156
modellezés felsőfokon
  • CybearBoy
    #28
    Te meg értelmes...
  • Dikkma
    #27
    Mondom.
  • Gabo
    #25
    CSOCSO:
    Csak itt nem arról van szó, hogy egy komplett modellt szeretnének megvenni, hanem arról, hogy építeni szeretnének egyet.
    A modellezésben pont az a legszebb, hogy az ember egy rakat alapanyagból egy tervrajz alapján hozzákezd a munkához. Részről-részre haladva elkészülnek az alkatrészek és lassan összeáll maga a modell. Aztán jönnek az utolsó finomítások, majd eljön a fénypontja az egésznek, mikor a modell először elindul.
    Persze meg lehet venni egy komplett modellt, de véleményem szerint akkor pont a lényeg vész el.
  • CSOCSO
    #24
    hja a 4 kerekű 1/5ös álitólag 800 ezer ..mondjuk ez nekem irreálisan soknak tűnik... az én 500 am is azé 500 mert sok cuccos hozzá eladó
  • CSOCSO
    #23
    a menettulajdonságot azaz azt hogy megy leginkább az áttételek cserlgetésével lehet elérni nagyobb sebességet.. keményebb rugokat lehet felrakni.. lágyabb gumikat.. beállítani a futóművet.. a lengéscsillapító olaj sűrűségével játszani stb stb stb
    200 felett nincs végsebesség.. max 100 környékén..talán 120.-.árba meg a 200 levés de nagyon.. ha valakinek kell egy 1/5 ös autó az szoljon..sok garnitúra gumival szerszámokkal.. 500 ezer..:)
  • CybearBoy
    #22
    Azt a 200-at árra, vagy km/h-ra érted? :) Bár szvsz mind2nek sok az 1 picit...
  • CybearBoy
    #21
    Még most is azzal mennek.
  • Gabo
    #20
    Khm... Nem benzin, hanem ricinus olaj és metil alkohol keveréke. Legalább is, amikor apám még verseny szerűen foglalkozott vele, akkor még ezzel mentek.
  • dikki*yysw
    #19
    Egyébként izomkirályok az ilyen kis gepák. A villanyt meg a benzint is úgy fel lehet nyomatni, mint állat, a benzines az mondjuk alapból 200 felett van, és akkor még jöhet hőre jobban tapadó gumi, mindegyik kerékre külön tárcsafék, rugók, stb.. király!
  • dikki*yysw
    #18
    Makettezni szeretek :) Csak nem festem ki, mert az lassú. Meg száksz. A ragasztásra helyezem a hangsúlyt :>
  • CybearBoy
    #17
    Thx a bolttanácsokat, de szegedi vagyok. :) De itt is voltam már 2 jobb helyen, és nagyon rendesek voltak az eladók, egy csomót dumáltunk. Thx az oldalt is, mindjárt nézem.
    :)
  • RelakS
    #16
    Ha bolt kell, menj a Kolosy térre, ott van egy pöpec kis bolt.
  • Gabo
    #15
    Szerintem nézz el a következő címre is:
    http://www.graupner.de/

    Ez talán az egyik legnagyobb európai modell gyártó cég. (Legalább is a németeknél a legnagyobb, az biztos.) Azt hiszem katalógust kérésre küldenek. (Általában szép színes és teli van első osztályú képekkel. Részletes alkatrész listát is tartalmaz. Vastagságra a legutsó ami a kezemben volt vetekedett egy telefonkönyvvel.) Talán még tervrajzokat is. Készleteket pedig szinte biztosan lehet tőlük rendelni jó pénzért. De úgy tudom akad magyar képviseletük is. Ha jól emlékszem a bolt az Arany János utcai metróállomás közelében van valahol.
    Mielőtt belevágnál a dologba, járj körbe néhány szakboltot, az eladók a legtöbb esetben szívesen segítenek. Kezd a szükséges szerszámok beszerzésével.
    Azt javaslom, hogy a rádió távirányító rendszer beszerzését gondold át alaposan. Olyan érdemes venni, amit idővel esetleg repülő és hajó modellekhez is gond nélkül tudsz használni.
    Ez egy olyan hobby, amit ha egyszer elkezd az ember, megszállottjává válik. Most még csak autók, legközelebb már robbanó motoros repcsik... Tudom, mert apámnak ez a hobbyja és egy jó ideig én is foglalkoztam vele.
  • CybearBoy
    #14
    Thx!
    :)
  • FREAK
    #13
    http://modellezes.lap.hu/


    enjoy :)
  • CybearBoy
    #12
    :)
    Bár nemtom pontosan kiről van szó. :)
    Akkor nem tudtok jó autómodelles (távirányítós!) oldalakat?
  • FREAK
    #11
    a blasta meg 2 méteres helcsit akar építeni, hogy tudjon vele csajozni

    normális???? :DD
  • CybearBoy
    #10
    Lehet azért az elektromoson is, nagyobb motor, könnyebb cuccok. Tuning alatt az optikai tuningot is értem persze. :) Szebb kerekek, festés, mittomén. Jobb minőségű lengéscsillapító... Tényleg az az igazi, amit te raksz össze, a saját kezeddel!
    A robbanómotorosnak nagyon durva hangja van, meg nem akarok én össze-vissza száguldozni (még nem :) ), kezdésnek jó szerintem egy jobb fajta elektromos is. Aztán majd lehet bővíteni a parkot, csak győzzem pénzzel! :)
  • Gery1980
    #9
    Persze, meg félvezető technológia:)
  • Gery1980
    #8
    Régebben én is gondolkodtam ilyesmin, de én arra szavazok, amit te raksz össze alkatrészekből, az az igazi, és tényleg az van, hogy "építesz" egy verdát, ráadásul azok nagyon jó minőségűek és mennek is mint a mérgezett egér..Csak az áruk is elég húzós:)
  • FREAK
    #6
    egy elektromos autón szerintem nem nagyon van mit tuningolni
  • FREAK
    #5
    szerintem a robbanómotoros az igazi fun

    csak picivel drágább (60 körül kezdődik), de az megy 80-nal is
  • CybearBoy
    #4
    Esetleg tudna valaki ajánlani valami jó kis honlapot, vagy fórumot, ami ezzel a témával foglalkozik?
  • CybearBoy
    #3
    És azt te rakod össze? Én valami hobbi szintűt akarok, nem játékot, amit aztán lehet fejleszteni is, meg jó minőségű. Amúgy maga az autó olyan 50-60e, csak még külön kell veni, irányítót, aksit, meg töltőt, ezek sem olcsóak.
  • CybearBoy
    #1
    Én öcsém hatására szeretnék venni valami komolyabb távirányítós autót. Valaki foglalkozik ilyenekkel? Robbanómotorosat nem akarok, csak elektromosat, de olyat, amit nekem kell összerakni az alkatrészekből, aztán lehet cserélgetni, szépíteni, tuningolni. Már ki is néztem párat, 30-40-el mennek, asszem 1:10-hez körüli a méretarányuk, és kb 100e Ft-ból jönne ki. Van itt olyan, aki foglalkozik itt ilyenekkel komolyabb szinten?