: 192.168.0.2
    maszk: 255.255.255.0
    átjáró: 192.168.0.1
    Feltételezem, hogy mindkét gépen windows xp van.
  • zuza
    #116
    hali!Routerrel hogyan lehet hálozatot megosztani?(Thomson speedtouch)
  • dalks
    #115
    hello
    wan 2 gépem az elsöben 2 hálózati kari az egyik az alaplapban a másik PCI azon fut a net. A másik gépben 1 hálózati kari az alaplapon. A kérdés pedig lehetséges e, ha összekötöm a két gépet a másikon is fog menni a net és ha igen akkor hogyan állítsam be, big thx
  • rvn
    #114
    Heló! Van egy dlink router egy asztali gép egy notebook! Az asztali gépbe wifin érkezik a net és azt szeretném h egy utp kábelen megosztom a netet és a kábelen menjen a routerbe ami wifin dobja a jelet a notebooknak tovább...ez igy megoldható? Ha igen hogyan?

    Mind2 gépnen xp van és lehet h egy másik notebook is bekapcsolódna! Sza erre kéne nekem megoldás
  • Aspyrin
    #113
    Köszi, a probléma megoldva.
  • HITMorpheus
    #112
    Azt nem mondtad, hogy mi lenne a 3. helyen. Mert tudtommal csak ez a 2 netkapcsolat van, ami általános.
    de amúgy: Vezérlőpult->Hálózati kapcsolatok->új kapcsolat létrehozása

    De azt ne várd, hogy magától kitalálja, hogy te most milyen tipusú szolgáltatást használsz, valamelyiket mindig alapértelmezetté kell tenni.
  • Aspyrin
    #111
    A következő dologban kérném a szakik segítségét: adott egy laptop, amire szeretnénk megoldani, hogy három, egymástól teljesen független internet kapcsolatot kezeljen. Vagyis ha az egyik helyszínen lenne akkor pl. adsl netet használna, a másikon pl. kábelnetet stb. Hogyan oldható meg egy gépen mindez?
  • vilagosszikla
    #110
    Nagyon szépen köszönöm a választ
  • HITMorpheus
    #109
    #107 elképzelhető, hogy utánna tudnak nézni, de függetlenül ettől vállald a felelősséget a tetteidért

    #108 Nincsenek csapdái ennek a megoldásnak, ugyanis nem valószinü, hogy kivitelezhető. Vegyél egy Routert, ha ügyes vagy, már használtan is tudsz venni megbízhatót néhány ezer forintért.
  • vilagosszikla
    #108
    Szeretném kérdezni kábelnettem van. A modemen két ki vezetés van,ónét szeretnék két gépet működtetni,egyik ki vezetés usb. Ki vezetésre szeretném kapcsolni . Másik gépet pedig a háló kártyára.Ez így működik-e? Vagy milyen csapdák vannak e megoldásnak?
  • bodzamaci
    #107
    Sziasztok!

    Lehet hogy nagy hülyeség amit kérdezek, de azért megkérdezem. Az a helyzet hogy én meg néhány osztálytársam suliban az iskolai szerverre írkáltunk az egyik gyerek mappájába számunkra vicces dolgokat, amit ez a gyerek nem vett valami jól, és bepanaszolt minket a tanárnál, mire mi az összes üzenetet kitöröltük. Az lenne a kérdésem hogy a rendszergazda vissza tudja valahogy nézni hogy melyik gépről írogattuk mi ezeket a szerverre?
  • HITMorpheus
    #106
    Futtasd le úgy a hálózat beállítása varázslót, hogy Vállalati hálózathoz akarsz kapcsolódni, és akkor jelszóval tudsz csak belépni a másik gépbe.
  • tobias88
    #105
    lenne egy óriási kérdésem, válaszoljatok légyszi!
    Van itthon 3 gép, de egyiket se tudom összekötni a másikkal, pedig egyenes kábellel csatlakoznak netre, ezért vettem patch kábelt! az elején működött a dolog, de most sose tudnak csatlakozni, windowsok reinstall, de semmi! alapban miket kell csinálni hogy működjenek?? csak másolni szeretnék, de semmi, nem csatlakozik, mit kell és hogy beállítani???
  • atkaq
    #104
    Nekem az a gondom hogy szeretnék megosztani egy mappát a hálózaton.A hálózaton 4 gép van fent de én azt szeretném ha csak a saját illetve egy választott gépről tudnám elérni ezt a mappát vagy esetleg ha jelszóval lenne védve az is megfelelne hogy csak én tudjak hozzáférni.
  • KILLER2
    #103
    Ezt mostmár megoldottam, de lenne mégegy kérdésem. Azt hogyan tudom megoldani, hogy a routerre kötött PC és Laptop lássa egymás megosztását és nyomtatóját, de internetről ne lehessen ezt elérni? Mert amikor be akarom álíltani a WIndows varázslójában, hogy routeren van és megosztom a fájlokat és nyomtatókat akkor mindig szól, hogy akkor azt a netről akárki elérheti.
  • KILLER2
    #102
    Nekem csak egy kérdésem lenne. Wettem egy BELKIN wirless routert és rákapcsoltam a gépemet kábellel és egy laptopot vezeték nélkül. Működik minden net, fájlmegosztás, cask az lenne a problémám, hogy nem tudom hogyan lehet levédeni, hogy ne tudjon akárki rákapcsolódni. Ezt hogy lehetne megoldani?
  • 314tyu
    #101
    Sziasztok!
    Kövi problémám adódott: van egy routeres hálózatmegosztásom két gépre. UPC ADSL. elég sűrűn fordul elő az a szitu hogy a nagy netezés közben eccercsak eltűnik az internetkapcsolat. ilyenkor ping-elni szoktam attól néha észhez tér de nem minden esetben. hol lehet a hiba? usrobotics 8001-es a router. Thx
  • Nemcso
    #100
    Ne a teljes C-re engedélyezd a megosztást, csak könyvtárakra.
  • shrek82
    #99
    Sziasztok! az lenne a próblémám, hogy van itthon egy tvnetwork-ös lannet előfizetésem, amit szeretnék megosztani egy SMCWBR14-G2-es routeren keresztül a laptopommal..Na most a próbléma az, hogy a laptop ugyan érzékeli a hálózat nélküli kapcsolatot, és csatlakozni is tudok rá, de hiába, mert ettől függetlenül nincs net rajta..a routert elméletileg konfigoltam..és már a router kezelői felületére is tudoka laptopról kapcsolódni, de semmi egyéb...Kipróbáltam a routert egy normal adsl-es kapcsolat megosztása sikerült vele, most mindent ugyan ugy csináltam, mégsem műxik a dolog..Ha vkinek volt már hasonló problémája, vagy esetleg tudja, hogy mi a különbség adsl és lannet között, az legyen szíves segítsen..Köszi
    ui.: mindkét gépen XP SP 2 megy...a pc-n prof, a laptopon home edition..leírtam minden szükséges adatot?

    előre is köszi a segítséget!
  • Tarajos Sül
    #98
    szal megoldhatatlan?
  • Tarajos Sül
    #97
    hi

    lenne egy kérdésem!

    van egy hálozatunk 3 géppel,és az én gépemen a C vinyo is látható a hálozaton,mert a megosztás és biztonságban engedélyezve van!
    Abban kéne tőletek egy kis segitség,hogy ezen a megosztott c meghajtón hogy lehetne egy mappát ugy "beállitani",hogy a megosztott c-n ne látszodjon ez a mappa!
    Az lenne az eggyik megoldás,ha simán nem lenne látható ez a vinyó,és vele eggyüt ez a mappa se!
    De én szeretném,ha meg lenne osztva a c,csak azt nem,hogy vele eggyüt az eggyik mappám is!
    Elrejteni el lehet a mappát,és én is csak ugy látom,ha a w.commanderbe a beállitásokba bekapcsolom,hogy látszodjanak a rejtett mappák,és fájlok!
    ilyenkor a rejtett cuccokat egy piros felkiáltó jellel jelöli a wcommander!

    De ezt mások is bekapcsolhatják,hogy látszodjanak a rejtett dokumentumok!

    Vagy nem?
  • Clava
    #96
    hali
    Abba kéne segítség hogy van itt 3 gép
    swichen keresztül meg van osztva a net, és nekik is van net, a lényeg hogy egymásnál való másolásnál a 2 gépen lehet másolni de az enyémről nem sőt még be se tudok lépni a többi géphez mert azt írja hogy "hely nem elérhető, lehet hogy nincs jogosultsága a hálózati erőforrás használatához"

  • Tiberius B
    #95
    ha a felállás DSL modem-régi router-új router-gép
    és az új router kifele dinamikus IP-címekkel dolgozik, és a gép is, és minden más is működik, akkor tehát működnie kéne?
    Egy másik kérdés, nem sürgős: ha van egy külső winyó 2 USB és egy Ethernet csatlakozóval, akkor rá lehet kötni két gépre? És így megosztani "realtime"?
    mer, mint értesültem monitorban már van ilyen
  • Tiberius B
    #94
    hát akkor minden reményt a cég emberiebe fektetek, mert ez vmiért nem sikerül nekem
  • izb
    #93
    ha normálisan elérted és beállítottad a routert,akkor a belső hálónak mennie kéne.
  • Tiberius B
    #92
    A Wireless nem is lenne túl nagy probléma, de még ha csak sima LAN-ban használnám akkor se, vagy ha már be van kapcsolva az antenna az is baj.
    Tehát, ha sima LAN-ként használnám a másik routeren keresztül, inaktív antenával, akkor elvileg működnie kéne?