326
CSD, HSCSD, GPRS, DSL, KábelNET, Mikrohullám, Lézer, Satellite és a többi...
  • Xboxman
    #158
    Nálam kb 1napig lenne jó:)
  • shabba
    #157
    Nem is lenne rossz csak a végén az az 1Gb ne lenne.
  • EOX
    #156
    Nálunk Szekszárd a terrasoft szolgáltat rádiós netet, általában 200-250kb/seccel jön, a ping is egész jó. Havi 10000+áfa, és 1 Gb-s a letöltés.
  • shabba
    #155
    Fogalmam nincs milyen a speed, ahogy nézem ez egy újabb adott kerületet megcélzó területi project lesz mint a netroller itt a 3-ban. Nem tűnik rossznak árban kérdés mit fog tudni a valóságban. A Qwerty BIX tag de ahogy nézem csak egy 10Mbps-es kapcsolatuk van és jelenleg azon is alig van forgalom, szerintem valami nagyobb multitól bérelhetik a kapacitást, kédezősködj ki lehet az.

    Annó 13 év, 12 éven át mi is ott laktunk, Csut utcai ltp.-en, Bartókba jártam általánosba. :) Gondolom a dombtetőre felraktak egy körsugárzót és úgy szórnak, bár furcsa hogy sem a rózsakerti sem a bartók ltp.-et nem célozzák meg, talán ott Radiant van TvNettel?
  • Taranov
    #153
    Mióta Imre pilóta...
    Jajj, Ember! Ha az EnterNET és az Axelero is asszongya, csak van!
  • Xboxman
    #152
    Hmm optikán mióta lehet ADSL?
  • Taranov
    #151
    Semmi nem történt, az Axelerora vártam, mert azt mondták, hogy küldenek postán szerződést, vártam vagy egy hónapot, aztán elmentem az EnterNET-be, és most arra várok. :) De a második szolgáltatónál már okosabb voltam, mert nem kértem postán szerződést, hanem odamentem...
  • magyar ember 2
    #150
    Ja, pl. a "világvégén nagyon erős" vodafon tulajdonaban allo nemet D2-vel. Ezert is lesz kenytelen elfogadni a D2-n keresztul megfuttatott vodafonos hivasokat. :)
  • shabba
    #149
    Ha kiépíthető akkor mi lett? Eltelt 1 hónap a két kijelentés között, ennyi idő alatt lennie kellett volna vonalvizsgálatnak vagy bekötésnek. Történt is valami vagy csak a szokásos vakert nyomták az ISP-k?
  • shabba
    #148
    A LanPortot szerintem felejtsük el nagyon kamu cégnek néz ez ki, az utóbbi időben elég sok rossz személyes tapasztalat gyűjtemény jött össze róluk a HwSw-es topicban. Nekem ez a cég inkább egy piramisjétákra emlékeztet, pénzt kérnek beugró címén aztán nem csinálnak semmit csak hitegetnek.

    Systel meg szerintem feladta a lakossági micros szolgáltatás tervét, és visszaállt céges bérelt vonalra. Én még onnan sem hallottam egyetlenegy bekötött userről sem.

    Ami most van és úgy tűnik működök, igaz csak 7 kisebb lefedett területen az az Enternet micros szolgáltatása. Ígéretük szerint jővőre további bázisállomásokat akarnak telepíteni így bővítve a lefedettséget, de rövid időn belül ez sem fog megoldást jelenteni csak azoknak akik szerencsés helyen laknak, de ez eddig is így volt.

    Itt az Enternet micros csomagja:
    http://www.enternet.hu/index.phtml?MENU_ID=1&ROVAT_ID=1&PAGE=18

    Itt meg egy topic hozzá, ahol kitárgyaltuk:
    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=9&t=000415
  • Taranov
    #147
    Szolgáltatja a lanport (www.lanport.hu) és a systelnet (wwww.systel.hu)
    Az előbbinek nagyobb a kínálata és az árválasztéka.
  • Taranov
    #146
    Hát én inkább leírom. A vodafon mindenütt a világvégén nagyon erős, pl.: Új-Zélandon, de az minket nem érdekel. Magyarországon a leggyengébb. Külföldön nem érdekes, hogy van-e Vodafone, mert a Pannonnak és a Westelnek is jó roaming szerződései vannak.
  • Taranov
    #145
    Az Axelero mondta és az EnterNET szerint is kiépíthető.
    Köszi, hogy küldtél mail-t, sajnos az a címem nem él. Az új: [email protected]
  • Czibu
    #144
    ja, és tök korlátlan, s 4 óránként ledob a szerver, s ujra kell csatlakozni :(
    ha többen fellépnek, akkor nagyon visszalassul
  • Czibu
    #143
    nállunk Esztergomban és környékén a Holop csinálja a micronetet. 10E HUF -ot kell fizetni szaros 32kbps -ér.
  • magyar ember 2
    #141
    A vodafonnak azert van keves elofizetoje, mert o jott be az orszagba a legkesobb. Ennek ellenere a Pannon es a Westel csak az orszaghatarig tart, onnantol kezdve azt se tudjak mi az, mig a Vodafon egy rakas orszagban van jelen. Es bar a Pannon most felmondta az egyuttmukodest, 1reszt a vodka rakapcsolt a sajat halozat kiepitesere 1000rel, masreszt megvan a modja hogy rakenyszeritse a Pannont az egyuttmukodesre egy, a tulajdonaban levo kulfoldi halozaton keresztul, aminek a hivasait a Pannon koteles elfogadni (roaming szerzodese van), ennek alkalmazasarol mostanaban dontenek. Azert a vodkafont meg nem kell leirni.
  • shabba
    #139
    Nem értek ehhez a részéhez, de miután tárcsáz a DUN a hálókátyám keresztüli LANNet-es kapcsolat nem elérhető. Gyanítom ez esetben is kizárná egyik a másikak. Ha meg is tudnád oldani, mi alapján dőlne el hogy egy adott netes kérést melyik kapcsolat szolgáljon ki?
  • Xboxman
    #138
    NEm lenne egyszerűbb két hálókártya?
  • shabba
    #137
    Ha van több géped akkor ADSL-t az egyikbe, Chellot a másikba.
  • ÁjjLe BoBBi
    #136
    a kis milliomos :)))
  • shabba
    #134
    Ennek örülök, de kicsit kétkedéssel fogadom mivel szerintem optikás területen lax, úgy ahogy én is. Engem is szivattak már azzal hogy lehet, mivel az az adatbázis amiből dolgoznak rossz. Az optikai terület címeinek fele benne van, azzal a szöveggel hogy nagy valószínűséggel lehetséges, mert már működik a környéken. Persze ez nem igaz és a fatáv is tudja, mégsem történt meg az adatbázis javítása közel 1 éve.

    Nem tudom honnan a jó hír, ki hozta, de én csak akkor hinném ha már bent van. ADSL egyébként is csak akkor derül ki hogy lehet ha már megkötötted a szerződést, kijöttek fatávtól bemérni a vonalat és alkalmasnak találtatott. Addig csak találgatás szintje az egész.

    Anno küldtem neked egy levelet de semmi válasz nem jött, gyanítom az adatoknál megadott mailcímed nem él. Küldj nekem egy mailt légyszíves egy élő levélcímről amire írhatok.

    Amit küldtem egyébként egy új micros lehetőség a III.kerben, Óbudát, a Gyógyszergyári ltp.-et és talán titeket lefednek az első körben, jővő év elején pedig egész III.kerben akarnak szolgáltatni.

    www.netroller.hu

    Itt egy topic ahol kitárgyaltuk anno.

    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=9&t=000371
  • Taranov
    #133
    Képzeld shabba! Egérkezett a jó hír! :-)

    1.,A III. kerületi Kolostor utcában van ADSL!
    Az Axelero ADSL drága, tehát valószínűleg EnterNET ADSL-re fizetek elő.
    Mit szólsz?

    2.,Egyébként a Pannon GPRS túl korlátos, a havi 6400 Ft-tal nincs gond.

    3., KábelNET nincs, azt mondták, sőt meg is írták levélben, de ADSL van!
  • shabba
    #132
    Bocs a duplázásért, de épp haldoklott az SG.
  • shabba
    #131
    Taranov:

    Átalánydíjas internet a Pannonnál is
    http://index.hu/tech/ihirek/?main:2002.11.13.&109242

    Igaz vagy 2x annyiba kerül és nagyon korlátos, csak havi 300Mb utána fizethetsz, hogy mennyit az kérdés mert még semmit nem látok róla az oldalukon. De ez már pgsm nem voda ha már ennyire ez kell.
  • shabba
    #130
    Taranov:

    Átalánydíjas internet a Pannonnál is
    http://index.hu/tech/ihirek/?main:2002.11.13.&109242

    Igaz vagy 2x annyiba kerül és nagyon korlátos, csak havi 300Mb utána fizethetsz, hogy mennyit az kérdés mert még semmit nem látok róla az oldalukon. De ez már pgsm nem voda ha már ennyire ez kell.
  • shabba
    #129
    Persze hogy érdekel, érdekes kezdeményzésnek tűnik. Ha este online leszel ICQ-n is elmondhatod, sajnos nem vagy fent. :( Mailbe ment a számom.
  • gseldon
    #128
    Nem
    nevet nem írok, de Axelero belső termékfejlesztéstől jött, apá,om keresztül, aki HP Magyarország eInfrastructure üzletágigazgatója. Este megkérdem a pontos technikai részletekről, látom érdekel.
  • shabba
    #127
    Ebben a mono kábelben akár igazad is lehet, bevallom ehhez kellene valaki aki jobban ismeri a dörgést. Én pont a költséghatékonyabb megoldás miatt írtam azt hogy multimódusú a kábel. Annak viszont csak 500 méter a hatótávja, így sok aktív eszközt igényel, ebből az várható nem a legminőségibbeket használták hogy olcsón lehessen építeni, ezért gondoltam azt hogy erre nem lehet hightech hálózatot ráhúzni. Persze csak logikusan próbálok elmélkedni, lehet pont ahol én tévedek az pont megfordíthatja az egész egyenletet.

    Ezt a "multimódusún nem megy a hang, ergo no telefon" dolgot nem igazán értem? Ezzel mit akartál mondani? Kifejtenéd. Mert szerintem az adatnak tök mindegy.

    Van egy problémám még ezzel de ehhez megint belsős infó kellene. Ez a hálózat HYTAS rendszer jó kis DT "találmány", az első H betű a hibrid szót takarja ami a hálózati kábelezés vegyes voltát, üvegszál és rézkábel takarja. Kérdés, tuti az hogy a központtól a háztömbig jővő szakasz full üvegszál? Nem ismerem mélyrehatóan a HYTAS-t, de én nem mernék rá mérget venni hogy így van.

    Maga az infó egyébként honnan származik. Van a Suxinál ismerősöd aki a valamelyik műszaki osztályon dolgozik? Remélem nem a PR részlegből jött az infó mert arra nem sokat adok. :)
  • shabba
    #126
    Ezt a Suxi a fatáv tudta nélkül csinálná dolgot nem értem, 2 ok miatt is.

    Ad 1: a két cég túl közeli kapcsolatban van ahhoz hogy ne tudjanak ilyen jelentős megmozdulásról.

    Ad2: Vajon hogy a fenébe építené be a Suxi ezt az infrastruktúrát a fatáv telefonközpontjaiba és használná ingyen és büntetlenül a last milet a fatáv tudta nélkül. A Suxi Gigabit Ethernet gerincét be is kell vinni a telefonközpontba, be kell vinni az akítv eszközöket ami gyanítom nem kis feltünést keltene ha illegálisan akarnák megtenni. :)

    Múltkor kimaradt, aztán meg nem akartam olyan sok hozzászólást írni. Ez a GigaBit Ethernet gerinc szép dolog, jelenleg ezen megy a kábelnetes forgalom ami nem túl jelentős lévén van vagy 2-3ezer előfizető. De időven ez remélhetőleg nőn fog. Erre a kapacitásra rázúdítani 10Mbps-es connectel bíró usereket hamar dugulást okoznak. Ahogy mondod 100 user kell a full terheléshez, átlagos 10%-os leterheltség mellett legyen mondjuk 1000 user. 1000 userre meg nem lehet hálózatot tervezni, főleg ha kapós lenne az ár/teljesítménye alapján. Ide kicsit modernebb DWDM gerinc kellene ami az idő előrehaladtával skálázni lehetne.

    Az egészben főleg ott vagyok skeptikus hogy ezt a gigabit Ethernet gerincet a Suxi tavaly nyáron építette ki és 250 millió fölött volt az ára. A terv szerint 1-2 éven belül 10-20ezer kábelnet usert kapcsoltak volna rá. Ez a terv nem nagyon teljesült, talán lehet max 3000 ügyfelük, szóval még sehol nem beszélhatünk megtérülésről. Akkor meg miért építené át a gerincét újra egy újabb befektetéssel a Suxi, ha még a jelenlegit sem tudta kigazdálkodni? Ráadásul egy ilyen gerinc nagyon sok pénz, ehhez megint fatáv anyuci apanáza kell, szóval nehéz valakitől pénz kunyerálni úgy hogy ne tudjon róla mi készül a háta mögött.
  • shabba
    #123
    Ha neked Chellod lehet akkor kizárt hogy mást is talász. Egy kábelTV hálózaton csak egyfajta szolgáltatás elérhető. Ha jól tudom TvNetwork szolgáltat XIV.kerben de csak ott ahol SztárTV kábelhálózat van.

    KábelTV-nek alternatívát csak DSL-ben találsz, ahhoz pedig telefonvonal kell. :( Talán még idővel lesz microhullámú internetre lehetőség ha 1x elindulnak a szolgáltatók. Egy mások fórumba jelezték hogy a LanPort nevű cég el fog indulni novemberben, ők a Kassai tér környékén szolgáltatnának, de majd csak akkor hiszem el ha lesz legalább 1 user a netet aki kukorékol hogy neki már ilyenje van és müxik is.
  • Lammer
    #122
    Hát igen, tudom a multkor egy műszaki szaki akik szolgáltatnak ugyanigy kiokosított :))
    De mondjuk engem nem XIII ker. érdekel mert ott egy barátom lakik és neki érdeklődtem...
    Ha lenne XIV-ben a Chello mellett vmi alternativa(DSL kizárva No telefon) akkor az frankó lene :)
  • Xboxman
    #121
    Mewggyöztél:)
  • shabba
    #120
    Gyorsan kikerestem mit is írtak ezekről anno. Itt az olasz hálózat a FastWeb-től.

    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=16272

    Itt meg az osztrák példa:

    http://www.prog.hu/news.php?qnid=141

    Svédet anno olvastam Cisco oldalán, Japánt már nem emléxem hol.

    Félek ha ez nálunk valaha is lesz ismerve a fatávot biztos az osztráknál is rosszabb konstrukcó lenne. Ott nagyon gáz a forgalom utáni díjazás. 1 eurocent/Mbyte az nagyon sok, főleg ha az ember 10Mbps-el tud tölteni. Ilyen speed mellett 7CD-ny anyagot lehetne letölteni 1 óra alatt az 4.5Gbyte-nyi cumó. Ez adatforgalom után számolva 45euro egy óra alatt. Azért 10 rongyot elverni 1 óra alatt, annyit nem ér meg az a 7 CD. :)
  • shabba
    #119
    Megjegyzem miért ugorna hirtelen ekkorát a fatáv, eddig mindig csak a németben levedlett cuccokat hozták át és építették be. Soha nem sietnek, minden bőrt lehúznak rólunk, mert neki így van rajta a legnagyobb nyereség. Előbb lesz még itt SDSL cégeknek, aztán ha már egy kicsit kifutott lerakják lakossági csomagba. Ez után talán majd szóbajöhet ez az utópikus ötlet is. :) De ha meg tudsz győzni az ellenkezőjéről logikus érvekkel én fejet hajtok előtted.

    Az egészben ez az 50 user kell egy terültről tetszik. Ez egy micros beruházásnál még okés, ott kb 6-8 milliót invesztál be egy ISP ennyi emberre ami még rentábilis is lehet rövid időn belül. De egy ilyen Cisco Metro rendszer óriási pénz, nem véletlen hogy az olasz megvalósításnál is több nagyváros lefedő, 150ezer feletti előfizetővel rendelkező vállakozásról van szó. Ezek a Cisco aktív eszközök egy vagyonba kerülnek egy 3500-as switch 3500 dolcsi és minden házba kell, egy 6500-as főleg egy 12000 series cucc százezer dolláros nagyságrend. Az hogy van lenn a földben optikai kábel még semmit előnyt nem jelent, a kábelezés egy ilyen projectnél alig 10%-a a befektetésnek, az aktív eszközök és a szakértelem ára az igazi tétel.

    Nekem amit leírtál tök hihetetlenül hangzik, nincs benne egy elem sem amiben meg lehetne kapaszkodni, hogy talán ez így megvalósítható. Nem tudom kitől és hol hallottad ezt az infót, de gyanítom valaki alaposan megviccelt.
  • shabba
    #118
    Van egy rossz hírem Xbox, Pók ltp. is optikai sivatagi terület ezért nem lehet ADSL-ünk :) Hidd el jó lesz az a GaTeS mert amíg ebből valóság lesz addig még sok víz fog lefolyni a Dunán. Mellesleg az olasz és svéd és osztrák, de mehetünk meszebb japánba is fiber to home(üvegszál az otthonokba) kapcsolatok nem ilyen megoldáson alapulnak. Azoknál is hasonló Cisco féle Metro hálózati megoldás épült ki mint itt a GaTeS-nél csak egy nagyságrenddel nagyobb megvalósításban.

    Pl. az olasz eset is 12000-es routerre épül 10Gbps-es gerincel, a PoP-okban 6500-as Catalyst switchek vannak és 2.5Gbps-es a kapcsolat. A házakba Catalyst 3500 series switchek vannak, a hálózati végpontoknál pedig egy spéci switch ami a video ondemand szolgáltatáshoz is passzol. Mint látható itt sem a felhaszálóig ér el az üvegszál, csak a háztömbig jön ez az SDH, onnantól a switchtől UTP-n van leosztva a kapcsolat. Az a gond hogy egy ilyen minőségű hálózathoz mono módusú, profi üvegszálas kábelezés kell, a 93-ban lerakott HYTAS rendszer pedig szerintem ehhez édeskevés.

    Nálunk itt a telepen 5 nyomvonalon épül ki 155Mbps-es SDH, ami "szem alakban" két végpontnál összezár a redundancia végett. Nálunk az aktív elemek Cisco Catalyst 2950-es switchek. A router 7200-as VXR, és ez a belső ltp.-i hálózat szintén egy 155Mbps-es SDH vonalon kapcsolódik majd rá a GTS üvegszálas gerinchálózatára. Hidd el nem lesz az olyan rossz és ez legalább még ez évben el is készül. :) És itt is a házig fog érni az üvegszál, csak a switchig megy ethernet onnatól már SDH-n fog utazni az adat.
  • Xboxman
    #117
    Hmmm lehet mégse a pók utcába költözöm:)
  • gseldon
    #116
    Sziasztok!
    Én Budapesten lakom és a mi területünkön semmiféle normális lehetőség nincs broadband szolgáltatásra. Egészen mostanáig esélytelen volt a dolog. Most is legalább egy év lesz szerintem, de ha bejön akkor nagyon király. Szóval, a helyzet az, hogy ahol optikai üvegszál van kihúzva Bp-n (ezek a sárga területek az Axelero ADSL térképén) ott ugye nem lehet ADSL. DE!!! Ethernet Internet lehetne. 10 Mbps sebesség fel-le! Cisco eszközökkel, referencia eddig Svédországban és Olaszországban van. Az Axelero hajlandó ezeken a területeken beindítani ezt a szolgáltatást amennyiben 50 előfizetői szándéknyilatkozatot kapnak. Tehát hogy abban az esetben ha lenne ilyen szolgáltatások, ilyen és ilyen paraméterekkel, ilyen és ilyen áron, akkor valóban lenne minimum 50 előfizető aki elő is fizet. A beugró magas lenne, mert az üvegszál végére a végpontdoboz 600-1000 dollár között van+havi előfizetés. Ezt azonban el lehetne osztani. A sávszél nem csökkenne, mert a központtal Gigabit Ethernet kapcsolat lenne, és még ha 100-an lógnának egy végponton, akkor is megvolna a max. 10 mbps. Korlátozás nem volna. Havi max. 15 ezret kellene fizetni, 2 éves hűségnyilatkozat és a beugró költségét fizetni (egyszeri kb. 200 ezer forint, amit persze többen is fizethettek). Akit érdekel írjon nekem. Megmondom előre én nem valami cégtől vagyok, de jelenleg az egyetlen lehetőségem a broadband internetre, ha összeszedek 50 előfizetőt magam mellé.
    sziasztok
  • Xboxman
    #114
    En annak is orulnek:)
  • Laalee
    #113
    multheten vagy mikor korlatoztak
  • shabba
    #112
    Kezd fogyni a kraft. :) Tvnetet nem nagyon kísérem figyelemmel túlzottan, `98-ban még reménykedtem hogy talán elindulnak más kerültek felé, de már akkor látszott hogy reménytelen. Anno 1 hónapja érdeklődött itt valaki akkor néztem át topicokat és Radiantosok akkor még tudtak 200k-val szedni. Ezek szerint már ott sem fenékig tejföl az élet.