9499
Intel
  • S8DJ
    #9299
    Részletesebben, szebben írva :D
  • nejha
    #9298
    Mire használnád?

    -Ha Full HD játékra és egy nem full bika erős videókártyát akarsz venni mellé i5 de ha szeretnél egy GTX 1080-at akár SLI-ben vagy 4K játszani akkor meg az i7. Valószínű VR-ra is jobb lenne az i7 ezt most hirtelen nem tudom.

    -Pár FPS alapből fogsz nyerni az i7-el de nem számottevő.

    -Ha a gépen dolgozni is fogsz akkor is az i7. Én is ebben a dilemában voltam nemrég de én az i7 6700-at választottam valószínű később is kell majd lecserélni mivel elég erős egy CPU.
  • S8DJ
    #9297
    Ha +20ezret nem sajnálsz érte és kurva nagy felbontásban szeretnél játszani, akkor i7. De akkor vegyél hozzá egy testes VGA-t
    Utoljára szerkesztette: S8DJ, 2016.08.18. 10:18:10
  • zamballa82
    #9296
    I5 6600k vagy i7 6700
    Melyikeket vegyem szerintetek?
  • broman191
    #9295
    Ha a GTX 660/GTX 750 Ti szintjét hozni fogja, az tisztességes...a 4K-t is biztosan remekül fogják kezelni ha előre renderelt tartalomról van szó, de korszerű játékoknák meglepne, ha 1080p felett is használható maradna... :)
  • grebber
    #9294
    Brutális integrált grafikával jönnek majd az Intel Kaby Lake processzorai
  • zamballa82
    #9293
    Akkor azt mondod hogy a 4X4 memoria kiosztás megéri?
    Ez így is úgy is 16Gb nem hiszem hogy mostanság ez kevés lenne.
  • S8DJ
    #9292
    Quad-channelnél kétszer nagyobb a sávszél mint a dualnál. Alaplapban nem tudok segíteni. Gigabyteokat veszek évek óta.
  • zamballa82
    #9291
    Sziasztok.
    Lenne gy kérdésem.
    I5-6600 mellé milyen alaplapot tudtok ajánlani?
    Asus Asrock kedvelem, ha lehet innen mondjatok valamit.

    Másik nagy kérdés!
    4X4Gb memória vagy 2X8Gb

    A válaszokat előre is köszönöm.
  • adam46
    #9290
    Szia i7 6700k mellé Z170-es chipset fog kelleni, tehát ilyen alaplapokat nézegess és szerintem ne ezen próbálj spórolni. :) Én is hamarosan újítok, sima i7 6700 van kinézve és egy Asus maximus ranger alaplapot válaszottam hozzá
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2016.07.15. 21:51:04
  • MarkBlade
    #9289
    Sziasztok.. Egy i7 6700k mellé msi night elf alaplap megfelelő választás?
  • pupyroby1
    #9288
    Remélem hogy ram hiba vagy a proci melegszik mert akk megusznàm egy pàr rammal vagy nagyobb ventivel
    ..
  • gforce9
    #9287
    Ramhibát vagy melegedéshibát gyanítok akár úgy is, hogy összefügg. Alaplapi chipset melegedik, a ram eldobja az agyát. Előfordul. A 60-70 fok sok. Akármit is mondanak, az nem természetes. Az én koszos amd-m ami 4gz-en megy se melegszik ennyire, pedig semmi extra hűtés nincs rajta.
  • pupyroby1
    #9286
    Ki fujattam màr + ujrapasztàzàs is volt .. Közben bevittem szervizbe.kivàncsi leszek mit talàlnak
  • gforce9
    #9285
    Most jött be a kánikula, ez a tünet melegedésnek tűnik. Lehet hülye kérdés, de tiszták a hűtők?
  • pupyroby1
    #9284
    Igen megprobàlom. Köszönöm
  • broman191
    #9283
    Ha tudsz szerezni egy kölcsön tápot, az is megérne egy próbát...esetleg egy videokari szintén. A 3Dmark stabilitás mérésének szempontjából nem ér semmit, sem alapbeállításos gépnél, sem tuningnál...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.12. 17:33:53
  • pupyroby1
    #9282
    Hát nem hallottam ilyesmit, gondolom az nem is látszik az alaplapon. És persze csak terhelés alatt indul újra. felteszem ha kondi lenne akkor random is resetelne :(
  • Maala
    #9281
    Alaplapon nem pukkant el egy kondi?
  • pupyroby1
    #9280
    Hali, most elöször nem tudom mit tegyek a géppel , természetesen szerviz az utolsó lehetőség. A gépem nagy vonalakba Intel i7 860, Gtx 660oc 2gb, 600W ocz táp stb. Nem egy nagy gép , sokáig tökéletesen müködött. Most viszont azt csinálja hogy játék közben fogja magát és újraindul lekapcsolja a gépet pár mp ig és kész . a proci hőmérsékletre gyanakodtam de van hogy csak 60-70 fokos amit elvileg simán birnia kéne. Tesztet csináltam procira memora, és semmi gond nem volt a tesztnél .. érdekesség hogy 3d mark tesztek is végigmentek kikapcsolás nélkül. Több játéknál is csinálja, Windows reinstall volt . Bios reset volt
  • broman191
    #9279
    Nullponti energiát szív és hűl, nem melegszik.
  • Jim Morrison
    #9278
    Kitetted a gépedet az ISS ablakán hogy tudjad hűteni rendesen vagy mit csináltál? :D
  • broman191
    #9277
    Ma OC világrekordot döntött titokban a procim, úgy hogy hozzá sem nyúltam...elég lesz ez a 295 millió MHz nyuggerként is, többet nem frissítek rendszert az szent...


    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.05.16. 21:44:59
  • sovatalevi
    #9276
    Sziasztok az lenne a kérdésem,hogy egy Intel(R)Core(TM) i3-2350 M processzornak mekkora lehet a maximum hőmérséklete,amin meg károsodás nélkül mehet? Laptopról lenne szó.
  • Maala
    #9275
    Egy nemK-s proci egy K-shoz képest nem sokkal tart tovább használhatóság tekintetében. Pár hónap - fél év max.
  • pHNxX89
    #9274
    És élettartamban? Mert ha ezt megveszem kb 3 év múlva gondolom cserélni kell megint. Jönnek idén az új kártyák, pascal, polaris, meg jön az új amd zen architektúra. Szóval remélem ezzel a kombóval el leszek 3 évig. Mint emlitetted az új apikat, kiváncsi leszek mennyire lesz jó a skálázódás. Nekem ami számit az h minimum 45fps meg legyen de ezzel a 8320 al mindig beesik 30 ra is, ugyh remélem az intel proci segít a minimum fps-n.
  • broman191
    #9273
    Ha nem húznád, akkor felesleges megfizetni a K-s CPU felárát...és a legtöbb játék alapvetően nem is igényli, ugye a játékfejlesztők nem arra terveznek, hogy mindenkinek 4.5-5 GHz-es húzott Intel CPU-ja lesz...főleg így a next-gen API-kkal a kapuban. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.02.13. 11:45:03
  • pHNxX89
    #9272
    és 4690k ami pl neked is van?
  • Sippie
    #9271
    2 helyen láttam már a neten a Skylakekkel kapcsolatban azt a problémát, hogy régebbi játékok nem indulnak el vele, 8016 error code-ra hivatkozva. Nem tudom volt-e már szó erről korábban itt a topikban? Lett valami fejlemény az ügyben? Bios frissítéseket írnak, de a mostani alaplapokkal ez már teljesen megoldódott?
  • Maala
    #9270
    i5-öst keresel, 4590, vagy 6500 nem rossz választás.
  • pHNxX89
    #9269
    Sziasztok! Intel processzorra szeretnék váltani a közeljövőben és az lenne a kérdésem, hogy játékra melyik a legjobb választás? FX-8320 és R9 290X-t használok jelenleg, de nagyon sok játék nem képes kezelni normálisan az AMD processzorait, így a videókártya sok esetben csak malmozik és nem dolgozik.......
  • Jim Morrison
    #9268
    én anno pont e két proci között gondolkoztam, de amint látszik egyikkel se jártam volna rosszul :)
  • TBTPumpa
    #9267
    Már 5 éves és még mindig elegendő!
    Mondjuk az i7 2600K procim is ebben a cipőben jár.
  • Jim Morrison
    #9266
  • NiGhTM4R3
    #9265
    MSI is lépett

    http://prohardver.hu/hir/msi_szorzozar_melletti_skylake_tuning.html
  • broman191
    #9264
    'A BCLK módosításával'...meg hogy 'a gyártó ***állítólag*** 60%-os pluszt is elért'...vajon miben... :D Pár száz MHz-et lehet vele lökni az magok órajelein, de miért is veszélyeztetné a rendszer stabilitását az ember a gyakorlatban szinte érezhetetlen előnyért...de ne legyen igazam, legyen OMG.WOW GHz-en futó nem K-s Skylake CPU-k tömege az usereknél, kíváncsi leszek a gyakorlatra... :)

    ui.: Emlékezetem szerint az ilyesmihez nem árt a tuningbarát memó sem, no de nem K-s rendszerhez eleve minek venne olyasmit az ember... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.12.16. 17:10:31
  • NiGhTM4R3
    #9263
    Egy kis jó hír a NEM K-s (remélem így érthető) tulajoknak:

    http://pcworld.hu/hardver/igy-tuningolhato-a-skylake-cpu-asrock-alaplappal.html

    Jöhet a többi gyártó megoldása :)
    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2015.12.16. 13:38:21
  • NiGhTM4R3
    #9262
    "A sima Intel Core i7-6700-hoz jár gyári hűtő?" - ennél egyértelműbben hogy tehettem volna fel a kérdést te gyengeelméjű? én nem szenvedek, te próbálod megmagyarázni miért vagy fogyatékos és nem tudtál értelmezni egyszerű mondatot.. kevés sikerrel
  • PeeTeR
    #9261
    mert a "K" -rol volt szo egeszen vegig, de lenyegtelen. meglesz a zintelhűttő s minden jo lesz - csak kalapacs legyen a kozelben
  • smog15
    #9260
    Ja persze igen a K-ról volt szó a cikkben is nem a simáról, valamiért azt hittem a K-ra gondol.