9499
Intel
  • broman191
    #9219
    P67 nem tud integrált grafikus megoldást kezelni, úgy rémlik hogy a H-s és a Z-s tudott, így elvileg nincs mit keresni.
  • NiGhTM4R3
    #9218
    Köszi, noob kérdés, de ezen melyik van?

    alaplapom
  • Solten
    #9217
    Kiveszed a vga-t a csatijabol, osszekotod a monitort az alaplap megfelelo kimenetevel (Dsub, HDMI, DP), Intel drivert felrakod.
  • NiGhTM4R3
    #9216
    Üdv!
    első kérdés: a processzorban levő grafikus egységet hogy kell aktiválni? a fizikai VGA-m kifingott, most akkor automatikusan bekapcsolt az Intel® HD Graphics 2000 (Core i7 2600)? próbáltam Intel drivert rakni rá, de azt írja a gépem nem felel meg a minimális előírásoknak, pedig jót töltök le.

    második: az Intel Core i7-6700K-val van valami gebasz? 3 hete várok rá, de minden nagykernél vagy nem elérhető ideiglenesen vagy ott is heteket kell várni.
  • koj
    #9215
    ja és GTX 950 VGA-t terveztem hozzá, az jó?
  • koj
    #9214
    hát köszi :D :D
  • Maala
    #9213
    Arra a felbontásra bőven jó az i3 is egyelőre.
  • koj
    #9212
    de monitor csere ráér, először új gép kell.
  • koj
    #9211
    Játékra használnám, 1280*1024-es felbontásban (ekkora a monitorom :D )
  • Maala
    #9210
    Megérni megéri, a döntő kérdés, hogy mire használnád, és milyen felbontásban?

    FHD Multira i5 inkább, ha főleg single, akkor i3 is elég lehet még egy ideig. LOL, CS:GO, DOTA, HotS-re meg még az i3 is overkill kb, oda egy sima pentium is elég...

    Esetleg azt csinálhatod, hogy veszel most egy i3-at, és később váltasz majd i5-re. Mindenesetre nem kell 4330-at venned, elég egy 4130-4170, nincs az i3-asok között nagy különbség. (100-as, 300-as kategóriákon belül még árban sem, de a kettő kat. között azért elég sok van)
  • broman191
    #9209
    Meg, de akár 45e Ft körül elcsíphető használtan BOX-os, garis 4gen i5, alig egy hete még K-s modellt is láttam 48-ért, én inkább az i5-re voksolnék, de az említett i3 is érezhető előrelépés lenne... :)
  • koj
    #9208
    Sziasztok! AMD Phenom II X4 955-ös CPU-t szeretnék Intelre cserélni. (igazából az egész gépet) .I3 4330-at néztem ki, mert az ára még tűrhetőbb mint az I5-é csak nem tudom megéri-e?
  • grebber
    #9207
    Nagyrészt újratervezett dizájnt kap az Intel Gen10-es architektúra
  • balunso
    #9206
    Köszönöm szépen a válaszokat!
  • grebber
    #9205
    Multiadapter funkciót bemutató mintaprogramot publikált az Intel
  • broman191
    #9204
    Attól függ, hogy milyen felhasználásra szánod...a korszerű játékokhoz 8 GB az optimális választás, bár szvsz szinte netezésre is kevés már a 4 GB és ár-érték arányban 8 alá menni nincs értelme manapság. Bizonyos professzionális felhasználási területeken pedig érdemes lehet 8 felett nézelődni vagy amennyi belefér a pénztárca & lélektani határ szerint... :)
  • gforce9
    #9203
    úgy 8 centi...

    A viccet félretéve a ram az nem a processzornak kell hanem az alkalmazásoknak amiket használni akarsz. Tehát megnézed mit akarsz futtatni, rákeresel a rendszerkövetelményekre és azonnal látszik minek mennyi kell.
  • balunso
    #9202
    Sziasztok!
    Valaki megtudná mondani,hogy egy i5 4670k processzornak mekkora ram kell???
  • TBTPumpa
    #9201
    Szép! Én is ilyet vennék (6700K, 2600K-t váltanám le), csak én DDR3-mmal tervezem, úgy nem kell eladnom a jelenlegi memóriákat (pénzspórolás). Gigának amúgy is van egy tök jó kis DDR3-as deszkája, az ASUS-é pedig gagyisztán (a DDR3-as modell). A Mugen 4-es hűtő pedig rámegy az új foglalatra is, szóval ez jó is lenne. Csak kérdés, hogy a DDR3 mennyire fogná vissza a processzor teljesítményét, mert DDR4-re nem igazán akarok váltani (általa jóval többe kerülne az Upgrade, mint amennyit megengedhetnék magamnak).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.09.08. 12:10:00
  • grebber
    #9200
    Éppen ez a kérdés kinek milyen van és mire elég....
  • Maala
    #9199
    A 212-ket meg nem i7-ek tuningolására találták ki, szóval vegyél egy normális hűtőt, ha arra vágysz.
  • grebber
    #9198
    Az intel procikat nem alapon szüttyögésre találták ki szóval nem kell nekem antituningos.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.09.06. 11:29:04
  • Maala
    #9197
    Vegyél nonK-s procit, és akkor elég lesz a 212+od rá.
  • grebber
    #9196
    De engem nem az érdekel ki happy meg ki nem meg nem stresszelni akarok hanem only játék.
    Csak a hűtésre vagyok kíváncsi mert nem akarok azért plusszba költeni ha elég a mostani.
  • Maala
    #9195
    Ő sosem az. :D De mi volt a gondja? Alacsony asszimilációs rate? (insert alacsony szintű vicc)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.09.06. 11:13:42
  • PeeTeR
    #9194
    borg mar stressztesztelt, nem volt happy :D
  • grebber
    #9193
    Mérnél nekem azzal a coolerrel hőfokot játékok alatt? Aida64-et ráküldöd monitorozni. Kiváncsi vagyok mennyire hűti le.
    Mert nekem CM 212+ -om van kb ugyanaz!
  • Hegyipapa
    #9192
    Nem tuningolom, cooler master hyper 212 evo van most rajta. Igazából nekem sima 6700 és jó lett volna de még nem kapható. Nekem a múlt hónapra kellett számla és azért lett megvéve az áfát így vissza kaptam.
  • grebber
    #9191
    Milyen cpu cooler használsz ,tuningolod a cpu-t ? Ha igen mennyire tornáztad fel és milyen hőfokok vannak?
  • Hegyipapa
    #9190
    Kérdésedre a válasz, én már Skylake tulajdonos vagyok.





    Utoljára szerkesztette: Hegyipapa, 2015.09.05. 21:24:00
  • grebber
    #9189
    Itt van már Skylake tulaj egyébként?
  • grebber
    #9188
    Megjelentek a mobil Intel Skylake processzorok
    Megérkeztek az új asztali Intel Skylake processzorok is
  • broman191
    #9187
    Szvsz még kerülve sincs értelme, nem kapnál sokkal többet plusz két Deák Feri bá'ért... :)
  • Maala
    #9186
    Az az igazság, hogy kiszámoltam, és kb 40k ráfizetéssel le tudnám az egész pereputtyót cserélni Skylakere. Ez kib.szottul elgondolkodtató azért. :-s

    Hátrány, hogy ugyanúgy kerülő útvonalakról van szó, ahol az ember nem kap számlát. -.- Amúgy kicsit drágább. :P
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.08.31. 17:10:42
  • Solten
    #9185
  • Solten
    #9184
    Holnap jonnek a "mainstream" CPU-k:

  • Krszti1160
    #9183
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hali. MSI Z170A Gaming PRO vs MSI Z170A Gaming M5 közt mi a különbség? Melyik z170-es alap lapot ajánljátok? (lehet más gyártó is :3) :D Köszi a helpet. Hali.
  • Maala
    #9182
    Szerintem a DDR4 az utolsó, ami még talán piacképes lesz. Jönnek a jobb és értelmesebb technológiák.

    Viszont pont azért érdemes szerintem már most DDR4 képes deszkát venni, hogy később csak a rammodult kelljen váltani.

    Egyébként Z97-ből is 40 körül kezdődtek az "értelmesebb" (ejtsd: tuningképes a K-s procihoz) deszkák. Mint a Z170-ből.

    Tanulság: Új hardver bejövetelekor várni kell pár hetet, míg beáll az ára a kezdeti magas árról.

    Ki kéne számolni, mennyibe kerül most váltani Hashwell-R-ről.
  • grebber
    #9181
    Ha vennék DDR3-at vennék hozzá. DDR4 nek kb nulla jelentősége van a játékoknál.Aztán majd ha már dübörögnek a sokkal gyorsabb alacsony késleltetésű ddr4-ek akkor lehet váltani. De akkor meg már a ddr5 fog ácsingozni
  • broman191
    #9180
    Lassan nem is lesz olyan elszállt a Skylake i5, alig 10e Ft-tal olcsóbb a 4690K és a megfizethetőbb z170-es alaplapok is megérkeztek, valamint 1x8/2x4 GB DDR4 sem sokkal drágább mint a DDR3, alakul ez mint a púpos gyerek... :)