326
CSD, HSCSD, GPRS, DSL, KábelNET, Mikrohullám, Lézer, Satellite és a többi...
  • Laalee
    #111
    ugyhallottam a tvnetet korlatoztak eleg erosen 100/20 kbyte ra
  • shabba
    #110
    TVNet kínálja a legtöbb speedet 2Mbps/512kbps 10 rongyért de magas a beugró. EMKTV-nek is van 1Mbps-es csomagja de azért már keményen zsebbe kell nyúlni. TvNetWork hálózatán nincs korlát, az első fecskék még 400kbyte-al tobzódhattak, azóta ez folyamtosan esik a növekvő userszám hatásása, most tudtommal 200k éjszaka, 80-100k nappal, de a további bővülő letszám ezt is le fogja apasztani a többi átlagos kábelnet speedlimit szintjére. Mindhárom szolgáltató nagyon kevés és lokalizált területen érhető el így nagyon szerencsésnek helyen kell lakni hozzájuk.

    Ha jól látom másik topicban téged konkréten XIII. ker érdekl, ott viszont csak egyetlen szélessávú szolgáltatás van a Chello. Még microhullám előfordulhat, mivel ott van a kerületben BIX központ így nem nagybefektetés micros rendszert csinálni azon a környéken.

    Sávszélességre meg majd akkor érdemes visszatérni ha itt is veresnypiac lesz, de az még nagyon sok év. Addig annak is örülhet ha legalább van egy fajta lehetőséged szélessávú netre.

    A kereset dolog pedig nem ér semmi, reálértéken soha nem lett itt annyi a net mint nyugaton, a költségek itt is azonosak, így maximum nominálértéken azonos díjak elképzelhetők. De ahhoz is kellene sokkal nagyobb netes penetráció és nagyoan sok előfizető, ami nálunk nincs. Kanadában 60%-os a netpenetráció, itthon 10 sincs. Az előfizetői bázis ott 250 millió itt 10. Ott 20% a szélessávú netezők aránya a népességben itt 1% sincs. Ha megszünnek ezek a különbségek itthon is lesz hasonló neted, de az még nagyon odébb van időben.
  • Taranov
    #109
    Ja, ja le vagyuink maradva, de ezen nem is csodálkozom, de azért nem szívesen hasonlítgatom Svájcot Magyarországgal.
    Sok közös tulajdonságuk van:
    Mindkettő kicsi, egyik sincs benne az EU-ban, mindkettő európai, azonban Svájcccban könyebb az élet.
  • Lammer
    #108
    Helló!
    Érdemes megnézni a köv. oldalt!
    http://www.shoprogers.com/Store/Cable/InternetContent/lite.asp?shopperID=

    Ez csak egy példa!
    Elszomorító nem?
    Magyarországon miért nincs ilyen?
    Ha megnézitek 1.5 Mbites LEtöltésért ha beleszámoljuk a plusz 10 dolcsit is akkor havonta is 55 dollár(Most hogy kanadaivagyUSA tökkmind1) akkor is szánalmasak a magyar szolgáltatások a 10-13 ezres (jah és akkor ki lehet számolni mennyit keresnek az északamcsikhozzánk képest)512Kilobitért, nem?
    levagyunkmaradvarendesennem? :(
    Apropó Van szerintetek olyan szörvisz itt Hunba ami kb ilyen sebességen mozog(TVnet a kerület miatt bukta,pedig az állítólag rulz)???
    cable szinten?
    ...

  • Taranov
    #107
    Van benne valami igazság...valami elgondolkoztató :-D
  • shabba
    #106
    Az kizárt. fatávkábel nem enged be mást a hálózatára, only Suxi.
  • Xboxman
    #105
    Nekem még 9hónapom hátra van!Ha lejár a szerződés szeretnék gyorsabb fokozatra kapcsolni(Kábelnet sebesség)!Lehetséges ,hogy addigra Matáv Kábelen más ISP is szolgáltassanak?
  • Xboxman
    #104
    Meghajlok tudásod előtt mester,tényleg te voltál a gyorsabb:))
  • shabba
    #103
    Valamivel gyorsabb lehettem ha engem pakolt előre, ráadásul neked csak blockcopy volt. :)))
  • shabba
    #102
    ADSL még sokáig jó technológia lesz Mo.-on. Sokat nem hiszem hogy gondolkodni kell ezen. Ezen kívül az embereknek ritkán van lehetőségük választani a szolgáltatások között, az még nagyon odébb van. ADSL ára sem fog változni még jó ideig, akciózás sem lesz belőle, szerintem újíts ha elégedett vagy az ISP-del.
  • vik3d
    #101
    gyerekek ..és mi a prognózis? mert lassan meg kellene újitanom az ADSL szerződésemet...elmegy az még 2 évre is vagy már a küszöbön a megváltónk?
  • Xboxman
    #100
    Egyszerre:)
  • Xboxman
    #99
    " Nálunk a GaTeS hálózatot is csak akkor hittem el amikor saját szememmel láttam "
  • shabba
    #98
    GaTeS Group, de tök lényegtelen számodra mert egyenlőre csak a mi ltp.-ünkön szolgáltatnak, Bp.-en ez a referencia munkájuk. Csak lakótelepek és lakóparkok a célpontjaik és nem árt egy GTS gerinchálózat a közelben mert arra építenek. Ezzel most nem tudtalak feldobni. :(
  • Taranov
    #97
    Mi a neve a szolgáltatódnak?
  • shabba
    #96
    Majd meglátjuk, én mindig több vasat tartanék a tűzben. Anno ilyen volt adsl meg kábelnet, aztán később jöttek a microsok, mind a 4, végül GPRS-en is elgondolkodtam. De mákomra jött végül egy olyan amelyik telepít is és az igényemhez is passzolt.
  • Taranov
    #95
    De a fatáv túl kriminális, azért egy kis cég sztem csak jobb....
  • shabba
    #94
    Na ez az ami fatávnál 2 évig nem működött. :( Csak a duma
  • Taranov
    #93
    Értem, de én nem adok nekik sok időt, had szarakodjanak a mikrohullám kiépítésével :)
    Azt mondta 30-45 nap, akkor 45 nap, 30 nap múlva nem fogok rájukjárni, hogy csinálják-e már, de 45 nap múlva kész kell lenniük.
  • Taranov
    #92
    Jók a megérzéseid :))))
  • Taranov
    #91
    Miért? Komolyan gondoltam, de mi a poénos? :))
  • shabba
    #90
    Ha megcsinálják miért ne menne. De ott van az ha. :( Engem 2 éven át hitegetett azzal a fatáv hogy 2-3 hónapon belül biztos lesz kábelnetem meg ADSL-el, aztán a mai napig nem csinált semmit itt a telepen. Tudod ezek után én úgy vagyok vele hogy az ilyen ígérgetéseket nagyon nagy fenntartással kezelem. Nálunk a GaTeS hálózatot is csak akkor hittem el amikor saját szememmel láttam és fülemmel hallottam hogy komolyan gondolják és amikor nekikezdtek az építésének akkor már tudtam ebből lesz is valami.
  • Xboxman
    #89
    Aszthittem pojénkodsz,de ha komolyan mondtad:))))
  • Xboxman
    #88
    Megérzés:)
  • Taranov
    #87
    De ha egyszer megépíteteék, és egyszer volt netjük már fog működni, nem?
  • Taranov
    #86
    Mi a poén? :)
  • Taranov
    #85
    NEm vagyok nagy online gamer, de ezt te hogyan találtad ki? :))
  • shabba
    #84
    A kíváncsiság alapvető emberi tulajdonság, csak egyeseknél 3 napig tart a csoda, vannak aki képesek 3 hónapig kitartani. A hálónkon az utóbbiak miatt volt szívás, számomra érthetetlen miért terhelte 3 user napi 24h-ban a sávszélt.
  • shabba
    #83
    Nekem beleférne 1.5x több is az upload miatt, de 512-vel +33%-al több is lehetne. :)
  • Xboxman
    #82
    "live show-kat "
    Mot nagyot csalódtam:)
  • Xboxman
    #81
    Anyyit össze se lehet hozni ha kiszámolod(ha egész 24H-ban teljes sávval töltenél akkor sem)
  • shabba
    #80
    Az azért már elég hardcore mondjam azt már beteges warez mennyiség. Nekem 2 hónap alatt 35GB forgalmam volt és jó sok ISO meg film volt benne és néztem live show-kat még az első hetekben igaz nem orrvérzésig és netradio is szól igaz az sem 24h-ban, WinAmp többnyire offline. És ebben benne van nem csak az én igényem mert másoknak is kellett töltenek rendesen cuccokat és tőlem is szedtek P2P meg FTP-n keresztül. Persze bele lehetne jobban is lendülni de ingyé ez sem volt olyan rossz. :)
  • shabba
    #79
    Nem ezt mondom. A modemes netnél jelenleg minden jobb és olcsóbb. Csak azt akartam mondani nem várj csodát és ne vedd 100%-nak azt amig ígérnek. Nyár óta már többeknek elmondták ezt amit leírtál 67-ben és azóta sincs netjük mert under construction.
  • Xboxman
    #78
    Látom nem vagy nagy online gamer...
  • Xboxman
    #77
    LOL:)))
  • Sir Quno Jedi
    #76
    Vagy 150GB-t havonta :-))) !
  • Taranov
    #75
    De azt ne mondd, hogy a LANportra ne fizessek elő, mert nem elég jó! :)
    Ezt akartad mondani? :)
  • shabba
    #74
    LOL főleg az utóbbi.

    LanPort-ról csak annyit nincs túl sok lóvéjuk, ezért eddig is csak inkább ígérték a szolgáltatást de ne történt semmi kézzelfogható részükről. Ha nagyon szigorúan nézem ez igaz a többire, sajnos. Az a baj internetszolgáltatónak lenni nagyon nagy befektetés így jó tőkebefektető nélkül kivitelezhetetlen. SysTel-nek van ilyen befektetője tudtommal, és építgetik is hálózatot, az viszont nekem sem érthető hogy az eddig elkészült szakaszokra miért nem kötnek rá usereket.
  • Taranov
    #73
    A Systel honlapján található:
    --
    100% internet 0% telefonköltség
    --
    Az Axelero megoldás mindenkinet című prospektusa címlapján olvasható:
    --
    Internetcsomagjaink úgy illenek Önhöz, mint a mesebeli üvegcipő Hamupipőkére.
    --
    :-D
  • Taranov
    #72
    Nekem a Drak Age of Camelot nevű Online MMORPG-re kéne a kapcsolat, az 64-en nem jó, 128-on elmegy, 192-n, (ha ez télleg annyi) nagyon jó lesz.