9499
Intel
  • PeeTeR
    #9259
    a 6700 -hoz adnak a 6700K -hoz nem, mi se adunk, eleve nem ferne bele.. illetve a 6700K -rol beszeltel elozoleg nem a simarol szoval ne szenvedj a hanyasodban
  • smog15
    #9258
    Az szép én azt olvastam több cikkben is, hogy nem adnak hozzá.
  • NiGhTM4R3
    #9257
    Amúgy adnak gyári hűtőt az i7 6700 mellé, kösz a téves infót.
  • NiGhTM4R3
    #9256
    Ez volt az egyik ok amiért beértem a kistesóval, mivel sokan várnak rá a nagy kereslet miatt hülyék lennének nem emelni az áron. 110-140 ezret meg nem ér, legalábbis nekem.
  • broman191
    #9255
    Lassan jön a Jézuska, igaz keresztény emberek ezek a kapitalisták...
  • grebber
    #9254
    Kezdeti árhoz képest kicsit megszaladt....
  • broman191
    #9253
    Ilyenek ezek a beszállítók... :)
  • NiGhTM4R3
    #9252
    Válaszoltak az Inteltől a 6700K-val kapcsolatban

    "We are experiencing a delay in the supply of this product. We do not have an ETA at this time."
    Szégyen.
    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2015.11.04. 02:06:51
  • NiGhTM4R3
    #9251
    Akkor én biztos kifogtam mert nincs az az ember aki megmondja megy-e a hűtő vagy nem annyira halk, nem tudom a 2600-os óta elcseszték-e. Akkor lehet a CM lesz, azt a márkát legalább ismerem :)
  • Maala
    #9250
    Nem-K-s prociknál nem a hőmérséklet a baj a stock coolerekkel, hanem, hogy zajos. Én amíg az NH-D14-et be nem raktam, azt hittem, a VGA-m ilyen hangos. De csak a stock intel hűtő volt az. :D

    Amelyik cpu cooler az egyik 115x-es foglalattal kompatibilis, az az összessel az, legyen szó 1155, 1156, 1150, 1151 bármelyikéről.

    Egyiket sem ismerem, nem foglalkoztam top-flow hűtésekkel, én szeretem a bazi nagy toronyhűtéseket, sry. :D
  • NiGhTM4R3
    #9249
    Na meg van DeepCool IceEdge MINI FS Low Profile CPU Cooler, ez nem olyan böhöm mint a többi a probléma csak az ,hogy valahol 1150 kompatibilitást írnak valahol meg nem, az meg akkor jó lenne 1151-hez is, na most segítsetek ez jó lenne a 6700-hoz?
  • NiGhTM4R3
    #9248
    Nem nagyon találok mást a nagykereknél.. Spire Storm 532, Cooler Master X Dream i117, Spire Kepler Rev.2 közül melyiket ajánlod?
  • NiGhTM4R3
    #9247
    Évekkel ezelőtt az i7 2600-omnál is pattogtak a fanboyok, hogy mit képzelek én gyári hűtővel az szar, az rossz, az fúj.. aztán gondoltam ha nem jó majd utólag veszek hozzá de csoda történt mert teljesen jó volt, teljesen kihajtva több óra játék után sem ment fel a hőmérséklete... nyilván aki felhúzza a K-sokat hatszáznyolcvanezer gigahertzre hogy 3 FPS-sel többje legyen a CoD-ban és ezzel villoghasson az nem így gondolkozik, de én most is örültem volna a gyári hűtőnek
  • Maala
    #9246
    Szerintem a méretével van baja.

    Most én is albit váltok, és a gépmozgatáshoz ki kellett vennem a videókártyát, meg levennem a hűtőt a prociról, hogy nehogy széttörje az alaplapot, VGA-t a mozgatás.

    Ja, hogy eladtam az MX-2 pasztát. Akkor majd vehetek újat. :) Facepalm.

    Azért kíváncsi vagyok, hogy ha az intel gyári bordáján lecserélnénk a ventit egy normális (csapággyal rendelkező, és emiatt halk) ventire, akkor hogyan teljesítene egy non-K proci felett. Legalább nem kellene állandóan leszedni a prociról a hűtőt. (sőt, ha jól tudom, van rézből készült gyári hűtő is, vagy rosszul tudom?)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.11.01. 14:46:16
  • Maala
    #9245
    Ha nem tetszenek a Tower hűtések, akkor javaslom, hogy Top Flow hűtéseket nézz.
  • broman191
    #9244
    Ha a méret számít, akkor ne torony hűtőben gondolkozz, hanem az LP vonalon... :) Egyébként nem láttam soha statisztikát arról, hogy mennyi user használ ilyen drága Intel prociknál gyári hűtőt, de erősen feltételezem, hogy a túlnyomó többség nem - az én ismerősi körömből kiindulva legalábbis...számomra elég fura, hogyha valaki kiad ~100e Ft-ot egy CPU-ra, akkor még ~10e Ft kiadáson akar spórolni egy épkézláb halk hűtő nélkülözésével... :)
  • PeeTeR
    #9243
    valoszinuleg azert nem adnak hozza mert szinte teljesen felesleges. aki stock -al akar huteni, ker valamelyik uzletben egyet es hozzavagjak otszazert mert annyit sem er, de legalabb nem kell szarakodniuk a visszakuldessel. mi eves szinten tobb ezer hutot kuldunk vissza kozvetlenul az Intel -nek es rohadtul nem olcso mulatsag, raadasul plussz emberbe, munkaidobe es koltseggel jar. na most ez csak egy vallalat (a testvercegrol szot sem ejtek, nalunk ez a szam lenyegesen magasabb mert egyben nagykereskedes is), ne is menjunk messzebb csak maradjunk Europaban.. remelem osszeallt a kep.
  • NiGhTM4R3
    #9242
    Egyre lejjebb süllyed az intel a szememben, már a hűtőn is spórolnak.. én mondjuk Arctic Freezer i30 CO-t néztem ki a K-hoz, de van DeepCool
    Gammaxx 300 Multi PWM CPU Cooler is, de könyörgöm nincs ezektől kisebb?


    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2015.11.01. 13:42:41
  • Maala
    #9241
    Egyik Skylakehez sem jár. Se dobozoshoz, sem OEMhez. De kb 1000-1500 egy stock Hashwelles hűtő, vagy maradnak az aftermarketek. :) Pl. egy Deepcool Gammaxxx 300 már elég halkan lehűtené a sima 6700-ast.
  • grebber
    #9240
    Már nem jár az i5-höz sem!
  • NiGhTM4R3
    #9239
    A sima Intel Core i7-6700-hoz jár gyári hűtő?
  • Krszti1160
    #9238
    Igaz :D Én is elég sokat melóztam a konfigért, de az i7 6700k-ra várás közben, i5-re gondoltam, hogy bele fektetek, de aztán rá kellet jönnöm, hogy semmi értelme, hogy i5-öt vegyek, hanem még egy kicsit várok és i7 5820k-t veszek :D azzal én is elleszek 5-10évet xD
  • Maala
    #9237
    Hát igen, ha asszony szereti a lángost, akkor muszáj a kedvére tenni, hogy megvehesd álmaid konfigját. :D

    /vicc
  • NiGhTM4R3
    #9236
    Elég sokat kellett 45 fokban döglenem a lángossütő mellett ezért a konfigért, nem valószínű 5 évig hozzányúlok nem hogy jövőre
  • Krszti1160
    #9235
    i5 6600k-t vegyél felhúzod 4.2-3.ra és mehet a game, aztán jövőre váltasz 67re :D
  • grebber
    #9234
    Metro Last Light Full HD minden csutka maxon csak a poén kedvéért
    Avg: 2.781 - Min: 1 - Max: 5

    Doom 3 BFG:
    Full HD (ugye ennél nincs semmi grafikai beállítás) + 2X AA atom stabil 60 fps

    CoD MW 3
    Full HD ezekkel a beállításokkal
    Frames: 5295 - Time: 69422ms - Avg: 76.273 - Min: 51 - Max: 100
    Frames: 77251 - Time: 983610ms - Avg: 78.538 - Min: 37 - Max: 163


    Cod MW3 beállításokTökéletes!
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.10.25. 10:46:27
  • PeeTeR
    #9233
    http://click.intel.com/customer-service
  • NiGhTM4R3
    #9232
    33. napja várom a több százezres gépemet, a fostalicska 6700K-ról még mindig nincs semmi hír.
    Mivel magyar kirendeltsége nincs az Intelnek (EU-ban kb. csak nálunk nincs) gondoltam írok nekik emailt (hátha az anyacég tud magyarázatot adni mi a here van) de az oldaluk kaotikus és használhatatlan.

    Esetleg ha valaki megdobna egy emailcímmel ahova írhatok ez ügyben megköszönném.
    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2015.10.25. 02:17:53
  • Krszti1160
    #9231
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Engem is érdekel,hogy hogyan lehet le áfázni.. Mivel írtam egy üzletre ahol azt írták, hogy e-mailben küldik el az áfás számlát, de azzal nem tudom, hogy határon le lehet-e áfázni, viszont van magyar állampolgárságom is (iratok is meg vannak persze, személyi, adó... stb kártyák... és érdekelne, hogyan lehetne vissza igényelni az áfát, erről tudnál bővebb infót szolgálni nekem? ) Köszönöm szépen! :)
  • Maala
    #9230
    Gianniból kiindulva elvileg a héten érkeznek a 6700K-k. Mondanám, hogy nézd a nagykereket, de szerintem síkideg vagy, és 5 percenként frissíted a készletlistájukat. :D
  • NiGhTM4R3
    #9229
    Egyrészt a garancia miatt félek az ilyentől (külföldre postázgatni a cuccost ha valami gáz van) másrészt meg ha itthon veszem leírhatom az áfát így a 110 ezres proci megvan 85 ezerért

    Nem tudom külföldről mennyi beszerezni, az 1. pont miatt nem is néztem utána, de ha tudsz infót akkor kíváncsiságból érdekel mennyiért tudnám behozatni futárral?
    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2015.10.18. 17:45:16
  • Maala
    #9228
    Külföldi megrendelés futárral? :D
  • NiGhTM4R3
    #9227
    Ez a szutyok már sosem lesz elérhető az országban??? szeptember 22 óta várok 6700k-ra..
  • smog15
    #9226
    Nem jár hozzá.
  • NiGhTM4R3
    #9225
    Na ne ijesztgess :D amúgy most botlottam bele 1 külföldi cikkbe, de a 6700K-hoz tényleg nem jár gyári hűtő?
  • Maala
    #9224
    Esetleg hívd fel Lec-et, hogy neki van-e, vagy mennyi idő alatt tud beszerezni.

    Úgy olvastam Gianninál, hogy már csak a karácsonyi szezonban lesz nagykereknél.

    Jól fogy a cucc mindenesetre. :)
  • NiGhTM4R3
    #9223
    Sajnos veszem észre, 4. hete várok már és az összes nagykernél még heteket írnak a beszerzésre. Szerintem röhej, elvégre nem tegnap jött ki.
  • grebber
    #9222
    Végre meglett az i5 6600k-m.
    Valamikor jövőhéten megérkezik a ház is aztán végre össze lesz rakva (feltéve ha sikerül)
    VGA hiányában (980ti várat még magára) IGP-jét fogom tesztelni raklap játékkal mi az amit lehet vele játszani és milyen beállításokkal.
    Legalább majd lesz mihez mérni a 980ti tesztemben :)
  • Maala
    #9221
    Amúgy a 6700K-s kérdésedre válaszolva, egyszerűen túl nagy rá a kereslet még...

    #9215: Jó az is, persze, akár FHD monitort is nézhetsz mellé.
  • NiGhTM4R3
    #9220
    Na szép, ilyenre nem figyeltem akkoriban. Szerencsére nem jött ki hamarabb a dolog, kösiz