109
In/Out-os videókártya
  • KILLER2
    #109
    In/Out os videókártyával lehet pl a gépet TVn tézni vagy a 2őt együtt használni, de olyat is lehet, hogy amit az INbe dugok az legyen a gépen, azaz azt lássam?
  • KILLER2
    #108
    Az említett GeForce 6600as videókártyámmal valahogy el tudom érni, hogy tudja TVzni a gépen? Úgy értem fogom szépen a TV kábelét azt valahova bevágom a gépbe és minden csúcsszuperül megy és még hang is van?
  • KILLER2
    #107
    AZ lenne a gondom, hogy a GeForce 6600as videókártyámhoz járt egy kábel aminek 2 vége van: IN és OUT. Az OUTtal sikerült már rákötnöm TVre úgy, hogy azon látszódjon a kép, de amikor a régi SONY videókamerámat rákötöm az INre akkor nem tudom, hogy mi kéne csinálni, mert semmi olyan parancsot nem találok, ami átkapcsolná a képet a kameráéra.
  • Schwarzenegger
    #106
    Sziasztok!

    Nekem van egy Nvidia Geforce2MX/MX 400 as 32MB-os videokártyám,Windows XP op. rendszer.Alkalmas ez a kártya hogy összekössem a TV-vel?TV-n szeretném nézni a képet nem a monitoron.Megvettem hozzá a kábeleket de nincs kép.Kell hozzá valami tv tools progi vagy csak át kell valamit állitani?Aki tud az irjon.Köszönöm.
  • Ro
    #105
    nos az általam vázolt hiba oka ez:
    http://www.seas.upenn.edu/ese/rca/instruments/misctutorials/Ground/grd.html

    a megoldás pedig ez:
    http://www.epanorama.net/documents/groundloop/antenna_isolator_building.html

    illetve ha bementek egy elektronikai vagy antenna üzletbe és kértek egy "földhurok" megszüntetésére alkalmas izét, illetve egy antennaizolátort. (mindkettő ugyanaz :-) és kevesebb mint 1500 HUF)
  • Ro
    #104
    Sziasztok.

    Ha valakinek van tapasztalata a következő probléma megoldásával kapcsolatban kérem ne fogja vissza magát :-)

    msi alaplapban mindegy milyen (nvidia ati) tvkimenetes videókártyával kirakom a képet mindegymilyen tvre(10 éves vagy új, scart vagy rca) a megjelenő képen felfelé folyamatosan fehér csíkok úsznak és torzitják a képet, egészen addig amíg a tvből az antennadugót ki nem huzom. akkor minden a helyéreugrik és tükör képem van. de ha be van dugva a tv-be az antenna csikos/torz a kép.

    Mi lehet az oka?
  • Koppernikusz
    #103
    nemrég már linkelték ezt be..
  • Rain1
    #102
    Hello!
    Remélem tud valaki segíteni:
    Van egy ATI Radeon 9800PRO videokártyám (Catalyst 5.3 van fent), és az Svideo kimenetét rákapcsoltam a TVre.
    Amint bekapcsolom a gépet, az felismeri a TV-t, és megjeleniti rajta ugyanazt, mint a monitoron. De amint feláll a Windows, elveszik a kép. Csak úgy megy, ha bekapcsolom, az "Asztal kiterjesztése erre a monitora" részt. De én úgy szeretném megoldani, hogy ugyanaz látszodjon a TVn , mint a monitoron.
    Meg lehet-e oldani?
  • Ramore
    #101
    Naja

    Továbbra is gondom van a képpel a tévémen. Mégpedig az, hogyha s-video kábellel van összekötve a tévém és a vkártyám, és bármelyik nvidia detonátort teszem fel, akkor is fekete-fehér a kép a tévémen. Ha rc kábellel kötöm össze, akkor a 30.82 detonátor az egyetlen, amelyikkel színes a kép, de halványan csíkos. A többivel szintén fekete-fehér.

    Mi lehet a megoldás?
  • Sound
    #100
    Naja, thx a helpet, de rajtam nem akar segíteni. Hiába állítom be primary-nek a monitort, sec-nek meg a tv-t, nyomok egy, "Alkazmaz"-t kattan egyet a moncsi, aztán visszajön a kép, és azt látom hogy TwinView megint ki van kapcsolva. Ha prim-re rakom a tv-t, sec-re a moncsit, akkor meg megy, de ilyenkor a moncsi csak max. 800x600-ba megy:((

    nemtom mi a gond, lehet hogy nem ártana már újrarakni win2k-t
  • Ramore
    #99
    Szóval nekem mindenképpen 10 méteres kábelt kell használnom, mert a gépemtől cirka 8 méterre van mindkét használható tévém. Az egyik Sony, a másik Vidi, de egyformán zavarja a kábeltévé. :(
    Nekem is a legolcsóbb rc kábelem van, és halványan szemcsés is a kép miatta. Mindenképpen kelleni fog egy jobb kábel, és akkor remélhetőleg tiszta lesz a kép! Sajnos én forrasztani nem tudok! :((
  • Ramore
    #97
    Időközben sikerült!!! Végre sikerült! Nagyon örülök! Köszönöm a segítségedet! :))

    Viszont ezt még megkérdezném tőled: Neked milyen megoldással van összekötve a géped a tévéddel (rc, s-video)?
    Nekem s-video kimenet van csak a videókártyámon és rc átalakítással nézem a tévén, mivel nincs s-video bemenetem. Sajnos az antennát ki kell húznom a tévéből ilyenkor mert zavarja. Neked is? Ha minőségi kábelem lenne, akkor nem zavarná az antenna a képminőséget?
  • Ramore
    #96
    Beállítottam mindent, elindítom a mediaplayerrel a filmet, látom is a tévén is meg a monitoron is. Ezután mondjuk elkezdek netezni, de sajnos a netet látom a tévé képernyőjén is.
    Valamit nem kell még beállítani? Hol lehet a gubanc?
    Neked milyen megoldással van összekötve a géped a tévéddel (rc, s-video)?
  • Ramore
    #94
    Még valami, hogyan állítod be az "Aspect Ratio-t" is képarányt?
  • Ramore
    #93
    Én is meg szeretném csinálni, úgy ahogy teneked sikerült.

    Melyik legyen az elsődleges, a monitor, vagy atévé, az általad leírtak alapján?

    Azt írod: "Így, ha Clone-ra állítom és elindítok egy filmet a PC-n, akkor a TV-n teljes képernyőn fut, a monitoron, meg úgy ahogy akarom, vagy lehúzom "kis méretre" és netezek közben..."
    De már clone-ra volt állítva az elején nem? Hogyan húzod le a monitoron kis méretre, én a tévén is azt látom.

    Légyszi segíts!
  • Ramore
    #92
    Meglepő, de legalább neked jó! :)
  • Sound
    #90
    A tv ugye 800x600at bír max, én meg netezek 1248x1024-ben, a clone csak annyit tud, hogyha win alatt is 800x600-ba van, akkor csinálja meg a duplikált képet. Érti? ;]
  • Ramore
    #89
    Attól tartok nem érted miről van szó. A monitoron netezel, a tévén pedig mondjuk filmet nézel a gépről kilőve egyszerre egy időben. A clone az annyi, mint netezel és azt látod a tévéden.
  • Ramore
    #87
    Geforce 2-esekkel úgy tudom nem, csak Geforce4-esek tudják!
  • Sound
    #86
    Olyan kérdésem lenne, hogy Gf2 mx, deluxe combom van, de ez igazából nem befolyásoló. A kérdésem az lenne, hogy meg lehet azt csinálni gF-el is mint Ati kártyáknál, szal gépről megy egy film, azt kiküldöm a tv-re, közbe a monitoron netezek. Ezt meg lehet csinálni gF-el?
  • Ramore
    #85
    Köszi, már letöltöttem szinte az összes detonátort, hamarosan kipróbálom ezt is. Hátha...
    Egyébként sokan dícsérik a legújabb 41.09-es drivert, főleg a tv-outos kártyáknál. Hát lehet, hogy ezt is kipróbálom mégegyszer.
  • Ramore
    #83
    Szerinted most mit tegyek? Melyik drivert próbáljam feltenni?
  • Ramore
    #81
    A 40.xx körülieket miért nem ajánlod?
  • Ramore
    #79
    A 30.82 driverben benne vannak a jelenlegiben hiányzó menűk?
  • Ramore
    #78
    Egyébként a gyári cd-jén a 31.40-es driver van, így most ez van a gépemen, de ebből hiányoznak azok a bizonyos menűk.
  • Ramore
    #76
    Köszi a segítségedet, ki fogom próbálni. Mostmár átlátom a beállításokat, viszont a gyakorlatban miután mindent beállítottam a leírtak alapján, mit kell tennem, hogy tudjak netezni+filmet nézni egy időben?
  • Ramore
    #74
    Én is ezt tenném, csak az a bibi, hogy elsőre a legfrissebbet raktam fel, de ennél amint azt régebben írtam, futott a kép nameg pocsék is volt. Ezután a gyári cd-ről tettem fel a jelenlegit, ami végre jó minőségű képet adott.

    Ilyenkor mi van? :)
  • Ramore
    #71
    Képzeld, hiányzik a 11/3 és a 11/4 a progimból. Úgy csináltam mindent, ahogy le volt írva, de így nem vágom a dolgot.

    A tv tool progi mire való?
  • Ramore
    #68
    Ezen a képen, ha kirakom a tévére akkor clone-a pötty, ekkor két híd lesz a képen. Így a monitoron és a tévén is ugyanaz lesz! Tudod, én mást szeretnék a monitoron, mint a tévémen.
  • Ramore
    #66
    Kiderült 3 óra probálkozás után, hogy egy eredeti Asus driverrel minden szépen megy! Mostmár csak azt szeretném tudni, hogyan tudom megcsinálni, hogy más legyen a monitoron, mint a tévén. Tudod, a gépen netezek, a tévén meg filmet nézek. Tv-tool progi kell hozzá? Mit kell állítani?
  • Ramore
    #64
    Mostmár van kép, de lefele úszik a tévén és nem egészen tiszta. Miért??? Milyen drivert tegyek fel?
  • Ramore
    #63
    Nem tudom használni a tv-out-ot. S-video bemenet van a kártyán, ebbe egy RC átalakítóba dugtam egy RC zsinórt, aminek a végét a videómba be.
    Jobbklikk a képernyőre, majd kijelzőbeállítások,aztán kérdezi, hogy videókimenet formátuma: 1. autómatikus választás, 2. kompozit, 3. s-video illetve más formátum. Ezen belül fel van sorolva ezer ország, kivéve Hungary és pal illetve ntsc féleségek vannak. Nem tudom mit válasszak. Miután kiválsztok egyet és alkalmazom a beállítást már nem látja a tévét.

    Segítsen valaki, mi lehet a hiba.
  • csöpp
    #62
    Köszönöm mindenkinek a segítséget!
  • csöpp
    #61
    SIKERÜLT!!!
  • Ramore
    #58
    Igen, de a két dolog nem lassítja le a gépet vajon? Mert ez nem olyan amikor valaki mondjuk azt nézi a tv-re kilőve, mint amit a monitoron is lát.
  • Ramore
    #55
    Geforce 4 MX440 64DDR Tv-outtal, ha a tévémre kiküldve nézek egy divx filmet és ezzel egy időben a gépemen internetezek, akkor milyen minőségű lesz a tévémen a film, és élvezhető lesz a netezés?
  • csöpp
    #54
    Vagy egy új TV-t :D
  • csöpp
    #53
    Ehez én teljesen hülye vagyok :) mindenesetre köszönöm a segítséget sajnos most nem az otthoni gép előtt ülök este minden tanácsot kiróbálok méegyszer mindent utána veszek egy új kártyát úgyis ideje lenne már :) mégegyszer köszi
  • csöpp
    #50
    Próbáltam tv tools-al de azzal is ugyanazt produkálta. :(
    win xp van fent a gépen lehet hogy magában az op. rendszerben van elállítva valami? hogy mind a két kártya ugyanazt produkálja?
  • csöpp
    #47
    composit kábellel próbálom de ff lesz ha progiban átállítom pal redszerre akkor sokkal szebb lesz a kép de még mindíg ff. :(