469
Mi értelme ennek a rohadt életnek??
  • kulabácsi
    #429
    hmm azért mert most jó még nem biztos h később is az lesz :)
    de azt mondtam is h teljesen tünetmentesíteni lehet, de hajlamosabb leszel visszaesni ha beüt a fos...de ne legyen így :)
  • xxxpaulxxx
    #428
    Bár gondolom azért vannak súlyosabb depressziósak is, náluk azért biztos nehezebb ebből kilábalni... de az akaraterő minden betegség leküzdésénél az egyik legfontosabb szempont.
  • xxxpaulxxx
    #427
    Jah és a depresszióból meg ki lehet gyógyulni... én 3 évig voltam visszatérően az... a visszatérően azt jelenti hogy elmúlt pár hónapig aztán megint előjött jó sok időre... most már 6 hónapja nem jelentkezett egy jele sem a dolognak. A gyógymód egyszerű: dolgok átértékelése és akaraterő
  • xxxpaulxxx
    #426
    Bocsi a kifejezésért, de
    a LÓFASZT vagy depi... bocsi ezzel most levezettem a feszültséget:P:D
    Nah de viccet félretéve tényleg ez nagyon nem depi csak max esetleg tapasztalatlanság, ami majd idővel elmúlik, minél többet jársz el otthonról, minél több emberrel/csajjal ismerkedsz, annál tapasztaltabb leszel és annál jobban ki fog alakulni egy kép mindenről. Önbizalomhiány ellen meg csak annyit tudok mondani... egyszer élsz... az életed kb 1/5-ét már elélted itt az ideje kihasználni az élet minden apró örömét, hisz egyszer élünk:)
  • sz4bolcs
    #425
    természetesen jó értelemben..
  • sz4bolcs
    #424
    Nem. Kocka vagy. :)
  • csgj
    #423
    Lol... lehet, hogy én is depis vagyok, csak nem tudok róla? Nem vagyok bulizós fajta, és elég sokat otthon ülök (esetleg kockulok... :P), és bizony vannak fura érzelmi gondjaim. Gyakran bénának érzem magam, nincs önbizalmam, félek rengeteg dologtól, és társaságban akaratlanul is hülyén, lúzerül viselkedem. Na és még néha előjön a halálfélelmem is, bár ezt nagyjából már sikerült kordában tartanom. Barátnőm még nem volt, és 18 éves vagyok... -.- De most alakulgat vmi... Ismerkedek egy nagyon kedves lánnyal, és sztem lehet belőle vmi. Nos... kérdés: Depi vagyok? :D
  • kulabácsi
    #422
    addig jó :)
  • gabo91
    #421
    hát ezt így nem jó olvasni, hogy "aki 1szer depressziós lett, az már az is marad" ... ha gyógyulni nem is de ássuk el jó mélyre legalább...

    egyetértek veled dolgokban, gyógyszer csak üzlet... az orvos meg leszarja... lehet roszabul jár az aki orvoshoz megy...



    "a srác meg akinek írtad remélhetőleg nem azért jár a topikba mert már nagyon kivan :)"
    ... nem nagyon van mostanság időm sg-re... szerencsére... :)
  • gabo91
    #420
    mesterséges "lófaszokat" nem szedek, max növényi cuccost...
    ezzel is igy vagyok, nem kel semmiféle bogyó csak rászoknák...
    elmúlt két hónapban történt egy smás... nem azt mondom, hogy fasza minden, problémák voltak vannak meg lesznek... lényeg, hogy van már minek, ill. kinek örülnöm...
    érzem, és tudom hogy változtam sokat, de még mindig van mit alakulni... de már enyhült... viszont hamar visszatudok zuhanni még... :S
  • kulabácsi
    #419
    ennek nem olyan jó a szövege :)
  • sz4bolcs
    #418
    inkább ezen depizz: :-)
  • kulabácsi
    #417
    egyetértek veled, kizárólag 1 dologban nem: nem akarlak elkeseríteni de aki 1szer depressziós lett, az már az is marad, max enyhíteni/tünetmentesíteni lehet a dolgot, de amikor rádszakad a szar megint vissza fog térni, ez atapasztalat
    amiket leírtál az gyakorlatilag velem is így történt, majd jött egy nagyon szép idő, eljárogattam elég sok helyre, jó kedvem volt, teljesen tünetmentes, aztán jött megint 1-2 szar, amiért már nem is csak magamat hibáztatom, hanem (talán jogosan talán nem) de pár barátomat is, és szépen visszatértünk nagyjából oda ahogy elkezdtük :S nincs kedvem semmihez, melózom mint a hülye, néha elmegyek (kb hetente ha 1szer) vhova, de nem igazán érzem jól magam, aminek a vége állt csak az h merev részegre iszom magam és hazajövök...de ez nem jó így, megint találni kell vmit ami leköt, de csakis magadon tudsz segíteni, más rajtad nem, max a végén szán ami meg megint nem jó :( remélem nálad nem így lesz, de sajna jellemző az h az ember a nehezebb időszakokon magába roskad megint :( az orvos meg elég nagy butaság sztem, szart sem érnek a gyógyszerek, ha arra szorulsz akkor már rég az öngyilkosságon gondolkodnál, vagy már meg is próbáltad volna, akkor elhiszem h kell vmi bogyó, amúgy ha eddig sikerült ezt megcsinálni akkor értelmetlennek találom, sőt! nekem pl még az is lehúzó volt h még azok se segítenek, pedig volt 1 idő h próbáltam 2-3 fajta fos, és gecire nem attól lettem jobban, hanem attól h átértékeltem elég sok dolgot magam körül, megváltoztattam amit rossznak találtam az életemben, és jobban is lettem
    a gyógyszerek csak a legvégsőbb esetben kellenek, az orvos meg kb leszar, ha nincs bajod akkor is teleqr gyógyszerrel, azt gyere vissza 1 hét múlva...sztem ez nem segítség

    a srác meg akinek írtad remélhetőleg nem azért jár a topikba mert már nagyon kivan :)


    így a végére 1 szám, most ezen depizek egy ideje :D
  • xxxpaulxxx
    #416
    azért nem árt megnézni, hogy a téma kapcsán már 2 hónapja nem jött hozzászólás:D Azóta változott a srác életében egy smás.:)
  • him13
    #415
    bazd ez a topic abból áll hogy sajnáltatni próbálod magad.akárki akármit mond kitalálod a legnegativabb dolgot amit kilehet találni és leírod.ember igy mihez akarsz kezdeni?végtelenségig siránkozol abba csak egyre jobban belebetegedsz.A depresszió abból áll hogy negativan elborítja az agyad,énezt megértem.Hiddel tudom mien mert énis ezzel szivok.volt egy nagyon mély időszak amikor nem jártam sehová ,suliból hazajöttem bezárkóztam a szobába és gépeztem hajnalig.minden kapcsolatom más emberekkel megromlott...utólag visszanézve nagyon gáz dolgokat csináltam.még mostsem láballtam ki belőle de rájöttem hogyha én nem erőltetem meg magam akkor más sem fog tudni segiteni.minnél többetjárok el itthonnról és minnél változatosabb helyemre.2 ésfél hónapja van bnőm akit szeretek,jól megvagyunk.Még mindig megvannak a tünetei a betegségnek de minden erőmmel azon vagyok hogy enyhitsem őket.Most fogok elmenni orvoshoz hogy teljesen vége legyen.1 év kellet hozzá ...nem könnyű tudom..de sokat tudsz segiteni magadon ha megerőlteted magad és néha a pozitiv dolgokat is nézed.annyit tégy meg -ne a szar világért,ne a szar emberekért,ne a szar mindenségért-hanem csak magadért hogy elmész háziorvoshoz elmondod mibajodvan ő elküld egy dokihoz akivel egy jót beszélgetsz ,5 hétig szeded a tablettákat és egyszerűen uj életed lesz.hiddel.csak próbáld meg.mit veszíthetsz?semmmit...roszabb nem lehet...csak ennyit tégy meg.magadért.drukkolok.üdv
  • jazzy
    #414
    ez kezd egyre jobb lenni:D
  • gabo91
    #413
    shut up
  • j0nNyKa
    #412
    nem mondod h ehez ennyi hozzászólás kellett. igen az vagy, az ellen pedig nincs gyógyszer :(
  • xxxpaulxxx
    #411
    Igen és az már fél siker:)
  • sz4bolcs
    #410
    Neked nem kell placebo, mert elmondásod szerint képes vagy jól érezni magad...
  • gabo91
    #409
    ok, akkor egyszerüen csak hülye vagyok...
  • sz4bolcs
    #408
    Ne meggyőzni akartalak, csak megállapítottam azt a tényt, hogy ha képes vagy jól érezni magad haverral, örömöd van ilyen dolgokban, akkor nem vagy depressziós.
  • gabo91
    #407
    ok elhiszem ha te mondod...
    ha mindent magamra veszek akkor remélem ezt is ...
    és ha nem is igy lenne ahogy irtad, hátha változtat valamit a dolgokon...
    placebo...
    ("A placebo olyan orvosi művelet vagy készítmény, mely a páciens állapotának javítását kívánja elérni valódi beavatkozás vagy hatóanyagok nélkül, pusztán a kezelésbe vetett hit által. A placebo tehát „látszólagos gyógyszer”, amely azonban sokszor – lelki úton – tényleges javulást tud elérni.")
  • sz4bolcs
    #406
    Az, hogy amit az utolsó hozzászólásaidban elmondtál az elég ahhoz, hogy gyógyult depressziósnak hívjanak.
  • xxxpaulxxx
    #405
    Hajrá!:)
  • gabo91
    #404
    Erröl nem szeretnék itt beszélni... privátban megirom
  • gabo91
    #403
    jó igaz nem 18 de 4 hónap választ el tőle...

    volt, és egyenlők a 0 -val...
  • xxxpaulxxx
    #402
    de mivel? mi volt a gond? miért ment tönkre kettőtök kapcsolata?
  • gabo91
    #401
    Volt számomra is olyan lány akivel jóban voltam, három éve ismertem, olykor veszekedtünk... de aztán egész jó barátok lettünk, teljesen megbiztam benne, öszinte volt mindig... amit akartam megtudtam vele beszélni... de ez kölcsönös volt...
    aztán elk***tuk a dolgokat, mindketten hibásak vagyunk...
    ő bebizonyította hogy nőben tényleg nem szabad megbízni...
  • xxxpaulxxx
    #400
    Nos én abszolút nem értem miért érzed magad szar embernek... Kifejtenéd?
    Csajokról... 18 évesen nincs csajod... de már azért volt kapcsolatod, nah és ha rosszul végződőtt? Eljön majd a te időd is... nem lehet mindenkinek ugyan olyan élete. Tudod mit? Én ismerek olyan embert, aki 21 évesen 1 nővel járt 1 hónapig és amióta ismerem (kb 6 éve) nem volt értelmes kapcsolata és mégis éli a boldog kis életetét... oké néha nagyon down, de aztán újra észbekap, hogy te? fiatal vagyok én még a szomorkodáshoz... semmi értelme. Neked meg pláne... gondolom a 91 a születési dátumodat lejöli szóval max 17 lehetsz.... nem tudom mi a konkrét bánatod, de felejtsd el, mert ha belegondolsz... ez így csak rosszabb lesz! Pszichológusnál meg olyat kell találni, aki nem csak a pénzre hajt, hanem "szereti" is azt, amit csinál... biztos van ilyen... kevés, de van... az anyagias világ fogalmával egyetértek...
    Amúgy nem muszáj pszichológushoz járni... én se jártam, amikor nagyon sokáig visszatérően és ok nélkül (akkor azt hittem nem volt oka) "rossz volt" a kedvem (kb az élethez nem volt kedvem)
  • gabo91
    #399
    Kifejtenéd bővebben...? nem egészen értem...
  • xxxpaulxxx
    #398
    Hát igen... lehet ez azért van mert rossz emberismerő vagy és olyanokban bíztál meg, akikben nem kellett volna... megesik, de nem szabad sose feladni:) Jó emberek vannak és lesznek! Mindenkinek más és más a jó ember... vannak mondjuk olyanok akik mindenkinek szarok... de ez már más kérdés. nem szabad feladni és simán találsz köréd nagyon jófej megbízható embereket... csak tényleg óvatosan kell csinálni és jó is hogy nehezen bízol meg az emberekben... én is ilyen vagyok én a 2 legjobb barátomat 11-12 éve ismerem kb és tényleg értük tűzbe tenném a kezem. De vannak majdnem ugyan ilyen jó barátaim, akiket mondjuk 2-3 éve ismerek. A legjobb lány barátomat pl 3 éve ismertem meg eleinte tök jókat beszélgettünk ezen az msn nevű szutykon, aztán egyre többet és többet meg egyre többet találkozgattunk és mára tényleg nagyon jó barátom... és neki is vannak rengeteg haverja meg néhány barátja de azt mondja, hogy engem tart a legjobb fiúbarátjának de mint ember bennem bízik meg a legjobban mert még egyszer nem csalódott bennem és mindig ott vagyok ha baj van... és tényleg ez kölcsönösen így van... nagyon örülök, hogy ilyen emberekkel hozott össze a sors és ezt tudom hogy más is el tudja érni, csak keresni kell:) Lehet, hogy mint tűt a szénakazalban, de megéri:) Én úgy vagyok, hogy inkább legyen kevés barátom és több haverom, minthogy állandóann keresgéljek újakat... idővel aztán az értékes emberekből tényleg igaz barátok lesznek... jelenleg meg tudom számolni 1 kezemen kiket tudok annak mondani:)

    És mint mondtad, neked is van 1 darab legjobb barátod "cimbid" ahogy te nevezted:) És ez nagyon jó, egyelőre őrizd és becsüld meg őt, aztán idővel meg ki tudja hány barátod lesz még:)
  • xxxpaulxxx
    #397
    Jó... elég rosszul fogalmaztam... úgy kellett volna, hogy ő biztos jobban tud segíteni, mert ezzel keresi a kenyerét és benne végtelenségig megbízhatsz... és ide jönne az hogy MERT mondjuk... hát nem hiszem, hogy nagyon visszaélne-vissza tudna élni a megosztott információkkal... nem voltam még ilyennél, de biztos vannak nagyon jófej dokikák...

    Pill a többit még olvasom:)
  • sz4bolcs
    #396
    "amugy nem kell sörözni vagy elmenni biliárdozni hogy jól érezzem magam... el dumálgatunk, kocsit szerelgetünk vagy akármi ... mind1"

    Na, remek! :-) Akkor ez nyilván tünetmentes depresszió.
  • gabo91
    #395
    Úgy beszéltél mintha meg lenne irva, hogy nem lehet senkinek semmi gondja meg mert hatalmas tapasztalattal rendelkeznél...
    "élsz még?" dologal inditottad be az egész topikot... lehet poénnak szántad közben szerintem nagyon nem az...
    végig csak jösz a szöveggel hogy ez és az érdekes, manapság mindenki játsza a depresszióst divat lett stb...
    eddig végig csak makacsul magadnak adtál igazat, csak a te látásmodod a helyes mert te tisztában vagy a dolgokkal... vagy nem...


    mind1

    Nem haverom. Haverokal kilehet törölni manapság...
    nem olyan rég irtam, hogy keveset találkozom vele igy nem a szarságaimról fogok élménybeszámolot tartani... stb.
    stb. stb.
    van annál fontosabb dolog is akkor pilanatnyilag mint a problémáim...
    amugy nem kell sörözni vagy elmenni biliárdozni hogy jól érezzem magam... el dumálgatunk, kocsit szerelgetünk vagy akármi ... mind1
    "milyen jó volt és holnap megismétled?" nem egészen kivitelezhető a dolog...
    már nem egy helyen lakunk, bár ez a legkevesebb... semmiből nem áll buszraülni, vagy átbicajozni... nem táv.
    viszont neki velem ellentétben van barátnője... stb...
  • jazzy
    #394
    Tessék én nem hazudtam neked, megmondtam amit gondolok.
    Az hogy te úgy reagáltad le ahogy, az már nem az én bajom engem nem tükröz.

    Amíg a haveroddal voltál gondolom neki nem adtad ezt a depresszív dolgot, mivel nem így érezted.
    Mi lenne ha amikor hazajössz arra gondolnál milyen jó volt és holnap megismétled?
  • gabo91
    #393
    siker... sikerből nem lehet megélni... a megélhetéshez pénz kell az élethez meg csöpnyi öröm....

    A jelen helyzetet tekintve éhes szájak nem fognak várni, se asszony...
    és nem csak talán... hanem igen az utobbi is rohadtul nyomaszt... itt vagyok 18 évesen és egy szar vagyok...
    még barátnőm sincs, nem volt egy normális kapcsolatom se... nőkel való bármiféle kapcsolatom mindig szar véget ért...
    ez már másik topik lenne megint (önbizalom hiány, ritka rendes.....)

    Igen buta vagyok, mert magamra veszek mindent amit mondanak és számit mások véleménye... átvághatom magam, hogy "azt kell nézni ki mondja" stb. tehetném azt is mint jópáran akik vadbarmok mégis ha megmondják nekik a véleményüket hogy bunkó állatok akkor ütnek vágnak...
    ettől még ugyanugy szar ember lennék... átvághatom magam de mi értelme lenne? nem elég ha mások vágnak át még én is magamat? ezért nem szeretem ha nem az igazat mondják meg... inkább mondjanak olyant amit rosz hallani... mint hogy hazudjanak...
    Mert ha meg mondják mi a probléma akkor lehet rajta változtatni... de ha nem mojdják meg csak hallgatnák eljátszák hogy minden rendben, akkor tornyosulnak a dolgok... azon pedig már jóval nehezebb változtatni...
    persze ez olyan dolog, hogy hiába vay kulturált ember és mondod egy barom állatnak hogy bunkó és nincs igaza, attól még pofán vág... hiába van igazad

    na jó durva hasonlat volt. elég akaratos vagyok kiállok magamért mindig... (túlságosan is) de legyen bármi apróság elkezdünk vitatkozni... én pedig nem állok le, mert nem érdekel ki van ellenem nem hagyom magam... de mivel nekem sose lehet igazam... (még ha nekem is lenne legtöbször)
    napi szinten vannak veszekedéseim anyámékkal... van hogy naponta többöször...
    olykor 5 percig tart, van hogy pár óráig... van hogy napokig nem beszélünk...

    két soros választ akartam... több let, de ki nem törlöm azért...


    ja és pszichologus: nem hinném hogy különösebben meghatom, pénzért foglalkozik velem nem másért... csak egy kuncsaft vagyok...
    érdeke hogy minnél többet mennyek hozzá... (persze kicsit buta felfogás... de túl anyagias világban élünk... )
  • gabo91
    #392
    apró jelentéktelennek tűnő dolgok is fontossak... nem hiba a mondás... az ördög a részletekben van...
    A folytonos átvágás, elmondasz valakinek valamit megbizol benne közben hazugság minden amit mond és csak szivatja a fejed... hányszor volt igy... (90%-ban nő nemű egyedek játszották ezt el)
    Kihasznál valaki, végig csak átvágja a fejed... stb.
    millió dolog...
    évek alatt gyűlnek a dolgok...
    megigérnek valamit közben, nem hogy jól jársz de még te buksz a dolgokkal...



    (elöbb értem haza, elmentem cimbivel sörözni meg biliárdozni :)...)
  • gabo91
    #391
    köszönjük MSE (emese)
  • gabo91
    #390
    ... nem :
    ritkán beszélek (/irok) de akkor... :D
    fejbelőhetnétek is mondanám 220-al...