156
modellezés felsőfokon
  • [HUN]PAStheLoD
    #69
    HY! Az öcsémnek van autókája egy TB-01-es modell Mitcsubicsi WRC rally nagyon klafa! 49.990 ért vette + 20e (adó-vevő[távirányító]) + aksi (6-7e a gagyi az atomvillanós 12e)+ akku elemek a távirányítóba (2-3e) és 1 órát bíraj 2 e-s akksival :)) nagy Fun! Ja és ami neked fontos TE rakod össze (meg te fested :)
  • CSOCSO
    #68
    szvsz egy értelmes repcsi gép elvisz vagy 10 dekát
  • Gabo
    #67
    CSOCSO:
    Egy repülő modell esetében nem dekák, hanem grammok számítanak!
  • CybearBoy
    #66
    Mert most nem tudom érdemes-e ilyet venni, ha ezt a katergótiát már nem folytatják a HPI-nél.
  • CybearBoy
    #65
    Ezeket én is tudtam. :) Alkatrész ügyben mi a véleményed? Vagy minden egyed kis alkatrésze általános szabány alapján készül, és legfeljebb más gyártótól tudom pótolni?
  • CSOCSO
    #64
    bordásszíjjas 4 kerék hajtás
    elöl-hátul fogaskerekes differenciálmû
    közvetlen hajtás a differenciálmûvekre
    szíjfeszítõ
    200 mm-es szélesség
    széles karosszéria választék
    belsõ porvédõ burkolat
    teljes golyóscsapágyazás
    Ár :76.990 Forint
  • CSOCSO
    #63
    bordásszíjjas 4 kerék hajtás
    elöl-hátul fogaskerekes differenciálmû
    közvetlen hajtás a differenciálmûvekre
    szíjfeszítõ
    200 mm-es szélesség
    széles karosszéria választék
    belsõ porvédõ burkolat
    teljes golyóscsapágyazás
    Ár :76.990 Forint
  • CybearBoy
    #62
    Most láttam egy HPI RS4 Rally Toyota Corollát, 80 Ft-ért. De ebbe még motor sincs benne. Itt van a honlapja. Szvsz ez elég minőségi, szerintetek? Kezdésnek ha beleraknék egy olyan motort, amitől 30-40-el megy, akkor olyan 140-ből lehetne kihozni kb. De a www.hpi-europe.com-on, a downloads/part identifier-nél azt láttam, hogy az RS4 Rally kategória (ilyen amit most kinéztem) a discontinued products kategóriában van. Ez most azt jelenti, hogy semmilyen alkatrészt nem gyárt már a HPI hozzá, vagy csak újakat nem fejleszt??
  • CybearBoy
    #61
    Hozzászólás#
  • CSOCSO
    #60
    jo nagy szoba kéne egy 20-30 cm es gépnek is.. és ezt a számot mire értetted? fesztáv??mert akora bizti nincs de olyan sincs ami az orrátol a farkáig 20-30 cm.. aminek a fesztávja vagy 70 cm lenne...amugy tuti nincsen ilyen kisgép...
  • CSOCSO
    #59
    a minim kamerák nemsokat híznak rajta.,.mennyi lehet egy olyan kamera? 1 10-20deka?...
  • OPM
    #58
    #33? senki? :(
  • Gabo
    #57
    Azért az egyáltalán nem olyan egyszerű. Koránt sem mindegy, hogy hova is kerül a kamera+adó+aksi súlya a gépen.
  • Gabo
    #56
    Össze lehet rakni otthon. Persze kellenek hozzá tervrajzok, megfelelő alapanyagok, szerszámok és egy jó adag kreativitás. Anno szabadon repülő (nem távirányított) vitorlázó gépeket építettem, különösebb mérnöki szakértelem nélkül is.
    Egyébként a kezdőket eltanácsolnám attól, hogy egyből távirányított, robbanómotoros repülőkkel kezdjenek. Ezeknél a legkisebb hiba is komoly anyagi veszteséget jelentethet. Ha hibázik a tulaj, a gép a földbe fúródik. Nagy eséllyel a motor (1 méter mélyről előásva) és a rádió vevő is javításra, cserére szorul, a gép testéről nem is beszélve. Szóval vannak lépcsőfokok, amiket érdemes bejárni. Kezdésnek autó, hajó modellek. Ez utóbbiaknál már tényleg mindent a tulaj építhet, teljesen az alapoktól. (Ugyan úgy, mint a hajó építő mesterek.) Aztán jöhetnek a segédmotoros vitorlázó gépek, majd egy kisebb mondjuk 1.5 ccm-es robbanómotoros gépecske.
    A távirányító rendszert csak egyszer kell beszerezni. Ugyan azt a adót, vevőt és szervókat egyaránt lehet a többi modellhez is használni. (Ezért is mondtam, hogy jól meg kell gondolni, milyet is vesz az ember.)
  • CSOCSO
    #55
    mé jeep? inkább buggy.. a jeep szvsz nem alegjobb választás..lehet ilyen autokat venni.. 40-50 ezer ft... ez alap auto neked kell összerakni.. kiegészitőket vehetsz távirányítót kell venni.. meg cuccokat hozzá.. ragasztót, szerszámkészletek stb stb stb...100 kb a full alap...
  • I.C.ram
    #54
    Nekem is valami 4WD-s jeep kéne, de olyan, amit tuningolni is lehet, és én rakom össze.
  • I.C.ram
    #53
    Akkor megyek a Budaőrsi reptérre MIG21-ről sugárhajtóművet bugázni. :)
  • I.C.ram
    #52
    Ja csak a kamera súlya lehuzza az egész gépet. :)
  • CSOCSO
    #51
    40 ezer plusz távbalhé az lehet 20 ért is de lehet hogy én eladhatom a szarabbikat.. a jobbik az kicsit drága lenne.. pár éve volt valami 60 ezer:) de az kijezlzős meg ABS-t tud ( csak beállítható rajta:) stb
  • Lacc
    #50
    Mennyibe kerülhet egy akkus off-road r/c terepjáró? Csak úgy nagyjából nem tudná valami megmondani? Egy egyszerűbbre gondoltam persze :)
  • The Garrett
    #49
    Bizony elég komoly technika van 1-1 ilyen modellben. Épp ezért nehéz otthon összerakni egyet // megfelelő képesítések hiányában// és gondolom nem aerodinamikai, meg rádiótechnikai szakember egyikőnk se.
  • The Garrett
    #47
    én mág nem láttam kicsit. Legalábbis Modellesboltban nem.
  • CSOCSO
    #46
    és ez szvsz egyáltalán nem lehetetlen dolog..simán ráragasztasz valami kamerát:)))
  • CybearBoy
    #45
    Múltkor dumáltam egy modelles emberkével, és mesélte, hogy a jobb repcsokben már 4 ütemű motor, meg sugárhajtómű van...
  • I.C.ram
    #44
    Milyen motor hajtja a kis repcsiket?
  • I.C.ram
    #43
    Sufni-ban nem lehet egy ilyen repcsit összerakni? Pl műanyagból, meg valami kis motorból?
  • OPM
    #42
    70? :(
    20-30-ra számítottam...
  • CybearBoy
    #41
    Azt tom, hogy amít írt, hogy vesz inkább használtad, azt nem modellautóra értette, csak azt mondom, hogy ezt lehet modellautóhoz 'viszonyította', nem repcsohez.
    De mind1.
  • Xboxman
    #40
    De nem egy nagy szám nem éri meg olyat venni!
  • Xboxman
    #39
    70KB
  • OPM
    #38
    ő pedig szerintem nem modell autóról :)

    Na de most komolyan mennyibe kerül egy olyan repcsi, mint amit a #33 -ban írtam??
  • CybearBoy
    #37
    De ők repülőről beszéltek. :)
  • I.C.ram
    #36
    500 FT-ból, akkor már inkább veszek egy használt autót, és azt tuningolom...
  • K.András
    #35
    500 ezer forint alatt nem uszod meg most mondom...
  • I.C.ram
    #34
    Engem is, de én nem nagyon értem, hogy hogyan lehet azt irányítani a földről, akkor lenne jó ha raja lenne egy kis kamera, és tudnám nézni, hogy merre megyek. :)
  • OPM
    #33
    lehet hogy hülyeség, amit most kérdezek, de léteznek kicsi (10-20, max 30 cm-es) távirányítós repcsik is?
    Amivel a szobában is lehet szórakozni? Mint pl az Arfix Dogfighter c. játékban? És azok gondolom nem ennyire drágák!? vagy?
  • The Garrett
    #32
    DE ha már itt tartunk én inkább a 2. VH-s modelleket szeretem. Van is 1-2 kisebb diorámám itthon amit hosszu téli napokon raktam össze. Ha egyszer lesz egy digit. fényképezőm majd beteszem a képeit.

    ÉS hogy mi a legjobb a Modellezésben?
    HOgy szabadon szerkeszthetsz bármit és fejleszti a kreativitásodat. Ha megvannak a katonáid/tankjaid olyan környezetet csinálsz nekik amilyet akarsz viszonylag egyszerű dolgokból: Papír, tapétaragasztó, moha.
    És utánna 1-2 héttel tökjó elmerülni a részletekben, hogy tejóég mennyit szarakodtam ezzel meg ezzel... és most dekirály lett ez a csatajelenet.
  • The Garrett
    #31
    Hát részletekben lehet venni.
    a távirányító kb 20-e FT
    a Gép maga a test... 50-60^
    aztán a vevő a gépbe (ami fogja a távirányító jeleit) megint egy huszas.
    Plussz az összeszereléshez a kellékek, festék kb 2000.
  • Ron Ragm
    #30
    Nem hangzik rosszul, csak vastag tárca kéne hozzá... (meg türelem, ami nincs sok:))
  • OPM
    #29
    Nos engem leginkább a repcsik érdekelnének.
    a http://www.graupner.de oldalon van sok fajta.
    Egy elektromos távirányítású repülő itthon kb mennyibe kerül?